Obeliuose vyks paminklo 1941 m. birželio sukilėliams atidengimo iškilmės (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Šių metų birželio 22 dieną, sekmadienį, Obeliuose (Rokiškio r.) vyks atstatyto paminklo 1941 m. birželio sukilėliams ir sovietinėms aukoms atminti atidengimo šventė.

Gurijaus Kateščenkos suprojektuotas įspūdingas betoninis monumentas Obelių kapinėse, prie žuvusių Birželio sukilimo dalyvių kapų, vietos gyventojų lėšomis buvo pastatytas 1942 m. Antrosios sovietinės okupacijos metais paminklas buvo nugriautas. Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo obeliečiai puoselėjo viltį atstatyti memorialą. Rokiškio rajono taryba 2010 m. spalio 29 d. priėmė sprendimą atstatyti paminklą. Paminklo atstatymui reikalingas lėšas skyrė ne tik Rokiškio rajono savivaldybė, bet ir daug kitų rėmėjų, pavienių aukotojų. 2013 m. gruodį iš rėmėjų ir aukotojų lėšų Birželio sukilimo dalyvių paminklą atstatė bendrovė „Žybartuva“.

Iškilmės prasidės vidurdienį nuo Obelių šv. Onos bažnyčioje aukojamų šv. Mišių. Giedos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“

13.30 val. kapinėse bus atidengiamas ir šventinamas paminklas. Dalyvaus Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, po pusvalandžio Obelių laisvės kovų ir istorijos muziejaus kieme koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras, vyrų choras „Aidas“, Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Saulala“, poeziją skaitys aktorius Tomas Vaisieta.

Vėliau bus atidaryta Rimvydo Pupelio fotografijų paroda apie paminklo atstatymą bei pristatytas Donato Smalinsko sudarytas leidinys, kuriame publikuojami Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikų dr. Arūno Bubnio, dr. Alfredo Rukšėno ir kitų autorių straipsniai, nuotraukos ir dokumentai apie Birželio sukilimą, paminklo istoriją ir jo atstatymo rūpesčius. Visiems geros valios žmonėms ir rėmėjams, finansiškai prisidėjusiems prie monumento atstatymo bus įteikta po minėto leidinio egzempliorių.

Renginį ves Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės viršininko pavaduotojas Gaudentas Aukštikalnis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: