Nekurk laužo – kurk meną gamtoje (0)

Žemaitijos NP nuotr.

Žemaitijos NP nuotr.

Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia daugiau laiko praleisti gamtoje ir siūlo nemokamą pramogą, kuri padės įprasminti Jūsų laisvalaikį. Siūloma keliauti į gamtą, kurti meną gamtoje, nufotografuoti savo kūrinį ir dalyvauti konkurse „Žemės menas“.

Kas yra Žemės menas? Tai įvairios apimties ir tematikos kūriniai gamtinėje erdvėje, sukurti naudojant gamtines medžiagas. Kiekvienas kūrinys stiprina ne tik estetinį, bet ir emocinį vietovės, kurioje sukurtas, įspūdį, t.y. neša reikšmę. Tai kūrėjo diskusija su gamta.

„Sukurk žemės meną, priversk praeivį sustoti pasigrožėti, įsižiūrėti, susimąstyti, ieškoti, pastebėti aplinką, pajusti natūralios gamtos grožį ir ja žavėtis“ – rašoma pranešime

Ką ir kaip turi padaryti?

  • Išsirink vietovę, kurioje kursi. Kuriamas objektas turi būti susijęs su gamtine vietove, ją atskleisti, akcentuoti, žadinti smalsumą, įsilieti, tapti jos dalimi. Kūrimo erdvę gali pasirinkti, bet kurią tau artimą gamtinę aplinką: tai gali būti Kauno marių regioninis parkas (pvz. – pažintinis takas ar kita tau labai patinkanti vieta) šilas, pieva, upelis prie tavo namų ir t.t..
  • Kurk tik iš natūralių gamtinių medžiagų, nekenkdamas gamtai, kardinaliai jos nekeisdamas, neardyk to, kas būdinga konkrečiai vietovei.
  • Darbo priemonės gali būti įvairios: smėlis, žvyras, molis, šakos, lapai, uogos, žolė, medžiai, akmenys, vanduo ir kt.
  • Sutvirtinimui naudok tik ekologiškas, suyrančias medžiagas, pvz. – natūralaus pluošto virvė arba analogiškos natūralios medžiagos, kurios kartu su objektu veikiamos laiko sensta, pūva, yra. Nenaudojamos vinys, vielos, ar tai kas žaloja gamtą.

Gali dalyvauti 2 būdai

  • kurti žemės meną pats
  • arba pastebėti ir užfiksuoti didžiosios menininkės Gamtos sukurtus šedevrus.

Savo kūrinio nuotrauką (kūrinių skaičius neribojamas), autoriaus duomenis (vardas, pavardė), trumpą kūrybinio proceso, naudotų medžiagų ir pasirinktos vietovės bei idėjos aprašymą (Kas? Kaip? Kur? Kodėl?) siųsk iki rugsėjo 22 d. el. paštu: ramune.mikitiejeva@gmail.com (laiško temoje nurodant „Žemės meno konkursui“).

Visų dalyvių kūrinius skelbsime direkcijos internetinėje svetainėje bei „facebook“ profilyje. Be gryno oro ir smagiai praleisto laiko gamtoje, nugalėtojo laukia staigmena.

Plakatas

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: