Lietuvos zoologijos sode įsikūrė nauji gyventojai (0)

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Gegužės pabaigoje Lietuvos zoologijos sodo kolekcija pasipildė naujais gyvūnais. Čia apsigyveno iš Talino zoologijos sodo atvežta nendrinių kačių porelė ir iš privataus Latvijos mini zoologijos sodo atkeliavęs šveicarų veislės juodanosis avinukas.

Siekiant turimą gyvūnų kolekciją paįvairinti įdomiais ir Lietuvoje nematytais gyvūnais, nuspręstą įsigyti būtent šveicarų veislės juodanosę avį. Veislė kilusi iš Valais regiono Šveicarijoje. Kol kas ji yra retai sutinkama Lietuvoje.

Atsivežtas juodanosis avinukas Teodoras gimė šių metų kovą. Kadangi jauniklio neaugino tėvai, avinuką užaugino Latvijos „Dobuli“ mini zoologijos sodo darbuotojai. Teodoras minta tik ekologišku maistu, todėl Lietuvos zoologijos sodo administracija prašo lankytojų nešerti šio gyvūno savo atsineštais į sodą pašarais. Jis, kaip ir kiti sodo gyventojai, gauna subalansuotą ir visavertį maistą. Nuo netinkamo pašaro gyvūnai gali susirgti.

Nendrinė katė

Nendrinė katė

Kartu su šveicarų veislės juodanosiu avinuku Teodoru atvežta ir nendrinių kačių porelė iš Talino zoologijos sodo. Atsivežta 1 metų nendrinio katino patelė ir 3 metų patinas, kurie dar neturi vardų. Vardus sodo naujakuriams rinks zoologijos sodo lankytojai. Nendrinės katės yra paplitusios nuo Egipto per Aziją iki pat Indijos, tad Baltijos šalyse šiuos gyvūnus galima pamatyti tik zoologijos soduose arba privačiose gyvūnų kolekcijose. Nendrinės katės gamtoje nyksta dėl žmogaus vykdomos ūkinės veiklos bei mažėjančių pelkėtų teritorijų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: