Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pasmerkė neteisėtus „referendumus“ Ukrainoje (16)

uzsienio-reikalu-ministerijaGegužės 12 d. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija  išplatino pareiškimą kuriuo išreiškė apgailestavimą, kad nepaisant tarptautinės bendruomenės perspejimų Rytų Ukrainoje buvo surengti neteisėti, tarptautinių teisės aktų ir Ukrainos Konstitucijos neatitinkantys balsavimai, pavadinti referendumais.

Lietuvos URM pareiškė, kad šie neteisėti balsavimai sukėlė daliai Donecko ir Luhansko gyventojų neišpildomų lūkesčių ir tik prisidėjo prie įtampos Rytų Ukrainoje didinimo.

„Kviečiame Rytų Ukrainos žmones pasinaudoti Ukrainos vyriausybės pasiūlyta visuotinio nacionalinio dialogo galimybe ir išsakyti rūpimus klausimus teisėtomis formomis teisėtos valdžios atstovams, turintiems sprendimo galimybių“, – rašoma URM pranešime.

Lietuva paragino Rusiją nutraukti Krymo aneksiją, atitraukti karines pajėgas nuo Ukrainos sienos ir viešai pasmerkti teroristų veiksmus Rytų ir Pietų Ukrainoje: „Raginame Rusiją prisidėti prie situacijos Ukrainoje sureguliavimo ne skambiais pareiškimais, o konkrečiais veiksmais – nutraukti Krymo aneksiją, atitraukti karines pajėgas nuo Ukrainos sienos, viešai pasmerkti teroristų veiksmus Rytų ir Pietų Ukrainoje. Rusijos vadovybės dalyvavimas karinę jegą demonstruojančiuose renginiuose okupuotame Kryme buvo pasmerktas tarptautinės bendruomenės kaip nederamas elgesys. Toks karinės jegos demonstravimas ir kariniai paradai tuo metu, kai Ukrainoje žūva žmonės, tikrai neprisideda prie situacijos deeskalavimo, kaip buvo žadėta Rusijos vadovybės susitikimuose su tarptautinių organizacijų atstovais“, – pareiškė URM.

„Remiame Ukrainos vyriausybės iniciatyvą dėl nacionalinio dialogo organizavimo. Kviečiame visas politines jėgas Ukrainoje susilaikyti nuo bet kokio smurto ir provokacijų ir atsakingai ruoštis artėjantiems Ukrainos Prezidento rinkimams, kurie yra raktas į laisvos, demokratiškos, klestinčios ir vieningos Ukrainos ateitį. Lietuva pasirengusi perduoti Ukrainai rinkimų organizavimo patirtį, siųsti rinkimų stebėtojus ir kitaip prisidėti prie demokratiškų ir skaidrių Prezidento rinkimų Ukrainoje surengimo.“

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

16 komentarų

 1. Demokratijai Šakės:

  Jeigu referendumas gali būti neteisėtas, išvada kad pati demokratinė santvarka neteisėta. Kažkas čia labai negero slypi už viso to. Kaip su Lietuvos Referemdumu? Irgi neteisėtas? LR Konstitucijoje parašyta labai aiškiai, ir nebe dviprasmiškai :
  “2 straipsnis: Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.”
  Tai kaip mielieji AKLAS.LT redaktoriau, žaidžiam žaidimus su žmonių sąmonėmis?!

 2. lietuvis:

  JAV, EU tame tarpe ir Lietuva laiko 4 milijonus zmoniu teroristais! Tie “teroristai” bando pasipriesinti fasistiniam rezimui ir taikiomis priemonemis (referendumu) atkreipti i save demesi. Tie “teroristai” neina i Kijeva, Lvova… ir nebando ten ivedineti tvarkos, taip kaip tikrieji teroristai is Kijevo tai daro. Lietuvos valdzia, grubiai pamindama savo tautos zmoniu teises, nurodineja kitiems, kaip turi elgtis. Geda del tokios valdzios, ir apmaudu, kad tauta nedrista nusimesti panciu. “Kiekviena tauta turi tokia valdzia, kurios yra verta”. Sveikinu ukrainiecius Donecke ir Luhanske su ivykusiu referendumu. Bet kokiu atveju, tai zmoniu balsas, kuris turi buti isgirstas, ka ten priesininkai besakytu. Gaila zmoniu, zuvusiu del savo siekiu. Balsavimas vyko praktiskai karo salygomis___ vesti.ru/videos?vid=598096&cid=1___ Taciau tai zmoniu neisgasdino, o dar labiau sutelke ir balsavimas vyko labai aktyviai__ vesti.ru/videos?vid=597994&cid=1

 3. G pavardės nesakysiu:

  ten „Klausimui“ nuorodą įdėjau.

 4. Klausimas:

  Klausimas alkui: ar Lietuvoje yra daugiau nei viena užsienio ministerija, kad straipsnio antraštėje paminėtos “užsienio reikalų ministerijos”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: