Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės tautininkai nušlavė eurofederalistus (video) (17)

Marin Le Pen | stopkadras

Marin Le Pen | stopkadras

Gegužės 25 d. vykusių Europos Parlamento rinkimų staigmena tapo tautinių partijų pergalė Prancūzijoje ir Jungtinėje karalystėje. Prancūzijos antiimigracinė, euroskeptiška tautinė partija Nacionalinis frontas (FN) ir Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP) pirminiais duomenimis gavo atitinkamai 25 ir 27 nuošimčius balsų!

Išankstiniais skaičiavimais  Nacionalinis frontas turėtų gauti trečdalį Prancūzijai priklausančių Europos Parlamento vietų, tai yra maždaug 23-25 mandatus. Prancūziją EP iš viso atstovauja 74 nariai. Antroje vietoje liko opozicinė centro dešinioji Sąjunga už liaudies judėjimą, gavusi 20-21 proc. rinkėjų balsų. Valdančioji Socialistų partija liko trečia surinkusi 14-15 proc. balsų.

Prancūzijos žmonės „nebenori būti valdomi iš užsienio, paklusti įstatymams, už kuriuos jie nebalsavo, ar klausyti (ES pareigūnų), neturinčių visuotinės rinkimų teisės garantuojamo legitimumo“, – po EP rinkimų sakė Prancūzijos tautininkų pirmininkė Marin Le Pen (Marine Le Pen).

Marin Le Pen: Ačiū Prancūzijos žmonėms!

Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) neturinčios nė vieno atstovo savo šalies parlamente,  pirmininkas Naidželas Faradžas (Nigel Farage)  savo partijos pasiekimus šiuose EP rinkimuose pavadino pačiais įspūdingiausiais rezultatais britų politikoje per šimtmetį.

Naidželo Faradžo pergalės kalba:

Tautinės jėgos pergalę švenčia Danijoje. Gerai pasirodė taip pat Vengrijos, Graikijos bei Austrijos tautininkai. Net ir proeuropietiškai balsavusioje Vokietijoje tik pernai įkurta euroskeptiška partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) surinkusi 6,8 proc. balsų papuolė į Europarlamentą.

Euroskeptiškos politinės jėgos 751 vietą turinčiame EP  iš viso turėtų gauti maždaug 140 mandatų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Dalija:

  Šaunuolia prancūzai ir anglai pasirodė.Ką padarysi mes atsilikėliai, tikri runkeliai.Daugiau nieko negaliu pridurti.

 2. Absoliuti valdzia baigiasi Briuselio biurokratams:

  bet,man atrodo,kad aktyviems jauniems balsuotojams palikus Lietuva,mes kol kas nieko nekeisime dabartinej linijoj.Nebent isores ivykiai pakeis kazka.

 3. Goda:

  užtat Lietuva atrodo ypatingai liūdnai tame fone. Tautinėms jėgoms patekus į EP būtų jos ten rastų bendraminčių terpę. O dabar EP už Lietuvą kalbės Tomaševskis.
  Aišku tai ne vien rinkėjų kaltė. Tautininkai kaip partija yra silpni.

 4. Amelijui tai tikrai nepatiktų… dėl to jo čia ir nėra. Propaganda Lietuvoje dar neidentifikuojama ir jai kol kas nesurastas priešnuodis.

 5. Anikė:

  Dar yra Europoje neužzombuotų tautų.Laikas ir mums pradėti stiprinti savo tautos galias.

 6. Atgalinis pranešimas: JK valdžia ketina dar labiau riboti pašalpas imigrantams iš ES | Alkas.lt

 7. S:

  Aš iš Suomijos grįžau neseniai, tai ten Tikrieji Suomiai gerai pasirodė. Berods surinko ~13%, vietoj vienos vietos dabar EP turės dvi vietas. Padėjau šiek tiek… 😀

 8. Žmogus:

  Europa bunda, gerai,kad fai vyksta Europos didžiosiose valstybėse. Mes irgi galėtume, bet mūsų vietiniai karaliukai gniaužia, o tautos pagrindinė kovojanti masė emigravusi ,o kita dalis snaudžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: