Priimtos Kino įstatymo pataisos dėl filmų vaikams (1)

Filmai vaikams_Cronicas_SpiderwickSeimas priėmė Kino įstatymo 14 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIP-1380(2). Parlamentarai patikslino galiojantį įstatymą nustatydami, kad į filmus skirtus žiūrovams nuo 7 metų jaunesni vaikai bus įleidžiami tik kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis; į filmus, skirtus žiūrovams nuo 13 metų vaikai nuo 7 iki 13 metų taip pat bus įleidžiami tik kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis.

Pataisos priimtos už balsavus 63, prieš 8, susilaikius 33 Seimo nariams.Kino teatruose rodomi filmai indeksuojami pagal žiūrovų amžiaus cenzą. Indeksą pagal žiūrovų amžiaus cenzą, kuris turi būti nurodomas afišose, kitoje reklamoje ir bet kokio pobūdžio informacijoje, skirtoje filmui anonsuoti, suteikia Lietuvos kino centras Filmų indeksavimo komisijos teikimu.

Šiuo metu pagal žiūrovų amžiaus cenzą suteikiami šie filmų indeksai:

  • „V“ – įvairaus amžiaus žiūrovams skirti filmai,
  • „N-7“ – žiūrovams nuo 7 metų skirti filmai,
  • „N-13“ – žiūrovams nuo 13 metų skirti filmai,
  • „N-16“ – žiūrovams nuo 16 metų skirti filmai,
  • „N-18“ – žiūrovams nuo 18 metų skirti filmai.

Informaciją apie Lietuvoje filmams suteiktus indeksus teikia Filmų registras.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. prasmė:

    Kas tie pilnamečiai,galintys mažametį “palydėti”?Kam pireikė liberalams mažamečių kino teatruose ne jiems skirtuose filmuose?Jei žiauri,ar vulgari scena tai vaiką-mažametį, veiks scena, nesvarbu jis vienas ar ne.Reginys daro įtaką vaiko sąmonei,ar tai sunku suprasti seimo nariams.Kas galės lydėti,kas įeina į tų “suaugusių” skiltį?Ar teistas už pedofiliją,ir atlikęs bausmę,ne vaiko tėvai,svetimi dėdės-pilnamečiai galėtų palydėti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: