LLRA atstovas teismo sprendimo vykdymą vadina vagyste (6)

Leonardas Talmontas ir Co | Alkas.lt koliažas

Leonardas Talmontas ir Co | Alkas.lt koliažas

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Leonardas Talmontas kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus, policiją, prokuratūrą, prašydamas užkirsti kelią teisingumui. Parlamentaras pasiskundė, kad Šalčininkų rajono Jašiūnų miestelyje nuo kelių pastatų dingo lentelės su lenkiškais gatvių pavadinimais. Policija paprašyta pradėti tyrimą, nes seimūnas įžvelgė nuosavybės pažeidimą. Tačiau ką čia tirti, kai, pasirodo, vietos savivaldybė pradėjo vykdyti teismo įpareigojimą nukabinti visas lenkiškas lenteles?

Kelia isteriją

„Iš kelių pastatų Jašiūnuose, kurių savininkai yra lenkų tautybės piliečiai, buvo nuplėštos lentelės su gatvių pavadinimais. Taip yra pažeista privati žemės valda ir nuosavybė, kuri turi būti valstybės saugoma, kaip tai numato mūsų šalies Konstitucija ir įstatymai. Pareiškimas šiuo klausimu jau pateiktas Šalčininkų policijai.

Į šį faktą noriu atkreipti Lietuvos Seimo, kaip pagrindinio mūsų šalies teisėkūros organo, visų politikų ir visuomenės dėmesį, kuo atsiliepia visuomenės informavimo priemonėse politikų, visuomenės veikėjų ir organizacijų kurstomos nesantaikos tautinių mažumų atžvilgiu. Kreipiuosi į šalies prezidentą, premjerą, Generalinę prokuratūrą, policijos vadovybę užkirsti kelią panašiems išpuoliams, dėl kurių mūsų piliečių privati nuosavybė nėra saugi“, – tokį isterišką pranešimą išplatino Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas L.Talmontas.

Pamiršo priesaiką

Tačiau, pasirodo, seimūnas apsijuokė. Niekas į jokią nuosavybę nesikėsino. Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys paaiškino, jog paprasčiausiai savivaldybė galų gale pradėjo vykdyti teismo įpareigojimą nukabinti visas lenkiškas lenteles, nes jos prieštarauja įstatymams.

Beje, Vilniaus apygardos teismas Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui šių metų sausio pradžioje skyrė 43 tūkst. litų baudą – po 100 litų už kiekvieną pradelstą dieną. Solidi suma susidarė, nes įpareigojimą lenteles nukabinti per mėnesį jis išgirdo dar 2008 m. rugsėjį, tačiau teismui nė nemanė paklusti. Dabar teismo sprendimas pradėtas vykdyti, tačiau L.Talmontas, nors yra davęs priesaiką gerbti įstatymus, pyksta, kad lenkiškos lentelės nuiminėjamos.

„Šalčininkų rajone paprasčiausiai pradėtas vykdyti teismo sprendimas. Buvau ten nuvykęs vasario 6-ąją ir pamačiau, kad kelios lenkiškos lentelės jau buvo nukabintos. Tačiau dauguma dar buvo likusios. Savivaldybės administracijos direktorius privalo pasirūpinti, kad kas nors iš savivaldybės darbuotojų užsiimtų nukabinimu. Geriausia tai daryti per seniūnus. Nežinau, kodėl Seimo narys kreipėsi į policiją dėl tokio dalyko. Juk Šalčininkų rajone kiekvieną dieną įvyksta vagystės ir kiti nusikaltimai. Tikrai dėl kiekvieno Seimo narys į policiją nesikreipia. Manau, kad šiuo atveju jis politikuoja“, – dėstė A.Skaistys.

Teisingumo vykdymas – savavaliavimas

Vyriausybės atstovas, kuris turi teisininko išsilavinimą, paaiškino, kad policija tyrimą pradėti galėtų tik tuo atveju, jei lenteles nukabino ne savivaldybės ar seniūnijos darbuotojai, ne patys namų gyventojai, o pašaliniai žmonės. Pasak A.Skaisčio, tai jau būtų traktuojama kaip savavaldžiavimas.

„Tai kas, kad teismas pripažino lenteles neteisėtomis? Tai turi būti valdžios, šiuo atveju savivaldybės, o ne pašalinių žmonių ir net ne policijos rūpestis. Dar ir antstolis gali paprašyti teismo leidimo pačiam nukabinti lenteles, jei mato, kad sprendimas nevykdomas, o išlaidas tada turėtų padengti savivaldybė. Daugiau niekas negali nukabinti: tik savivaldybės administracijos direktorius bei jo įpareigoti žmonės ir antstolis. Tokie yra įstatymai“, – aiškino A.Skaistys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Žemaitis:

  JAV lenkų Armijos krajovos veteranų rėmimo fondas į Lietuvą kasmet siunčiantis po keletą milijonų dolerių ir po tris tomas medikamentų, seniai išmirusiems veteranams, tuos pinigus skiria samdytiesiems rėkksniams – kaip “panu” Leonardui Talmontui ar kitiems Lietuvos įstatymų ir Konstitucijos niekintojams. Ar ne laikas Lietuvos Saugumo ir kariuomenės daliniams pasirūpinti, kad pagaliau užsičiauptų tie Lietuvos valstybės niekintojai, o jei jiems čia nepatinka gyventi, te rieda į Lenkiją, kur kaip sulėnkėję galės laisvai naudotis lenkų kalba.

 2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “Taip yra pažeista privati žemės valda ir nuosavybė, kuri turi būti valstybės saugoma, kaip tai numato mūsų šalies Konstitucija ir įstatymai.”
  Atsakymas: Zmogus galvoja, kad privatineje nuosavybe galima pazeidineti istatymus, daryti nusikaltimus!!! Ar ne per daug placiai uzsimojo su tai nuosavybe? Privatineje nuosavybe turi galioti istatymai tos valstybes, kurioje yra toji privatine nuosavybe! Taciau ar didzialenkiskam sovinistui tai gali buti suvokiama? Manau tikrai NE!

 3. Ele:

  Lenkai ,pagalvokite ar jūs neto paties siekiate kaip Putinas?

  • bartas:

   Lenkai jau 1990 m. sugalvojo ir daro tą , ką dabar padarė Putinas Ukrajinoje su savo 5 koloną .
   Šiuo atveju reikia reikia kreiptis į Lietuvos pilietį, A. Butkevičių, laikinai einantį vyriausybės vadovo pareigas ir paklausti, kodėl susidėjo su Lietuvos priešais , nors prieš tai reikėjo GERAI PAGALVOTI.

 4. virusas:

  Ui vei, staščyli liantialy! ;D

 5. LosAngeles:

  I sita sutve turetu buti ziurima kaip i okupacijos ‘produkta’. Ir tai turetu buti oficiali valstybes politika. Daug problemu issisprestu savaime… O dabar valdzia kazkaip keistai elgiasi, ‘zaidzia’ demokratija, kaip ne kas net atsiprasineja? Na tai ko ‘chebrytei’ nebujoti? O ‘mieloji kaimyne’ apie atsiprasinejimus net negalvoja, tik reikalauja. Valdzia, jei ji bent jau save gerbia, turi priimti vienareiksmiska pozicija: tarpukaryje buvo okupacija, ir dauguma ‘lenku’- jos produktas. Kazkaip nuoseklumo truksta: TSRS tai buvo okupacija, o va Lenkijos sutarciu sulauzymas ir ginkluotas isiverzimas tai… kas? Pasiklydo biciukai miskuose, beklaidziodami i miesta isejo… ir uzsibuvo… Pries kelias dienas alke prie ivykiu buvo info, kad 21m prie Sirvintu lenkai sulaike kelis Lietuvos kareivius ir be jokio paaiskinimo juos susaude??? Tai cia jie tipo galveles padejo del skystablauzdziu atsiprasinetoju? Kodel apie tai tylima: apie okupacija, apie armijos krajovos saudytus su maldaknygemis rankose zmones (be abejo lietuviskomis maldaknygemis)? Jei ir toliau tylesime, tai bus vienareiksmiskai priimta kaip silpnumas ir nepasirengimas kovoti uz save- jie puls. Ir galima sakyti kuo toliau tuo arsiau puls

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: