A. Juozaitis. Lenkija mus šantažuoja Rusijos pavojaus akivaizdoje: netenkame kalbos, žemės, lito (17)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Regis, laukia mūsų nauja 1791 metų konstitucija. Vadinamoji „Abiejų tautų respublikos“ Gegužės 3-iosios konstitucija. Kurioje Lietuvos net vardo neliko. Ją Lenkija ir šiandien kaip valstybinę dieną švenčia. Esą tai buvo demokratiškiausia Europos konstitucija.

Tai bent buvo laidotuvės verta minėti! Laidotuvių konstitucija. Mums tas „dokumentas“ tai su viskam galas buvo, nes Lietuvos vardo toje konstitucijoje nebeliko.

O kas ji buvo Lenkijai? Paskutinis pasispardymas – šlėktiškas – Rusijos pavojaus akivaizdoje. Net pasipuikavimas: esą mes viską galime! Net ant savo valstybės kapo sušokti. Lietuvą pamindami. Ir sušoko savo „Polonezą“. O paskui tik „Krakoviakas“ liko.

Net galva neišneša, kaip 1791 konstitucijos minėjimą mūsiškė URM nutarė (prieš kokius 10 metų) paskleisti po visas Rytų Europos ambasadas kaip privalomą Lietuvai minėti dieną. Ir mūsiškis Istorijos institutas to šaukėsi, ir Seimo liberalai. Ir intelektualai. Ypač pageidauta to minėjimo Lenkijoje, Ukrainoje, Karaliaučiuje. Lenkai tik šypsojo ir katučių plojo. Ir kvietė pas save – į svečius, po jų dvispalve vėliava susiburti ir minėti. „Bendrai džiaugtis“, taip sakant. Keista, kad ta bjauroka iniciatyva netapo Lietuvos tradicija. Kaip čia Lietuva tada ant kelių neparkrito?

Gal todėl, kad labai į Europą veržėsi ir ten ištirpti skubėjo?

Bet dabar – grįšime! Koks mums skirtumas, kur ištirpti?

Kai nebebus valstybinės lietuvių kalbos, žemės ir lito – integracija taps pilna ir visuotinė. Lenkija zloto atsisakyti neskuba? Ir neskubės.

Nes kai sušlubuos euras, liks dar zlotas – bus mums prie ko glaustis, ir mus tada „lauš“ glaustis. O žemės referendumą kai Lietuvos Seimas (konservatoriai su socialdemokratais) ir Europos Parlamentas (vėl tie patys) subjauros – kas nutiks? Jau dabar viskas aukštyn kojomis apversta: paskutiniuosius lietuvius „Kremliaus tarnais“ mūsų konservatoriai ir bažnytininkai-katalikai paskelbė. Kaip ir 1791 metais.

Vadinasi, Lietuvą jau palaidojo.

Ir kas bus? Kaip manote, broliukai europarlamentarai? Kaip galvojate, Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchai? Juk jūs dabar bombą po Lietuva pakišote. Kas skubės supirkti Lietuvos žemes? Ak, ką kalbėti!

1888 metais „Lietuvos“ draugijos nuostatuose, kuriuos Vincas Kudirka su draugais surašė, lietuviams buvo sušukta: broliai, būtina supirkti žemes, ypač pakraščiuose! Jau tada, likus iki valstybės darbų 30 metų, vargani mūsų inteligentėliai susirinkę (Varšuvoje, beje) matė, kas yra valstybės šaknis. Kur jau nematys, kai žemė mus maitino. Ir žinojo lietuvaičiai, vis dar lenkiškai kalbantys, kas yra Lietuvos stogas. Kur nežinosi, kai lietuvių kalbai lietuviškus ženklus skubėjo sudėti. Kurių dabar Lenkija labiausiai nekenčia.

Taigi, broliukai, atsisveikinate su Lietuva? Valstybės alfą ir omegą 2014 metais laidojate? Valstybės nuo A (Ą) iki Ž nebeturite. Baigiasi mūsų Ą ir Ž.

Amen. Garbė dievams.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. R.L.:

  A. Juozaitis kaip visada užčiuopia jautriausius mūsų tautos būsenos taškus. Pagarba A. Juozaičiui.

 2. Liepa:

  Žmonės sako, kad geras ženklas jei kas nors per anksti numarinamas…Ačiū Dievui, ne visi norim užsitrenkti viename”grabe” su Kremliaus ,Polonijos ir Briuselio garbintojais.Kunigai irgi ne vien tik šviesą neša,deja…Laikykimės kartu ir darykim,ką galim- nereikia pasiduot nevilčiai.

 3. tampax'as:

  Tai atsakas į V. Laučiaus straipsnį? Per silpnas smūgis į tarpuragį…

 4. Tęsėjas:

  Broliai lietuviai, dar nenuleiskime rankų. Niekas negali iš mūs atimti mūsų turtingiausios ir seniausios praeities, be kurios, ne tiktai mūsų kaimynai, bet ir pasaulis nesugebės įminti savo praeities ir sužinoti savo ateitį!

 5. LosAngeles:

  Teisngai rasote autoriau… Tik vat kas isgirs? Kaip kas be abejo girdi, bet svarbiau kad girdetu tie, kieno rankose valia spresti. Panasu jie turi savo (tvirta) nuomone… O ir kaip neturesi, kai uz ja gerai ‘sumoketa’. Atsispirti ne taip paprasta, deja

 6. Gražina:

  Šaunuolis Arvydas Juozaitis!`Runkeliai`tą puikiai supranta! Ačiū, kad norite įkrėsti proto nemąstančiam `elitui`.

 7. ruta:

  Na , ar tokie dalykai , kaip Tauta , Lietuvos valstybe , Zeme , Litas , gali buti svarbus sovietiniu ideologiniu instituciju veikejams , prezidentei Gribauskaitei , ‘patriotui ‘ numeris 1 Landsbergiui ir dar didelei ir smirdanciai kruvai komunistiniu -KGB / komunistai neegzistavo be KGB/ liekanu , kurie sekmingai tupi valstybes postose ir priprate TIK prisitaikyti ir uz gardesni kasni nuvaryti Lietuva bet kur , kad ir i praraja .Paziurekite kiek valstybes instituciju galiu pasitelkta , kad prastumti komunistine -KGB liekana , kiek komsomolke ir delfi priraso atviro melo ir brudo , kad tik apjuodinti tikrus patriotus ir neabejingus Lietuvos piliecius . O kiek tendencingu ir vienapusisku interviu prikepa miliutes , pumpreckaites , jakilaiciai , dabar dar makaraitytes bando prideti meslo kruvu . Ar galima tai pavadinti normalia demokratines valstybes politika ?Ar tik likes noras atidirbti otkatus oligarchams ir Amerikos koncernams , ir Briuselio biurokratams ?

 8. Kažin:

  Beje, suduoti Laučiui į jo straipsnio lenkišką tarpuragį komentaru vakar Delfi neleido – vos pradėjus rašyti “atimdavo” komentavimo lentelę.
  Lenkija Lietuvą šantažavo Rusijos pavojų akivaizdoje visais laikais, šantažuoja ir dabar. Tačiau dabar yra kur kas blogiau, nes tai vykdoma Lietuvos socdemų valdžios, t.y. kaip ir pačių rankomis.
  Praeitų metų gruodžio mėnesį Lenkija su Rusija pasirašė bendros politikos ir ekonomikos regione iki 2020 metų sutartį. Ar ne tai lėmė būtent vykstančio Ukrainos draskymo pradžią, valstybinės kalbos statuso išstūmimo žūtbūtinius veiksmus Lietuvoje. Lietuvos politikai į tokį Lenkijos susitarimą su Rusija neatsakė viešu pasvarstymu, ką tai gali būti susitarimu ir prieš Lietuvą. Lietuvos ir ne tik jos valdžia, politikai, politologai apsimeta tarsi nieko neįvyko regione. Tokia tyla – tai jau išdavystė.
  Tegalime pasikliauti tik JAV. Mat, pagal Jelcino laikų Rusijos ir JAV susitarimą Baltijos šalys tapo JAV įtakos zona, tokį susitarimą su Baltijos šalimis pernai dar pratęsė Obama. Kiek žinoma dėl Lenkijos tokio susitarimo tarp JAV ir Rusijos nėra. Taigi, spręsti kas yra su kuo – sunku.

 9. Tomas:

  Debiliskesniu minciu dar neteko skaityti… Kompleksai tryksta kaip sula is pavasario berzu.

 10. Tęsėjas:

  Artimiausiu laiku Lietuvos patriotų reakcija į tai kas vyksta šalyje vienareikšmė – LIETUVOS PREZIDENTO RINKIMUOSE NEI VIENO BALSO BŪVUSIEMS KGB-istams!

 11. Eduardas:

  Pritariu A. Juozičio mintims, palaikau ir papildau:
  1. Kada kalbininkai tiksliai atskirs žemės ir teritorijos sąvokas, tuomet paaiškės kad parceliuosim Lietuvos teritotiją.
  2. Žemes galima nusipirkti, išsivežti, perparduoti, o teritorija – tai nedaloma. Priesaika skelbia – saugoti Lietuvos žemių ( teritorijos) vientisumą, tad kodėl pasirašyta prieštaringa sutartis su ES?
  3. Išpardavus teritorijas sulauksime jų ir jų savininkų gynėjų. O tada patys prašysime leidimo ja vaikščioti ir dėkosime už leidimą ją knisti.
  4. Kodėl tik lenkams laižome subines? O ką žydai, totoriai, rusai, arabai ne žmonės? Kada jie pareikalaus nekraipyti jų pavardžių, neklaidinti Vilniaus senamiesčio gatvelėse? Kur Jūs kodėl tylite? Naudokitės skystablauzdės valdžios teikiamomis galimybėmis. Negi Ukrainos pavizdys dar nepamokė?
  5. Atleisk Jiems Viešpatie, nes Jie nežino ką daro – kasa duobes mums ir sau…

 12. Kęstutis:

  … pagaliau praregėjo ir Juozaitis… amen kryžiuočiams. Garbė mūsų Dievams… Ozolas praregėjo… Radžvilas dar užstrigęs “krikščioniškoje erdvėje”. O Lenkija tik vykdo Vatikano – Lietuvos naikinimo planą, kuris prasidėjo su Brunono pasirodymu Lietuvos apylinkėse…

 13. Petras:

  Kas žinote tautą Europoje ar pasaulyje, kur valdžia taip nesiskaitytų su Tauta kaip Lietuvoje.Parašykite, nes daug kur buvau, daug skaičiau tik niekur tokio engimo, nesiskaitymo nemačiau. Nebent grįžtant į tamsius viduramžius.

 14. Aurius:

  Idomu kaip rusy saugumas atsikygina autoriui – grynais ar tiesiog faktu neviesinimu. Tokie viduriavimai tik kursto itampa

 15. Auriui:

  „y“ lietuvių kalboje tariama kaip rusiška „и“ tik stipriau/tvirčiau. Vietoj „y“ turėjote rašyti „ų“.

 16. Tęsėjas:

  Manau, pats laikas rinkimų į Lietuvos prezidentus dieną visiems Lietuvos patriotams, vietoje ėjimo prie urnų, atvykti į Vilniaus Simono Daukanto aikštę (tegul tiktai ir nesustojus joje!?) pagerbti šio garbaus mūsų tautiečio protėvį Kristijoną Donelaitį ir tuo pačiu išreikšti nepasitikėjimą D.Grybauskaitei ir jos vykdomai antilietuviškai ir antitautiškai politikai!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: