Žaislų muziejus Viliuje – tarp dešimties geriausių pasaulyje (1)

Žaislų muziejaus nuotr.

Žaislų muziejaus nuotr.

Bolonijos vaikų knygų mugėje kovo 26 d. buvo įteiktas pagrindinis Vaikų muziejų asociacijos „Hands On“ ir Europos muziejų akademijos apdovanojimas „Vaikai muziejuose“. Šiais metais tarp finalininkų buvo išrinktas ir 2012 metais Vilniuje atidarytas pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus.

Jau trečius metus šiame tarptautiniame renginyje yra vertinami ir apdovanojami geriausi pasaulio vaikų muziejai. Pusę metų profesionalai komisijos ekspertai vertino kandidatus iš viso pasaulio. Pagrindinis vertinimo kriterijus – muziejaus ar atskiros ekspozicijos kūrybinis pritaikymas vaikams iki 14 metų. Tarptautinė komisija išrinko 10 finalininkų, tarp kurių ir Vilniuje įsikūręs Žaislų muziejus.  2014 metų nugalėtoju tapo Nacionalinė Danijos galerija.

„Jaunam, daugiau nei metus veikiančiam muziejui, patekti tarp 10 geriausių pasaulyje yra nepaprastai didelis įvertinimas. Atsidurti tarp tokių muziejų, kurių pavadinimuose puikuojasi karališkasis arba nacionalinis, kurių galimybės ir biudžetai yra milijoniniai, kurių patirtis skaičiuojama dešimtmečiais, mums yra itin svarbus pripažinimas ir mūsų muziejaus modernumo įvertinimas – pasiekimą komentuoja muziejaus steigėjai“, – rašoma pranešime spaudai

Žaislų muziejus – pirmasis žaislų, žaidimų ir kasdienybės temai skirtas mokomasis muziejus Lietuvoje, kurio tikslas – tapti pirmuoju ir labai svarbu vaiko žingsniu į kultūros ir muziejų pasaulį. Muziejuje dirba penki specialistai, iš kurių net trys šiuo metu rengia archeologijos ir istorijos daktaro disertacijas bei savo profesionalias žinias apie kasdienybės gyvenimą stengiasi perteikti kiekvienam muziejaus lankytojui. Per metus Žaislų muziejų aplankė ir mokomuose užsiėmimuose dalyvavo per 20 tūkst. lankytojų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: