V.Juozapaitis: Rusijos meno ir kultūros veikėjai peržengė garbės ir padorumo ribas (16)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Švietimo mokslo ir kultūros komiteto narys prof. Vytautas Juozapaitis, reaguodamas į 2014 m. kovo 11 d. Rusijos Federacijos kultūros ministerijos oficialioje internetinėje svetainėje paskelbtą sąrašą žinomų Rusijos kultūros ir meno veikėjų, pateisinančių Putino režimo sprendimą, panaudojant brutalią fizinę jėgą ir nepaisant tarptautinių konvencijų bei įsipareigojimų, okupuoti nepriklausomos demokratinės Ukrainos valstybės teritorijos dalį, sakė:

„Šis demokratiniame ir civilizuotame pasaulyje precedento neturintis gėdingas faktas tik dar kartą patvirtino Rusijos specialiųjų tarnybų ir oficialios valdžios vykdomą imperialistinę politiką, pasitelkiant iki šiol vadintas šviesiausias asmenybes, dėl kurių šioje Sovietų Sąjungos teises bei įsipareigojimus perėmusioje valstybėje viltis, kad sveikas protas ir sąžinė nugalės, vis dar ruseno.“

Pasak Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato V. Juozapaičio, šis, 178 asmenų aukšto profesionalaus lygio menininkų ir kultūros administratorių, savo noru paneigusių žmogiškumo principus, niekaip nederančius su aukštojo meno bei kultūros sąvokomis ir paskirtimi, sąrašas atskleidė tikruosius Rusijos Federacijos vykdomos kultūros politikos tikslus ir uždavinius: atsidėkodami šeimininkui už sotesnį duonos kąsnį, „dvaro muzikantai“ ir kiti vaidintojai peržengė ribą, už kurios jiems nebegali būti taikomos tokios sąvokos kaip garbė ir padorumas.

„Dar daugiau, šie asmenys, būdami milijonų savo tėvynainių moraliniais autoritetais, tapę labai pavojingu ginklu savo šeimininko rankose, prisiėmė atsakomybę už šio su tarptautine teise ir elementariomis žmogaus teisėmis besikertančio pareiškimo pasekmes, – sako parlamentaras. – Ypač skaudu ir liūdna šiame sąraše matyti pavardes tų, kurie ilgus metus dėjosi ir mūsų valstybės draugais, ir bičiuliais, ne kartą žavėję savo aukštu meniniu lygiu Lietuvos festivaliuose ir koncertų salėse. Deja, po šio incidento šių asmenų pavardžių nebeįsivaizduoju mūsų koncertų ar spektaklių afišose.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

16 komentarų

 1. Arūnas:

  Autorius turėtų susirūpinti ir savo partijos autoritetu, kadangi jos pavadinimas jau tampa keiksmažodžiu, o viršūnėlių veikla balansuoja ties nusikaltimų Tautai riba. Sakau tai labai rimtai.

 2. N:

  Galėtų ir patylėti, jei nieko nesigaudo geopolitikoje.

 3. Goda:

  deja, nepriklausomai nuo išsilavinimo rusų savimeilę labai pamalonina imperialistinės jų valstybės užmačios.

  vokiečiai, kultūringa tauta, ir tai dauguma patikėjo savo rasės viršenybe prieš kitus.

 4. slenkstis:

  ką gali pasakyti apie kultūrą tas ,kuris balsuoja prieš šeimos apsaugojimą nuo žeminimų ir tyčiojimosi?

 5. Arūnas:

  Kas norit perskaityti visas pasirašiusių už Putino politiką pavardes, pamėginkit
  http://www.mkrf.ru/press-tsentr/novosti/ministerstvo/deyateli-kultury-rossii-v-podderzhku-pozitsii-prezidenta-po-ukraine-i-krymu
  Kam bus per daug skaityti 390 pavardžių, tai galiu pasakyti, kad 217 iš jų yra rektoriai, direktoriai ar jų pavaduotojai (zam…) ir visokie vadovai. Tai yra žmonės, kuriems pagal pareigas privalu buvo paremti “didžiojo vado” poziciją, jei jie norėjo toliau dirbti. Na, žinoma, dalis iš jų gal ir buvo “antizapadniakai”

 6. N:

  Ir kas čia keisto? Ką, Lietuvoje panašių raštų su parašais už režimą, už “eurovertybes” ir pan. nepasirašinėja???

 7. Juozas:

  na, kaip ten bebūtų , Juozapaitis nors kažką teigiamo ir reikalingo pasakė . Aišku , kad būtų daug maloniau , jei ir Lietuvos bei jos piliečiams rūpimais klausimais daugiau pasirūpintų .

 8. rulis:

  Šiandien dar netyčia užklydau į FB ir pamačiau, kad Jankauskienė siūlo neįsileisti rusų meninkų, tokių kaip Bezrukovas, Čiursina, Govoruchinas….. Siūlau papildyti jos iniciatyvą. Surengti akciją, kad visi, kurie namie dar turi, Čechovo, Jesenino, Tolstojaus ir kt. rusų klasikų knygas, tegu suneša į miesto aikštes ir jas viešai sudegina. O jei kas neatneš, tai tegu komjaunuoliai (oi, atsiprašau, jaunieji konservatoriai ,gali ir tautininkai prisidėti) eina per butus ir daro kratas. Kur suras, tą žmogų viešai pastayti prie gėdos stulpo su lentele ant krūtinės” Aš skaičiau Tolstojų”. Tegu kokią para pastovi, gal supras koks jis niekingas Tėvynės išdavikas. Gaila , kad Europa neleidžia įvesti tokiems aukščiausios bausmės……. Ką , nejuokinga….
  Man, pavyzdžiui, tai jau baisu nuo tos visuotinės isterijos. Toks jausmas, kad dėdulė Semas užsakė, bet kokia kaina išprovokuoti konfliktą kad galėtų Lietuvoje įrengti savo karinę bazę…. O jei visi nusiramintume ir susimąstytume, kas gi iš tikrųjų įvyko???? O gi paprasčiausiai Rusija įvedė dalį kariuomenės, kad apsaugoti savo karines bazes (ką padarytų bet kokia valstybė) Nebombardavo Ukrainos , kaip NATO Serbijos, ar JAV Sirijos, Libijos, Irako, Afganistano ir t.t ir t.t…..

  • LosAngeles:

   Sita isterija ‘gera’, nes ji ‘kieno reikia’ isterija… 🙂

  • Levas:

   – Ašarėle, išdavike, ko riedi?
   – “Rulis” ne nulis, ir ne vienas. Kaip “rudis” anuomet pas vokietį. Ir visi JIE kito (į)tikėjimo, nors geriam, valgom, alsuojam, skaitom, matom lyg ir TĄ PATĮ 🙁
   – Liaukis!
   Tolumoje girdisi dainuojant: ” Apsistosim kai raudonu žiedu
   visa žemė skaisčiai pražydės.
   Tegu visos tautos vieną himną gieda
   visos tautos iš vienos širdies”
   – Raudosim kai “ruliai” į Nepriklausomybės aikštę Kijeve su duona – druska… Neduok die…

 9. bartas:

  Visi rašantys esate teisus, bet Rusios niekas nesupranta ir nesupras. Ne veltui yra pasakymas: rasiju umom nepaimioš.
  Tai žemyninė ,kolonijinė imperija. Užimanti , beveik , šeštają Pasaulio dalį. Pas juos yra ir tokių mąstytojų, kad rasėnus į Žemę atsiuntė ateiviai, kad visa galaktika , tikriausiai Paukščių Tako, kalba rasėnų kalba. Ten yra genijų, bet nemažiau ir durnių. (Pagal posakį, kuo didesnė šalis tuo daugiau durnių). Ten yra įsitikinusių, kad tik jiems, rasams , Dievas patikėjęs valdyti tokias didžiules , neaprėpiamas žemes. Ten milijonai žmonių ploja katutes imperijos puoselėtojams; Putinui, Žirinovskiui, Prochanovui ir t.t. Ten milijonai žmonių išmokyti nekęsti “zapadnikų, nacistų, fašistų, chacholų- banderų, pribaltų, kaukaziečių, azijatų ir visokių kitokių. Ten daugybė rasų gyvena skurde, bet naftą, tik naftą ir dujas, parduodantys arabų šeichai , savų tautiečių taip neskurdina, o Rusios valdantieji ir turtuoliai, valdydami protui nesuvokiamus gamtos turtus, spjovė ant savų ubagų. Kadangi Maskvoje yra gera. Ten yra nutiesta “transibiro automagistralė” , kuria pravažiuoti , pasak Prezidento Smetonos anūko yra loterija. Anksčiau tik apiplėšdavo, o dabar ir užmuša. Ten yra sukurti tokie žmonių naikinimo padargai, kad ir kūrėjai to nesuvokia.

  ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: