Valdovų rūmai visuomenei pristatė seniausią Vytauto Didžiojo ir žmonos Onos portretą (6)

K.Čachovskio (DELFI) nuotr.

K.Čachovskio (DELFI) nuotr.

Valdovų rūmai penktadienį, gegužės 9 dieną, pristatė nedideliame Jungtinės Karalystės aukcione įsigytą dešimties miniatiūrų kolekciją, kurioje pavaizduotos Vidurio Europos valdovų poros.

Tarp jų yra ir akvarelė, vaizduojanti Vytautą Didįjį ir jo žmoną Oną. Tai seniausias Vytauto Didžiojo portretas Lietuvoje.Visą unikalių miniatiūrų kolekciją muziejus įsigijo beveik už 130 tūkst. litų.

Ant miniatūros parašyta, kad vaizduojamas Vytautas Didysis – Lietuvos ir Rusios didysis kunigaikštis. Kunigaikštienė Ona vaizduojama su karūna, ji pristatyta kaip Lenkijos paveldėtoja. Pasak istorikų, čia padaryta klaida, painiojant ją su kuria nors Jogailos žmona.

Šį buvusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio portretą Valdovų rūmų muziejus vadina sensacija.

Kad Jungtinėje Karalystėje aukcionui pateiktas minėtas miniatiūrų rinkinys, pirmasis aptiko ir apie tai socialiniuose tinkluose paskelbė Ernestas Parulskis. Tai pamačiusi J. Liškevičienė pasiūlė jį įsigyti Valdovų rūmams. Pasak V. Dolinsko, aukcione dėl šių akvarelių teko konkuruoti su keliais asmenimis, tačiau jis džiaugėsi, kad pavyko Lietuvoje susitarti, jog daugiau niekas iš mūsų šalies nesivaržytų dėl šio pirkinio.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

6 komentarai

 1. ertyy:

  Eilinis pinigų švaistymas. Ilgaplaukis Vytautas? Dailininkas piešė iš vaizduotės. Tokių „vertybių“ tūkstančiais ir nemokamai gali prigaminti dailės besimokantys vaikai. Kaip kas įsivaizduos, taip ir nupieš. Štai jums ir Vytautas. Tokios pat vertės kaip ir tas už 100_000 Lt.

 2. To ertyy:

  Šio kūrinio vertė nėra tokia, kokią jūs norėtumėte gauti – atskleisti Vytauto išvaizdą. Nors iš tiesų jokios vizualiai praktinės informacijos šis piešinys neteikia, tačiau jis suteikia kiek kitokios informacijos, kaip antai XVI a. istorinės atminties klodą. Galima numanyti, jog tai buvo nupiešta kokiai nors geneologijai, kuri mums nėra žinoma. Gali būti, jog šis kurinys buvo koks nors albumas, vaizduojantis krikščionišką Europos šeimą. Daug gali būti variantų. Nereikėtų sumenkinti radinio reikšmės, net jeigu ir jis neteikia daug naudos. Smagu, kad kažkas naujo apie Vytautą yra rasta ir tai atsidūrė Lietuvoje.

 3. Klodas:

  Čia nieko naujo, senienų padirbinėjimas senas klastojų verslas. Įsigytoji dešimties Vidurio Europos valdovų porų miniatiūrų kolekcija, ir dar pripainiota su Jogailos žmonom, tėra politizuota intriga, kuri bus naudinga tik mūsų istorijos klastotojams, tuščioms ir beprasmėms rašliavoms.

 4. Perkūno Paukštis:

  Panaši į mano krikštamotkę Oną.

 5. Rikis:

  nemanau, kad tais laikais dare tokias klaidas, uz tai ir galvos galejo netekti, neziurint I vieta visuomenej,,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: