Kviečia trys tarptautiniai Meilės Lukšienės metų renginiai (1)

Meilė Lukšienė | smm.lt nuotr.

Meilė Lukšienė | smm.lt nuotr.

Šią savaitę rengiami trys tarptautiniai renginiai, užbaigsiantys habil. dr. Meilės Lukšienės 100-ųjų gimimo metinių minėjimą.

Balandžio 24 d. 13.00–14.30 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks Helsinkio universiteto profesoriaus dr. Jario Lavoneno (Jari Lavonen) vieša paskaita „Naujos doktorantūros studijų tendencijos Suomijoje“.

Vėliau, 16.00–17.30 val., Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) vyks konsultacija „Švietimo vaidmuo globaliame pasaulyje“. Dalyvaus Martinas Albrau (Martin Albrow), Velso universiteto profesorius, Janis Gaigalas (Janis Gaigals), Latvijos nacionalinio švietimo centro direktoriaus pavaduotojas, dr. Jaris Lavonenas (Jari Lavonen), Helsinkio universiteto profesorius, Toke Paludanas Mioleris (Toke Paludan Møller), švietimo pokyčių konsultantas (Danija).

Balandžio 25 d. 9.00–17.00 val. Seimo Kovo 11-osios akto salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks konferencija „Negausių tautų likimai ir švietimas globaliame pasaulyje“. Konferencijoje Lietuvos ir užsienio pranešėjai aptars klausimus: kaip negausiai tautai išlikti sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kokį vaidmenį visuomenės, tautos, valstybės raidoje galėtų ar turėtų vaidinti švietimas ir kultūra, ką daro ar galėtų daryti negausios tautos, siekdamos išsaugoti ir puoselėti savąjį identitetą.

Mokslininkės, Lietuvos švietimo reformos pradininkės habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms skirtais renginiais siekiama atskleisti ir aktualizuoti jos veiklą edukologijos, literatūrologijos ir kultūrologijos srityse, skatinti visuomenę apmąstyti švietimo svarbą asmenybės brandai, nacionalinei kultūrai, tautos likimui ir išlikimui.

M. Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms skirtus baigiamuosius renginius organizuoja Seimas, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokslų akademija, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių kalbos ir tautosakos institutas, Ugdymo plėtotės centras.

Programą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žynys:

    Gerbiamijei, LIETUVIŲ KALBOS pagalba yra įminti seniausiųjų kultūrų šaltiniai (Senasis Testamentas, epai “Iliada” bei “Odisėja”, Ovidijaus “Metamorfozės”, sen. indų šventieji raštai “Mahabharata” ir “Ramajana” bei kiti) ir civilizacijų kaitos priežastys bei Pasaulio PRAEITIS ir Pasaulio ATEITIS! Tai iki šiol negelėjo ir niekada negelės padaryti bet kokios kitos kultūros ar kalbos atstovai!!!
    Kitų kalbų atstovai dėl išlikimo turi ne mokyti mus – lietuviakalbius bet mokytis iš mus!!! Mat, LIETUVIŲ KALBAI jau per 50 000 metų!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: