Kviečia Ramuvos stovykla „Amžinoji ugnis baltų tradicijose“ (nuotraukos) (15)

Ramuvos stovykla | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Ramuvos stovykla | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rugpjūčio 11–17 dienomis Dvarciškiuose, Švenčionių rajone kaip ir kasmet vyks tradicinė Lietuvos ramuvų sąjungos stovykla. Šiemet jos tema bus „Amžinoji ugnis baltų tradicijose“.

Stovyklos dalyviai visą savaitę praleis nuostabiame gamtos ir senovės dvasios kampelyje – etnografiniame Dvarciškių kaime gilindamiesi į baltų pasaulėžiūrą, protėvių dvasinį paveldą, ugnies gerbimo tradicijas baltų kraštuose. Tai padaryti padės patyrę paskaitininkai. Pageidaujantys galės išmokti įžiebti ugnį senoviniu būdu, naudojant titnagą. Be to, kaip ir kasmet stovyklos dalyvių lauks žygiai, vakaronės, dainos ir sutartinės, kasdienis apeiginis Saulės pasveikinimas ir palydėjimas, Žolinės šventė, Žemynos pagerbimo apeigos, Didysis stovyklos koncertas ir daug dailiųjų amatų būrelių. Visų mėgiamiausiam žalvario papuošalų gamybos būreliui vadovaus žalvario meistras Stasys Bagdonavičius.

Šiais metais stovykloje laukiame svečių iš Gudijos, kurie dalinsis savo kraštų tradicijomis, mokys savo krašto dainų ir šokių. Į stovyklą atvyks jau pernai didelio susidomėjimo sulaukusi meistrė Aksana Akunevič, rodžiusi kaip pasigaminti apeigines lėles. Stovykloje pirmą kartą dalyvaus folkloristai iš Liublino, Lenkijos. Jie stovyklautojus pamokys savo liaudies dainų ir šokių.

„Į stovyklą kviečiame ir jaunimą, ir šeimas, su Jumis dalinsimės patirtimi, kurią turime sukaupę per daugiau kaip dvidešimt metų, rengdami stovyklas, kalendorines šventes, apeigas“, – sako pagrindinė stovyklos rengėja, apeiginės folkloro grupės „Kūlgrinda“ vadovė, Lietuvos Ramuvų sąjungos seniūnė Inija Trinkūnienė.

Lietuvos Ramuvų sąjunga – pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūros stovyklas. Ramuvos stovyklos rengiamos nuo 1989 metų.

Stovyklos mokestis – 80Lt. Į stovyklą galima registruotis ČIA.

2013-ųjų metų kasmetines jaunimo etnokultūrines vasaros stovyklas akimirkos Vytauto Daraškevičiaus nuotraukose:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: