A. Patackas. A Vaska slušajet da jest… (42)

Algirdas Patackas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Algirdas Patackas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Yra Krylovo pasakėčia apie įžūlų katiną Vaską, kurį virėjas pagavo ryjant kepsnį.

Virėjas skaito jam politkorektiškus pamokslus diplomatine kalba apie tai, kaip negražu taip daryti, o Vaska ir toliau ramiai maumoja.

Visa tai – šių dienų politinės realijos. JAV pamokslauja ir grasina mažuoju piršteliu, iš paskos nedrąsiai seka ES senbuvės ir – deja – naujokės, o galutinai suįžūlėjęs Putinas punta kaip putęs.

Koks tolesnis scenarijus? Ogi nieko naujo – abchaziškas. Vakarai patriukšmaus, pasankcionuos, paskui į Maskvą atvažiuos kas nors iš iš didžiojo aštuntuko (kaip Sarkozy per Gruzijos karą) ir triumfališkai pareikš, kad pavyko pasiekti persilaužimą – Rusija maloningai sutiko išvesti dalį kariuomenės. Kurios, beje (20000 galavariezų, specialiai tokiems tikslams mokintų, kurių pagrindą sudaro GRU), ir nebereikia – Krymas jau patvarkytas, į valdžią susodinti kolaborantai, bet kokie Ukrainos valstybingumo ženklai ištrinti, prasideda pusiasalio militarizavimo darbai – stiprinamos senos, steigiamos naujos bazės, ir gal net bus statomas tiltas per Tamanės sąsiaurį, tiesiogiai sujungsiantis Krymą su kontinentine Rusija. Krymas ilgiems laikams, o tikriausiai galutinai prarastas, galima bus užsiimti Rytų Ukraina.

O kaip Lietuva? Nagi iš paskos Briuseliui ir Vašingtonui, atsilikusi keliais žingsneliais. Įvyko Gynybos Tarybos – aukščiausio valstybingumo apsaugos organo posėdis. Kas nutarta? Ogi atidžiai sekti įvykius (dar betrūktų, kad neatidžiai…), prašyti NATO parengti specialų planą vakarinio NATO sparno apsaugai nuo galimos agresijos, sustiprinti NATO dalinių koncentraciją šiame sparne ir t.t. („kviečia Šiaurės Atlanto Tarybą priimti sprendimą dėl karinių pajėgų Europoje laikino perdislokavimo sustiprinant NATO rytinės dalies, įskaitant ir Baltijos valstybes, saugumą“[…]).O kur nuosava lietuviška iniciatyva? Ką mes, Lietuva, ruošiamės padaryti patys, be NATO? Ar apsiribosime vien kaulijimu? Juk puikiai žinome, kad NATO gins tik tuos, kurie patys pasiryžę gintis, patys rodo iniciatyvą, nelaukdami paramos iš šalies. Tiesa, posėdyje užsiminta apie „ypatingas priemones“, kurių bus imtasi, ir, kadangi jos ypatingos, nėra skelbiamos. Deja, iš konfidencialių šaltinių sužinota, kad tos paslaptingosios priemonės – daugiausia žvalgybinės, kurios ir taip yra privalomos.

Taigi apibendrinant – iš Lietuvos pusės vien žodžiai ir kaulijimas. Mes patys (patys!) nedarome nieko…

***

Dabar – rimtoji teksto dalis. Šių eilučių autorius yra dvi kadencijas buvęs LR Seimo Nacionalinio saugumo komiteto nariu, 1994m. sausyje dalyvavęs LR Seimo delegacijoje NATO būstinėje, ruošiusioje Lietuvos prisijungimo prie „Partnership for peace“ (PfP) iniciatyvos dokumentus, įžanginius stojant Šiaurės Atlanto Sąjungą; turi NATO kursų Garmiš-Paterkirchene, Maršalo centre diplomą.

1. Ką Lietuva privalo padaryti dabar, nedelsdama

Mažų mažiausia – paskelbti neplanuotą, neeilinį LR Krašto apsaugos ginkluotųjų pajėgų kovinio pasirengimo patikrinimą manevrų pavidalu – tą, ką dabar daro Rusija Kaliningrade ir kitur (savarankiškai, nelaukiant ir nederinant nei su NATO, nei su kaimyninėmis valstybėmis, tik informuojant). Tai būtų adekvatus atsakas Rusijai iš Lietuvos pusės.

2. Nieko nelaukiant, mesti visas jėgas ir lėšas plėsti ir stiprinti specialiąsias pajėgas. Karo atveju jos bus efektyviausia smogiamoji jėga, nes LR karinis jūrų laivynas ir karinės oro pajėgos galimai bus sunaikintos, o sausumos pajėgos, nors ir ginkluotos prieštankiniais pabūklais, neilgai išsilaikys. Lietuvos specialiųjų pajėgų pasipriešinimo potencialą realios krašto okupacijos atveju aukštai vertina ne tik NATO, bet ir Rusijos ekspertai.

3. Sukonkretinti ir materialiai pagrįsti partizaninio pasipriešinimo doktriną, sukuriant pradines struktūras (remiantis LLA – Lietuvos Laisvės Armijos patirtimi II pasaulinio karo ir pokario metais). Leisti kurti ir remti visuomenės iniciatyvą steigiant paramilitarines struktūras, dalinai pavaldžias KA vadovybei. KA vadovybės izoliavimo atveju šios struktūros galėtų veikti savarankiškai, įsijungdamos į partizaninį pasipriešinimą.

4. Grįžti prie mišrios šauktinių-profesionalų kariuomenės struktūros su aiškia šauktinių persvara.

5. Artimiausiame, 2015 m. ir tolimesniuose biudžetuose numatyti 3% BMP išlaidas Krašto Apsaugai.

***

Neturime turėti iliuzijų. Apsauga iš išorės yra gerai, bet ji ne amžina. Amžina yra perprasti lietuviškojo likimo formulę „vienų vieni“, bet rakinti ją ne pasiduodant pasyviai rezignacijai, o priimti kaip rūsčią ir neišvengiamą duotybę, kaip esminį egzistencinį iššūkį „žūt ar būt“, į kurį privalu rasti atsaką.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

42 komentarai

 1. Naujas:

  Gerb. Patackai, tai ką jūs siūlote yra labai racionalu ir galbūt galėtų padėti Lietuvai atsilaikyti. Tačiau realioje Lietuvos politinėje situacijoje tai iliuzija. Iliuzija tikėtis, kad dabartinė valdžia palaikytų jūsų siūlymus. Bijau, kad greičiau iškils planai stiprinti “bendradarbiavimą” su Lenkija kaip NATO nare, galbūt net vienokia ar kitokia forma įvedant jos karinius dalinus į Lietuvos teritoriją. Juk šiaip ar taip Lenkija iš tiesų turi bene didžiausią potencialą pasipriešinti Rusijai. Spėju, kad karo atveju Lenkija ir pati be kokių nors prašymų įvestų savo kariuomenę į Lietuvą (o ar išvestų jam pasibaigus?). Ir tai būtų racionalu kariniu požiūriu – juk savo karinių pajėgų beveik neturinti Lietuva būtų lengvas grobis Rusijai.

 2. Naujas:

  Todėl telieka viena – stiprėti ir stiprintis – tai, ką jūs, gerb. Patackai ir siūlote, tik galutinai atsisakant iliuzijų dėl ES ir NATO “gerumo”, atsisakant tapatinimosi su ES bei Rusijos demonizavimo. Būtina įsisąmonti – tautai XXI a. pradžioje iškilo mirtinas pavojus – ir ne tik dėl Rusijos galimos ekspansijos, bet ir dėl Vakarų globalių struktūrų politikos. Patackai, jūs gi Lietuvos patriotas, jūs gi matot, kad Lietuvą jau dabar paliko 600 – 700 tūkst lietuvių. Jie tikrai negrįš. Lietuva demografiškai nukraujavusi. Jau vien dėl to – apie kokį rimtą pasipriešinimą mes galim kalbėti?Todėl metas liautis su visokiais “izmais” (pav. antikomunizmu, antisovietizmu ir t.t.). Metas atsisakyti iliuzijų. Jums, Patackai, taip pat. Patackai, kartoju, gana su iliuzijomis apie krikščionišką Europą ir pan. Mes privalom pasakyti vieną kartą drąsiai sau patiems: mes esam ant pražūties slenksčio, mums nusispjauti į į Rusiją, į Lenkiją, į Europą, mes esam vertybė sau patiems, ką kiti mums apie mus besakytų. Mes norim gyventi, mes norim išlikti ir mes išliksim.

  • Pritariu nuoširdžiai Jums , tik išėję negrįžta , kaip po t.v.” Nepriklausomos Lt ” paskelbimo , bandantys integruotis – grįžę atkurti buv.prieškarinę Laisvės Dvąsią , buvo ” išspirti ” – ir dauguma po to grįžo atgal kur buvę…Mūsų dabartinių 85-90proc vaikų-anūkų gyvenančių UK ir pan ,savo kailiu patyrę lt-tėvynės- MEILĘ , sako mums ; ? – Niekada nė už ką ,nes Lietuva mums ” Pamotė-Ragana ” , o Karalienė mums MOTINA….Nėra ką besakyti…O kokia reali galimybė Nuteisti visus Kolaborantų ĘLITO vagis-Lietuv-os išdavikus ? Atkurti Tikrą Lietuvą ? NEMATAU – SOTŪS IR NUTUKĘ TAUTOS KRAUJO NEGAILĖS… Bet gal aš klystu ? Lb norėčiau ,: bet kada be jėgų esu ir ilgos eilės jaunų vaikų ir paliegelių sriubos Carito lęsyklose ,NEBETIKIU…

 3. abelis:

  Aš Patackui priminsiu Cicerono posakį: “Vargšui neskamba kovos trimitai”. Visi vagys, prichvatizavę Lietuvos
  turtą, turėtų pasekti Ukrainos oligarchų pavyzdžiu ir nusisamdyti privačias kariuomenes, kad jos gintų pavogtas
  gėrybes. O ką ginti Maximos kasininkei, badmyriaujančiam pensininkui ir visiems tiems, kas iš atlyginimo nebepajėgia išgyventi? Jiems “nėra ko prarasti, išskyrus savo grandines”. O gal jie turėtų guldyti savo galvas už
  skandinavų bankus, lenkų naftos gamyklą, nežinia kam išparduotą Lietuvos žemę, Ševronų teršalus?

 4. Leonas M.:

  Gerb. Algirdas labai teisingai įvardijo situaciją ir mūsų uždavinius. Neveltui sakoma, kad kas nemaitina savų karių, maitina svetimus. Buvo didžiulė klaida palikti mūsų jaunus vyrus nė kiek neapmokytus karinių dalykų, pasitikėjus savanoriams profesionalams. Tauta turi mokėti gintis, būti pasiruošusi gintis ir gintis kada reikia, o ne vien laukti kad kiti apgintų. Talkininkai gerai, labai gerai ir ačiū jiems už tai, bet ir patys turim savo efektyvią kariuomenę kurti bei ja pasirūpinti. Šykštus moka dvigubai. Mūsų įsivaizduojamas ubagiškumas mus tikrai vieną kartą pavers elgetomis. Labai gaila, bet šioje situacijoje visai negirdėti mūsų europarlamentarų balso. Tai ką mes renkame ir kam mes juos renkame?! Ar tik tam kad ten europietiškas algas iš mūsų biudžeto gautų? O dar kaip koks “gegužiukas” ir į savo lizdą melagingų prasimanymų kibirą išpiltų? Kaip Europa trepsi, dreba, taip pagal tą patį taktą ir iš mūsų politikų girdisi tik duslus oro virpinimas. Tiek visi šaukė ir barė už patį menkausią tautiškumo, patriotiškumo pasireiškimą, dabar patys matosi – beveik jau išgujo tvirtesnę mintį, drąsesnį poelgį, interneto portalų komentaruose vyrauja 5-osios kolonos atstovų rėkimas. O, jeigu tokių Algirdų, kaip mielas A.Patackas, dar būtų koks 100!

  • Aras:

   Tik papildau. Ar gi nėra aišku, jei – kariuomenės (šauktinių) nebėr, žemės dirbti kaip ir nereikia (moka, kad nedirbtum), ją “reikia” parduoti tiems, kurie “geriau moka” iš jos viską išspausti, savo pinigų tuoj nebeturėsim ir dar reikės primokėti, kad pinigai būtų “sovietiniai-sąjunginiai”, o kiek dar nustekentų kitų ūkio šakų ? Kad ir kalba, papročiai (vadinama kultūra). Aišku, mergelė pati kalta, kad su berneliais tokia ukvatni…(?)

  • 100-to nepakaks,o daugumos neturime,deja…Ačiū Jums,kurie dar ęsate ,broliai …

 5. N:

  Su kuo kariausime? Su Rusija??? Gydytis reikia, jei tokios mintys kyla. Su Lenkija? Tas pats. Deja, esame per maži. Beje, jau maitiname svetimą kariuomenę – taip vadinama Lietuvos kariuomenė gina JAV interesus. Karo su Rusija atveju neturės jokios reikšmės, nes karo eigą lems JAV ir kitos didžiosios NATO narės su savo armijomis.

  • Leonas M.:

   O, koks vergiškas savęs niekinimo jausmas! Nebūna mažų valstybių, būna tik savo dvasia skurdūs žmonės. Tai jie ir išnyksta. Lietuvių tauta yra didi tauta, tokia pat graži kaip ir kitos, tad sugebėjo ir savo valstybingumą 1918 m. atstatyti, o 1990 m. ir vėl atkūrti nepriklausomybę. Suo tuo visus ir sveikinu! Jei nenorime, kad mus gerbtų kiti, pirmiausia – neniekinkime ir nemažinkime savęs. Kartais būna “maži” žmonės, bet ne tautos ir valstybės.

   • N:

    Demagogija! Dvasia svarbu, tai būtina, bet nepakankama sąlyga, kaip sakoma matematikoje. Nėra ko lyginti 1990 m., tuomet ir be kariuomenės apsiėjome. 1918 m. vėlgi jokios kariuomenės nebuvo, ji buvo suorganizuota iškilus reikalui. Tuo tarpu po to 20 metų šerta kariuomenė nei šūvio neiššovė…

    • Leonas M.:

     Tai pats užsiimi demagogija, nes nori mus laikyti menkaverčiais, mažais ir silpnais. Ir nemanau, kad pats su tokiu požiūriu 1990 m. nors pirštelį pajudinai dėl Nepriklausomos Lietuvos. Tikriausia ir tada dūsavai, kokie čia mes maži ir silpni prieš Sovietų sąjungą. Suomija prieš Antrąjį pasaulinį karą taip pat nebuvo nebuvo didelė, kai ginklu priešinosi prieš bolševikinę Rusiją. Ir atlaikė. Labai gerai, kad esame NATO sudėtyje, bet ir mums reikia nešti didesnį indėlį, turėti moraliai ir materialiai valstybės vertą savo kariuomenę. O tokios niekingos kalbos, kad su kuo mes čia kariausime, kam mums reikia savo kariuomenės jau girdėtos šimtus kartų ir iš tų pačių ruporų.

     • N:

      Demagogija liejasi per kraštus. Labai nori karo? Tai jį ir gausi, tik Lietuva, jei užims jame aktyvią poziciją, bus sutraiškyta. Kas buvo anksčiau, nereiškia, kad bus analogiškai dabar. Suomija nieko nelaimėjo, TSRS neketino užimti visos Suomijos, jai reikėjo tik atitraukti sieną nuo Leningrado. Ko siekė, tą ir pasiekė. Taip, su santykinai nemažomis aukomis, bet pasiekė. O Suomija, iš pykčio susidėjusi su nacistine Vokietija, prarado teises reikalauti tų teritorijų… Nepaisant to, Suomija turi gerus santykis su Rusija.
      Ką aš judinau 1990 m. tai mano reikalas. Taip, judinau, nors mano močiutė mane tada perspėjo – bus blogiau nei prie Smetonos. Aš nelabai tikėjau, bet vėliau supratau, kad ji buvo TEISI.
      NATO mūsų nesaugo, o konflikto atveju, kurio įsiplieskimas nuo Lietuvos visiškai nepriklauso, Lietuvoje bus mūšio laukas, kur kausis už savus interesus Vakarai ir Rusija. Ar mums to reikia? Geriau tegul svetimos kariuomenės praeina, tačiau kovoja kitur – arba Rusijoje, arba Vakarų Europoje.

      • Leonas M.:

       Na, nuo visokių tokių N ir pan. komentatorių propagandistų mes jau nuo 1990-1991 m. turime imunitetą, kada reikėjo atlaikyti rusiškųjų jedinstvenininkų ir lenkiškųjų autonomininkų puolimus. Aišku, dabar jie ir toliau verbuojami tik kol kas dar ne gatvių mūšiams, bet per internetą kelti sumaištį Lietuvoje, silpninti tautos dvasines galias. Tik veltui gaištama, o kai kas, matyt, ir didelius pinigus veltui švaisto. Nesunku matyti, kad kiekviename interneto portale yra sudaryta dabartinės laisvos Lietuvos ir jos buvimo ES, NATO niekintojų komandos, O Lietuva turi kariuomenę ir tikiu bei linkiu, kad turėtų dar stipresnę.

       • Rotorius:

        Toks imunitetas, kad nepastebėjote, kaip žydroji ES įkišo savo ilgą storą tolerastišką dešrą vienon vieton… Bet kai pajutote, labai patiko…
        ES ir NATO palaikytojai ir yra Lietuvos išdavikai.

   • Naujas:

    Neniekinkime, tačiau matykime realybę tokią, kokia ji yra ir nuo jos atsispirdami bandykim daryti vienokiuus ar kitokius sprendimus. O realybė juk yra tokia: ištuštėjusi ir toliau tebetuštėjanti (jaunimas mums nebeprieinamas – jo mąstymą formuoja ir veikia liberalai – kosmopolitai – per mokyklas, žiniasklaidą, aukštąsias mokyklas). Jūs kalbat apie didžią lietuvių tautą – nereikia tuščio, migdančio romantizmo. Lietuvių tauta buvo iš ties didi, bet tai buvo gilioje praeityje. Dabar mes sprendžiam visai kitus – išlikimo – uždavinius. O tam visų pirma reikia nusistayti aiškias veikimo gaires. Labai blogai, jei iš karto tos gairės būtų neteisingos. Konkrečiai. Aš nesuvokiu, nepajėgiu suvokti, kaip toks rodos tikrai Lietuvą mylintis žmogus kaip Patackas gali aiškinti, kad šiuo metu pasisakyti prieš ES reiškia išdavystę, o kova su Rusija yra šventas dalykas (ne šiame savo str., bet viename iš ankstesnių). Bet gi, po velnių, Patackas gi rodos mąstantis žmogus, jis gi turi matyti, kad Lietuva per tuos 20 metų prarado nepalyginamai daugiau žmonių nei per 50 sovietmečio. Negi, jis nemato, kad mūsų tautiškumas plaute plaunamas, o moralinės vertybės naikinamos. Taigi akivaizdu, kad tauta sparčiai nyksta. Kodėl tad Patackas, o taip pat ir jūs, tuos, kurie visa tai matydami nerodo ypatingo entuziazmo kovoti su Rusija įžeidinėjate, vadindami penktakolonininkais? Argi situacija nepanaši į antrojo pasaulinio karo situaciją? Nei sąjungininkų nei vokiečių pergalė nebūtų buvusi mūsų pergalė. Dabar tas pats: nei rusų nei vakarų pergalė nėra mūsų pergalė. Mūsų pergalė – išlikimas.

    • Naujas:

     Tai buvo atsakymas į L. M. komentarą.

    • Naujas:

     O dėl konkrečių Patacko siūlymų visiškai pritariu, kaip jau rašiau pirmame savo kometare šiam str. Kitas klausimas – kam pecialiosios pajėgos ar pradinės partizaninio karo struktūros turėtų būti panaudotos. Patackas, aišku, vadovaudamasis savo “šventojo karo” su Rusija doktrina aišku įsitikinęs, kad tik pries Rusiją (kitaip sakant jis pasiryžęs paaukoti Lietuvą ant “šventosios” Europos aukuro), o aš manau, kad reikia žiūrėti kaip konkrečiai vystysis situacija. Galbūt tas struktūras teks panaudoti prieš Lenkiją, pasiremiant ta pačia Rusija. Viskas priklauso nuo to, kas naudigiau konkrečiu atveju bus Lietuvai. Tačiau bet kuriuo atveju, pasikartosiu, Lietuvai iš tiesų reikia turėti efektyvias karines struktūras.

 6. :

  prisimenu mūsuose kai kieno būdavo mintijama, jog kvaila manyti, kad Rusija gali ką nors užpulti. Juk ji dabar drauginga kaimynė. Bet kuomet užpuolė net giminingą ( bet netapačią) tautą, turėtume pripažinti, kokie buvome naivūs.

  • N:

   Ką Rusija užpuolė? Kol kas ji nieko neužpuolė. Tai gal JAV su ES gali organizuoti perversmus Rusijos pašonėje, rusų etninėse žemėse (didelė dalis Ukrainos yra rusų etninės žemės) ir ji turi kaip buka avis žiūrėti? Gal Lietuvai irgi reikėjo nevaduoti Klaipėdos krašto, etninių Lietuvos žemių, laukti, kol ten anglai, prancūzai ir lenkai įkurs marionetinę valstybę?

   • L>N:

    Rusija nieko neužpuolė? Tai gal visam pasauliui neprimelavo, aprengusi savo kareivius be skiriamųjų ženklų? Tu tai pateisini? Na, aišku, kodėl, suprantu. Žinok, ruskelių mylėtojau, aš eisiu mokytis šaudyti, jeigu ruskiai puls Lietuvą ir nors vieną kulką paleisiu į Lietuvos išdaviką, tai jau tikrai.

    • N:

     Pašaudyti į tuos, kurie Lietuvą pavertė Vakarų kolonija nenori?
     Dėl Krymo – pagal sutartį su Ukraina Kryme dislokuota Rusijos kariuomenė. Kontingentas gali siekti iki 25 tūkst. Bet niekada tiek nebuvo. Dabar Rusija padidino kontingentą, bet vis tiek nėra 25 tūkst. Rusijos kariuomenė turi teisę judėti Krymo teritorija. Kas ką užpuolė? Krymas kelis šimtus metų buvo Rusijos dalis, jei ką. Tik nukvakėlio Chruščiovo padovanotas Ukrainai. Lietuva irgi neklausė niekeno nuomonės, kai atsirado proga prisijungti Klaipėdos kraštą.

     • L>N:

      Niekas tavęs nelaiko ruskelių mylėtojau, keliauk į Rusiją padėti “išvaduoti” Krymo, gal būsi ukrainiečių pašlovintas šluota. Kaip galima užtarti tą agresorių valstybę, kuri vien 1934 metais badu išmarino 6 milijonus ukrainiečių (kiti rašo, kad daugiau)? Ši tauta sugeba tik plėšti ir po savęs palikti alkoholikų, bomžų, ištvirkusių moterų ir sužalotų vaikų būrius. Ši valstybė neturi ateities, gaila, kad padorūs rusai nenusikrato Putino klikos.Matyt, toks jau prakeikimas juos lydi. O tokius išdavikus, kurie, punta lietuvišką duoną, bet išmokę lietuvių kalbos, lietuviškai rašo ir kenkia Lietuvai – niekinu ir spjaunu jiems į akis.

      • N:

       Tavęs irgi niekas nelaiko – važiuok į Gėjropą daugintis nelytiniu būdu, vaduotis iš moralės, tapti instinktus tenkinančiu gyvuliu…
       Golodomoras yra propagandinis išmislas. Gryniausias melas. Jei jis tikrai būtų buvęs, vokiečiai, okupavę Ukrainą juo tikrai būtų pasinaudoję propagandiniais tikslais kurstant ukrainiečių neapykantą komunistams ir rusams. Juk net dešimties metų nebuvo praėję nuo to tariamo bado… Deja, vokiečiai to nepadarė, nes pasakų apie golodomorą net ir jiems nedašilo iš piršto išlaužti…
       Isterike, tu aišku, kad palaikai Vakarų plėšikavimą pasaulyje. O ar bent nutuoki, kad ir Lietuva yra (buvo) okupantė Afganistane, Irake ir buvusioje Jugoslavijoje? Kokią demokratiją atnešė JAV į Libiją, Siriją ar Iraką, į Vietnamą ar Korėją? Ir dar daugybę kitų šalių? Mulki, vertinti visas šalis reikia pagal vienodus kriterijus, o dabar tokie kaip tu visiškai ignoruoja Vakarų nusikaltimus (kad ir konkrečiai Maidano suorganizavimą Ukrainoje), tuo tarpu Rusijai taiko aukščiausius vertinimo standartus… Kai pradėsi tai daryti, tada galėsi loti apie mano “meilę” Rusijai…

       • L>N:

        Apie Putiną tai net kalbėti nenoriuj – penelyg kvailas, nes jo kvailumą įrodo tai, kad kartoja žurnalistų paleistą propagandinę antį apie rengtus Maidano kovotojus Trakuose. Protingas politikas stengtųsi išsaugoti savo garbę, o jis per kvailas, kad garbę turėtų. Tokie ir visi jo šalininkai, O dėl Gėjropos – tai neištvirkauk ir tau nieko nepadarys ta Gėjropa. Juk nekaltini saulės, kad ji šviečia vienodai tiek doriems žmonėms,tiek nusikaltėliams, ištvirkėliams bei kitiems durniams, kurie gadina sau gyvenimą.

        • N:

         Rusijos prezidentas nesinaudoja spec. tarnybų informacija? Tu juokauji ar iš tiesų vingių smegenyse neturi?
         Tu aklas, kurčias ar kvailas? Bet tai tavo problema. Gėjropa verčia prievarta būti iškrypėliai pradedant nuo vaikų. Ir tėvai neturi teisės tam pasipriešinti.

       • Gintautas:

        „Golodomoras yra propagandinis išmislas. Gryniausias melas.“ Akivaizdu kieno rašytus vadovėlius žmogus skaitė ir kokią žiniasklaidą stebi. Iš ten ir ta pati agresija kitokią nuomonę turintiems. Būtų gerai, kad žmogus gebėtų pasinaudoti kitokiais bei įvairesniais šaltiniais, sugebėtų blaiviai vertinti faktus ir analizuoti situaciją. Ir dar kartą pagalvoti prieš ką nors vadinant isterikais ir mulkiais. Pyktis ir agresija tik parodo mąstymo ir pačios asmenybės ribotumą bei slepiamus ir nepripažįstamus nepilnavertiškumo kompleksus. Matyt nenustebčiau, jei jis pasakytų, kad ir Lietuvoje nebuvo okupacijos, trėmimų, kitų NKVD ir KGB represijų. Rekomenduoju NEGAIŠTI NĖ SEKUNDĖS SAVO BRANGAUS LAIKO IR ENERGIJOS, TIESIOG IGNORUOTI VISUS „N“ KOMENTARUS.

 7. lada:

  pritariu straipsnio autoriui. Ir nuo savęs noriu pridėti, jog kuo skubiau reikėtų atšaukti visus mūsų karius, išsiųstus į Bosniją, Afganistaną, Iraką ir, berods, naują vietą – centrinę Afriką. Tėvynei iškilo pavojus, tad jie privalo būti čia, o ne kažkokius neaiškius projektus vykdyti. Puikiai paruošti už mūsų pinigus kariai privalo būti pasirengę Tėvynę ginti, o ne rizikuoti gyvybe ten, kur nebūtina.
  Žmonės valdžia nusivylę, nes tikrai aišku, jog mūsų valdantieji spruktų į bunkerius pirmi. T.y. – į krūmus.

 8. besmegeniai:

  Didžiausias Lietuvos ginklas galėtų būti diplomatija.Juk nei ginkluotės,nei karių skaičiumi pasigirti negalime.Tačiau diplomatijai reikia smegenų. O Lietuvoje į valdžią susirinko beveik vieni besmegeniai… 🙁 Negana to, nori pudruoti smegenis dar šiek tiek mąstantiems. Gaila, labai dažnai pavyksta,nes nemąstyti labai patogu ir net naudinga – niekam neužkliuni, ramu…

 9. Algimantas:

  Lieka tik pritarti autoriui ir patarti valdžioms – įsiklausyti.

  • Dalė:

   Ką ginsite, vyrai, šiame kare? Už ką kovosite?
   Už teisę būti globalizuotiems ES? Už Putino troškimą atkurti TSRS?
   Nėra vertybių, už kurias reikėtų galvą guldyti.
   Jei įvyks šis karas, tai tebus žmogiškojo negatyvo išsiveržimas (o negatyvo žmonėse daug – jei sugebame vos gimusius savo vaikus į konteinerius išmesti, jei mūsų paaugliai vaikai savo nužudytų klasiokų kūnų dalis išmėto laikuose).
   Jūs pritariate šiam karui?

 10. GINTARAS:

  Norėtusi papildyti 3 autoriaus pasiūlymą. Lietuvoje yra keliasdešimt tūkstančių medžiotojų ir trys, sportinio ,tolimojo,taikomojo , medžioklinio šaudymo sporto organizacijos.reorganizavus {su visa pagarba] Lietuvos šaulių sąjungą ,galima būtu panaudoti paminėtas organizacijas šaulių atkūrimui iš esmės.kariuomenė galėtų pagelbėti organizuodama taktinius snaiperių kursus. Tai būtų pigu ir efektinga. Daugumos medžiotojų turimi karabinai pagal kokybę toli lenkia rusų naudojamus svd ir kalašnikov karabinus,bei šaudmenis jiems. Maskuotis medžiotojų mokinti nereikia .užtenka Lietuvos teritoriją padalinti į apšaudymo sektorius,nustatyti saveikos būdus,signalus,pavaldumą ir šalies teritorija virs didžiuliais spastais.be to gerai būtų leisti įsigyti šaunamą ginklą,išlaikius ekzaminus,atnaujintos pvz.šaulių sąjungos narims. Jeigu šaulių generolai pradės pūsti žandus ,tą patį ,galėtų atlikti kasp. Taip gal ir geriau būtų nes tada iš karto vadovautų profesionalai ir neatsirastu naujų maršalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: