Seimo nariai siūlo referendume dėl žemės leisti balsuoti 2 dienas (9)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gegužės 5 d. grupė Seimo narių Seime užregistravo nutarimo projektą kuriuo siūloma referendume dėl žemės „Tautos valia“ leisti balsuoti dvi dienas – birželio 28 ir 29-ąją.

Šį nutarimo projektą pateikė 8 Seimo nariai: Naglis Puteikis, Rima Baškienė,  Povilas Urbšys, Aurelija Stancikienė, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas, Petras Gražulis bei Vytautas Kamblevičius.

Nutarimo projektu siūloma pakeisti Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo“ (2014 m. balandžio 10 d. Nr. XII-816) 2 straipsnį, kuriuo nustatyta, kad referendumas bus vykdomas 2014 m. birželio 29 d. Siūloma nustatyti, kad referendumas bus vykdomas ne vieną, bet dvi dienas – 2014 m. birželio 28 d. ir 29 d.

Aiškinamaje rašte nutarimą teikiantys Seimo nariai atkreipia dėmesį, jog yra didelę tikimybę, kad referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo neįvyks, jei bus vykdomas 2014 m. birželio 29 d. Taip manyti leidžia tai, jog 2014 m. gegužės 25 d. kartu su rinkimais į Europos Parlamentą vykusiame pakartotiniame balsavime Respublikos Prezidento rinkimuose dalyvavo mažiau nei pusė (47,37%) rinkėjų sąrašuose įrašytų rinkėjų. „Kadangi birželio 29 d., kai nustatyta referendumo data, yra atostogų metas, galima pagrįstai prognozuoti, kad tokiu nepalankiu laiku balsuoti gali ateiti mažiau nei 50 nuošimčių rinkėjų ir tokiu atveju referendumas bus laikomas neįvykusiu“, – rašoma aiškinamajame Seimo narių grupės rašte.

Jei Seimas apsispręstų referendumą organizuoti dvi dienas, tai būtų jau antrasis referendumas, vykęs dvi dienas – pirmasis toks referendumas buvo organizuotas 2003 metų gegužės 10–11 dienomis dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje.

Referendume Lietuvos piliečiai turės apsispręsti, ar sutinka, kad dirbamą žemę būtų draudžiama parduoti užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Taip pat siūloma numatyti, kad referendumams Lietuvoje surengti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. piliečių parašų.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Amelija:

  Kodėl gi ne – galima pratęsti ir iki savaitės…

 2. Stebėtojas:

  Puikus sumanymas!
  Nes teks aksčiau grįžti iš kaimo.
  O šeštadienio rytą pabalsuočiau ir grįžčiau pirmadienį.
  Aš ateisiu gintis nuo valdžios, saulei šviečiant, lietui lyjant.
  Bet kiek bus tokių, kuriems bus sunku pajkelti sėdynę nuo paežerės?
  Ir papildomas REFERENDUMO paviešinimas.

 3. )..(:

  arba sis Referendumas vyks 2 dienas,arba referendumas del es-niekinis.

 4. arvydas damijonaitis:

  DĖL ŽEMGROBIŲ KETINIMŲ REFERENDUMU MONOPOLIZUOTI ŽEMĖS RINKĄ LIETUVOJE.
  Dėmesio: Kam teko keliauti Lietuvos pažintiniais takais, turistiniais keliais, tam teko susidurti su masiškai gadinamais informaciniais stendais, kuriuose „EUROSKEPTIKAI” naikina ANGLU KALBA įrašus išimtinai už Europos Sąjungos lėšas atkurtose fantastiško grožio Lietuvos vietovėse, galinčios pritraukti turistus. Piktadariai „euroskeptikai” kenkia tarptautinio turizmo plėtotei Lietuvoje. Būtina silpnapročius prorusiškus „euroskeptikus”, svajojančius patekti į Seimą šliužus, zigmus, pankus ir kt. įspėti dėl tokios, palankios žemgrobiams, neva „patriotinės veiklos”. Juos palaiko žemgrobių klanas, kuriam svarbus žemės monopolis Lietuvoje. Atėjo laikas viešai skelbti neteisėtai žemgrobių už dyką prisigrobtą žemę, leisti įsigyti žemę užsieniečiams, kaip tas yra daroma civilizuotose Europos Sąjungos šalyse. Būtini sveiki saugikliai, kurie apsaugos žemės rinką Lietuvoje nuo vietinių ir užsienio oligarchų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: