JAV ekspertai Lietuvoje dalinasi skalūninių uolienų žvalgybos patirtimi (5)

Atsargiai - skalūnų dujos!Gegužės 26–27 d. Lietuvoje lankosi JAV Pensilvanijos valstijos Aplinkos apsaugos departamento naftos ir dujų ekspertai Skotas Peris (Scott Perry) ir Kurtas Klapovskis (Kurt Klapowski). Jie pristatys Lietuvos geologijos, aplinkosaugos ekspertams, verslo ir akademinio pasaulio atstovams JAV Pensilvanijos valstijos patirtį žvalgant skalūnines uolienas, iš jų išgaunant dujas ir naftą, diskutuos apie ekonominį ir socialinį poveikį JAV Pensilvanijos valstijai ir JAV ekonomikai.

Svečiai dalyvaus ekspertinio lygio susitikimuose su Aplinkos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, aplinkos apsaugos departamentų ir Lietuvos geologijos tarnybos specialistais, skaitys viešas paskaitas Vilniaus Gedimino technikos ir Klaipėdos universitetuose.

Svečiai lankosi Užsienio reikalų ministerijai ir kitoms Lietuvos institucijoms bendradarbiaujant su JAV valstybės departamentu pagal „UGTEP“ (Unconventional Gas Technical Engagement Program) programą. Šios programos tikslas – JAV skalūninių uolienų žvalgymo ir dujų bei naftos gavybos gerosios praktikos ir patirties perdavimas kitoms valstybėms. Programa sėkmingai vykdoma Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Ukrainoje, Didžiojoje Britanijoje, Čilėje, Indijoje, Kinijoje, Kazachstane ir daugelyje kitų valstybių. Programos dalyviai bendradarbiaujančioms šalims padeda kurti saugias ir efektyvias skalūninių uolienų panaudojimo teisines, aplinkosaugines ir ekonomines schemas.

12,7 mln. gyventojų turinti Pensilvanijos valstija yra du kartus didesnė nei Lietuva ir turi vieną didžiausią skalūninių dujų telkinių visame pasaulyje. Čia išgręžta daugiau kaip 8 000 gręžinių, kurių daugelis tiekia dujas vartotojams. Sėkmingas šių išteklių naudojimas smarkiai paveikė visą valstijos ir šalies ekonomiką – atpigo energiniai ištekliai, buvo sukurta tūkstančiai naujų aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų. JAV iš dujas importuojančios valstybės tapo eksportuojančia.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: