Veikla „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“ gyventojai bus kviečiami duoti atkirtį šešėlinei ekonomikai (2)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Balandžio 28 d., pirmadienį, Lietuvoje vyks tradicinė, jau trečioji veikla „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“. Šiemetinės akcijos tikslas  atkreipti jaunimo, aktyvių ir veiklių gyventojų dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas ir skleisti žinią, jog kiekvienas iš mūsų galime ir privalome padėti įveikti „šešėlį“.

Užimtumo metu skaidraus verslo idėją remiantys visuomenės veikėjai, verslo įmonių, įvairių organizacijų vadovai ir atstovai Vilniaus ir dar 45 kitų šalies miestų gyventojams dalins informacinius lankstinukus. Juose pristatoma šešėlinės ekonomikos daroma žala visuomenei bei priemonės, kurių kiekvienas gali imtis kovoje su tuo. Šiais metais gyventojams bus dalijami ir lipdukai – jais galima pažymėti skaidriai veikiančias vietas bei tas, kuriose, gyventojai  pastebėjo šešėlį.

„Daugelis puikiai žinome, kad šešėlinė ekonomika yra didelė visos valstybės problema. Tačiau dalis visuomenės vis dar gyvena „šešėlyje“ ir  laiko šį reiškinį savaime suprantamu. Kita dalis paprasčiausiai nepastebi ar ignoruoja „šešėlio“ apraiškas kasdienėje aplinkoje. Tad šių metų akcija kreipiamės į aktyvius, pilietiškus žmones, kuriems rūpi, kas vyksta aplink juos, ir kurie nori keisti savo aplinką pradėdami nuo savęs“, – teigia akcijos organizatorė Andželika Rusteikienė, iniciatyvos „Baltoji banga“ ir asociacijos „Investors Forum“ atstovė.

Dienotvarkė:

8.00 – 9.00 val.: akcijos dalyviai šalies miestuose bendraus su gyventojais ir dalins jiems informacinę medžiagą.

9.00 val. LR Seime rengiama spaudos konferencija. Joje dalyvaus Agnė Bilotaitė, Seimo antikorupcijos komisijos narė, Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė, Andželika Rusteikienė, „Investors Forum“ biuro ir komunikacijos vadovė ir kiti.

10.00–14.00 val. Vyriausybėje rengiama konferencija „Poveikis šešėlinei ekonomikai: baudimas ar prevencija?“ Renginio dalyvius pasveikins Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Konferencijoje dalyvaus Seimo ir Vyriausybės nariai, verslo ir valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai.

12:00 val. Vilniaus universiteto didžiajame kieme ( Universiteto g. 3) vyks studentų rengiami žaidimai „Aplenk šešėlį“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. ruta:

    Ar ne laikas pasakyti , kad , gana Lietuvos valdziai pirmauti korupcijoje ?Ten jau ne seselis o visas uztemimas .

  2. info:

    pritardamas RUTAI , pasakysiu, kad išsilavinę ir sąžiningesni piliečiai puikiai mato, kad Lietuvoje yra mažasis šešėlis, kaip pvz. bobutės , prekiaujančios krapais ,smulkus verslininkas ar amatininkas, vos suduriantis galą su galu, apie kuriuos nuolat plepa nupirkti žurnaliūgos. Ir šalia yra Didysis šešėlis , kuruojamas valdžios ir monopolijų, kur prapuola milijardai. Štai tik keli, ne patys didžiausi pavyzdžiai : LEO afera, kur projekto K2 autoriai ir rėmėjai “nuplovė” apie milijardą. Kiek bobučių ir smulkių verslininkų reikia nureketuoti, kad sugrąžinti tokią sumą ? Dar vienas banginis, apie kurį užsiminė N.Puteikis : tai vadinamos “kitos” oficialios pajamos Lietuvoje viršija visų Lietuvos dirbančiųjų uždrbį , o tesumoka centus ! Du didžiausi bankai Lietuvoje per du metus gavo 1.5mlrd.gryno pelno , o sumokėjo 1500 Lt.pelno mokesčio. Taigi linkiu propagandos juodadarbiams būti sąžiningesniems ir kalbėti apie tikras, o ne menamas problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: