„Savaitės pjūvis“ apie emigravusius lietuvius (video) (1)

Vladas Gaidys | penki.lt nuotr.

Vladas Gaidys | penki.lt nuotr.

Šioje „Penki TV“ apžvalginėje laidoje „Savaitės pjūvis“ matysite žurnalisto Česlovo Iškausko pokalbį su bendrovės „Vilmorus“ vadovu Vladu Gaidžiu apie neseniai surengtos į užsienį emigravusių lietuvių apklausos vaisius.

Savo nuomonę apie juos išsakys „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis, bet pastarasis pašnekovas dar kalba apie tai, kokios priežastys neleidžia Lietuvoje uždirbti daugiau kaip 3 000 Lt.

Daugiau laidų, straipsnių ir komentarų – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, portaluose www.alkas.lt ir www.veidas.lt.

Penki TV Savaitės pjūvis

Tai apžvalginė laida, kurios kūrėjai drauge su pašnekovais aptaria Lietuvos politikos aktualijas, komentuoja įvykius užsienyje bei padeda nepaklysti svarbiausių naujienų sūkuryje. Laidos vedėjas: apžvalgininkas Česlovas Iškauskas. Turite klausimų, pageidavimų ar pasiūlymų? Susisiekite su mumis redakcija@penki.tv arba tel. (8 5) 266 4522.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Aušrius:

    Žinoma, Č. Iškauskas šaunuolis. Pagaliau gal pradės visuomenė suprasti emigracijos priežastis kiek plačiau, nei tik kad “lengvesnio” uždarbio ieškojimas.
    Kalbėdami apie mažus atlyginimus Lietuvoje, nutylėjo pagrindinę tų mažų atlyginimų priežastį. Tiesa, banko darbuotojas lyg ir užsiminė, kad užsienio kompanijos moka gerokai didesnius atlyginimus, bet galėjo varyti iki galo – kodėl taip yra. O taip yra dėl to, kad bet koks stambesnis verslas yra vykdomas už kreditus. Užsienio kompanijos gali gauti verslo kreditus kelis kartus mažesnėmis palūkanomis. Nereikia pykti ant bankų – juk tie bankai taip pat užsienio, tai negi jie teiks palūkanas tokiomis pačiomis sąlygomis ir konkuruojančiai ekonomikai? Aišku, kad ne. Ir turim rezultatą: Lietuvos įmonės dirba faktiškai užsienio bankams, o užsienio įmonės dirba – sau. Todėl niekada Lietuvos įmonės negalės mokėti tokių pačių atlyginimų kaip ir užsienio “investuotojai”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: