Teismas nagrinės referendumo iniciatorių skundą prieš VRK (9)

Referendumas dėl Žemės | Alkas.lt nuotr.

Referendumas dėl Žemės | Alkas.lt nuotr.

Birželio 10 d. 14 val. Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme (LVAT) bus nagrinėjamas Referendumo iniciatyvinės grupės skundas prieš Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl nepakankamo eterio laiko skyrimo Valstybiniuose radijuje ir televizijoje.

Referendumo grupė mano, kad valstybinės institucijos stengiasi referendumo diskusijoms skirti kuo mažiau laiko, nes galimai yra iš anksto neigiamai nusistačiusios prieš šį Referendumą ir bijo jį viešinti.

Pasak Referendumo iniciatyvinės grupės nario, Tautininkų Sąjungos pirmininko Juliaus Pankos referendumo iniciatoriai visą parašų rinkimo ir jų tikslinimo laikotarpį noriai bendravo su žurnalistais, neatsisakydavo dalyvauti diskusijose su oponentais, nes yra įsitikinę, kad Lietuvos piliečiai žinotų apie referendumą ir turėtų pakankamai informacijos, kad galėtų apsispręsti kaip balsuoti, už permainas, kurias siūlo referendumo iniciatorių ar prieš jas.

„Referendumo iniciatoriai birželio 3 dieną kreipėsi į VRK, kad būtų skirta lėšų informuoti žmones, jog birželio 29 dieną vyks Referendumas. Rašte VRK prašome, kad Valstybiniuose televizijoje ir radijuje būtų skirta ne mažiau eterio laiko, nei buvo skirta per liūdnai pagarsėjusį 2003 metų Referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą“, – sakė J.Panka.

Pasak J.Pankos iniciatyvinė grupė VRK prašė, kad žemės referendume balsavusiems žmonėms VRK dalintų lipdukus „Aš balsavau“.

„Tokie lipdukai buvo dalinami 2003 metais vykusiame referendume. Žinome, kad tame referendume vienas prekybos centras už tokius lipdukus dalino alų ir skalbimo miltelius, gal dabar atsirastų drąsūs ūkininkai, kurie pilietiškiems žmonės dalintų po šlakelį pieno ir maišelį bulvių“, – sakė J.Panka.

Primename, kad šių metų birželio 3 dieną referendumo iniciatyvinės grupės nariai kreipėsi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę prašydami, kad Seimas skubos tvarka priimtų sprendimą suteikiantį galimybę piliečiams referendume dėl žemės balsuoti ne vieną, o dvi dienas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. )..(:

  grauziniene irgi laikau isdavike po to kai pasiule data referendumui 06 29d.
  gaila,kad pasiulyti 05.11 ar 05.25 lasteliu neuzteko..,juk butu Lietuvai sutaupius apie 12 milijonu!bet ne..

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  LRT taryba yra aukščiausioji Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo institucija,
  a t s t o v a u j a n t i_v i s u o m e n ė s_i n t e r e s a m s.
  Ar nacionalinės žiniasklaidos taryba atstovauja Tautą? Ne.
  Štai LRT tarybos sąrašas:
  Žygintas Pečiulis – LRT tarybos pirmininkas, kurį delegavo prezidentė;
  Lolita Jablonskienė – LRT tarybos pirmininko pavaduotoja, kurią delegavo prezidentė;
  Kornelijus Platelis;
  Darius Chmieliauskas;
  Eugenijus Butkus;
  Liudvikas Gadeikis;
  Edmundas Ganusauskas;
  Tomas Eitutis;
  Giedrė Lastauskienė;
  Česlovas Juršėnas;
  Vilija Targamadzė;
  Diana Vilytė, kurią delegavo prezidentė.
  Tai yra žiniasklaidos blokuotojų sąrašas. Tai yra Lietuvos priešai.

 3. svarbiau nebuna:

  pasidalinkit sia informacija su visais!

  http://www.zemesvardu.lt/straipsniai/Referendume-balsavimas-Lietuvoje-ir-svetur
  Referendume (išankstinis) balsavimas Lietuvoje ir svetur (paštu)…

  Lietuvoje: Susiplanavusiems atostogas ar išvykstant kitais reikalais, balsuoti iš anksto galima bet kurioje savivaldybėje birželio 25-26 dieną (trečiadienį ir ketvirtadienį) nuo 8 iki 20 valandos. Balsavimas iš anksto vyksta patalpose, esančiose pastate, kuriame yra tos savivaldybės mero (administracijos direktoriaus) darbo vieta.

  Su savimi reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pageidautina, bet nebūtina, rinkėjo kortelė. (geriau turėti)

  Referendumo dieną, birželio 29 – sekmadienį,jei niekaip negalite balsuoti savo apylinkeje,galite prabalsuoti ir kitoje,bet reikes palaukti.

  Svetur: Gyvenantiems ar viešintiems užsienyje (derėtų visus paraginti esančius svetur) registruotis http://www.vrk.lt/ereg arba prisijungimas prie: rinkėjų, balsuojančių užsienyje, registracijos sistemos (http://www.vrk.lt/e-registracija). Gauti balsavimo biuletenį paštu ir išsiųsti atgal į ambasadą ar kitą nurodytą vietą, nesuspėjus registruotis, esant galimybei atvykti balsuoti nurodytu laiku. Kviečiu kiekvieną nepasiduoti ir narsiai stoti į šią kovą, kviečiant dar po 10 draugų.
  Rinkėjai, kurie jau registravosi balsavimuose ir anksčiau: 2014 m. gegužės 25 d. pakartotiniame balsavime Respublikos Prezidento rinkimuose ir 2014 m. gegužės 25 d. rinkimuose į Europos Parlamentą, galės pateikti registracijos prašymą naudojant anksčiau pateikto registracijos prašymo duomenis (registruodamiesi pažymėkite „Naudoti anksčiau pateikto rinkėjo registracijos prašymo duomenis“). Aktualius duomenis (gyvenamosios vietos adresą, balsavimo būdą ir kt.) pildydami prašymą galėsite pakeisti.

  PASKUBAME: Rinkėjų, balsuojančių atstovybių patalpose, registracija VRK el. registracijos sistemoje vyks iki referendumo dienos, t.y. birželio 29 d. imtinai. Rinkėjų, pageidaujančių balsuoti paštu, registracija priklausomai nuo valstybės, kurioje rinkėjai gyvena, baigsis nuo birželio 15 iki birželio 24 d.
  PERDUOKIME ŠIĄ ŽINIĄ VIENI KITIEMS, VISIEMS DRAUGAMS, ARTIMIESIEMS, KURIE ŠIUO METU GALBŪT TOLI…
  Gerbiamieji, privalome nesnausti. Dauguma nori dvigubos pilietybės ir neturėtume būti prieš, tačiau pasidėti ją lentynoj ir stebėti valstybės raidą, joje nedalyvaujant, būtų nusikaltimas. Būdami piliečiais, privalome įveikti “valdžios” keliamas užduotis. Ir tai mūsų pilietinė pareiga, o meilę Tėvynei – išsakysime Referendume. Taip kad…
  Žemės Referendumas, kuris vyks birželio 29-ją, kuriame būtina sudalyvauti bei pasisakyti daugiau nei pusei rinkimo teisę turinčių LR piliečių: UŽ Lietuvos išsaugojimą ateities kartoms.

  Nedalyvaujantiems Seimo, prezidento ir Europarlamento rinkimuose

  Gerbiamieji, Jūsų nedalyvavimas rinkimuose yra protestas prieš esamą santvarką ir jos rengiamus rinkimus, kurie nieko nepakeičia. Referendumas surengtas ne valdžios ir jai nepageidaujant. Tai ne rinkimai. Tai referendumas, kuriame sprendžiamas Tavo, Tavo Tautos ir Tavo valstybės likimas ir ateitis. Jame pirmą kartą iš esmės bus sprendžiami pagrindiniai žemės pardavimo, gelmių naudojimo ir santvarkos klausimai.

  DALYVAUK 2014 m. birželio 29 d. IR KITUS KVIESK DALYVAUTI svarbiausiame Tavo gyvenime REFERENDUME.

  Sumažinti referendumui surengti reikiamą parašų skaičių iki 100000

  Referendumu priimtus sprendimus keisti tik referendumu.

  Atstatyti Lietuvos piliečių nuosavybės teisę žemei, miškams ir vidaus vandenims.

  Gamtos išteklius pramoniniu būdu naudoti tik po privalomojo referendumo.

  Tavo pareiga ateiti ir balsuoti,

  nes ateitį, Valstybę, ir Konstituciją kuriame mes patys!

  LR piliečių iniciatyvinė grupė.

 4. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Šiandien, 15 valandą, teismo sprendimas dėl eterio laiko skyrimo valstybiniuose radijuje ir televizijoje.
  Apie tai va čia
  https://www.youtube.com/watch?v=vWxIr0axovQ

 5. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Teismas: referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams agitacijai nebuvo suteiktas įstatyme numatytas
  radijo ir televizijos laikas.
  Apie tai va čia
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/teismas-referendumo-del-zemes-pardavimo-uzsienieciams-agitacijai-nebuvo-suteiktas-istatyme-numatytas-radijo-ir-televizijos-laikas-56-433122?cf=df

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: