D.Grybauskaitė žada, kad JAV kariai Lietuvoje bus jau šią savaitę (13)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

JAV priėmus sprendimą siųsti karius į Baltijos šalis karinėms pratyboms, prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad į Lietuvą JAV sausumos pajėgų kariai gali atvykti jau šią savaitę. Čia, pasak valstybės vadovės, jie kartu su vietos kariais dalyvaus mokymuose, „kaip ginti Lietuvos teritoriją, jeigu iškiltų reali grėsmė“.

„Mūsų prašymu į Lietuvą, kaip ir į kitas Baltijos šalis, ir į Lenkiją, įvertinus realias dabartinės situacijos grėsmes mūsų regionui, papildomos saugumo priemonės. Tai bus ir papildomos oro, jūrų ir pėstininkų pajėgos. Artimiausiomis dienomis, greičiausiai jau šią savaitę, Lietuvoje bus papildomas JAV sausumos pajėgų būrys, bus vykdomos pratybos kartu su Lietuvos kariuomene, ir vyks mokymas ginti Lietuvos teritoriją, jei iškiltų reali grėsmė“, – trečiadienį žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovė nedetalizavo, kiek karių atvyks į Lietuvą, tačiau pažadėjo, kad jų sutikimas bus atviras žiniasklaidai.

„Ne tiek svarbu kiekis, svarbu, kad tai – mūsų žemėje, ir kad kartu su mūsų kariuomene bus ruošiamasi realiam apgynimui“, – sakė D. Grybauskaitė.

JAV, siekdamos palaikyti savo sąjungininkes NATO nares po Rusijos praėjusį mėnesį įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos, antradienį paskelbė apie sprendimą siųsti karius į Baltijos šalis karinėms pratyboms. Pratybos vyks keturiose Rytų Europos šalyse, pradedant Lenkija. Vėliau jos bus perkeliamos į Lietuvą, Latviją bei Estiją.

JAV armijos kuopa iš 173-iosios desanto brigados, kurios bazė yra Vičencoje, Italijoje, pratybas pradės trečiadienį Lenkijoje.

Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, balandžio 24 dieną, vyksta į Prahą, kur dalyvaus aukšto lygio susitikime, skirtame Rytų partnerystės programos penkmečiui paminėti. Šio susitikimo metu ES ir Rytų partnerystės šalių vadovai aptars, kaip užtikrinti tolesnį Rytų partnerystės programos tęstinumą ir efektyvumą, atsižvelgiant į naujai iškylančius iššūkius regiono saugumui ir stabilumui.

Susitikime dalyvaus 9 ES ir Rytų partnerystės šalių Prezidentai – Lietuvos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Austrijos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžano. Taip pat dalyvaus Švedijos Ministro Pirmininko pavaduotojas, laikinasis Ukrainos užsienio reikalų ministras ir Europos Komisijos narys Stefanas Fiule.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

13 komentarų

 1. Aušrius:

  Tik nepradėkit čia visi kaip vienas kritikuot. Normalus dviejų globalinių jėgų savo raumenų pademonstravimas. Pusiausvyrai tai reikalinga. O mūsų interesas tas, kad Rusija pamatytų, jog Lietuva nėra taip jau visiškai apleista ir amerikonams nesvarbi. Tegul žino, kad ne visiškai apleista. Žinoma, teisūs tie, kurie sakys, kad karo atveju tų bazių buvimas pritrauks Lietuvon tik ugnį. Bet mažai tikimybė, kad bus tas karas. O štai vietinių lokalių konfliktų tikimybė visada yra, ir gerai, kad nuo tų konfliktų yra bandoma apsisaugoti.

 2. )..(:

  kisa trigrasti kur nereikia,vapalioja nesamones, o paskui dar ir nato prisireikia.proto uztemimas,matyt.

 3. pilietis:

  Tai yra Grybauskaitės rinkiminis triukas – rinkite mane, nes aš pasirūpinau jūsų saugumu. Blefuoja ponia.

 4. Atsibodo:

  Atsibodo ta karo kurstytoja,nebalsuosiu ,uz Puteiki

 5. LosAngeles:

  Na ka, ‘pasveikinkim vieni kitus’… stai ir pilna kolonijos statusa turesime: valdzia dirba ‘centrui’ (jau atvirai), stovi svetima kariuomene (tuojau). Is vienos priklausomybes i kita.

  • Aušrius:

   Žinoma skaudu, kad netenkame savarankiškumo. Aišku kaip dieną, kad ir nutautėsime. Bet tai yra mūsų mokestis už tai, kad nesugebėjome tvarktis savarankiškai. Turėjom nepriklausomybę. Tarpe tarp dviejų sąjungų. Na ir kaip mes gyvenom? Gyvenom panašiai kaip ir ukrainiečiai: Šleževičiaus ir Vagnoriaus laikais valdė praktiškai mafija. Ir prošvaisčių jokių. Ir bėgti nebuvo kur. Dar dabar gerai atsimenu universalų visų darbdavių atsakymą žmogui: “Nepatinka – išeik. Už durų šimtai stovi…” Taip ir būtume gyvenę, kol ir galo būtume sulaukę ukrainietiško.

 6. glusei:

  ,,Papildoma NATO ginkluotė Lietuvos teritorijoje reikš tik tai, kad ši ginkluotė, o kartu ir mes, šalia jos gyvenantys, konflikto atveju tapsime papildomai sustiprintos atakos “iš priešo pusės” taikiniais. Taigi mūsų saugumas nuo to sumažės. ”laisvas laikrastis

 7. ei,grybauskaite:

  ar Nato apgins tuos 800ha,kuriuos uzgrobe uzsienieciai?

 8. ruuusaiiii puolaaa !:

  „Man dabar jau, daugmaž, aišku, kodėl Lietuvai skirtas toks neadekvačiai aktyvus vaidmuo visame tame su Ukraina susijusiame konflikte arba geopolitiniame žaidime. Todėl, kad jau visai atvirai imta kalbėti apie JAV raketų, o galbūt net ir branduolinio ginklo dislokavimą Lietuvoje bei Lenkijoje. Štai būtent kaip tik šito JAV 20 metų ir siekė! Na, o tuo pačiu tikimasi dar ir Juodosios jūros strateginius uostus užgrobti. Būtent čia glūdi ir pačios Maidano „revoliucijos“ iššifravimas bei Lietuvos aktyvumo visame tame skatinimas. Dabar visa šita Lietuvoje sukelta psichozė – ruuusaiii puolaaa!.. – sudaro tam kuo puikiausias sąlygas. Bet jeigu, neduok Dieve, taip atsitiktų, kad NATO raketos ar net branduolinis ginklas būtų dislokuotas Lietuvoje, na tada tai ir iš Rusijos pusės, savaime suprantama, tektų sulaukti atitinkamo atsako!.. Juk jau ir dabar štai į Lietuvą atskrido šeši JAV naikintuvai, o Rusija iškart atsiunčia Baltarusijon dvigubai tiek savo naikintuvų. Tad visai nesunku numanyt, kas būtų, jeigu būtų!.. Lietuvoje esančios JAV raketos su branduoliniu ginklu būtų nutaikytos į Rusiją, o iš ten toks pat ginklas būtų nutaikytas… ne, ne į JAV nutaikytas, o į Lietuvą! Štai tada lietuviams jau tikrai ir grėstų plataus mąsto branduolinė tragedija!..“laisvas laikrastis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: