Žemėje siaučia stipri magnetinė audra (60)

Saulės žybsnio metu į erdvę išsviestos plazmos pliūpsnis | NASA nuotr.

Saulės žybsnio metu į erdvę išsviestos plazmos pliūpsnis | NASA nuotr.

Birželio 8 d. po vidurnakčio Žemėje kilo ir šiuo metu tęsiasi stipri magnetinė audra.  Manoma, kad ją sukėlė  7 d. Saulėje įvykęs žybsnis. Pagal Žemės magnetinio lauko svyravimų indekso skalę Kp magnetinės audros indekso reikšmė siekia 6 balus.

Magnetinė audra kyla Saulės žybsnio metu susidariusio Saulės vėjo gūsio atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera. Tuo metu aukštose Žemės platumose sužimba poliarinės pašvaistės. Šią naktį šiaurinė pašvaistė buvo matoma ir Lietuvos danguje.

Sužibus pašvaistei nakties danguje matomi balkšvi, žydri, geltoni, žali, violetiniai spinduliai, lankai, juostos, dryžiai. Dienos metu šiaurinės pašvaistės nesimato, nes ją užgožia saulės šviesa. Nors poliarinė pašvaistė būdingiausia poliarinėms sritims, kartais matoma ir vidutinėse platumose ar netgi netoli atogrąžų.

Žemėje kilusi magnetinė audra gali neigiamai paveikti širdininkus, gali padaugėti pacientų su trinkančiu širdies ritmu – ypač su prieširdžių virpėjimais, taip pat dūstančių ir su nevaldomai aukštais kraujospūdžiais. Lėtinių ligų turintiems žmonėms patariama išgerti kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis, kurio kontrolei šiomis dienomis taip pat reikia skirti daugiau dėmesio.

Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: nesiimti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, vengti stresinių aplinkybių, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į ilgas keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui. Jei vis dėlto tenka keliauti, medikai prieš kelionę pataria išgerti kraują skystinančių vaistų.

Žemės magnetosferos svyravimai, magnetinės audros kyla veikiant Saulės plazmos srautams – įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė. Dalelės, atsitrenkdamos į magnetosferą, išprovokuoja jos svyravimus, o tai gali sukelti radijo ryšio sutrikimus.

JAV Prekybos ministerijos Nacionalinės okeano ir atmosferos tyrimų valdybos (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) specialistai teigia, kad išlieka 25 % tikimybė, jog dėl birželio 7 d. žybsnio Saulėje poveikio Žemei magnetinė audra gali tęstis iki birželio 9 d.

Kaip realiame laike kinta magnetinės audros lygis galite matyti šioje, kas 3 val. atnaujinamoje Kp indekso skalėje:

Žemės magnetinio lauko svyravimų indekso skalė Kp yra padalinta į 10 lygių.
Kp reikšmė:
nuo 0 iki 3, – magnetinis laukas ramus;
4 lygis – neramus magnetinis laukas;
nuo 5 iki 9 – magnetinė audra.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

60 komentarų

 1. žynys:

  Trečiasis Žemės ašies judėjimas sako, kad: Žemė pastoviai verčiasi per savo ašigalius! Vieno tokio geofizinio proceso trukmė 6000 metų. Žodžiu, Žemės ašies inversijos trukmė lygi Žemės magnetinio lauko inversijos trukmei.
  O tai reiškia, kad Žemės ašies padėtis kinta drauge su Žemės magnetinio lauko kitimu. Tad, jeigu erų sandūroje Žemės ašis buvo lygiagreti orbitos plokštumai, Žemės magnetinio lauko srautas judėjo lygiagrečiai orbitos pokštumai. O tai reiškia – judėjo (skersai) statmenai Visatos magnetiniam laukui.
  1500 metais Žemės ašis buvo statmena orbitos plokštumai. O tai reiškia, kad Žemės magnetinio lauko srautas judėjo lygiagrečiai visatos magnetiniam laukui.
  3000 metais Žemės ašis vėl bus lygiagreti orbitos plokštumai. Tad Žemės magnetinio lauko srautas vėl judės skersai Visatos magnetinio lauko srautui.
  O gal magnetinio lauko srauto stiprumas Žemėje kinta ne tiktai dėl Saulės įtakos bet ir dėl Žemės magnetinio lauko ašigalių inversijos?!

 2. žynys:

  Tai ne pasakaitė! Tai lietuvių kalbos deka atskleista Žemėje vykstanti tikrovė, kurios mokslininkai vis dar nepripažįsta, kadangi jie neva “neturi laiko perskaityti apie 300 šaltinių nurodytų 41-jų Stalino tremtinio inž. Romualdo Zubino knygose “Perkūnas” (priešistorija), “Per praeitį į ateitį” (proistorija) ir “Pažadinta praeitis (III ir IV Žemės fiziniai judėjimai)!!!

 3. žynys:

  Tam, kad skaityti seniausiųjų kultūrų (šumėrų, babiloniečių, sen.indų, arijų-baltų, sen.graikų ir kitų kultūrų, ) šaltinius, tame tarpe ir šventraščius (Senąjį Testamentą, indų “Machabharatą” bei “Ramajaną”), pakanka mokėti tiktai tą kalbą kuria šie šaltiniai yra parašyti. Tačiau tam, kad įmintumei tai kas juose yra rašoma bei išlukštentumei juose užkoduotą informaciją iš tolimiausios praeities, jau būtina bent dabartinę lietuvių kalbą mokėti ir, suprantama, turėti žemaitišką užsispirimą bei nemažai laisvo laiko!
  Pradžiai siūlau perskaityti Romualdo Zubino knygą “Perkūnas”(raktas į praeitį), kurioje pagrindinai nagrinėjami mūsų protėvių arijų-baltų šaltiniai, tame tarpe ir “Iliada” bei “Odisėja”.
  O LIETUVIŲ KALBAI, pagal sen.indų šaltinius, jau per 50 000 metų!!!
  LIETUVIŲ KALBA, anot indų išminčiaus Mahatma Gandžio, senesnė už sanskritą!!! ( Vytautas Narvilas “Gangas prasideda Himalajuose” psl.100).

 4. žynys:

  Tad Tamsta nori kad aš Tamstai ne tiktai išvardinčiau visus Romualdo Zubino knygose panaudotus šaltinius ( o jų per 250!), bet dar ir perrašyčiau III bei IV Žemės judėjimų vyksmo ir atradimo technologiją?! Praktiškai reikalaujate perrašyti knygas!? Ar tai ne absurdas?!

  • Klausimas:

   Ir kam gi knygas perrašinėti? Savais žodžiais papasakokite kaip jūs skaitote (jei apskritai skaitote) senovinius raštus pagal kažkieno pateiktą metodiką. Ar jūs tik kažkieno idėjų platintojas be supratimo apie ką tos idėjos ir kaip jos pritaikomos praktikoje?

 5. žynys:

  Jeigu taip, prašau!
  Viskas prasidėjo nuo Česlovo Gedgaudo knygos “Mūsų praeities beieškant”.
  O dar tiksliau- nuo 1955 metų, kai Altajų krašte teko dalyvauti Leningrado profesoriaus S.I. Rudenko archeologinėje ekspedicijoje atidengiant vieną iš daugelį šiame krašte būvusių skitų kurganų. Pertraukų metu profesorius labai daug ir labai įdomiai pasakojo apie kurganų atsiradimą ir jo šiame krašte 25 metų patirtį. Mes su įdomumu klausėmės. Po to net akmens luitai darėsi lengvesni. Jis man įdėgė meilę praeičiai, archeologijiai. Gyvenau netoli kurgano būvusiame Ongudajaus miestelyje. On – vietine altajų-tiurkų kalba reiškia – dešimt, gud- dievas. Tad miestas turėjo “Dešimties dievų” vardą.
  Praėjo daug laiko – grįžimas į Lietuvą, technikumas, kariuomenė, insitutas, 40 metų statybininko darbas. O kiek per tą laiką kelionų į įdomias vietas, perskaityta knygų “Horizont”, Ceramo ir Kosidovskio. Galiausiai, kai jau “neturėjau” ką skaityti “pasiskundžiau” draugui ir jis man pasiūlė Česlovo Gedgaudo “Mūsų praeities beieškant”.
  Tai buvo prieš pat pensiją. Perskaitęs ją atmečiau net “KAUSTA” direktoriaus man naudingą siūlymą likti toliau dirbti. Mat, ši knyga man “surišo” beveik visą tai ką buvau skaitęs.
  Tada jau laisvas nuo darbo, į vieną ranką ėmiau Č.G. knygą į kitą – Fridricho Šlėtės “Kelionė tarp Alezijos ir Pergamo”. Taip padariau PIRMĄ atradimą – Keltai yra mūsų protėviai persiKĖLĘ į naujajį kraštą. O tie kurie daėjo svieto galą- tapo GALAIs. Tai buvo antrasis atradimas.
  Visas datas kruopščiai žymėjausi – kairiajame sąsiuvinio lape – liečiančios Lietuvą, dešiniajame- kitas.
  Atėjo eilė graikų šaltiniams. Juose atradau, kad Heraklis simbolizavo 1365 m.pr.m.e. sprogusio Tero ugnikalnio pelenus, Atėnė – šio ugnikalnio ugnį, Hermis- ugnikalnio sprogimo bangą, Tęsėjas – cunamį ir t.t. Įminiau ir tai, kad
  “Argonautai” simbolizavo šio ugnikalnio sprogimo metu likusius ugnikalnio “pagimdytus” produktus, o jų neva vadas Jasonas – simbolizavo Žemės drebėjimą.
  Nustačiau ir tai, kad epe “Iliada” (nuo-iki teko skaityti apie 10 kartų!) aprašomas nuo 1190 iki 1170 metų Tero ugnikalnio (šiauriau Krėtos salos) siautėjimas ir, galiausiai, 1170 metais susisprogdinimas iki pat pamatų. Iš būvusio TERO-ATLANTIDOS liko tiktai keletas Santarino salelių.
  Po to atėjo laikas “Odisėjai”, kurį teko skaityti apie 15 kartų, kad suprasčiau -kas yra Odisėjas? Epe aprašomos žemės drebėjimo simbolio- Odisėjo “kelionės” po Viduržemio jūrą.
  Knygos “Perkūnas” pabaigoje Herodoto “Istorija” ( tiksliau Egipto žynių informacija apie Žemės rytų ir vakarų krypčių nepastovumą “Euterpė” p.142 ) privertė mane manyti, kad Žemė vartosi per savo ašigalius.
  Tada jau atėjo laikas ir knygai Senasis Testamentas – Pažinimo medis, Adomas ir Jieva su Kainu (žemdirbis) ir Abeliu (aviganis), Nojus su vienu iš sūnų Japchetu, kuris minimas ir graikų raštuose, kuris man “padėjo” susieti senąją bei naująją chronologijas. Pasirodo, kad šiame šaltinyje žemdirbiai simbolizuoja tvaną, aviganiai- sėlius-potvynį nuo kalnų. Pastaruosius graikuose simbolizavo Hektoras o Achilas- cunamį.
  Tad Moze (aviganis) simbolizavo nuošliaužas-sėlius, jo brolis Aaronas (žemdirbis)- tvaną.
  Saliamonas simbolizavo Saulės ir Mėnulio dvivaldystės epochą nuo 1000-jų iki 500 m.pr.m.e. Ir t.t., ir t.t.

 6. Virginija:

  Ačiū, Žyniui, už įdėtą informaciją. Jūs tikriausiai esate Kęstutis Juškys? O „Klausimas” gal turi tikslesnės, geresnės informacijos, tai prašome pasidalinti su visais.

  • Klausimas:

   Pagal ką matuojate informacijos gerumą?
   Aukštesniuose komentaruose pateikiamos tik emocijos ir kažkokios ištraukos iš knygų, pagal kurias kažin ar prisiminsite savo praeitį bei buvo prašyta pademonstruoti kaip remiantis perskaitytomis knygomis komentuotojas perskaito senovinius raštus, kurių nėra knygose. Atsakymas – emocijų pliupsnis ir nieko daugiau.
   Žinoma, jei jums patinka gyventi iliuzijų pasaulyje, gyvenkite, bet ir už pasėkmes atsakysite PATI.
   Paklauskite savęs kodėl komentuotojo, pasivadinusio žiniu, platinamoje literatūroje apsiribojama 6000 metų laikotarpiu (keistai sutampa su Adomo ir jo palikuonių gyvavimo periodu) ir bibliniais personažais, kai mokslininkas Maiklas Kramo atrado archeologiniuose kasinėjimuose kultūrinių artefaktų gerokai senesnių (20000 metų ir senesnių) nei paminėtas laikotarpis? Kaip čia taip gaunasi, kad lietuvių kalba pati seniausia, bet kultūrinių artefaktų yra ir senesnių? Kažką platinamos literatūros autoriai nutyli.

   • Virginija:

    Komentatorius „ Žynys” Jums aiškiai papasakojo kokiu keliu jis surado ir palygino gautas informacijas, padarė savo atradimus apie mūsų protėvių keltų ir galų šaknis. Iš jų kilusi mūsų kalba, mūsų tauta, bet, kai mūsų žmonės to nežino, todėl sumenkinama lietuvybė, kuriai labai rimtai gresia išnykimas. Mes turime skleisti visą žinomą informaciją platesnei auditorijai, o ne kabinėtis prie teiginių ar nesuprastų žodžių. Žynys – Tęsėjas pasakojo, kad perskaitė Česlovo Gedgaudo knygą, o šis mokėjo net 14 kalbų, iš jų 9 senąsias, tai abejonių dėl vertėjo profesionalumo kaip ir neturėtų kilti.

    • Klausimas:

     Dar buvo kalba apie vertimo demonstravimą, kas yra gerokai svarbiau nei emocijos kažką “radus”. Dėl to ir nyksta lietuvybė (lietuvybė yra gerokai daugiau nei kalba. Tai ištisas pasaulis), nes jokia informacija tik platinama ir net nebandoma patikrinti tai praktikoje. Beto “radimo” kelio atpasakojimas panašus į sektose naudojamas metodikas adeptams rinkti. Tokią metodiką mačiau pas mormonus, kai pora adeptų bandė įkišti savo idėjas, pasakodami kaip jiems tapo puiku ir gražu “suradus” Mormono knygą.
     Iš kur jūs žinote, kad jis rado protėvių šaknis, o ne fantazijas? Jau geriau savo senelių paklausinėkite apie artimą praeitį, o tada jau ir prisiminsite gilesnę senovę (galbūt).
     Abejonės kyla visada dėl vertimo (ypač jei autorius nepažįstamas gyvai), net jei ir vertėjas moka 14 kalbų – kiekviena kalba yra savitas pasaulis ir jį pilnai suprasti reikia būti to pasaulio dalimi. O dauguma pasaulių jau seniai nustojo egzistuoti ir su šiandieniniu pasaulio supratimu sunku juos atkurti.

     • Virginija:

      Nesupykite, bet Jums labai tinka šis pseudonimas „Klausimas” . Aplamai, pasirinkti slapyvardžiai ar parinkti vardai labai apibūdina daug pasako apie žmogų. Jūs esate amžinose abejonėse ir prieštaravimuose, Jums reikia įrodymų, patvirtinimų, pagrindimų, nors kaži ar jie nuramintų…?
      Mano seneliai jau nugulę į amžiną atilsį, tai jau kaip ir neturiu ko paklausti. Mokykloje gautos žinios buvo tik tokia plona knygelė apie Lietuvos istoriją ir stora stora apie Tarybų Sąjungą… 🙂
      Man labai gražu, kai žmonės vietoj beverčių serialų žiūrėjimo ir alaus gėrimo, renkasi etninės, etnografinės literatūros skaitymą, domisi mūsų tautos istorija ir dalijasi patirtimi su kitais.

      • Klausimas:

       Abejonės kyla, kai nėra atsakymų ir stengiamasi pabėgti nuo jų (senovinių raštų skaitymo įgudžių demonstravimas). Ypač atsakymų susijusių su klausimais apie praeitį (be praeities nėra dabarties, apie ateitį nėra ką ir kalbėti).
       Būtina domėtis sava praeitimi (istorija yra tik praeities interpretacija), tačiau maža ja domėtis dar būtina taikyti praktikoje žinias ir išmintį iš praeities. Praktikuojant, lengviau atskirti kur yra melas ar tiesiog neišmanumas bei patarti kažką kitiems vienu ar kitokiu gyvenimišku klausimu.
       Senovėje žmonių žodžiai sutapdavo su darbais (kai kurių ir dabar), t.y. pasakyta – padaryta. Pažvelkite į įvairiausios informacijos platintojus per šią prizmę: ką kalba ir ką daro, o tada jau rinkitės iš ko semtis informacijos ir žinių. Bet pirmiausiai per šiuo požiūriu pažiūrėkite į save ir suderinkite žodžius su darbais – gyventi bus daug lengviau.

       • Virginija:

        Esate teisus – pirmiausiai reikia pažvelgti į save, į savo mintis, į savo elgesį ir tada bus lengviau suprasti kitus. Tikrai nenorėjau Jūsų užgauti, o paprasčiausiai giniau Tęsėją, kuris kantriai ir nuolankiai aiškino savo požiūrį į mūsų protėvių istoriją. Žinoma, galime mes jam prieštarauti, ginčytis,įrodinėti, bet tam reikia turėti stiprių argumentų ar bent būti daugiau už jį apsiskaičiusiems.

        • Klausimas:

         Prajuokinote su “užgavimu” – tokiuose klausimuose visada atmetu emocijas, nes jos trukdo matyti taip kaip yra. Kam ginate Tęsėją? Jis ką mažas vaikas, kuriam dar reikia slėptis už moteriškos nugaros? TEGU KALBA PATS UŽ SAVE, o jūs už save ir tada bus aišku kas yra kas.
         Mano komentarų tikslas atskirti plepėtojus nuo besidominčių, aiškiai suvokiančių ką skaito ir naudojančių praktikoje Žinias ir Išmintį iš praeities. Jei žmogelis kažką teigia, tegu parodo remiantis kuom jis tai teigia ir kaip jo skleidžiamą informacija pritaikoma praktikoje. Tiesiog nusibodo tas iliuzijų pasaulėlis, todėl ir reikalauju iš visokių kalbėtojų ir rašytojų savo teiginių PAGRINDO, kad tikrai gauti žinių apie vienokius ar kitokius reiškinius. Pažiūrėkite į skleidžiamą informaciją tokiu kampu: Kalbėjimas apie pvz. ginklus ar įrankius, negarantuoja mokėjimą jais naudotis. Ir kai juos tikrai reikės panaudoti vienokiems ar kitokiems tikslams pasiekti kas bus su tais kurie tik kalba apie juos ar jie pasieks savo tikslų???
         Pabaigai smalsumui patenkinti (ir praktinę naudą turėti) apie kalbas paanalizuokite plačiai vartojamų (ypač užsienietiškų) žodžių kilmę (etimologiją).

         • Virginija:

          Džiaugiuosi, kad prajuokinau, reiškia pradėsite dieną gerai nusiteikęs. O dėl įvairių įrodymų, argumentų ar kaip Jūs teigiate pagrindų, tai šioje Visatoje yra tiek neįrodomų, tiek protu nesuvokiamų reiškinių, kad jiems paaiškinimų negalima nei rasti, nei tuo labiau pritaikyti…. Tuo reikia paprasčiausiai tik patikėti, pajausti, nesuabejoti.

          • Klausimas:

           “Tuo reikia paprasčiausiai tik patikėti, pajausti, nesuabejoti.” – čiau jau panašu į religiją 🙂
           Taip, daug įvairių reiškinių visatoje, bet juos galima visus paaiškinti. Tik reikia plėsti ir gilinti savo pasaulio supratimą, o tuščių be pagrindo kalbų klausymasis kažin ar leis paaiškinti visus reiškinius.
           Šviesių minčių jum, o visa kita prisidės 🙂

 7. žynys:

  Gerbiama Virginija, su Kęstučiu Juškiu pažįstamas tiktai nuo praėjusio savaitgalio. Esu protėvių darbų Tęsėjas!

 8. Tęsėjas:

  “Tikslesnės” ir “geresnės” informacijos rasite tiktai ir tiktai Romualdo Zubino aukščiau nurodytose knygose. Priešingu atveju teks perskaityti aibę seniausiųjų kultūrų šaltinių ir sugebėti įminti juose iš tolimiausios praeities užkoduotą informaciją.

  • Virginija:

   Jums šis „ Tęsėjo” vardas labai tinka. Oficialiai pripažįstama, kad lietuvių kalbai yra 1000 metų, bet kalbininkai mano, kad 5000 metų. O Jūs kalbate apie 50 000 metų..??? Fantastika! Ir aš netgi tuo linkusi patikėti. Mes labai mažai, o tiksliau nieko nežinome apie mūsų protėvių istoriją. Ji šimtus kartų perrašyta ir „nurašyta”….„Lietuvių kalbos žodyno” išleista 20 tomų, bet girdėjau, kad yra apie 33 …? Bet laikui bėgant, visuotinė globalizacija ją dar labiau susiaurins, Žemaičiai jau nemoka kalbėti žemaitiškai, dzūkai dzūkiškai ir tt. Senosios dainos nyksta, patarlėmis niekas nesidomi. Jaunimas knygų beveik neskaito ir panirę tik Facebook-uose, t.y. veidaknygėse,.Deja, šis naujadaras, kaip ir daugelis kitų neprigijo..
   Labai man patiko Jūsų atradimas apie keltus ir galus. Gal galite dar kokią įdomesnę mintį įdėti?

  • )..(:

   sanskrito ir lietuviu kalba turi daug bendru zodziu.sanskrito kalba vedos uzrasytos pries 5000 metu.kuri senesne?

 9. Tęsėjas:

  Panašių minčių yra aibė ir visos juos susietos su lietuvių kalba! Kad ir Tęsėjo vardo kilmė. Kaip žinome, tęsėjas buvo jūrų dievo Poseidono “anūkas” ir simbolizavo cunamį- pakrantėse TĘSĖ jūroje pradėtus senelio darbus.
  Mes žinome “istoriją” apie Kretos karaliaus Mino dukrą Ariadnę ir jos dovanotą Tęsėjui siūlą neva išgelbėjusi Tęsėją nuo Minotauro “ragų”.
  Pasirodo, kad Tęsėjas simbolizuoja 1365 m.pr.m.e. Egėjo jūroje sprogusio Tero ugnikalnio (buvo Santarino salų vietoje) išprovokuotą cunamį. Bangų aukštis galėjo siekti virš 50 metrų. Vienos jų nusiaubė Egėjo, Marmuro ir Juodąją jūras. Apie tai labai gerai aprašoma mite “Argonautai”- visi ten minimi herojai simbolizuoja šio sprogimo metu pagimdytus produktus ar reiškinius- pelenus (Heraklis), žemės drebėjimą (Jasonas),Tęsėjas (cunamį) ir t.t.
  Kitos bangos nusiaubė pietinę Viduržemio jūros dalį. Jų kelyje pasitaikė ir Kretos sala. Apie tai gana smulkiai aprašoma Heraklio “darbuose” ir Tęsėjo “žygiuose”.
  Kaip žinome iš šaltinių, jūrų bangas simbolizuoja jautis-tauras, upių- karvės. Kadangi Kretos salos valdovu neva buvo Minas, tad ir Tęsėjo kelyje pasitaikiusios jūrų bangos buvo pavadintos Mino-tauru, neva gyvenusio Labirinte. O tai reiškia, kad Tęsėjo bangos pasiekė net Kretos saloje būvusius Labirintus.
  Būtina nepamiršti, kad vandens lygis jūroje 1365 m.pr.m.e. buvo bent 40-50 metrų žemesnis nei yra mūsų laikais. Net sunku įsivaizduoti kokia tuo metu katastrofa ištiko visą Viduržemio jūros regioną.

  • Virginija:

   Ačiū Jums už atsakymą. Šį penktadienį važiuoju į Pervalką ir kaip tik ten bus Žemaitijos Romuvos žynio Kęstučio Juškio paskaita „Kuršių Nerijos kopos, jų galios ir gamtos poveikis sveikatai”. Jums linkiu toliau tęsti savo misiją ar kaip ją pavadinti…??? 🙂 Platinkite savo sukauptas žinias, švieskite tautą, stiprinkite lietuvybę Sėkmės Jums ir stiprybės !

 10. Tęsėjas:

  Linkiu gero oro ir geros nuotaikos!

 11. Tęsėjas:

  “Specialistai” teigia….
  Kas tai per specialistai? Iš kur jie atvykę? Ar jie yra perpratę Saulės fizinius vyksmus? Jeigu NE! tai kiekvienas Saulėje įvykęs žybsnis jiems kelia paniką, kurią nedelsdami skuba dalintis su aplinkiniais.
  Nemanau, kad tai yra gerai, kad tai yra moksliška ir, kad tai yra protinga!
  Protingiau būtų pradžioje patiems išsiaiškinti kodėl ir kas Saulėje vyksta o tiktai jau tada apie tai informuoti visuomenę, kad nekiltų panikos!
  Ar tie “specialistai” bent žino apie Žemės Keturius fizinius judėjimus? Ar jie žino kas Žemėje vyko ir kas vyks bent 100 000 metų ribose? Suprantama, kad NE!
  Tad kaip jie gali nedelsdami pranešinėti žmonėms tai apie ką neturi nei menkiausio supratimo?!

 12. Klausimas:

  Vėl saulė vakar pliūptelėjo pora galingų pliupsnių ir birželio 13 d. nusimato lengva (G1 pagal NOAA klasifikaciją) magnetinė audra.

 13. Tęsėjas:

  Jeigu Tamsta esi mokslininkas, būki santūresnis – kaupki Tamstą dominančią medžiagą, sisteminki ją, gautus rezultatus susieki su informaciją iš tolimiausios praeities ir, nekeldamas panikos, pateiki galutinį rezultatą!

 14. Žynys:

  “Klausime”, nereikia mokėti daug kalbų, kad įmintumi seniausiųjų kultūrų šaltinius. Tačiau LIETUVIŲ KALBĄ mokėti būtina!
  Būtina turėti taip pat ir daug laiko, žemaitišką užsispirimą bei analitinį mąstymą, vaizduotę-būti inžinieriumi!
  Suprantama, kad sugebėtum įminti ką seniausiųjų kultūrų šaltiniuose perskaitei, būtina dar būti diletantu – archeologijoje, istorijoje, vulkanologijoje, astronomijoje, klimatologijoje, fizikoje, geofizikoje, geologijoje, etnologijoje, teologijoje, teogonijoje, matematokoje ir kitose srityse.
  Prašau nepainioti sąvokas – užrašyta ir sukurta. Mat, mūsų protėvių vadinamieji šventieji raštai buvo sukurti prieš 5 000 ar net prieš 50 000 metų, tačiau užrašyti buvo tiktai prieš 100-150 metų!

  • Kemblys:

   Pasirašinėji skirtingais vardais… Jei rašai ,,Tačiau LIETUVIŲ KALBĄ mokėti būtina!”, kodėl tau nepatinka lietuviški žodžiai? Ar mintys pranoksta lietuvių kalbos galimybes? Išrinkau keliolika svetimžodžių iš tavo ,,atsiliepimų”:

   ,,diletantu, analitinį, sisteminki, rezultatus, informaciją, panikos, informuoti, fizinius, simbolizavo, išprovokuotą cunamį, mite, herojai simbolizuoja, produktus, katastrofa, regioną………..”

  • Klausimas:

   Va būtent – sukurta ir užrašyta skirtingi dalykai. Prirašyti galima bet ko, o ar tai buvo sukurta? Ir kalbate jūs kaip neapsisprendusi mergelė apie protėvių vadinamų šventų raštų sukūrimo datas (gal prieš 5000 metų, gal prieš 50000. Išsiaiškinkite, jei sugebate, prieš kiek ir kokiomis aplinkybėmis).Iškart kyla klausimas: kaip ir kokia forma sukūrė, jei užrašė, pasak jūsų, prieš 150 metų?

   PS. Išmokite naudotis funkcija “Atsakyti”.

 15. Tęsėjas:

  Kartoju, kad įminti seniausiųjų kultūrų šaltinius bei Lietuvos ir Pasaulio praeitį, o per ją ir ateitį, LIETUVIŲ KALBĄ mokėti būtina!!! Tad diskutuoti galiu tiktai į temą ir tiktai dalykiškai. O gal, Kembly, vienas iš mūsų ne ten pateko?

 16. Virginija:

  Nustebino mane Kemblys. Šaunuolis! Gal galite tuos svetimžodžius išversti į lietuvių kalbą ? 🙂 Labai įdomu būtų… Beje, o Jūsų slapyvardis ką reiškia ?

  • Kemblys:

   Miela, Virginija, yra laaabai nesunkiai pasiekiami žodynai, pvz., http://lkz.lt/startas.htm , lengvai rasite lietuviško žodžio ‘kemblys’ reikšmę. Svetimžodžius žmonės vartoja norėdami būti iki galo nesuprasti, kaip vaikai, kad protingiau atrodytų. Galiu išversti tuos žodžius, bet dauguma svetimžodžių yra daugiaprasmiai, tad mano vertimas atitiktų tik pagal sakinio minties suvokimą.

   ,,būtina dar būti diletantu” – reikia nors paviršutiniškai suvokti?
   ,,analitinį mąstymą” – tiriamą mąstymą?
   ,,kaupki Tamstą dominančią medžiagą, sisteminki ją” – kaupki Tamstą dominančią medžiagą, apibendrink ją tam tikra tvarka?
   ,,pateiki galutinį rezultatą” – pateiki galutinę išdavą?
   ,,susieki su informaciją iš tolimiausios praeities” – susieki su žiniomis iš tolimiausios praeities?
   ,,nekeldamas panikos” – nekeldamas sąmyšio?
   ,,apie tai informuoti visuomenę” – tai pranešti visuomenei? (toliau tęsėjas rašo: ,,…nedelsdami pranešinėti žmonėms…” – žino lietuvišką žodį PRANEŠTI !!!)
   ,,aprašoma mite “Argonautai”” – aprašoma sakmėje “Argonautai”?
   ,,herojai” – didvyriai?

   Tingiu viską versti, manau, pagal vertimų pavyzdžius galima daryti išvadą, kad mintis galima reikšti LIETUVIŲ KALBA. Nežinau ar tas ,,Tęsėjas” ar, kaip jis dar pasirašo, ,,Žynys” nemoka lietuviškai ar įsivaizduoja, kad jo mintys per sudėtingos lietuvių kalbai. Tegul pats atsako. Man keista, kad svetimų kalbų paprasčiausi žodžiai jam tinka geriau už lietuviškus.

   • Virginija:

    Komentatoriau, Kembly, gal aš tik atrodau Jums tokia „ išsižiojusi” ir nemokša, kad nesugebu susirasti internete žodžio „ kemblys’ reikšmės…??? Kadangi šiam žodžiui priskiriamos net trys tarpusavyje nesusijusios sąvokos kaip:
    1. stiebas, stagaras, kamblys
    2. sudžiuvęs žmogus ar medis, sudžiūvėlis
    3. nerangus žmogus
    Tai štai ir norėjau paklausti, kurią iš šių reikšmių Jums priskirti, kuri Jums yra artima ?
    Taip pat dėkoju už paaiškinimus.

    • Kemblys:

     Manau, šio žodžio pirminė reikšmė ‘stagaras’, tokiu ir norėčiau būti pasirašinėdamas 🙂
     Buvo dar viena priežastis – yra panašūs žodžiai ‘kamblys’ ir ‘kremblys’. Šiais žodžiais mane pravardžiuoja, kai nori įžeisti 🙂 o aš būnu labai patenkintas, kad žmonės sužino dar kelis retai vartojamus žodžius.

 17. Tęsėjas:

  Man atrodo, kad nukrypome, o gal sąmoningai buvome nukreipti, į lankas! Jug ne visiems yra malonu girdėti, kad LIETUVIŲ KALBA yra daugelio, tame tarpe ir slavų, kalbų MOTINA!

 18. Virginija:

  Na, vyrai, jūs ir duodat…Komentatoriui Klausimui tik svarbu tarpusavyje ginčytis, prieštarauti, o kodėl šio straipsnio autoriui klausimų jis neužduoda ? Nuo temos tai nukrypta…
  Aplamai, tai abu esate šaunūs vien todėl, kad domitės mūsų protėvių, mūsų tautos istorija, savo žiniomis dalijatės su kitais, tegul ir prieštaravimuose, nepasitikėjimuose, bet juk ginčuose ir gimsta tiesa ..? Peržiūrėkit, jei nematėte, šį dokumentinį filmuką :
  http://www.youtube.com/watch?v=pAEtuR9HK_I&feature=youtu.be

  • Klausimas:

   Straipsnyje pateikti faktai ir nėra ten ko klausinėti. Beto stebint saulės aktyvumą, žiūrau pirminės informacijos puslapį.

   Bet kokie žodžiai turi būti patvirtinti įrodymais, antraip jie nieko verti. To aš reikalauju be ginčų iš komentuotojo “žinys” ir “Tęsėjas”. Tik kažkodėl nesulaukiu konkrečių ir aiškių įrodymų (citatos iš knygų ar kitų šaltinių). Šiuo klausimu daugiau nėra apie ką kalbėti.
   Jūs pažįstate komentuotojus “žinys” ir “Tęsėjas”, kad taip lengvai priimate jų rašinius be aiškių įrodymų?

   • Virginija:

    Klausime, nepažįstu nei žynio, net Tęsėjo, bet jaučiu jo nuoširdumą, o iš Jūsų pusės – priekabumą.. Gal galite jam, kaip vyresniam, jei ne nusileisti, tai bent nesikabinėti…? Be to, jei jau save įvardijate kaip lietuvių kalbos mylėtoją, tai pasistenkite daryti mažiau gramatinių klaidų.. 🙂
    Neužpykite, aš taip,tik draugiškai.

    • Klausimas:

     Nepažįstate nei jo, nei manęs ir teigiate apie jo nuoširdumą ir jog jis vyresnis. Remiantis kuom taip teigiate? Jaučiate nuoširdumą? Dauguma merginų atsidūrusių žmonių prekeivių rankose ir “jautė nuoširdumą”. Pagalvokite apie tai. Apskritai toks įspūdis, kad niekad neturėjote reikalų su melu. 🙂
     Tiesa, pacituokite kur aš įvardiju save kaip lietuvių kalbos mylėtojas? Iš komentatorio “žinys” ir “Tęsėjas” reikalavau tik jo žodžius pagrindžiančius įrodymus ir nieko daugiau.

 19. Tęsėjas:

  Gerbiama Virginija, didelis AČIŪ už internetinę nuorodą kur yra puikus filmukas apie Juratę Statkutę de Rosalės.
  “Klausime”, mano knygose pateikiamų citatų pabaigoje visada nurodomas šaltinis ir puslapis.
  Kas dėl LIETUVIŲ KALBOS senumo, siūlau paskaityti Vytauto Narvilo knygą “Gangas prasideda Himalajuose'”(psl.100).

  • Virginija:

   Ačiū ir Jums, Tęsėjau, už suteiktas žinias. Buvo malonu pabendrauti . Bet ar Jums neatrodo, kad šis straipsnis apie magnetines audras turi kažkokių tai…magnetinių audrų ? Vieni prie kitų kabinėjamės, vaidiname kietesnius, protingesnius, vietoj to, kad draugiškai pasidalinti patirtimi, nuorodomis, perskaitytomis knygomis…Tokia jau mūsų tauta. Ar čia užkeikimas ar paveldas? Niekaip nesuprantu… Kaip ten bebūtų mes visi kartu „surinkome” didžiausią komentarų skaičių ir straipsnį iš apačios gerokai pakėlėme į viršų.. 🙂
   Kelias dienas nebūsiu prie kompiuterio, tai tikiuosi, kad jau visi tarpusavyje susitarsite ir nesipyksite.
   Visiems sėkmės!

  • Klausimas:

   Tai ir pateikite visas citatas ir su jomis susijusius šaltinius, įrodančius jūsų žodžius.

 20. Tęsėjas:

  “Klausime”, nėra fizinės galimybės šioje vietoje atkartoti mano knygų – “Perkūnas” (priešistorija), “Per praeitį į ateitį” (proistorija) ir “Pažadinta praeitis”(III ir IV Žemės fiziniai judėjimai) tūrinio. Negaliu ir išvardinti jose minimus šaltinius, kurių per 250.Tad prie didžiausios pagarbos savo skaitytojams aš negaliu išpildyti šio konkretaus Tamstos prašymo.

  • Klausimas:

   Jei negalite pateikti citatų (citata tik dalelytė šaltinio) kam tada kalbate? Už savo žodžius reikia atsakyti.

   • LosAngeles:

    O tai jums mama maista ‘po siai dienai’ sukramto?… Rasyti mokate, panasu daug kuo domites ir esate ispruses, ir staiga… citatu jam matai duok. Tai norite kad zmogelis jums knygas perrasinetu? Siek tiek kvailokai atrodo, Virginija apie tai jums ir raso: kabinejates. Jei galite skaitineti apie magnetines audras, tai galite skaitineti ir Tesejo nurodytas knygas. Rasite saltinius, citatas, galesite padaryti isvadas ir nuspresti kiek jos patikimos. Vat tada jusu kritika Tesejo atzvilgiu igaus visiskai kita svori, kadangi kritikuosite ne jo pasirinkta pateikimo metoda (citatu neraso!!!), o pacius saltinius, kuriais jis remiasi ir isvadas kurias daro. O ka gali zinoti, susipazinus gal ir kritikuoti nereikes, gal pritarsite jo teiginiams…
    Malonaus skaitymo 🙂

  • )..(:

   kaip manote,ar Perunas ir Perkunas tas pats Dievo asmuo?

  • Virginija:

   Tęsėjau, parašėte – „ mano knygų” ir jas išvardijate.. Ar esate Romualdas Zubinas ?

 21. Tęsėjas:

  Mūsų paliestai temai išvardinau reikalingas knygas su citatomis bei šaltiniais! Imkite jas ir skaitykite! Jose rasite tai ko nerasite kitose knygose.
  “Sausos” citatos iš senūjų kultūrų šaltinių, be jų papildomo paaiškinimo, taip ir liks- pasakomis, mitais, legendomis. Nurodytose knygose yra tai kas reikalinga Lietuvos ir pasaulio praeitimi besidominančiam skaitytojui.
  Jeigu nenorite skaityti knygas, kaltinkite ne kitus bet pats save.

 22. Tęsėjas:

  Perunas ir Perkūnas yra vienas ir tas pats graikų mitose minimas Perkūnvaldis- dievas-dzievas Dzeusas, kuris nuo 1365-jų iki 1180-jų m.pr.m.e. “viešpatavo” dievų Olimpe- Tero ugnikalnio krateryje. Šis ugnikalnis daug metų terorizavo visą Viduržemio jūros regioną kol 1180 m.pr.m.e. susisprogdino iki pagrindų. Jo kelderą mena keletas Santarino salelių esančių Egejo jūroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: