Ukraina ruošiasi statyti savo „Mannerheimo liniją“ nuo Rusijos (9)

Kolomoiskio linija, Ukraina

Kolomoiskio linija, Ukraina

Ukrainos vidaus reikalų ministro padėjėjas Antonas Geraščenko pareiškė, kad nuo šeštadienio valstybinė Ukrainos ir Rusijos siena bus visiškai kontroliuojama šalies karinių struktūrų.

„Praėjusią naktį Ginkluotosios pajėgos, palaikomos Nacionalinės gvardijos, įvykdė spec. operaciją, kurios metu šukavo pasienį nuo šiaurės į pietus ir iš pietų į šiaurę tam, kad užtikrintų saugumą tų pasienio teritorijų, kurios liko nesaugomos dėl teroristų puolimo… Aš manau, kad šeštadienį valstybinė siena bus visiškai saugoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, šarvuočiai saugos ir apšaudys visus kelius, todėl bet koks smogikų bandymas patekti į teritoriją bus sunaikintas“, – pareiškė jis spaudos konferencijoje.

„Kolomoiskio linija“

Dnepropetrovsko srities administracijos pirmininkas Igoris Kolomoiskis Ukrainos prezidentui pasiūlė pastatyti įtvirtinimus per visą sieną su Rusija (apie 1920 km). Projektą ir galimybių studiją rajono administracija jau perdavė prezidentūrai. Pasak administracijos vadovo, „taikią Suomiją nuo Stalino išgelbėjo „Mannerheimo linija“. Tokią liniją turi pasistatyti ir Ukraina, norėdama apsaugoti save nuo V. Putino. Izraelio pasienyje esanti siena leidžia efektyviai apsiginti nuo teroristų puolimo“. Projektą tikimasi įgyvendinti per 5-6 mėnesius. Užkardą sudarytų plieninė tvora. Iš abiejų jos pusių dar papildomai būtų iškasti grioviai ir pastatytos papildomos dygliuotos tvoros. Griovių plotis ir gylis būtų toks, kad jų nepavyktų įveikti transporto priemonėmis ar šarvuočiais.

Kolomoiskio linija, Ukraina

Kolomoiskio linija, Ukraina

Svarstoma tarpus tarp duobių ir užkardų užminuoti, o pačią tvorą papildomai dar saugotų aukštos įtampos elektros srovė.

Užkardą saugotų Ukrainos kariuomenė, pasieniečiai ir Nacionalinės gvardijos kariai. Turint tokią apsaugos sistemą, tikimasi visiškai neutralizuoti rusų smogikų ir ginkluotės judėjimą į Ukrainos teritoriją.

Įtvirtinimų projekte nurodyta kaina – 50 mln. eurų. Bendra inžinerinių darbų kaina sudarytų 100 mln. eurų. Tikimasi, kad visus darbus galėtų įvykdyti Ukrainos bendrovės.

Didžiąją dalį inžinerinių darbų pasirengusi finansuoti labdaros organizacija „Dnepr-1“. Fondas patvirtino pasirengimą įvykdyti visą užkardos statybų projektą. Tačiau pažymėjo, kad tam yra būtinas šalies prezidento patvirtinimas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Aušrius:

  Manau puiki iniciatyva! Kaip ir kinų sienos atveju, šitos sienos gynybinė paskirtis bus niekinė, bet žmonės turės darbo ir mažiau durnos mintys į galvą lįs. O be to ir pinigėlių per tuos labdaros fonus oligarchai išsiplaus. Bet dievaži, man negaila – ne mano pinigėliai. Žmonėms irgi gerai: gaus darbo, algas. Bendra idėja, kad jie stato gynybinę sieną nuo priešo, žmones dar ir suvienys.. Geras sumanymas.

  • Klausimas:

   “Gynybinę” sieną stato oligarchai, o ne žmonės. Čia pirma, antra statys ją tik pusę metų, o tai reiškia ir atlyginimai su darbu bus tik pusę metų. O po to kas? Vėl tas pats kas ir buvo prieš statybas.

   • Aušrius:

    Pusei metų aprūpinti pasienio teritorijų gyventojus darbu – didelis dalykas. Jei įvertinsi kuo jie dabar užsiima. Ir ideologinė prasmė svarbi. Oligarchai valdo, oligarchai stato… Bet žmonės tai matys – jų valstybės saugumu rūpinamasi! Ir jie visi tame dalyvauja.

 2. Perkūno Paukštis:

  Puikus sumanymas. Būt gerai, kad visa Rosija iš visų pusių būtų aptverta – kaip kiaulių koncentracijos stovykla.
  CHA

  • Aušrius:

   Tai kad ne Rosija atsitveria, o mes nuo Rosijos. Iš kitų pusių Rosijos sienos kaip tik nyksta. Ir ta nauja sąjunga, kuri ten formuojasi, bus tas priešas su kuriuo mums teks kovoti. Kaip jums – toks priešas? Vien Kinijoj pusantro milijardo gyventojų! Dar Kazachstanas… Visos trys – branduolinės valstybės. Dar kabo klausimas su kuo susidės Iranas? O mūsų trizniai niekuo daugiau neužsiima užsienio politikoj, kaip tik įtampą kursto su savo tom iš piršto laužtom isterijom.

 3. Arūnas:

  Bet, Aušriau, negirdėjau, kad Kazachstanas būtų branduolinė valstybė. Kinija geras Rusijos “strateginis partneris”, mes taip pat vieną tokį turim 🙂
  Žr.: Kinijos Liaudies Respublikos prezidento Xi Jinpingo vizito į Vokietiją metu šalies kanclerė Angela Merkel įteikė jam neįprastą dovaną – senovinį Kinijos žemėlapį. Ši dovana sukėlė audrą internete, rašo epochtimes.ru.
  Kovo 28 d. A. Merkel su savo vyru, kuris retai rodosi viešumoje, surengė Kinijos vadovui ir pirmajai Kinijos poniai aukščiausio lygio priėmimą. Per susitikimą abi pusės apsikeitė dovanomis. Xi Jinpingas įteikė Vokietijos vadovei porcelianinių vazų komplektą, o jo žmona – kompaktinę plokštelę su kinų liaudies dainų įrašais. Savo ruožtu A. Merkel įteikė Xi Jinpingui „pirmąjį tikslų Kinijos žemėlapį“, kuris buvo sudarytas Vokietijoje 1735 m.
  Informacija apie žemėlapį, kurio nuotrauką paskelbė kai kurios Honkongo žiniasklaidos priemonės, žaibo greičiu pasklido kinų tinklaraščiuose ir iššaukė naują patriotinių jausmų bangą.
  Įdomu tai, kad žemėlapyje pavaizduotos teritorijos šiuo metu nepriklauso Kinijai, dauguma jų yra Rusijos dalis.
  1735 m. Kiniją valdė mandžiūrų Čing dinastija. Kinų imperijos sudėtyje tuo metu buvo Tolimieji Rytai, Urianchajaus kraštas (Tuva), Sibiras ir Pietų Kinijos jūra su visomis salomis.
  Dauguma kinų tinklaraštininkų dėkoja A. Merkel už dovaną sakydami, kad „ji iškalbingesnė už tūkstančius žodžių“.
  Epochtimes.ru pateikia kelis komentarus su kinams būdingomis netiesioginėmis, bet gana aiškiomis užuominomis:
  „Užėmusi Krymą Rusija mus pamokė, kaip reikia atsikovoti savo teritorijas.“
  „Taip, nuo anų senųjų laikų mūsų šalies teritorija pastebimai susitraukė. Čin dinastijos laikais mums priklausė ir Mongolija, ir „šešiasdešimt keturi kaimai į rytus nuo Amūro“ (dabartinės Blagoveščensko ir Tambovo rajonų teritorijos – red. pastaba), ir, žinoma, Haišenvėjus (kiniškas Vladivostoko pavadinimas – red. pastaba).“
  „Šis žemėlapis, kurį mums padovanojo vokiečiai, be žodžių nurodo, kas tikrasis mūsų priešas.“
  „Beveik šimtą metų nešame kovos su imperializmu vėliavą, o galiausiai paaiškėja, kad mūsų žemes grobia visai ne piktieji imperialistai.“
  „Šis žemėlapis – tikras lobis! Tai vertinga dovana su gilia potekste! Jos reikšmę sunku pervertinti, tačiau tiesiai apie tai kalbėti nevalia, nes užblokuos [cenzoriai].“
  „Šiame žemėlapyje yra viskas, ką privalome turėti, ypač šiaurinėje dalyje!“
  „Mums buvo tiesiai pasakyta, kad iš visų šalių Rusija atėmė daugiausiai mūsų žemių.“
  „Tegul mūsų vadovai įdėmiai pasižiūri į šį žemėlapį ir palygina jį su dabartiniu. Kiek sumažėjo mūsų šalis! Argi jiems dėl to ne gėda?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: