Sostinę aplankys aukščiausio lygio operos, džiazo ir klasikinio baleto žvaigždės (0)

Kairėje – M.Erdman | „Facebook“ nuotr.

Kairėje – M.Erdman | „Facebook“ nuotr.

Sostinės gyventojams ir miesto svečiams artėjanti vasara bus ypatinga – Vilniuje pirmą kartą vyks „Sostinės vasaros festivalis“. Be to, į festivalio dienotvarkę įtraukti išskirtiniai ir aukščiausio lygio kultūros renginiai vyks išskirtinėje aplinkoje – LDK Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Birželio – rugpjūčio mėnesiais vyksiančiuose festivalio renginiuose pasirodys ryškiausios pasaulio operos, džiazo ir klasikinio baleto žvaigždės.

„Atšilus orui žmonės renginių, pramogų ieško lauke, todėl populiariausių pramogų tope atsiranda po atviru dangumi vykstantys muzikos festivaliai. Nors kasmet jų daugėja, plečiasi ne tik jų geografija, bet ir muzikiniai stiliai, visgi, pastebėjome, jog tokio festivalio, kuris būtų skirtas aukščiausio kalibro klasikai, nėra. Taip gimė idėja surengti „Sostinės vasaros festivalį“ – sako „Sostinės vasaros festivalio“ rengėjai.

Festivalio vieta taip pat pasirinkta neatsitiktinai. LDK Valdovų rūmai mena ne tik geopolitinę valstybės svarbą, bet ir Lietuvos kultūros didingumą. Festivalio rengėjai, pritardami Valdovų rūmų statytojų ir puoselėtojų pastangoms, siekia, kad Vilnius visuomet būtų Europos kultūros sklaidos ir traukos centras tiek šalies, tiek viso pasaulio gyventojams.

„Sostinės vasaros festivalis“ prasidės birželio 29 d., operos žvaigždės Elinos Garančos koncertu. Jai pritars simfoninis orkestras, kuriam diriguos Elinos Garančos sutuoktinis pasaulinio garso dirigentas Karelas M. Chichonas.

Liepos 20 d. vilniečius ir sostinės svečius stebins prancūzų gospelo ir džiazo karalienė Ange Fandoh su grupe bei styginių kvintetu.

Liepos 26 d. Valdovų rūmų Didžiajame kieme susiburs ryškiausios pasaulio baleto jaunosios žvaigždės „AllStarsBallet“: Oksana Bondareva, Kristina Šapran, Igoris Kolbas, Andrejus Batalovas ir kiti.  Daugelyje tarptautinių konkursų triumfavusių balerūnų koncerto programoje – šokiai iš garsiausių klasikinio baleto spektaklių „Romeo ir Džulieta“, „Bajadere“, „Don Kichotas“, „Gulbių ežeras“, „Carmen“ bei „Korsaras“.

Rugpjūčio 30 d. garsiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“ Lietuvos publikai pristatys išskirtinį koncertą pagal albumą „Mocarto sodas“. Gražiausius Mocarto operų kūrinius atliks viena geidžiamiausių Vokietijos operos solisčių – sopranas Mojca Erdaman. Žvaigždė į Vilnių atskubės tiesiai iš Zalzburgo festivalio, kur vyks R. Štrauso operos „DerRosenkavalier“ premjera. Joje M. Erdaman patikėtas Sophie vaidmuo. Drauge su ja Valdovų rūmų kiemo scenoje dainuos pasaulinėse scenose sėkmingai pasirodymus rengiantis baritonas Kostas Smoriginas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: