L.Graužinienė Kijeve susitiko su laikinuoju prezidentu O.Turčynovu (0)

L.Graužinienė | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

L.Graužinienė | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 16 dieną viešnagės atskridusi į Kijevą Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pokalbiui susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku, laikinuoju Ukrainos prezidentu Oleksandru Turčynovu.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas padėkojo Seimo vadovei L. Graužinienei už viešnagę tokiu sudėtingu Ukrainai metu. O. Turčynovas pabrėžė, kad Lietuvą visada laikė ir laikys Ukrainai ištikimu draugu. Abiejų šalių parlamentų vadovai teigia, kad dabartinis Rusijos siekis perbraižyti sienas yra neleistinas. Visos demokratinės bendruomenės pastangomis tam turi būti užkirstas kelias.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė patikino, kad Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis Latvija ir Estija remia Ukrainos vientisumą. Lietuvos parlamento vadovė pareiškė, kad šiandien Kryme vykstantis referendumas dėl šios Ukrainos dalies prijungimo prie Rusijos neatitinka tarptautinės teisės normų.

Šiandien L. Graužinienė susitiko ir su Ukrainos lietuvių bendruomenės atstovais bei padėjo gėlių prie ukrainiečių poeto, dailininko ir rašytojo Taraso Ševčenkos paminklo. Pavakare Seimo Pirmininkėapsilankė Maidano aikštėje ir susitiko su buvusiu Ukrainos užsienio reikalų ministru, Aukščiausiosios Rados nariu Petro Porošenka.

Šiandien Seimo vadovė kartu su Seimo delegacijos Lietuvos, Lenkijos bei Ukrainos parlamentų asamblėjoje nariu Kęstučiu Masiuliu dalyvaus dėl padėties Kryme rengiamame Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinės Asamblėjos (PA) prezidiumo posėdyje.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: