Gamtos ir paveldo mylėtojai kviečiami aplankyti Lieporių liepas (0)

Lieporių liepos | „Aukuro“ nuotr.

Lieporių liepos | „Aukuro“ nuotr.

Birželio 6 d. 18 val. Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ gamtos ir paveldo mylėtojus kviečiami aplankyti Lieporių liepas. Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną liepas ketinama įprasminti žemės meno kūriniais, tvarkoma aplinka, informaciniais stendais. gamtininkai papasakos apie senų medžių priežiūrą.

Lieporių kaime yra vienintelis Šiaulių miesto teritorijoje esanti valstybės saugoma gamtos paveldo vertybė – Lieporių liepos. Trys liepos milžinės augančios lauko viduryje yra Lieporių kaimo pažiba. Kalbininkas K.Būga kaimo pavadinimą kildino nuo žodžio liepa.

Storiausia liepa yra beveik 5 m apimties ir 22 m aukščio. Šių mažalapių liepų amžius siekia virš 150 m. Retas šiaulietis žino apie šias gamtos vertybes. Nors saugomomis liepos paskelbtos 1971 metais. Jos saugotinos kaip išskirtinių matmenų, amžiaus medžiai, pažinimui reikšminga kraštovaizdžio puošmena.

Jau daugelį metų liepų aplinka yra apleista, aplink jas suversti iš laukų atgabenti akmenys, riogso buvusio informacinio stendo likučiai, želia atžalos ir krūmai. 2010 m. nenaudėliams padegus vienos iš liepų drevę buvo nupjautas vienas liepos kamienas. Tad šioms liepoms, kaip ir daugeliui gamtos paveldo vertybių, reikalinga globa ir įprasminimas.

Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ jau 26 metus prisideda prie gamtos paveldo apsaugos ir puoselėjimo. Kiekvienais metais rengiamos naujų gamtos paveldo vertybių paieškos, sudaromi jų aprašai, kurie teikiami, kad šios vertybės būtų paskelbtos saugomomis. Tačiau paskelbus gamtos vertybes saugomomis, dažnai joms pritrūksta juos administruojančių įstaigų dėmesio ir priežiūros, o juo labiau įprasminimo.

Šiais metai klubas „Aukuras“ kviečia įprasminti Lieporių liepas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: