Išleistas DVD filmas mažylius auginančioms šeimoms „Ūcia lylia“ (0)

CaptureGegužės mėnesį pasirodžiusiame naujame Lietuvos liaudies kultūros centro leidžiamos serijos Gyvoji tradicija filme „Ūcia lylia“ atskleidžiama senųjų vaikų ugdymo priemonių įvairovė, tradicijų pritaikymo galimybės šiuolaikiniame gyvenime. Papročiai, lopšinės, žaidinimai, kita paveldėta mūsų tautos patirtis ir šiandien gali padėti suaugusiems bendrauti su vaikučiu, jį raminti, migdyti, žaisti, ugdyti įvairias savybes: lavinti kalbą, klausą, ritmo pojūtį, koordinaciją.

„Vaikų ugdymo tradicijos šimtmečiais keliavo iš kartos į kartą, kol pasiekė mūsų dienas. Ir anksčiau, ir dabar šeimai bei visuomenei svarbu, kad vaikai augtų sveiki, harmoningi žmonės. Manome, kad šis filmas padės visuomenei ir, svarbiausia, mažylius auginančioms šeimoms pažinti bei plačiau domėtis mūsų tautos liaudies kūryba, pedagogika, papročiais“, – sakė muzikologė, filmo scenarijaus autorė Jūratė Šemetaitė.

Patirtimi filme dalijasi skirtingų Lietuvos regionų folkloro žinovės pateikėjos: aukštaitė iš Šeduvos Emilija Brajinskienė, žemaitės Valerija Mizinienė ir Janina Bubilienė iš Sedos, suvalkietė Janina Šermukšnienė iš Plutiškių, dzūkė Vladislava Petrulionienė iš Vieciūnų ir kt.

Gegužės 16 d. 17 val. „Skalvijos“ kino centre (A.Goštauto g. 2-15) vyks filmo „Ūcia lylia“ pristatymas. Filmo kūrybinė grupė – scenarijaus autorė Jūratė Šemetaitė ir režisierius Mikas Žukauskas.

Renginys skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: