Žinomos dizainerės Dainų šventei pristatys naują tautinių drabužių kolekciją (1)

Rūbų dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė | LLKC nuotr.

Rūbų dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė | LLKC nuotr.

„Siuvant kokį nors drabužį, negalima nieko valgyti, tai drabužis gerai dėvėsis, kad nė nesusidėvės“, – iš lietuvių liaudies papročių.

Lietuvišką tradiciją ir šiuolaikinę madą sėkmingai derinančios žinomos šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė pradeda kurti šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją. Jau šią vasarą specialiai 90 metų jubiliejų mininčiai Dainų šventei jos pristatys penkiolika naujų drabužių modelių, skirtų vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

Tikimasi, kad tradicinį tautinį kostiumą ir modernias mados tendencijas jungianti naujoji kolekcija ne tik bus patogi ir smagi dėvėti, bet ir atvers naujus nematytus raštus, audinius bei primins ir simbolinę drabužio reikšmę.

Jau šį pirmadienį, kovo 10 dieną, 11 val. Lietuvos liaudies kultūros centro (Barboros Radvilaitės g. 8) Ekspozicijų salėje 1 aukšte renginyje žiniasklaidai bus pristatyti kuriami naujosios kolekcijos drabužių modeliai ir aksesuarai, audiniai ir raštai. Taip pat bus galimybė išvysti sukurtą naujosios kolekcijos modelį. Bus pristatytos tautinio ir atkuriamo archeologinio kostiumo kolekcijos, su drabužių kūrimu susijusios lietuvių liaudies tradicijos.

Renginyje dalyvaus dizainerės: Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė ir           Lietuvos liaudies kultūros centro archeologinio ir tautinio kostiumo dizainerė Danutė Keturakienė.

Naujoji kolekcija taps svarbiu akcentu rengiantis šiemet liepos 6-ąją, finalinę Dainų šventės dieną, minėti Tautinio kostiumo dieną. Ją Dainų šventės organizatoriai kvies švęsti pasipuošus tautiniu kostiumu ar jo detale.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Daiva Steponavičienė
    15 mins ·

    Liaudies išmintis byloja: “Neik su velniu obuoliauti, – paliksi ir be obuolių, ir be maišelio”. Deja, išminties, kaip tą velnią atpažinti, kartais pritrūksta. Taip atsitiko ir man dėl pernelyg didelio pasitikėjimo žmonėmis, kurie pasirodė besą to pasitikėjimo neverti. Taip daugybę metų puoselėtą, po kruopelę rinktą ir kruopščiai apgalvotą, galiausiai įkūnytą kūrybinį darbą – archeologinių kostiumų kolekciją – paveržė visą laiką šešėlyje tūnojusi tekstilininkė Danutė Keturakienė, dabar drįstanti viešai prisistatinėti kaip “tautinių ir archeologinių kostiumų dizainerė”. Dėl teisės vadintis tautinio kostiumo dizainere, tegu išsiaiškina su tikrąja tautinių kostiumų kolekcijos autore Terese Jurkuviene, o tam, kad turėtum teisę vadintis archeologinio kostiumo dizaineriu, pirmiausia reikia tapti išsimokslinusiu specialistu, šiuo atveju – archeologu, ko Keturakienė niekada nesiekė, o visą savo energiją eikvojo ne žinių kaupimui, o kolekcijos paveržimui ir svetimo ilgamečio triūso nuopelnų pasisavinimui. Viso to išdava – Dainų šventėje liepos 4 dieną Valdovų rūmų kieme pompastiškai, svetima pavarde pristatoma mano sukurta archeologinių kostiumų kolekcija. Manau, kad esu ne vienintelė, kurią tokiu būdu apgavo ir apiplėšė fizinis ar juridinis asmuo, tad Dainų šventės kontekste būtų pats laikas pradėti diskutuoti autorių teisių gynimo tematika. Labai tikiuosi palaikymo ir solidarumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: