LEU „Lituanistų dienos 2014“ stebins teatro, kino ir televizijos užkulisiais (0)

LEU nuotr.

LEU nuotr.

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybė kviečia balandžio 28–30 dienomis švęsti „Lituanistų dienas“! Tris dienas truksiąs renginių maratonas skirtas ir lituanistams, ir jų draugams, ir norintiems jais tapti.

Pirmąją LFDI‘14 dieną (2014-04-28) studentai ir svečiai bus supažindinti su LEU Lituanistikos fakulteto istorija, vyks diskusija su fakulteto absolventais, kurioje dalyvaus Lituanistikos fakulteto dekanė doc. dr. Žydronė Kolevinskienė, žurnalistas Augustas Balsys ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Audrius Gabnys ir Ramunė Žilionytė. O vakare (18.00 val.) visi laukiami Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje, kur debiutuos teatro ir kino laboratorija „Meno alchemija“. Spektaklio „Skylė, 21 gramą sverianti“ režisierius Aleksandr Špilevoj išduoda, kad spektaklis bus ironiškas ir aprėpiantis žmogaus troškimų ištakas. Jis skirtas nebijantiems pažvelgti į savo sielos vidų.

Antrąją dieną (2014-04-29) – susitikimai su Lietuvos muzikos ir kino žvaigždėmis. 12.30 val. vyks susitikimas su muzikantu, prodiuseriu Sauliumi Urbonavičiumi-Samu. Susitikimo dalyviai turės galimybę išgirsti apie lietuviško pramogų pasaulio užkulisius iš pirmų lūpų! Na, o tai, kas vyksta už kadro filmų kūrimo metu, papasakos filmų „Tadas Blinda. Pradžia“, „Valentinas vienas“, „Kaip pavogti žmoną“ režisierius Donatas Ulvydas. Susitikimas su režisieriumi vyks 16.00 val.

Trečioji diena (2014-04-30) prasidės Lituanistikos fakulteto studentų ekskursija į buvusio fakulteto studento Modesto Naudžiaus darbovietę – LRT televiziją. Studentai išvys, kaip kuriama laida ,,Labas rytas, Lietuva“. Vėliau vyks susitikimas su buvusiais Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybės nariais ir vadovais, todėl norintys sužinoti LFSA istoriją ir išgirsti apie smagius nutikimus, stengiantis pagerinti LF studentų gyvenimą, galės tai padaryti ir pabūti drauge su LFSA. Ir, žinoma, LFDI‘14 pabaiga – smagios dūzgės Lituanistikos fakulteto fojė! Visi studentai ir svečiai kviečiami į žaidimų, šokių ir dainų vakarą „Mūsų dienos kaip šventė“!

Visa „Lituanistų dienos 2014“ programa

I diena. Balandžio 28 diena (pirmadienis)

10.00 val. LFDI‘14 atidarymas LEU II rūmų fojė. Kalbos redaktorių priesaika.

12.00 val. LF – gyvasis simbolis. LEU II rūmų kieme fakulteto studentai, dėstytojai ir svečiai formuos gyvąjį LF simbolį, kuris bus įamžintas nuotraukoje.

14.00 val. Parodos atidarymas. LEU II rūmuose bus pristatyta Lituanistikos fakulteto istorija ir nuotraukų paroda.

14.30 val. A3 aud. Diskusija su LF absolventais apie lituanisto ateitį. Dalyvaus žurnalistas Augustas Balsys, LEU LF dekanė Žydronė Kolevinskienė, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Audrius Gabnys ir Ramunė Žilionytė.

18.00 val. Meno alchemijos spektaklis „Skylė, 21 gramą sverianti“ Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Pilies gatvė 40).
II diena. Balandžio 29 diena (antradienis)

10.00 val. LEU LF Studentų mokslo draugijos viktorina prie LEU II rūmų įėjimo. Viktorina vyks laisva, diskusine forma.

12.00 val. LEU LF „Literatų arkos“ viktorina. LEU LF II rūmų fojė studentai galės patikrinti ir pagilinti savo literatūrines žinias.

12.30 val. A7 aud. Lituanistų pietūs su muzikantu, prodiuseriu Sauliumi Urbonavičiumi-Samu.

16.00 val. A3 aud. Kino vakaras su filmų „Tadas Blinda. Pradžia“, „Valentinas vienas“, „Kaip pavogti žmoną“ režisieriumi Donatu Ulvydu.

 

III diena. Balandžio 30 diena (trečiadienis)

7.00 val. Ekskursija į buvusio LEU LF studento Modesto Naudžiaus darbovietę – LRT televiziją: „Kaip kuriama TV laida „Labas rytas, Lietuva“ (iš anksto sudaroma grupė).

15.00 val. 318 aud. Popietė-diskusija su buvusiais LEU Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybės nariais. Dalyvaus pirmasis LF SA vadovas Julius Žėkas, buvę LF SA vadovai Arūnas Dagys, Laura Žvingytė ir dabartiniai studentai.

18.00 val. LFDI‘14 uždarymas. Šokių ir žaidimų vakaras LEU II rūmų fojė „Mūsų dienos kaip šventė“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: