Spaudos konferencija: Ar lietuvių kalba taps derybų objektu? (tiesioginė transliacija, video) (3)

Spaudos konferencija | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spaudos konferencija | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Balandžio 23 d. 11.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Seimo narių Valentino Stundžio, Ryto Kupčinsko, Kęstučio Daukšio ir Algirdo Patacko spaudos konferencija „Ar lietuvių kalba taps derybų objektu?“ Dalyvavo Kultūros ir meno premijos laureatas dr. Vytautas Rubavičius. Konferencijos dalyviai  įvertino Seime įregistruotus Vardų ir pavardžių įstatymų projektus, jų atitikimą Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Primename, kad  LLRA partneriai valdančioje koalicijoje socialdemokratai Irena Šiaulienė ir Gediminas Kirkilas balandžio 1-ąją Seime įregistravo Lietuvos Respublikos vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIP-1653, kuriame siūlo Lietuvos piliečio pase vietoje pavardės įrašo valstybine kalba leisti rašyti ir kitomis kalbomis lotyniško pagrindo rašmenimis, jeigu to pageidauja Lietuvos pilietis, ir jeigu jo pavardė šiais rašmenimis įrašyta dokumento šaltinyje…

Balandžio 11 d. visų, išskyrus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), Seimo frakcijų atstovai, siekdami kompromiso ir išeities iš politinės aklavietės, užregistravo alternatyvų Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą (XIIP-1675), kuriuo siūloma įteisinti nelietuvišką vardų ir pavardžių rašybą asmens tapatybės dokumentų papildomame puslapyje. Pagrindiniame paso puslapyje ir toliau būtų galima rašyti tik valstybine kalba.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Abu įstatymo projektus Seime buvo numatyta svarstyti balandžio 15 d., tačiau taktiniais sumetimais abu projektai tuo kart iš dienotvarkės buvo išimti.  Šių projektų svarstymas Seimo darbotvarkėje numatytas balandžio 24 d. 12.05–12.25 val.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima bus internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas bus paskelbtas čia:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Jonas Jokubauskas:

  Argi sunku pasirūpinti per tarptautines organizacijas,per ivairių tautų mokslininkus kalbotyros specialistus,kurie mokosi lietuvių kalbos kaip seniausios Europoje išlaikiusią seniausią indų prokalbę,kreiptis į Junesko organizaciją ir įrodinėti dėl lietuvių klb.įtraukimo į paveldo sąrašus kaip saugotiną subjektą.Statinius,vietoves ,net medžius saugojam ,o kalba…….?Tada gal būtų lengviau aiškinti Europai,kodėl kalbai kenkiai nelietuviškos raidės,ir dvikalbystė

  • Žemyna:

   Būtent! Nes dabar gaunasi kažkokia nykstančių (ar prie to artėjančių) kalbų apsaugos grimasa! Kas iš to, kad tave įtraukia į sąrašą, jei toliau jokių apčiuopiamų veiksmų nesiima? Toks snaudimas mažosioms tautoms tik dar didesnį pavojų kelia, o jų didžiosioms kaimynėms tik dar didesnį apetitą žadina! O „mūsų” atsiprašant „atstovas”, ten būdamas ir net labai nekuklią algą gaudamas, nieko vardan mažųjų tautų nepadarė ir net to nesuvokė, jog privalo inicijuoti bet jau posūkį realių darbų link. Maža to, jo įsitikinimai netgi tam prieštarauja (bent jau taip liudija jo dabartinė laikysena Seime!)

 2. Žemyna:

  2K + senieji komunistai + Gabrielius su Mantu + Šakalienė = jėga! Prieš šiuos didžiavyrius jokia pasaulio kalba valstybinės kalbos statuso neišlaikys! Nes dabar tai visokių privisę. Komercinę kalbą visiems v dobrovolno prinuditelnom poriadke!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: