Stabdomas „NTV Mir Lithuania“ kai kurių laidų rodymas (9)

NTVTrečiadienį, kovo 19 dieną,  Lietuvos radijo ir televizijos komisija svarstė Lietuvoje retransliuojamų Rusijos televizijos programų šiomis dienomis skleidžiamos neteisėtos informacijos ribojimo galimybę. Didžiausias dėmesys buvo skirtas „NTV Mir Lithuania“ laidos „Pasmerktieji. Spąstai grupei „Alfa“ aptarimui.

Š. m. kovo 11-osios išvakarėse retransliuotoje „NTV Mir Lithuania“ laidoje buvo paskleista melaginga informacija apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius Lietuvoje, užgauliai ir įžeidžiančiai neigiamas ir šiurkščiai menkinamas SSSR agresijos prieš Lietuvos Respublikos gyventojus faktas, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių bei niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

Komisija vienbalsiai nusprendė įpareigoti Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus laikinai – 3 mėnesiams sustabdyti programų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą „NTV Mir Lithuania“, retransliavimą Lietuvos teritorijoje
Posėdyje dalyvavo ir savo išvadas dėl minėtoje laidoje paskleistos neobjektyvios ir šališkos informacijos, laisvės gynimo aukų niekinimo bei nesantaikos kurstymo pateikė Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė.

Anksčiau, 2013 m. spalį, komisija buvo priėmusi analogišką sprendimą dėl tam pačiam BMA (Baltic Media Alliance) koncernui priklausančio „PBK“ kanalo paskleistos dezinformacijos apie Sausio 13-osios įvykius.

Š. m. kovo pradžioje komisija taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Lietuvoje retransliuotų programų „RTR Planeta“ laidoje „Savaitės žinios“ bei „PBK“ laidoje „Laikas“ pateiktos melagingos informacijos apie Ukrainos įvykius, tačiau Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija patenkino uždarosios akcinės bendrovės „Splius“ prašymą pakeisti jos turimos licencijos sąlygas, papildant retransliuojamų programų sąrašą nepriklausoma Rusijos televizijos programa „Lietus“ („ДОЖДЬ“). Programa bus retransliuojama kabelinės televizijos ir laidiniais plačiajuosčio ryšio tinklais.

Komisija džiaugiasi, kad Lietuvos televizijos retransliuotojų paketuose atsirado bene paskutinė nepriklausoma Rusijos televizijos programa, garsėjanti informacijos ir nuomonių įvairove. Programos kūrėjai vadina save „optimistiniu“ kanalu, transliuoja naujienas, pramoginio pobūdžio, socialines ir kultūrinio turinio laidas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .

9 komentarai

 1. Dalė:

  Uždraustas vaisius visada saldus. Ir atsiras daug jo ieškančių
  Reikėtų ne drausti melagingas laidas, o mokyti žmones mąstyti, mokyti juos atskirti melą nuo tiesos.
  Melas gali būti nugalėtas tik tiesa, o ne draudimais.

  • Klausimas:

   To parazitai ir bijo – TIESOS, todėl tik draudžia, draudžia ir reikalauja. Taip vyksta visame pasaulyje.

  • Arūnas Rasakevičius:

   Negyvenkite iliuzijų pasaulyje. Pažiūrėkite, ką padarė Kryme – atjungė ukrainietiškus kanalus ir paleido rusiškus! Ar krymiečiams tą patį patarsite???

   • Dalė:

    Lietuvoje, skirtingai nei Kryme, rusų armija neįvesta.

   • Klausimas:

    Buvote Kryme ir matėte kaip atjungė?
    Tiesa pasakius, gali visus kanalus išjungti – vistiek visur tas pats šlamštas.

    • Juozas:

     vaikeli ružavas, turbūt negyvenai sovietmečiu . Net neabejoju, kad Kryme buvo atjungti Ukrainos ir vakarų šalių telekanalai. Paklausk labiau patyrusių, kaip klausydavomės “Amerikos balso” – nuo spec.trukdžių radijas kaukdavo ir švilpdavo, mažai ką suprasdavai. O tai, kad žmonės kvailinami , akivaizdu. Priminsiu, suprasti , kas yra tiesa, sugeba mažuma ,o daugumai galima įkalti kad ir Putino saulę. Pasikalbėtumėt su kai kuriais rusakalbiais , kurie žiūri tik Maskvos propagandines laidas, tai galvotumėt, kad jie nukritę ant galvos. Bet taip yra netgi čia, Lietuvoje, o ką kalbėti apie Rusijos užguitą liaudį?
     Tarnavau sov.armijoje karininku, prasidėjo sąjūdžiai, atgimimas . Dalis rusų manęs klausinėjo : kaip jūsiškiai ten Lietuvoje galėjote iškelti fašistinę vėliavą? Mes gi jus išvadavome, jums kultūrą atnešėm , o jūs nejaučiat jokio dėkingumo?

 2. elvyra:

  Tik musu Lietuvoj gali buti tokia nesamone,kaip kanalu atjungimas be jokio reikalo.Palyginimui-jei nusikals kaimynas,tai mes nubauskim savo vaikus.Taip gaunasi mums,nes esame nubausti neaisku uz ka.Juk mes mokam uz paslaugas ir mums spresti tiketi ar netiketi.Gal pakaks mus laikyti nevisprociais ir uz mus viska spresti.Gal nebera kitu problemu?Bukit malonus ir atsaukit ta draudima del NTV mir,nes vaidinat demokratija,o elgiates kaip velniai zino kas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: