J. Panka: Referendumai artėja. Ar piliečiai susigrąžins valstybę? (81)

Julius Panka | Penki.lt nuotr.

Julius Panka | Penki.lt nuotr.

Į Alkas.lt klausimus atsako Tautininkų Sąjungos pirmininkas, birželio 29 d. referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės ir lito išsaugojimo referendumo iniciatyvinės grupės narys Julius Panka.

Alkas.lt:
Iki birželio 29 d. referendumo liko vos mėnuo, o viešojoje erdvėje tyla. Nieko negirdime ir iš Vyriausiosios rinkimų komisijos, ir apie agitacijai skirtas radijo bei televizijos laidas. Kaip jūs manote, ar valdžia vykdys savo konstitucines pareigas, ar pajudins bent pirštą dėl piliečių inicijuoto referendumo?

Julius Panka:
– Manau, kad pajudins, bet tik tiek, kad formaliai sunku būtų apkaltinti dėl sąmoningų veiksmų, žlugdant referendumą. Kaip antai VRK pagaliau jau įdėjo vieno sakinio informaciją, kad pagal Lietuvos Respublikos Seimo 2014 m. balandžio 10 d. nutarimu Nr. XII-816 „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo“ jau yra paskelbtas referendumas. VRK nustatė, kokios bus referendumo išlaidos, pratęsė rinkimų komisijų darbą, gal ir referendumo biuletenio formą netrukus patvirtins.

– Kaip jūs manote, ar valdžia skirs lėšų agitacijai, kad piliečiai ateitų į referendumą? Juk agitacijai, kad ateitų į Europos Parlamento rinkimus skyrė lėšų nemažai – visų televizijų programos nuo šios agitacijos mirgėjo?

– Manau, kad referendumo iniciatyvinė grupė netrukus kreipsis į VRK dėl būtinybės tokiai agitacijai. Juk birželio 29-oji, tai ne gegužės 25-oji – piliečius pakviesti atlikti savo konstitucinę pareigą sunkiau. Jei lėšas piliečių agitacijai skyrė gegužės mėnesį, tai birželio mėnesį tuo labiau turėtų skirti. Tik, žinoma, spėkit, ar skirs. Kaip ten bebūtų, jei nesikreipsime, tai galės pasakyti, kad niekas nesikreipė. O dabar turės sugalvoti ką nors kita arba iš viso tylės.

– Ar tai jau paskutinis referendumas, kuris prasiveržė be valdžios leidimo? Ar piliečių inicijuoti referendumai vėl taps tik teorine galimybe?

– Jeigu birželio 29 d. referendume piliečiai pasisakys už piliečių parašų, reikalingų referendumui inicijuoti, kartelės nuleidimui nuo 300 000 iki 100 000, tai valdžios galimybė blokuoti piliečių iniciatyvas ir nušalinti juos nuo valstybės valdymo, sumažės. Kita vertus, teisiškai įvesti kokią nors cenzūros komisiją bus sunku, atsižvelgiant į dar galiojančią Konstitucinio Teismo doktriną, kad jokios išankstinės išvados, ekspertai ar komisijos negali stabdyti referendumo iniciatyvos, nes tai yra aukščiausia suverenių Tautos galių išraiška.

– Bet juk referendumo iniciatyvą dėl lito išsaugojimo Vyriausiasis administracinis teismas ilgam paguldė Konstituciniame Teisme? Ar tai nereiškia, kad bet kuri iniciatyva, kuri Vyriausiajai rinkimų komisijai pasirodys esą neatitinkanti konstitucinės darnos, tikrų ar menamų įsipareigojimų Briuseliui, kiekvieną kartą atsiguls į tą patį stalčių?

– Turime patikimos informacijos iš Seimo, kad byla dėl referendumų Konstituciniame Teisme pradėta nagrinėti, kad jau pateikti Teismo paklausimai dėl šios bylos tiek Seimo atstovams, tiek tikriausiai ir Vyriausiajam administraciniam teismui. Vienas iš Seimo atstovų mums patvirtino, kad jie atsakys į šiuos paklausimus iki birželio 4d. Kaip žinia, Seimas kreipėsi į Teismą dėl referendumo įstatymo 14 straipsnio atitikties Konstitucijai. Šiame straipsnyje pasakyta, kad ekspertų komisijos išvada dėl referendumui siūlomo teisės akto atitikties Konstitucijai neturi sutrukdyti referendumo paskelbimui.

Šią bylą Konstitucinis Teismas sujungė su byla „dėl lito išsaugojimo“ referendumo, nes Vyriausiasis administracinis teismas sugalvojo paklausti, ar toks teisinis reguliavimas, kai VRK neturi teisės spręsti ar referendumo iniciatyva atitinka Konstituciją, nėra spraga, kuri prieštarauja Konstitucijai. Tad esu įsitikinęs, kad Konstitucinis Teismas svarstys šias bylas jau birželio mėnesį. Mes, tautininkai, jau planavome aktyvias protesto akcijas Žemaitės skvere prie Konstitucinio Teismo, tačiau išankstinis neigiamas nusistatymas dėl Konstitucinio Teismo ketinimų nepasitvirtino. Tiesa, greičiausiai svarstymas vyks raštu, o ne viešame posėdyje, jei taip pageidaus Seimo atstovai.

– Ar tai reiškia, kad Seimo valdantieji, norėdami sutrukdyti piliečių inicijuotiems referendumams, netyčia pasitarnavo demokratijai ir lito referendumo iniciatyva nebus užšaldyta daugeliui metų?

– Nemanau, kad bylos buvo sujungtos ir lito išsaugojimo byla bus svarstoma jau birželio mėnesį tik dėl to, kad panašiu klausimu į Konstitucinį Teismą kreipėsi ir Seimas. Galbūt Konstitucinis Teismas nenori akivaizdžiai kompromituotis. Juk pavėluotas teisingumas, tai ne teisingumas. Akivaizdaus delsimo būdu sustabdžius referendumą, išeitų taip, kad eurą be Tautos pritarimo Lietuvoje įvedė būtent Konstitucinis Teismas.

– Kada, jūsų manymu, gali būti paskelbtas Konstitucinio Teismo sprendimas dėl lito išsaugojimo ir referendumo įstatymo 14 straipsnio bylos?

– Tam, kad Konstitucinis Teismas negalėtų būti apkaltintas piktybiniu delsimu ir tam kad jo nutarimas nepadarytų poveikio piliečių ūpui birželio 29d. referendume, tikėtina, kad sprendimas bus priimtas netrukus po referendumo. Jei sprendimo priėmimas būtų nukeltas po Teismo atostogų, tai reikštų, kad Teismo valia buvo sužlugdyta net teorinė galimybė inicijuoti referendumą dar iki euro įvedimo.

Jeigu yra valdančiųjų štabas, nukreiptas prieš Tautą bei piliečių realią įtaką valstybės reikalams (o aš manau, kad toks yra), tai parašų rinkimas dėl lito referendumo bus projektuojamas į patį vasaros vidurį. Kita vertus, galbūt tikimasi, kad birželio 29d. referendumas neįvyks ir piliečiams prapuls ūpas bet kokiems parašų rinkimams ar referendumams, net jei tai bus referendumas dėl lito, kurį išsaugoti, kaip rodo apklausos, nori daugiau kaip du trečdaliai Lietuvos piliečių.

– Jei yra toks valdančiųjų planas, kaip Jūs manote, ar jis pavyks?

– Aš manau, jog viskas buvo padaryta, kad į referendumą nesusirinktų 50 proc. visų Lietuvos piliečių, tam ir laiką VRK delsė, tam ir Seimas tokią datą parinko. Juk net į Prezidento rinkimų antrą turą, kuris vyko kartu su Europos Parlamento rinkimais, toks piliečių skaičius nesusirinko. Vasarą žmonės išvažiavę, o valdžia agitacijos nefinansuos. Nei Tautininkų  Sąjunga, nei tuo labiau, piliečių iniciatyvinės grupės nariai neturi tokių resursų, kad įpirktų televizijos reklamą.

Vis dėlto, manau, kad visi turime padirbėti, kad į referendumą susirinktų kuo daugiau piliečių. Kas ten žino, gal piliečiai, net ir tie, kurie nepritaria referendumui pasiūlytiems sprendimams, supras, kad tai jų, o ne valdžios referendumas. Tokių, valdžios savivale pasipiktinusių piliečių teko sutikti nemaža. Gal ir reklamai resursų atsiras. Juk referendumo idėją šių rinkimų TV politinėje  reklamoje rėmė ir R.Karbauskio partija, kuriai atiteko referendumą palaikančių piliečių balsai… Dabar jai tenka nemaža atsakomybės dalis.

Į referendumą turėtų ateiti ir tie piliečiai, kurie nori išsaugoti litą. Kuo daugiau piliečių ateis į birželio 29d. referendumą, tuo daugiau vilčių, kad ir referendumas dėl lito išsaugojimo įvyks dar šį rudenį. O į referendumą dėl lito išsaugojimo piliečiai, tikiu, susirinks net ir per Kalėdų šventes.

– Ačiū už pokalbį.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

81 komentaras

 1. Jonukas:

  Labai nuvylė p. Songaila kai pasakė, kad balsavo už Grybauskaitę,
  kaži ar nesusipyko su Vaišvila po tokio pareiškimo, taip pat tas pats
  tautininks be ryšio išvadino Šalčininkus Putino balsuotojais…liūdna, nors patylėjęs būtų…:(

  • Juozas:

   dėl antro tavo argumento, tai verčiau paklausyk protingesnių ir labiau patyrusių. Lenkijos diplomatas Vidacki : “taip elgtis ir kalbėti , kaip daro Tomaševski – gali tik Maskvos agentas.” Gal dar priminti Tomaševski pasisakymą dėl įvykių Ukrainoje ?

   • Joana:

    Nu ir ką baisaus tas Songaila pasakė, kad kartojate kelis kartus. Juk prezidento rinkimuose antrame ture jokio pasirinkimo nebuvo ir niekas nenusikalto ar balsavo už Zigmą, ar už Dalią, ar abu kandidatus išbraukė. Songaila ir kai kurie pasirinko Dalią, nes gal ji pajėgs atsispirti lenkų spaudimui, kiti matė mažesnę blogybę ir balsavo už Zigmą, treti išbraukė abudu. Na ir kas. Tragedija, kad jiedu abu papuolė į antrą turą, bet taip buvo surežisuota iš “aukščiau”.

 2. HM:

  Čia bus puikus, ir tikiuosi, paskutinis šansas tautininkams įsitikinti, kokia dalis visuomenės yra jų elektoratas, ir kokio dydžio yra jų taip vadinima “Tautos valia”.

 3. Dana:

  jei tauta nesusirinks į referendumą, tai tik dėl masinės dezinformacijos, sklindančios iš nupirktos žiniasklaidos ir valdančiojo “elito”. Žmonės yra apgaudinėjami, o patys yra atpratę mąstyti. Bet viskas yra būtent tokių žmonių rankose. Ir nieko čia nepadarysi, kol neateis permainoms skirtas metas. Kas gi išrinko prezidentę? Ogi 25 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. Tai ar galima tokį asmenį laikyti tautos išrinktu? Kas kaltas, kad tauta neateina į rinkimus? Nusivilimas, kad niekas nesikeis. Kaip pakelti tautos dvasią???

  • Kemblys:

   Tautos ‘dvasią’ galima stiprinti tik vieninteliu būdu – reikia kurti Tautą vienijančią pasaulėžiūrą.

   • S:

    Lietuvių pasaulėžiūrai žymiai geriau būtų atsiskleisti Lietuvos Valstybėje. Praradus savo valstybę, paskui savo teisei atkurti pasaulėžiūros neužteks, gali prireikt daug aukų sudėti. Apsigynus dabar, sąlygos ateičiai bus žymiai geresnės, todėl verta stengtis.

    • Kemblys:

     “S”, rašai kur geriau “atsiskleisti” pasaulėžiūrai visiškai nesuvokdamas nei Tautos, nei valstybės. Pirmiau reikia KURTI pasaulėžiūrą. Tie, kas kurs, spręs kur, kaip skleisti. Eiliniai rinkimai VALSTYBĖJE parodė, kad kitataučiai labiau susitelkę už lietuvius – tautininkų nuopelnas. Rašė apie TAUTININKYSTĘ, “sisteminius” vadino CHEBRYTE…

     • S:

      Aš manau priešingai, kad Kemblys visai neblogai suvokia Tautą. 🙂 Man patiko tie 4 kažkuriame atsiliepime paties išvardinti punktai, rimtai. Dėl tautininkų tingiu ginčytis, tie nauji žodžiai ne Pankos buvo pasakyti.

      • Kemblys:

       Tie keturi kintamieji (kalba, Žemė, giminingas kraujas ir protėvių pasaulėžiūra)Tautą siejantys ryšiai yra tik įžanga į žymiai reikšmingesnius ryšius, kuriuos PRIVALO suvokti kiekvienas skleidžiantis Tautą vienijančią pasaulėžiūrą.
       Tu gerai parašei kažkuriame atsiliepime, kad į gentis neįsileisdavo svetimų vyrų – pamatas Genties vienybei.
       Reikia rasti kitą erdvę gilesniems svarstymams.

       • S:

        Dėl svetimų vyrų ne pats sugalvojau, buvo genetinių tyrimų duomenys. Būtų galima ir daugiau įdomių dalykų rasti, įsigilinti reiktų. Dėl Žemės aš būčiau linkęs papildyti savaimine gamta, kuri lietuviui yra svarbi ir turėtų būti išsaugota jo aplinkoj. Gal neįprastai skamba, bet čia jau prasideda žmogaus prigimties dalykai, galima ginčytis.

        Gal mūsų požiūriai kai kur nesutampa, bet kai ko nepaneigsi. Dabar nerandu to ginčo apie brolį ukrainietį Kijeve ar panašiai. Taigi, jei Tavo Tėvas būtų daręs kaip aš, tai dabar ir brolis būtų Lietuvoj, ir lietuviškai mokėtų, nereiktų nieko mokinti. Būtų labiau savas, ar ne? Todėl išvados, kurių laikausi gyvenime yra pagrįstos, jas sunku užginčyti. Ir kitiems praverstų. Bet čia ne bendros pasaulėžiūros klausimai, atskiros smulkmenos, tik tiek.

        Dėl pasaulėžiūros, tai čia nepatogi vieta didesniems svarstymams. Bendrą matymą visada galima pabandyt surast. Galėtum Kembly susirašyt gilesnius savo svarstymus, ateity gali praversti, geros mintys.

   • Perkūno Paukštis:

    Skirtingpasaulėžiūrinius (ir -ines) vardan vienybės visada visais laikais “pakepindavo”. To nepadarius, tuoj atsirasdavo “du lietuviai trys partijos”.
    Kalbant apie krikščionį Lensberginį, tai jis irgi suskubo įkurti ne šventą Pagonišką Ugnį, o demonų kratinę partiją.
    CHA

  • menesis:

   Dezinformaciją labiausiai skleidė parašų rinkėjai. Bet tas buvo seniai. Dabar tik piktinamasi, kad delsiama surengti referendumą, ir tuo kaltinama „valdžia“, bet neprisiimama jokios kaltės dėl to, kad referendumo tekstas turi žinomų trūkumų ir neapibrėžtumų. Bendruomeninės reikšmės miškas? Išteklių gavybos klausimai? Kodėl reikia atimti nuosavybės teisę į žemę iš juridinių asmenų? Kokiu pagrindu derėsimės su kitomis ES narėmis, kad būtų padaryta išimtis sutartyje? Kas kompensuos už nacionalizuotą žemę ir išvarytus investuotojus?

   • S:

    “Referendumo tekstas” – puikus. Kažkas neaišku? Pasižiūrėkim.

    1. Bendruomeninės reikšmės miškas – teisingai, ypač draustiniai tikrai tokie yra. Jokių plynų kirtimų ir medienos verslo ten neturėtų vykti. Tam referendumai būtini, kitaip viską iškirs.
    2. Išteklių gavyba tik pritarus referendumu – teisingai. Lietuva turi ypatingus išteklius – geriamąjį vandenį, kuris dabar jau užsienyje vadinamas “blue gold”. Tauta jį turi saugot.
    3. Nuosavybės teisė iš juridinių asmenų neatimama. Užtenka 51% įmonės turėti Lietuvos piliečiams ar valstybei ir lai veikia. Čia jūs kvaileliais apsimetat dėl juridinių asmenų, referendumas to neklausia.
    4. Su ES nėra jokio reikalo ir pagrindo derėtis. Jiems bus pranešta, ir tiek žinių. Lenkija ir kitos šalys taip pat nieko nesidera, o žemės neparduoda ir euro neįsiveda, paprastai.
    5. Už nacionalizuotą žemę ir išvarytus “investuotojus” nieko mokėti nereiks. Tegul tik žiūri, kad patiems susimokėti nereiktų, kai nešdinsis… 🙂 Užsieniečiai įsigijo žemę neleistinu būdu, apeidami įstatymus, tai galės nuosavybę užrašyt lietuvių savininkui arba parduot per nustatytą laiką – čia jų bėdos. O “investuotojai”, t.y. uždarbiautojai Lietuvos valstybėj turi būt ne užsieniečiai, o Lietuviai. Taip visiems bus naudingiau.

    O dėl “dezinformacijos” skleidimo, tai vėl melas. Parašų rinkėjai nieko panašaus neskleidė. Paprasčiausiai čia tu vėl ŠMEIŽI tuos žmones be jokio pagrindo, nes nieko daugiau ir nesugebi.

  • Stebėtojas:

   Koks skirtumas, kas išrinko durnių laivo kapitoną? Pelną pasiims bankas, kuriam laivas įkeistas.

 4. Gintaras:

  Tikiuosi, kad dar ne visi lietuviai parsidavė pinigų vergijon….tiems, kam rūpi LIETUVA ateis balsuoti.

 5. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Iniciatyvinė grupė prieš 3 savaites pateikė VRK raštą, dėl priklausomų valandų Televizijoje ir Radijo laidose.
  Vis dar laukiama atsakymo. VRK tęsia veiklą prieš Lietuvą. Labai blogai

 6. Goda:

  Jei už klausimus dėl parašų skaičiaus sumažinimo ir dėl žemės nepardavimo būtų balsuojama atskirai, referendumas turėtų daugiau šansų.
  Nes koncervų elektorato dauguma prieš žemės pardavimą, bet jie nebalsuos už parašų sumažinimą. O lenkai balsuotų atvirkščiai. Bendrai paėmus, balsuoti ateitų daug daugiau žmonių.

 7. Tomas:

  Dėl lito išsaugojimo, čia tas pats kas pūsti prieš vėją, jau eura gamina. Sukišti milijonai. Bet pamėginti verta, bent gal kartą žmonės sukils, kad tokie vadinami “seimo nariai” tarnauja sau , o ne tautai.

 8. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Ar yra kur nors rodomi skaičiai apie neįteiktas rinkėjo korteles? Kas žinot?
  Rinkėjo kortelė
  – tai informacinė pažyma rinkėjui apie rinkimus, vardinis pakvietimas dalyvauti rinkimuose.
  Būtų galima palyginti VRK darbą prieš artėjančius rinkimus ir prieš artėjantį referendumą.

 9. abelis:

  Į Prezidento, PAX AMERICANA statytinio( Pontiaus piloto) rinkimus galima ir neiti, nes tai rinkimų parodija, o
  kovoti už Tautos išlikimo pagrindą-žemę -yra būtina. Šiandien mums prieinama kovos už išlikimą forma- referendumas-reikia juo naudotis.

 10. nsupratau:

  kokie referendumai? Žemės referendumas neįvyks, nes arba žmonės nesusirinks, arba pritrūks pusės teigiamų balsų (geriausiu atveju už balsuos 20 proc.”Tautos”). O kokie kiti? Lito? Iš kur ? Nepaskelbtas toks ir seniai numarintas. Daryti viską iš naujo prireiks 10-11 mėnesių. Ar jūs skaičiuot nemokat?

  • S:

   Dar vienas skaičiuoklis… Apie apklausas rašiau, o dabar spėliot kiek balsuos – tuščias užsiėmimas. Dėl užslopintų referendumų, tai nieko nekeičia. Įvykdytas konstitucinis perversmas, todėl žemės pardavimas ir euro įvedimas yra neteisėti veiksmai. Galima perversmo būdu bet ką padaryti. Jei neleis vykti referendumui, tai turbūt galima jį užskaityt kaip įvykusį jau dabar. Taigi viskas aišku – laiku surinko parašus ar pateikė prašymą parašams rinkti. VRK neteisėtai neleido vykti, valdžia įvykdė perversmą. Tada žiūrim pagal apklausas tuo metu ir užskaitom rezultatą. ~60% nuo visų Lietuvos gyventojų prieš euro įvedimą – viskas. Dabar demokratiškai viskas, gražiai, bet bus teisėtas ir kitoks perversmas, teisėtai tautos valiai įgyvendinti. Dauguma gali jį padaryti, tada balsuot jau nereikės, bus įvykdytas šiuo metu jau priimtas sprendimas.

 11. menesis:

  Galutinis sprendimas dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos bus priimtas liepos mėnesį. Referendumas jau nieko nepakeis. Apskritai, referendumais Konstitucija nėra keičiama, tai daro Seimas.

  • S:

   Tas spendimas bus neteisėtas, tik referendumu galima priimti teisėtą sprendimą. Šiaip tai man įdomu iš kur tokie varnėnai, kaip tamsta, išlenda? Kiek suprantu, Lietuvos priešai tokius siunčia į Romuvą ir visur, kur tik gali, kad trukdytų bet kokį veiksmą Lietuvos labui. Jūs nesidrovėkit, reikškitės, labai gerai tokius visus sužinoti. Gerai, kad tokių “kadyrovcų” mes turim tik saujelę. Čia tokius veikėjus, kurie pastoviai reiškiasi galiu ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. Atplaišų tautose visada būna.

  • LosAngeles:

   ‘..referendumais Konstitucija nėra keičiama, tai daro Seimas..’

   Hm…
   XIV SKIRSNIS
   KONSTITUCIJOS KEITIMAS

   148 straipsnis
   Konstitucijos 1 straipsnio nuostata “Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika” gali būti pakeista tik referendumu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę.
   Tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio “Lietuvos valstybė” bei keturioliktojo skirsnio “Konstitucijos keitimas” nuostatos….

   Apsimelavote mielasis, kaip cia taip? Tiesiog ‘sviesos nesejas’ esate. Rieciate apie ‘skaicius ir nauda’ net neraudonuodamas, o pasirodo… meluojate. Atviru tekstu 🙂
   Labai liudna, bet stebint su siuo referendumu susijusius ivykius tai jau nestebina. Sistema nesibodi imtis bet kokiu veiksmu, kad tik apjuodinti rengejus, sumenkinti referendumo svarba, suklaidinti ir sukelti bent maziausia abejone referendumop svarba rinkeju tarpe… Besarmaciai

 12. karnavyžis:

  Aš už žemės pardavimą ir eurą.

 13. LosAngeles:

  Gerai butu kad susigrazintu. Pajutusi galia bent kiek itakoti valdyma valstybeje, tauta atsigautu. Atsirastu daugiau pasitikejimo ir vilties…
  Bet ar norintiems matyti mus klupancius to reikia? Matant kaip stengiamasi referenduma suzlugdyti galima speti kad nelabai. Valdziai tai LAABAI didelis pavojus, todel realiai galima filtruoti visa info, kuri eina is valdzios saltiniu

 14. leitis:

  Abejoju, ar labai jau daug iš čia pasisakančių prieš žemės pardavimą patys žemę dirba. Pabūtumėt ūkininko kailyje, kuris, tarkim, turi 50 ha žemės ir negali (nenori, nėra sveikatos, trūksta lėšų ir pan.) jos apdirbti, gal galvotumėt kitaip. Aš už asmeninį pasirinkimą. Tik negalvokit, kad labai kas puls tą Lietuvos žemę supirkinėti. Ji mums brangi, bet, deja, nėra tokia derlinga, kad visus trauktų. O kas iš užsieniečių norėjo nusipirkti žemės, tas jau įsigijo ir įsigys ateityje, net jei ir bus uždrausta ją pardavinėti.Nereikia būti naiviems. Norim to, ar ne, bet pasaulis labai pakitęs.

  • S:

   Kažkokių keistenybių prirašėte. Jei niekas nepuls Lietuvos žemės supirkti, tai kam tada ją pardavinėti ir kam jums tas “asmeninis pasirinkimas”? Toks įspūdis, kad jūs čia kažką norit apgaut… Dabar dėl derlingumo, tai turbūt nekenktų jus apšviesti, kokia padėtis pasaulyje. Lietuvos žemė yra viena derlingiausių planetoje. Anksčiau kitur sugebėdavo išgaut didesnius derlius, bet jie savo tą žemę nualino ir ji tapo niekam netinkama. Todėl dabar dantis iššiepę dairosi kitur nusipirkt ir ten nualint, kaip skėriai. Va, paskaitykit kas dabar darosi Kinijoj:
   http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/kinijoje-del-smogo-neauga-augalai-gresia-maisto-krize.htm
   Nors kinai slepia tikrąją padėtį, kad nesukeltų panikos, bet yra skaičiai. Dabar nerandu nuorodos, bet žemės derlingumas Kinijoj krito iki ~21% nuo įprasto žemės derlingumo, kuris Lietuvoj. KĄ kinai padaro su žeme ir kodėl jie perka po 3 mln. ha Ukrainoj ir pan., galite paskaityt čia, paskutinė pastraipa:
   http://www.lrytas.lt/pasaulis/rytai-vakarai/vakaru-atstumta-rusija-iesko-draugu-kinijoje-ar-jai-pavyks.htm?p=2
   čia daug nuorodų galima dėlioti apie žemės užterštumą, geriamo vandens kainą ir t.t. Jūs sakysite, kad Vakarų Europiečiai pirks? Jiems ne tiek tos žemės reikia ir jie neturi tiek pinigų kaip kinai. Kinija superka įmones Vakarų Europoj, jie skyrė tam ~300 mlrd. $, kurie jiems atliekami. O tuos 3 mln. ha Ukrainoj nupirko tik už ~ 3 mlrd. $ 99 metams. Taigi, akimirksniu gali viską čia nupirkt. Vakarų europiečiai irgi mums netinkami ūkininkai, nes prastai ūkininkauja. Gal ne taip kaip kinai, bet naudoja “tik” ~5 kartų daugiau trąšų ir įvairios chemijos, negu lietuviai. Kodėl mums reikia, kad užsieniečiai užterštų ir visiškai nualintų mūsų žemę, kaip savo šalyse?

   O tie užsieniečiai, kurie jau įsigijo žemę ar ją įsigytų ateityje pažeisdami įstatymus, ją praras. Tokius žulikus reikia gaudyt ir juos atitinkamai išmelžt, kad lietuviams nauda būtų. Galėtų nuomot tą žemę. Čia irgi rizika, bet galima prižiūrėt. Kai žinos, kad savininkai visada gali išspirt lauk, gal labiau stengsis gamtai žalos nedaryti…
   Dėl pasaulio pokyčių, tai mes irgi esam pasaulis ir galim jį keisti kaip tik mums patinka. Nuo mūsų viskas priklauso. O tokie “gudručiai”, kurie tikisi keliais tūkst. LT daugiau už savo žemę gaut ir nieko negali pakeisti pasaulyje, tik užsieniečiams parduot, yra bejėgiai kūrybiškai, tai jie neturėtų ir jokio žodžio turėt sprendžiant svarbiausius klausimus.
   Aš dirbu žemę kol kas tik laisvalaikiu, bet neatsisakau plėtimosi ateityje. Po truputį perku tą žemę, jau kelis hektarus turiu. Gal mano vaikai dirbs, aš didesnį plotą mišku apsodinsiu, kažkaip nepergyvenu. Jeigu jūs ūkininkai nepavežat, tai lietuviams parduokit. Žemė neprapuls. Dar geriau, kad ją mažiau dirbtų, pailsės žemė, daugiau miškų bus. Bendras tautos turtas bus išsaugotas.

 15. Jonukas:

  Pakitęs pasaulis tik tokių susireikšminusių požiūriu, kurie svarsto savo gyvenimo patirtim ir galvoja, kad viskas labai keičiasi. Viskas keičiasi tik tamstelės pasaulėlyje, kuris priklauso nuo prisidirbtų šiuolaikinių beverčių Eur ar Usd. Viskas gyvavo tūkstantmečius ir niekas nesikeitė, Lietuva turėjo savo kelią, o ne rytų ar vakarų ar dar kokį primesta. Pamastykite apie savo anūkus ar jų anūkus, kur norėtumėte, kad jie gimtų, Europos pideracijoje? ATEIKITE IR BALSUOKITE REFERENDUME, TAI BUS PIRMAS TEISINGAS ŽINGSNIS.

 16. arvydas damijonaitis:

  DĖL ŽEMGROBIŲ KETINIMŲ REFERENDUMU MONOPOLIZUOTI ŽEMĖS RINKĄ LIETUVOJE.
  Dėmesio: Kam teko keliauti Lietuvos pažintiniais takais, turistiniais keliais, tam teko susidurti su masiškai gadinamais informaciniais stendais, kuriuose „EUROSKEPTIKAI” naikina ANGLU KALBA įrašus išimtinai už Europos Sąjungos lėšas atkurtose fantastiško grožio Lietuvos vietovėse, galinčios pritraukti turistus. Piktadariai „euroskeptikai” kenkia tarptautinio turizmo plėtotei Lietuvoje. Būtina silpnapročius prorusiškus „euroskeptikus”, svajojančius patekti į Seimą šliužus, zigmus, pankus ir kt. įspėti dėl tokios, palankios žemgrobiams, neva „patriotinės veiklos”. Juos palaiko žemgrobių klanas, kuriam svarbus žemės monopolis Lietuvoje. Atėjo laikas viešai skelbti neteisėtai žemgrobių už dyką prisigrobtą žemę, leisti įsigyti žemę užsieniečiams, kaip tas yra daroma civilizuotose Europos Sąjungos šalyse. Būtini sveiki saugikliai, kurie apsaugos žemės rinką Lietuvoje nuo vietinių ir užsienio oligarchų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: