Linas Balsys prašo viešo institucijų pasiaiškinimo dėl barbariško sveikų medžių naikinimo (5)

Šermukšnių g.Vilniuje | kurgyvenu.lt nuotr.

Šermukšnių g.Vilniuje | kurgyvenu.lt nuotr.

Gegužės 7 d, trečiadienį, vietos gyventojų susibūrime prie Vilniaus ir Labdarių gatvių sankirtoje esančiame vidiniame kieme kirtimui sužymėtų medžių dalyvavęs L. Balsys teigė, jog tiek Aplinkos ministerija, tiek Kultūros paveldo departamentas, tiek STT turėtų išsiaiškinti, ar teisėtai mieste išpjauti ir dar planuojami išpjauti medžiai.

L. Balsys kategoriškai pasisako prieš beatodairišką ir sistemingą medžių naikinimą Vilniuje bei reikalauja, kad vietos gyventojams būtų ne tik pateikta visa informacija, bet taip pat jie būtų įtraukti į sprendimo priėmimą visuose miesto pertvarkos projektuose, susijusiuose su neigiamu poveikiu aplinkai, žmonių sveikatai.„Reikėtų išsiaiškinti, ar už Vilniaus miesto savivaldybės išduotų leidimų pjauti medžius neslypi korupciniai susitarimai. Šiuo metu absurdiškai skamba teiginiai, kad išpjautų medžių vietoje bus sodinami nauji arba tai būtina dėl gatvių asfaltavimo darbų. Kai kurie ilgaamžiai medžiai nupjovimui pažymėti pačiame senamiestyje. Jie kartu su šalia esančia senamiesčio architektūra jau yra tapę mūsų kultūrinio paveldo dalimi“, – sakė L. Balsys.

Vilniaus ir Labdarių gatvių sankirtoje esančiame vidiniame kieme nupjovimui sužymėti medžiai itin papiktino vietos bendruomenės narius. Jų teigimu, medžius užsimota nukirsti norint toje vietoje pastatyti kavinės lauko terasą, o su gyventojais, kurių kieme sužymėti medžiai, tai nebuvo suderinta.

Šiuo metu Seimo narys yra pateikęs prašymą gauti Vilniaus miesto savivaldybės priimtų sprendimų dėl medžių kirtimo darbų ir protokolų išrašus bei Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento ir Kultūros paveldo departamento leidimų kopijas.

Savivaldybei pradėjus gatvių remonto darbus jau yra iškirsti medžiai Žvejų, Vasario 16-osios gatvėse, nukirtimui sužymėta ir medžių alėja Šermukšnių gatvėje, medžiai šalia Bernardinų sodo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. aciu:

  isgamoms nepatinka medziu dvasia,todel ir naikina.

 2. jolanta:

  baisu! visuomenė neturi tylėti, o veikti, nes savivalė dabar nestabdoma… Kaune irgi kerta medžius, bet tik komentaruose piktinamasi, o tai nėra kovos būdas, tik “garo nuleidimas”

 3. tampax'as:

  jo, gyvenu netoli tų vietų, šalia Lukiškių (kalėjimas netoli), tai pažiūrėjau – sveiki medžiai Vasario 16-os gatvėj (gal tyčia tokią g-vę nuniokojo???), kam juos reikėjo kirsti? Neverti postų tokie vadovai…

 4. K:

  “Medžiai šalia Bernardinų sodo” – pasibaisėtina.
  Žmonės dar kalba apie Kalnų parke nukirstus sveikus ąžuolus, prisiminkime ir neabejotiną estetinę vertę turintį gluosnį Basanavičiaus gatvėje, prie teatro. Žvejų gatvės nuskutimas virto panoramine tragedija. Vilniečiai gali užginčyti ir pažymėtų medžių kirtimą – tokiais atvejais Aplinkos ministerija atlieka ekspertizę (medžio būklės ir estetinės vertės).

  Didžioji dalis nukirstų medžių yra sveiki ir nepavojingi, kas prie6tarauja nuostatai: “Leidimai medžių pjovimui išduodami tokiems medžiams, kurių kamienai išpuvę, aplūžę, pavojingai pasvirę daugiau negu 60 laipsniu kampu ar yra džiūstantys, ligoti, užpulti kenkėjų arba praradę estetinę vertę.” Taip pat vilniečiai nebuvo informuojami apie želdinių ir želdynų iškirtimo planus, o tai prieštarauja Želdynų įstatymui 16 straipsniui.

 5. Juozas:

  deja , tai panašu į pinigų plovimą , o po to dar šneka, kad miesto kasa tuščia . O schema tokia : už auksinę kainą pjauna sveikus ir gražius medžius . Po to sodina kažką panašaus į šluotas ( gal tai kokie modifikuoti augalai ?) . Važiuojant pro ” Panoramą” link miesto centro , prie gatvės matome tas nušiurusias šluota , už kurias valdžiažmogiai iššvaistė didelius pinigus mūsų visų sąskaita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: