Žemės referendumo rengėjai kviečia piliečius budėti prie Laisvės Ugnies (video, nuotraukos) (23)

Laisvės Ugnis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Laisvės Ugnis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Kovo 11-ąją prie Lietuvos Respublikos Seimo buvo užkurtas simbolinis Laisvės laužas, kurį įžiebė Nepriklausomybės akto signatarai ir referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai. Pasak jų šios ugnies saugojimas ir kūrenimas reiškia, kad Tauta yra pasirengusi išsaugoti savo laisvę ir savo teises, įtvirtintas Konstitucijoje, ir vykdo Konstitucijos 2 straipsnį: „Valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“

Simbolinę Signatarų Laisvės Laužo Ugnį Kovo 11-osios naktį išdraskė ir prie jos budėjusius piliečius suėmė sustiprintos policijos pajėgos. Bet ugnį iš laužo į aukurą perkėlę signatarai kartu su piliečiais pareiškė, kad ji degs iki tos akimirkos, kol Seimas paskelbs piliečių reikalaujamą referendumo datą – gegužės 25 dieną. Pasak akcijos sumanytojų, tai yra teisėtas pasipriešinimas neteisėtiems valdžios veiksmams ir antidemokratiniams jos sprendimams, suvaržantiems piliečių laisves bei teises, tyčia neleidžiant įgyvendinti Tautos valios – referendumo. Seimą renka Tauta, ji gali jį ir atšaukti, – perspėja visuomenininkai.

Vilniečiai budi ir saugo Laisvės ugnį kiekvieną dieną ir naktį. Kauniečiai žada prisijungti prie jų nuo kovo 15 d.

„Kviečiame ir kitų miestų bei rajonų žmones prisijungti, telktis prie ugnies. Tautos budėjimo negali nutraukti jokia policinė diktatūra“, – visus neabejingus tam kas vyksta ragina referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės narys Antanas Andziulis.

„Mes pasiryžome ir būtinai laimėsime. Nevalia varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką (3 Konstitucijos straipsnis). Atvykite šiltai apsirengę, atsivežkite maisto ir arbatos. Tautos budėjimas prasideda!  Tam, kad būtų galima sudaryti nuolatinio budėjimo prie ugnies grafikus, prašome registruotis el. paštu: julija.kaulinyte@gmail.com, tel. 8 689 43686. Nurodykite savo vardą, pavardę, kontaktus, dienas ir laiką kada galėsite budėti. Taip pat paminėkite, jei vyksite į Vilnių savo transportu ir galėsite paimti kitus savanorius,“ – ragina prie Seimo dieną ir naktį budintys visuomenininkai.

Primename, kad nors Seimas, kaip jam ir priklauso pagal įstatymus, pradėjo svarstyti siūlymą skelbti referendumą dėl žemės nuosavybės, tačiau politikai dėl įvairių sumetimų nenorintys, kad referendumas įvyktų, visokiais būdais siekia sutrikdyti šį vyksmą. Pirmiausia stengiamasi nukelti referendumo datą kiek galima į vėlesnį vasaros laiką. Pagal dabar svarstymo stadijoje patvirtintą datą referendumas būtų rengiamas birželio 29 d. Taip pat Seimas sudarė vadinamąją „ekspertų grupę“ turėsiančią iki kovo 20 d. pateikti išvadą Seimui dėl piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamo sprendimo teksto atitikimo Lietuvos Konstitucijai. Negana to Seimas po pateikimo  pritarė dar ir konservatorių Jurgio Razmos ir Stasio Šedbaro ir liberalų Eligijaus Masiulio ir Gintaro Steponavičiaus pateiktam siūlymui kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Šio nutarimo priėmimas Seime numatytas kovo 27 dieną. O prieš tai jį esą išsamiau nagrinės Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. tautietis:

  TYKĖJIMO IR VILTIES JŪMS BRANGIEJI

 2. Satoshis Nakamuots:

  Nepalikit jaunimo vieno, ypac nakti.
  Ir siaip, artejant blogam orui,
  reikia padeti budintiems
  su uzuoveja ir moraliskai.
  Stiprybes ten esantiems!!!

 3. emigrante:

  Praejusia savaite per LTR radija girdejau,kad numatyta Lieuvos zemes isparduoti ne vien ES valstybiu pilieciams bet ir juridiniams asmenis?
  Be to, dar 4 kazkokiu “Lietuvos erdves” valstybiu pilieciams (??? !!!)
  Gal kas geletu paaiskinti – kurios ne ES valstybes numatoma isileisti i Lietuvos zemes ir kas tai per “Lietuvos erdve”?

  • N:

   Europos ekonominės erdvės šalims, t.y dar ir Šveicarijai, Norvegijai, Islandijai. Dar man atrodo Izraeliui, kas būtų iš viso absurdas.

  • Barbora Saulė:

   47 Konstitucijos straipsnio Konstitucinis įstatymas reglamentuoja, kad žemę galės įsigyti euroatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios šalys. Tai ne tik ES šalys (Lietuvos ir ES sutartyje kalbama tik apie pastarąsias), bet ir NATO bei Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos narės (OECD) (JAV, Izraelis, Kanada, Australija, Korėja, Japonija, Čilė, N.Zelandija, Turkija, Meksika ir t.t.). Čia pasistengė seimas, atseit saugesni būsime. O dabar viskas priklausys nuo saugiklių. Kaip suprantu, bandys įrašyt ES ir kelias ne ES šalis. Saugiklius kaitaliot nesunku, vos papūtus kitokiam vėjui. Jei referendume žmonės prabalsuos ir į Konstituciją grąžins nuostatą, kad žemė nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos respublikos piliečiams ir valstybei, tai bus geriausias saugiklis. ES sutarties NEPAŽEISIM, nes joje rašoma apie laikotarpio ĮSIGYTI trukmę. O įsigyti galima nuomos, uzufrukto būdu, ne tik perkant. Žr. Straipsnį: jonas-ivoska-ar-pilietiska-pardavineti-savo-gamtini-pavelda.

 4. G:

  Matome žmonės, kurie apsjovė tautos nepriklausomybės minėjimą savo nedalyvavimu. Radikalai, kurių rimti žmonės negerbia. Saujelė periferinių tamsuolių ir tiek – Ozolai, Genzeliai ir t.t.

  • N:

   Kokios nepriklausomybės? Gal Lietuva laisva? Gal ES ne Sąjunga?

  • bartas:

   O kas tie rimti žmonės, gal galima sąrašėlį. Nes nežinau , ką gerbti. Prašau. Matai , gerbiamasai, aš dabar einu už tamsuolius. Gal klystu. Padėk.

  • antinacionalistas:

   Nieko čia stebėtino. Tokių marginalių išsišokėlių būta visuomet. ir dabar jų pasitaiko. Pagarbos jie tikrai neverti. Pakurens savo lauželius ir aprims. Gal jau dabar nuo vėjo pakampėse slepiasi. O ir jų referendumas – tik vaikų žaidimas. labai jiems nuskils, jei bent 10% Lietuvos rinkėjų į tą referendumą ateis.
   Nulis jie politikoje, absoliutus NULIS

   • Dvasios ubagui:

    Šiandien šitas dvasios ubagas juokiasi, kad Tauta, tai ,,marginalai,, politikoje lygūs absoliučiam nuliui, bet jūs neužmirškit, kad Leninas 11 metų laužus Suomijoje kūreno !

   • bartas:

    Na gerai. Tamsta esi antinacionalistas. Pakenčiu. O aš esu “nacionalistas”. Mane , jaučiu nekenti. Reiškia aš pagarbos nevertas. Gerai . Sutinku. Bet aš apklausos(referendumo ) nebijau , o tu šiki į kelnes. Kodėl tu šiki į kelnias? Pagal tave, tik 10 nuošimčių ateis.Tada nebijok, įsidėk sauskelnes ir triesk iki pamėlynavimo..
    Varguoli tu mano!

 5. G.P.:

  Prisidėkim visi, kas galim. Kuo daugiau žmonių budės prie ugnies, tuo labiau drebės valdžiažmogiai. Nes jie pripažįsta tik MASĘ.

 6. Rimas:

  labai prasminga, palaikau mintį, kad tai turėtų trukti iki referendumo paskelbimo

 7. Znakorius:

  Ateisiu ir aš, atsinešiu šašlykų išsikept, juodos duonos ir cebulių, bus smagu…

 8. Jolanta:

  Tik nesumaišykit tautos valios su Putino valia. Kad paskui nereikėtų liūdnai dainuoti: “žemė mūsų, o mes rusų”.

 9. Nagi:

  Kremliaus agentai įkyrėjo juodai. Putinas pinigų negaili saviems stribams, ypač gerai yra apmokamas Z Vaišvila.

  • Laima:

   “Nagi”, tai ko vardo nepasirašot, tokius kaltinimus žarstot, negerbiat nė savęs nė kitų, o prisistatyti viešai tai vengiat. Kas už to slepiasi? Garbingi žmonės nebijo nė prisistatyti nė atvirai savo požiūrio išdėstyti.
   Linkiu stiprybės mūsų šviesuoliams. Prie budėjimo būtinai prisijungsiu. Budėkime ir saugokime savo Lietuvos laisvę ir Žemę, kol dar nevėlu. Paskui, kai jau bus šaukštai po pietų, Lietuvos žemė bus išparduota, galėsime tik apgailestauti, bet tai bus tik laiko švaistymas ir nieko daugiau.
   Visus sąmoningus Lietuvos žmones kviečiu aktyviai prisidėti šią svarbią visiems mums akimirką!!!

 10. Rita:

  nesupratau? Taigi kovo 10 prabalsavo PRIEŠ Masiulio sūlymą kreiptis į KT, kovo 13 jau UŽ ??? Kas čia dabar?

 11. Atgalinis pranešimas: Tautininkų sąjunga pasmerkė kovo 20 d. provokacinį išpuolį prie Seimo | Alkas.lt

 12. Atgalinis pranešimas: VRK leido suvaržyti kandidato į EP tautininko G.Songailos laisvę (video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: