Viešojo transporto stotelėse – originalūs plakatai mokslui populiarinti (0)

Jau greitai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto stotelėse startuos kampanija, kuri skatins domėtis mokslo naujovėmis ir pasiekimais, atskleis jo sąsajas su menu.

„Pernai Lietuvoje vyko pirmasis mokslinių vizualizacijų konkursas „Art in Science“. Įvairių mokslo sričių tyrėjai ir institucijos pateikė jam per 60 darbų, iš kurių atrinkome 13 geriausiai atspindinčių šiuolaikines mokslo tendencijas. Jie gegužės mėnesį bus eksponuojami didžiuosiuose Lietuvos miestuose,“ – pasakoja Vaiva Kulbokaitė, VšĮ „Mokslas ir menas“ direktorė ir projekto vadovė.

Atrinktuose darbuose parodytos biomedicinos, fizinių ir technikos mokslų naujovės, apie kurias dažnai galima išgirsti, bet sunku vizualiai įsivaizduoti. Įamžinta, kaip itin trumpais lazerio impulsais apdirbamos medžiagos, kaip atrodo raudonieji kraujo kūneliai, kristalinis silicio saulės elementas ir kiti plika akimi nematomi mokslinių tyrimų objektai. Jie užfiksuoti Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Proteomikos centre, Taikomųjų  saulės  energetikos  tyrimų  laboratorijoje „Protech Lab“, Šveicarijos federalinio technologijų instituto Baltymų inžinerijos laboratorijoje, Kalifornijos universiteto Livermoro nacionalinėje ir kitose laboratorijose. Prie kiekvieno darbo, kurie pavadinti tokiais skambiais pavadinimais kaip „Plika akimi nematoma mirtis“, „Suaugę“, „Gyvybės mozaika“, „Išsitaškiusi bala“, „Kiniškas NEkokybės šedevras“ ir kitais, bus pateikti trumpi ir kiekvienam suprantami aprašymai.

Anot V. Kulbokaitės, vaizdai iš laboratorijų galėtų pretenduoti į meno kūrinius, kuriems būdingos abstrakčios formos, ryškios spalvos.

„Stabtelėję stotelėje ir laukdami autobuso ar troleibuso turime šiek tiek laisvo laiko. Kviesime praleisti jį prasmingai ir praturtinti žinias apie mokslą. Nauji, netikėti vaizdai turėtų atkreipti viešojo transporto keleivių ir atsitiktinių praeivių dėmesį ir pažadinti smalsumą,“ – sako projekto vadovė.

Šia tema taip pat bus sukurtas internetinis žaidimas. Jo dalyviai turės atskirti, kurie darbai sukurti menininkų, o kurie – mokslininkų, atliekant tyrimus laboratorijose. Planuojama parengti vaizdo reportažą, kuris atskleis, kaip vaizdus iš laboratorijų mato ir su menu sieja gatvės praeiviai, įvairių sričių mokslininkai. Vyks fotografijų konkursas.

VšĮ „Mokslas ir menas“, pasitelkęs šiuolaikinės komunikacijos priemones, siekia parodyti mokslo svarbą visuomenės raidai, pristatyti mokslo ir technologijų naujausius pasiekimus. Projektas „Kita stotelė – Art in Science“ yra viena iš mokslo populiarinimo priemonių, kurias konkurso būdu atrinko ir remia Lietuvos mokslų akademija projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ lėšomis. Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas vykdomas  pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ priemonę „Žinių apie mokslą ir technologi­jas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle ska­tinimas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: