Seimas griežtai pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą (3)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas plenariniame posėdyje priėmė rezoliuciją, kuria griežtai pasmerkė Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei dalies jos teritorijos okupaciją. Už Seimo rezoliuciją „Dėl Rusijos Federacijos keliamų grėsmių Ukrainos ir visos Europos saugumui“ balsavo 82 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 4 parlamentarai.

Seimas priimta rezoliucija tvirtai remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę ir teritorijos vientisumą ir reiškia politinį solidarumą su naująja Ukrainos valdžia ir kviečia visas Ukrainos valdžios institucijas, politines partijas ir visą visuomenę dirbti kartu įgyvendinant šalies ateičiai svarbias demokratines reformas, atkuriant politinį ir ekonominį stabilumą bei visuomenės vienybę.

Lietuvos parlamentas laikosi nuomonės, kad Rusijos Federacijos tikslingi veiksmai, pažeidžiantys dvišalius ir daugiašalius susitarimus dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorijos vientisumo užtikrinimo, kelią grėsmę ne tik Ukrainos, kaimyninių šalių, bet ir ES, ir NATO valstybių narių saugumui bei stabilumui Europoje.

Seimas pritaria Ukrainos valdžios pozicijai, kad Autonominės Krymo Respublikos parlamento sprendimas skelbti referendumą dėl Krymo teisinio statuso prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, todėl jo rezultatai bus vertinami kaip neteisėti ir niekiniai. Taip pat pritaria ES ir JAV iniciatyvoms ir priimtiems sprendimams teikti neatidėliotiną finansinę pagalbą Ukrainai siekiant užtikrinti ekonominį valstybės stabilumą ir reikalingų visapusiškų reformų įgyvendinimą.

Priimtoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad Rusijos Federacija nereaguoja į aktyvias tarptautinės bendruomenės pastangas taikaus dialogo būdu ieškoti krizinės situacijos politinių sprendimų ir savo vienašaliais veiksmais toliau didina įtampą regione.

Seimas palaiko JAV administracijos priimtus sprendimus dėl sankcijų Rusijos Federacijai ir Europos Vadovų Tarybos 2014 m. kovo 6 d. pareiškimą, kuriame įvardijamos konkrečios sankcijos Rusijos Federacijai ir pateikiamas jų įgyvenimo planas, bei ragina sankcijų įgyvendinimo Rusijos Federacijai klausimą toliau svarstyti Europos Vadovų Taryboje 2014 m. kovo 20–21 d.

Seimas pasisako už kuo spartesnį ES ir Ukrainos asociacijos sutarties pasirašymą ir jos nuoseklų įgyvendinimą, tolesnius reikalingus veiksmus siekiant pozityvių postūmių liberalizuojant vizų režimą, taip pat Lietuvos parlamentas paragino ES suteikti Ukrainai aiškią narystės ES perspektyvą.

Lietuvos parlamentas atkreipia tarptautinės bendruomenės dėmesį į būtinybę iš naujo įvertinti susidariusią saugumo padėtį Europoje ir mano, kad tolesnis NATO ir Ukrainos bendradarbiavimo stiprinimas svariai prisidėtų prie pačios Ukrainos ir visos Europos saugumo užtikrinimo. Dokumentu kreipiamasi į ES ir NATO politinius lyderius, valstybių narių parlamentus ir visą tarptautinę bendruomenę kviečiant imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų nutraukta Rusijos Federacijos agresija prieš Ukrainą, užtikrintas Ukrainos teritorinis vientisumas ir visų ES ir NATO valstybių narių saugumas.

Priimta rezoliucija sveikinamas JAV priimtas sprendimas sustiprinti JAV dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse ir Lenkijoje, tuo būdu pademonstruojant tęstinius įsipareigojimus Europos saugumui ir solidarumą su NATO sąjungininkais. Taip pat kviečiama Lietuvos politines (parlamentines) partijas pasirašyti naują susitarimą dėl Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos.

Lietuvos Vyriausybei Seimas siūlo siekti nuolatinio NATO karinio buvimo Lietuvoje sustiprinimo, ypač priešraketinės ir priešlėktuvinės gynybos srityje, ir kviečia pateikti siūlymus dėl tolesnio šalies gynybinių pajėgumų stiprinimo ir išlaidų krašto apsaugai didinimo.

Seimas taip pat siūlo šiuos ir kitus Europos saugumui kylančius iššūkius apsvarstyti 2014 m. kovo 27–28 d. Seime vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Parlamentų indėlis į NATO plėtrą“ ir NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje Vilniuje 2014 m. gegužės 31 d. – birželio 2 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. Arūnas:

  Geras žingsnis. O dabar reiktų kreiptis į kariškius dėl jų problemų sprendimo. Bent kartą paklausyti, ką jie sako, ko jiems (mums visiems) reikia. Ne vienas ministras turi daryti sprendimus.
  Jei ryt – karas, nežinočiau nei kur kreiptis, kur eiti, ką daryti. Taisykime klaidas ir aplaidumą.

 2. Juozas:

  būtų gerai , kad mažiau kalbėtų , o daugiau darytų mūsų seimas . Seniai laikas gražinti šauktinių kariuomenę , peržiūrėti kariuomenės struktūras , jų efektyvumą. Dabar mūsų kariniai štabai išsipūtę , kaip solidžios valstybės , o veikianti kariuomenė – per maža. Mes gi ne Sovietų sąjunga, kad šerti visokius išlaikytinius. Tarnavau karininku tais laikais ir žinau , kiek buvo prikurta visokių “dramblių kapinių” , kur pagyvenę generolai ir pulkininkai grynai durnių stumdami laukė pensijos. Vien Maskvoje buvo 5000 ! generolų , o tai yra daugiau nei visose Vakarų šalyse kartu paėmus . Priminsiu , kad jiems visiems reikėjo namų, vilų , mašinų, vairuotojų, tarnų , kurjerių , spec.parduotuvių, siuvyklų , polilsio namų ir t.t.Net tokia turtinga šalis nepakėlė tokios naštos. Keista, bet Rusijos oligarchija įtikino (sudurnino) liaudį , kad viską reikia pakartoti

 3. LosAngeles:

  Nu kad ‘smerkia ir remia’ tai siuo atveju gal ir teisingai.. .Beda vat kame- nesigirdejo tokiu atkakliu ir inirtingu sukiu kada panasus veiksmai buvo daromi su Serbija… Jau nekalbant apie veiksmus su Libija, Sirija, Iraku, Afganistanu…
  Ar galima seimo narius apkaltinti kvailumu ir situacijos nesupratimu? Kazin. Zmones issilavine, pajegus suprasti situaciju analogiskuma. O tai kas yra tada, kodel vieniems galima eiti per pasauli ir visus bombiti, o kitiems- nenene? Seimininkui savo valdose viskas galima… 🙂 🙂
  Nepriklausomybe…. Koks saldus zodis, ant kurio mase zmoniu ‘sulipo’, buvo pasiryze padaryti bet ka (net ir zuti, kaip kurie ir zuvo). O pasirodo viskas yra gerokai paprasciau: viena priklausomybe iskeiteme i kita. Is alkoholiku pasidareme narkomanais (cia siaip palyginimas, del aiskumo). Ir cia tipo laimejimas? Ir uz tai Jie zuvo?
  Paziurekime kad ir referendumo peripetijas… Visomis jegomis SAVA (ne kremlius, ne okupantai… tipo) demokratine valdzia stengiasi paminti tautos teise reiksti savo nuomone ir dalyvauti valstybes valdyme. Rinkimu sistema sudaryta taip, kad i valdzia faktiskai papuola tie patys veikejai, tad baimintis nera ko. Lovys niekur nepabegs, siandien pozicijoje, rytoj- opozicijoje, bet svarbu kad ‘nutolti’ neimanoma. Kalade su visais tuzais… Bet juk taip zaidzia suleriai… Taigi, baimintis nera ko, galima ramiai dirbti seimininkams… Ir dirbama. Atkakliai ir kryptingai. Demagogija, propaganda, kasdienes nepagristu bauginimu ir dezinformacijos ‘porcijos’ liejasi ant zmonu galvu, ir yra tikinciu tuo. Labai liudna, bet is kitos puses dezinformacijos ir propagandos toks tikslas ir yra: nuvesti zmones is kelio i takeli. Puikus straipsnis alke apie stojimo i europa peripetijas:
  http://alkas.lt/2014/02/22/l-zemonis-propaganda-pries-referendumus-kas-meluoja-audio/
  Na ir ka… Tie patys ‘karvedziai’ vel sedi ant zirgu ir vel veda tauta i ‘sviesu rytoju’. Ir liudna ir graudu ir nejuokinga. Juk esame ispeti del ‘vilku aveliu kailiuose’. Tai ir yra pavojingiausias priesas… Tas kuris atvirai ateina- matomas, pries ji ir atsakas atitinkamas. O pastarieji su sypsena veide, su ‘begaliniu rupesciu tauta’ lupose…. o darbai… Ausys drambli isduoda. Darbai kalba patys uz save, komentarai nereikalingi. Kaip rupestingai skiedzia Masiulis (taip taip, tas pats kur <5000 atlyginimas tik kvailiams… idomu kiek cia skaitanciu yra ne kvailiai rupestelio matais matuojant) apie tautos 'kvailinima', apie referendumo 'neteisetuma', apie tai kad jam ivykus jo rezultatu igyvendinti bus neimanoma nes matai tautos valia priestaruja konstitucijai… Iki kokio lygio zmogus turi buti BESARMACIU kad skleistu tokius skiedalus? Matyt seimininkas gerai moka, o kadangi kvailiu buti nesinori- tai dirbama… Uz gera uzmokesti ir darbas atitinkamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: