T. Bakučionis. Tarp blogio imperijos paveldėtojos ir Vakarų impotencijos… (27)

Maidanas Ugnyje | maidan.org.ua nuotr.

Maidanas Ugnyje | maidan.org.ua nuotr.

…Tokioje padėtyje atsidūrė Ukraina, kai Rusija pačiu šiukščiausiu ir ciniškiausiu būdu sulaužė Budapešto 1994 metų memorandumą, kuriuo pati Rusija, JAV ir Jungtinė Karalystė garantavo Ukrainos saugumą ir suverenumą pastarajai perdavus branduolinį arsenalą. Per šias kelias dienas tapo akivaizdu, kad Vakarai gyvena iracionaliomis iliuzijomis Rusijos atžvilgiu, susikūrę mitą, kad Rusija tapo kitokia, t.y. normalia civilizuota valstybe. Kitokia Rusija išties tapo, tačiau tas jos kitoniškumas labiau primena nacių Vokietiją ir Austrijos anšliusą 1938-ais.

Vieninteliai Rusijos „diplomatų“ argumentai, kuriais teisinama Rusijos karinė intervencija į Ukrainą, yra tariamas pavojus Krymo ir Rytų Ukrainos rusakalbiams– „savų kare nepaliksime“ – tokius šūkius nūdien Maskvoje skandavo putiniškos imperijos šalininkai. Deja, smerkiančių Rusijos agresiją Maskvos Maniežnaja aikštėje nesusirinko nė tūkstančio iš viso daugiamiljoninio miesto…. Jei Baltijos šalys nebūtų šiandien NATO narėmis, labai tikėtina, kad šiandien ir  mūsų gatvėmis jau važinėtų Rusijos kariškiai, „gindami“ rusakalbių teises.

Esminiai klausimai, kurie šiandien kyla, ar Rusija dar gali pasikeisti į gerą, ir ar Vakarai kada nors mokysis iš savo politinių bei diplomatinių klaidų, ir ar išsivaduos iš savo iliuzijų pasaulėlio. Kažkada, gilų sovietmetį teko bent keletą kartų lankytis Kryme. Gerai atsimenu, kai vienoje ekskursijoje į senovinį  Bachčisarajaus miestą vietos gidė  pasakojo Krymo istoriją ir aiškino kaip Rusija išvadavo Krymą XVIII a. antroje pusėje Jekaterinos II-osios dekretu. Klausimas, tik nuo ko Rusija Krymą „išvadavo“ – nuo vietinių Krymo totorių…. Dabar Rusijos politikai tik šiek tiek pakeitė retoriką ir Rusijos kariuomenės įsiveržimą į kitos valstybės teritoriją vadina „taikdariška“ misija arba „stabilumo palaikymu“, kova su „ekstremistais“, tačiau veiksmų esmė ir šios valstybės politinė istorija nuo to nesikeičia, nes kitos valstybės teritorijos okupacija ir yra okupacija.

Galima drąsiai teigti, kad per pastaruosius 500 metų Rusijos valdovų ir politinio elito mentalitetas nepakito ir noras vis ką nors pašonėje „išvaduoti“ ar „užtikrinti stabilumą“ dar neišblėso. Jei trumpai apžvelgtume pastarųjų 500 metų Rusijos istoriją, tai pamatytume, kad gal tik vieninteliu atveju gynybinį karą Rusija kovojo su Napoleono armija (Antrojo pasaulinio negalima laikyti vien tik gynybiniu Rusijos karu). Kitais atvejais nuo Ivano Rūsčiojo laikų Rusija kariavo ekspansinius karus su visais kaimynais iš eilės – nuo Krymo, Astrachanės, Šiaurės Kaukazo chanatų pietuose iki Lenkijos, Lietuvos, Švedijos  vakaruose ir šiaurėje. Okupacinės kariuomenės elgesys užimtose teritorijose per tuos penkis šimtmečius esminiai nepakito. XVII viduryje Maskvos caro Aleksejaus Michailovičiaus kariuomenė septynis metus siaubė ir niokojo užimtą LDK sostinę Vilnių, kuris per šią okupaciją neteko beveik visų savo gyventojų. Po Krymo totorių „išvadavimo“ jų populiacija tėvynėje sumažėjo keletą kartų – dalis emigravo į Osmanų imperijos kraštus, dalis nuskendo jūroje bėgdami nuo caro valdžios, dalis mirė nuo bado ir ligų, kurios apėmė Krymą per Rusijos-Turkijos karus.

Aneksuotos teritorijos šimtmečiams tapo tautų kalėjimo dalimi, kuris po bolševikinės revoliucijos tapo dar žiauresniu. Paskutinį žiauriausią etninį Krymo valymą vykdė Stalinas po 2-o pasaulinio karo – 100 tūkstančių tremtinių vien iš Krymo, jų vietą užėmė rusakalbiai kolonistai. Dešimtmečiu anksčiau Stalino dirbtinai sukeltas Holodomoras nusinešė jau milijonus ukrainiečių gyvybių – tai tik dalelė Rusijos istorijos XX amžiuje, kuris pasibaigė žiauriausiais karais Šiaurės Kaukaze ir dar vienu čečėnų tautos genocidu, XXI a. prasidėjo Gruzijos dalies okupacija. Visais laikais oficialioji Rusijos valdžia (nesvarbu – carų ar bolševikų) vartojo panašias propagandines klišes – „vaduoti“,  „užtikrinti stabilumą“ arba kartais dar svariau – „iskonno russkije zemli“. Žiūrint iš dabartinės laikos perspektyvos, Vakarų reakcija į Gruzijos teritorijos okupaciją buvo kone impotentiška.

Dar vienas aspektas – kaip Rusija elgėsi su partneriais ir derybų metu, bei kokios iš to kildavo pasekmės. Užtektų tik paminėti Karaliaučiaus sritį, kurią Rusija aneksavo ir kolonizavo be jokio teisinio pagrindo, tas pat – okupuotos Kurilų salos. Regis, Vakarai su tuo seniai susitaikė.

Kadaise amžinatilsį Ronaldas Reiganas Sovietų sąjungą pavadino blogio imperija, tačiau ar pagalvojo tuometis JAV prezidentas apie šios blogio imperijos šaknis. Veikiausiai  – ne, nes dabartiniai Vakarų lyderiai ne tik kad nepasimokė iš ankstesnių strateginių ir politinių bei moralinių (jei tai klaidos…) klaidų santykiuose su Rusija, bet kai kurie dar ir atsisėdo į Rusijos „Gazpromo“ kišenę (Gerhardas Šrioderis). Vakarų lyderiai nei siauresniuose pokalbiuose, nei viešuose forumuose šįsyk nesugebėjo užčiaupti Rusijos diplomatijos demagogų postringavimų apie „ekstremistų grėsmę“ Ukrainos viduje. O juk argumentas čia turėtų būti aiškus, kaip tris rusiškos kapeikos – „net jei Ukrainos Aukščiausioji Rada V.Janukovičių nušalino ne visiškai tiksliai pagal procedūras, tai yra ne jūsų Kremliuje sumautas reikalas, o tik Ukrainos ir Ukrainos piliečių reikalas, ir tai neturi nieko bendro su rusakalbių teisėmis Rytų Ukrainoje ar Kryme!

Kitas klausimas – ar aktyvus Vakarų politikų veiksmai Maidano procese neišprovokavo tokio chuliganiško Rusijos elgesio? Vieno atsakymo čia negali būti, tačiau neabejoju, kad tiek absurdiškas L.Graužinienės „benefisas“ Maidane, tiek ir ES lyderių aktyvios konsultacijos Kijeve pas V. Janukovyčių galėjo būti tuo katalizatoriumi, kuris paspartino Rusijos invaziją. Kita vertus, ar be tokio aktyvaus Vakarų lyderių įsikišimo antroji oranžinė revoliucija būtų pašalinusi V.Janukovyčiaus režimą ir suteikta moralinių jėgų Maidano gynėjams – taip pat klausimas, į kurį dabar atsakymo jau nerasime.

Dar vienas klausimas, kokių priemonių galėtų imtis Vakarai, t.y. visų pirma Europos Sąjunga dabar, kai jau reali Rusijos invazija į Ukrainą prasidėjo. Tų priemonių arsenalas ne toks jau menkas. Iškart atmetant žvanginimą ginklais, reikėtų prisiminti ir Rusijos narystės Pasaulinėje prakybos bei kitose organizacijose klausimus, G8 formatą, kuris gali labai greitai grįžti į G7. Rusijos ekonomikai išgyvenant sudėtingus laikus, didžiųjų Vakarų ekonomikų injekcijos įvairiais pavidalais Rusijai reikalingos kaip oras ir vanduo. Prezidento V.Putino bravūra šioje vietoje gali labai greitai pasibaigti. Ar ryšis Vakarai imtis kietų ekonominės ir politinės Rusijos izoliacijos priemonių, parodys artimiausios dienos.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. PЄTRVS:

  Būkime teisingi patys sau ir pasistenkite vertinti įvykius ne iš patriotinės pusės, o taikant tuos pačius kriterijus. Taip, tai ką vykdo Rusija yra ne kas kita, kaip agresija, bet pasakykite man mielieji, ar tarkime amerikiečiai nėra įvykdę agresijos Vietname, Afganistane, Irake? Prancūzija ir Didžioji Britanija taip pat nėra nekaltos avelės, – paskutinis jų “žygdarbis” buvo Libijoje. Vienai šaliai gali būti taikoma išlyga – Vokietijai, nes ji daugiau kaip pusė amžiaus nedalyvavo invaziniame kariniame konflikte . Dabar pakalbėkime apie nematomąją konfliktų pusę: ar yra tikinčiųjų, kad perversmas Ukrainoje buvo spontaniškas ir prie jo neprisidėjo “demokratinės” šalys? Naivu būtų manyti. Net jeigu kas nors mėgintų užginčyti šitą prielaidą, tuomet ko gero visi sutiks, kad požiūris į valstybinius perversmus yra toli gražu nevienodas: kaip suprasti, kad vienoje šalyje “demokratinės” šalys palaiko perversmininkus (Libija,Sirija, Ukraina) o kitoje šalyje prieš juos kovoja (Jemenas, Malis)? Manau, kad visiems yra aišku, kad “demokratinės” šalys su demokratija nieko bendro neturi, arba demokratiją supranta savaip. Jiems nenaudingi natūralūs demokratiniai procesai. Vakarai grubiai kišasi į tuos procesus, vieną kandidatą žlugdydami, o kitam padėdami iškilti. Štai kad ir Ukrainoje: nekam nebuvo įdomi ukrainiečių nuomonė. JAV pareiškė, kad vadovas turi būti Jatseniukas, o ES norėjo matyti Kličko. Be to ir sutapimas ar ne?, – iki tos akimirkos, kai buvo vilties, kad Janukovičius pasirašys asociacijos sutartį, jis buvo demokratiškas prezidentas, bet va kaip tik nepasirašė sutarties, iš kart tapo “režimu”. Dabar grįžkime prie Rusijos reikalų. Kaip čia dabar suprasti lygybę tarptautiniame lygmenyje?

  • PЄTRVS:

   JAV gali užpulti ką tik nori (pvz. invazija į Iraką buvo įvykdyta be JT saugumo tarybos sankcijos ir tai reiškia ne ką kitą, o grubų tarptautinės teisės pažeidimą). Klausimas ar JAV buvo kaip nors nubausta? Atsakymas – NE. Paimkime Izraelį: kiek jis yra įvykdęs karo nusikaltimų, kiek yra įsibrovęs į svetimą suverenią valstybę ir ten susprogdinęs strateginės reikšmės objektų, kiek yra įvykdęs genocido aktų? Daug, net nereikia skaičiuoti. Po šiai dienai sėkmingai vykdo apartheidą, grobia okupuotas žemes, vykdo rasizmo politiką, bet niekas dėl to nedejuoja ir sankcijų nesiūlo. Kaip turėtų reaguoti tarkime Rusija, matydama, kad visi tarptautiniai aktai tėra tik skambūs lozungai? Jei jiems galima, kodėl man turėtų būti nevalia? Tai štai, mano įsitikinimu dėl to, kas vyksta Ukrainoje yra kalta vakarų šalys, nes būtent jos sukūrė precedentą, kad tarptautinės teisės pažeidimas yra įmanomas be jokių pasekmių.

  • Petrui:

   Janukovičius tapo “režimu” tada, kai ėmė elgtis kaip diktatorius. Nebūtų buvę jo neadekvačių veiksmų (nuo pat pernai metų lapkričio pabaigos ir gruodžio pradžios), tai ir demonstracijos nebūtų peraugę į revoliuciją.

  • Gytis:

   Logiškai mąstote. Tik niekaip nesuprantu, kodėl visa LT media pučia į vieną dūdą. Net ir tokis portalas kaip Alkas? Nei vienos kritiškos mintelės? Tautininkai rengia piketus prie Rusijos ambasados. Ar jiems tiek artimi Dešinieji sektoriai? Ar vien paminėjus Rusiją, smegenys atsijungia ir jie tegali šaukti “Rusai ateina!”. Kodėl nėjo prie Amerikos ambasados, šiai kurstant ir finansuojant Maidaną, kuris, pripažinkim, tik apkeičia oligarchus prie lovio ir Ukrainos kreditorius. Vietoj Rusijos TVF, kas Ukrainai ekonomiškai turbūt gerokai blogiau (žiūr. Graikiją). Kas čia visuotinis pamišimas ar visuotinė sistema?

   • PЄTRVS:

    Galiu pasakyti, kad jeigu iš oficiozų kas nors išdrįstų bent priminti kitiems, kad 1983 m. lapkričio 25-27 d., ir JAV kariuomenė įvykdė invazija į Grenadą, kaip du vandens lašai panašią, kurią pradėjo Rusija, jo karjera tuo ir pasibaigtų, todėl tai suprasdami kiti tiesiog bijo išsižioti, kad su jais nebūtų susidorota, kaip su Venckiene.
    Grenada yra nedidelė valstybė Karibų jūros pietryčiuose (apie 160 km į šiaurę nuo Venesuelos), turinti vos apie 100 tūkst. gyventojų. 1974 m. ji išsikovojo nepriklausomybę nuo britų. Po 1979 m. perversmo, Grenadai užmezgus glaudžius santykius su Kuba, pastaroji saloje pradėjo statyti oro uostą, sukėlusį JAV nepasitenkinimą.Tuo pat metu Grenada iš Sovietų Sąjungos ir Šiaurės Korėjos pirko ginkluotę, salos kariuomenė didėjo neįtikėtinu greičiu. Turint galvoje, kad Amerikai tuo metu daug rūpesčių kėlė netoliese esantys Nikaragvos sandinistai ir kairieji partizanai Salvadore, JAV valdžios atstovai nerinkdami žodžių kaltino Grenadą „marksistinio viruso“ platinimu regione.
    Įsiveržimo į Grenadą pretekstu tapo JAV piliečių apsauga po karinio perversmo. Tuo metu Grenadoje mokėsi apie 630 studentų iš JAV. Per tris dienas ir kelias valandas operacija buvo baigta, amerikiečių studentai buvo “apsaugoti”.

  • Bronius:

   Šiuo metu pasaulyje tėra viena “blogio imperija”-tai JAV, kuri finansuoja tarptautinį terorizmą ir metodiškai
   naikina suverenias valstybes. Tokių valstybių sąrašas labai ilgas: Jugoslavija, Irakas, Afganistanas, Libija, Egiptas, Sirija, Ukraina ir t.t. Be fizinio valstybių naikinimo JAV jas naikina iš vidaus, agresyviai skleisdama sadomiją, korupciją, neoliberalizmą, naikindama šeimą, moralę, religiją. Nevardinsiu kieno
   ausys kyšo už visos tos bachanalijos ir kieno tai dviejų tūkstančių metų senumo ideologija.

   Manau, kad Ukrainos neofašistinis pūčas bus lūžio tašku, nuo kurio prasidės JAV “Blogio imperijos” griūtis
   ir prasidės tautų išsivadavimas iš JAV kūriamo “tautų kalėjimo” ir dolerio vergijos.

 2. Sėlis:

  Vakaru debilams visada vaidenosi, kad rusai tai geriausi sajungininkai, visada jiems s… laize ir laizys per amzius. Nuo neatmenamu laiku maskoliai buvo ziaurus okupantai, o Vakarams i tai nusispjauti. Kiek carui rura buciuodavo, kiek paskui bolsevikams nuolaidziavo, tai ir dabar lygiai tas pats vyksta. Matot, ten Stalinas vos ne garbinamas, nors nuzude daug daugiau nekaltu zmoniu, nei Hitleris. Tie degradave vakarieciai, tai tik pederastines vaivorykstes paisyti temoka ir kurti anekdotus apie putkina, jokios daugiau naudos is tu homoseksualiu velniu.

  • PЄTRVS:

   Aš nesutinku su tamsta. Vakarai sąjungininkais su TSRS buvo tik kovojant prieš Vokietiją 2-ojo pasaulinio karo metu. Iš karto po to, kai Vokietija pasirašė kapituliacijos aktą, buvę sąjungininkai turėjo planą netikėtai užpulti TSRS ir ją sutriuškinti. Ir tik nenumatytas sovietų manevras okupuotoje Vokietijos dalyje, pradžioje atidėjo šį planą, o vėliau jis galutinai žlugo. Nuo to karto vakarai visuomet konfrontavo su TSRS. Ir tik po nepavykusio pučo, kai į valdžią atėjo pijokas santykiai kiek atšilo (bent išorėje), bet vakarų noras susilpninti Rusiją buvo juntamas visais laikais. Aš asmeniškai pasisakau už dvi supervalstybes, nes likus tik vienai, jokios tarptautinės normos nustos galioti ir įsigalios vienos tautos diktatas.

  • N:

   Tavo rusofobija neleidžia tau blaiviai mąstyti. Rusija nėra blogesnė už Vakarus, kaip ir Vakarai nėra šventi ir geresni už Rusiją. Kai nustosi taip vertinti, tuomet suprasi, kas yra kas. Beje, Vakarai kalti dėl šimtų milijonų, jei ne viso milijardo žmonių sunaikinimo per visą jų egzistavimo laikotarpį, jei imsime laikotarpį nuo Romos imperijos žlugimo…

 3. Žodis:

  Ar galėtų gerbiamas analitikas papasakoti apie Rusijos įvykdytos agresijos Kryme pasekmes, nes apie jas niekur nekalbama. Nes nelabai suprantu, prie ko čia nuotrauka pavadinimu “Maidanas ugnyje”, nes “ugnyje” jis ne dėl Rusijos intervencijos. Kalba eina į kesinimąsi į Ukrainos suverenitetą ir kišimąsi į nepriklausomos valstybės vidaus politiką. Jei tai yra rimtų straipsnių rašytojų dabar prilyginama fašizmui ir šiais laikais yra vien Rusijos išorinės politikos bruožas, siūlau susipažinti su “dvigubų standartų” sąvoka.

  Vis dar laukiu rimto analitinio straipsnio. Nes be “agresija ir ekspansyvizmas yra rusų kraujyje” nieko protingesnio pasakyti kaip ir neįstengiat.

 4. Gintautė:

  Rusai su ukrainiečiais yra broliai, kaip lietuviai su latviais ir tas brolžudiškas karas niekam nereikalingas. Vakarai visada stengėsi sunaikinti Rytų Europą kalaviju ir kryžiumi ir tankais ir išprokuodami brolžudiškus karus.

  • Baltas:

   Visiškai teisingai rašote….Maidaunus finansavo ir ruošė JAV ir ES o ne Rusija ,tikėjosi sukelti pilietinį karą ir tuo pasinaudodami būtų surengę naują žygį ,,Drang nach Osten” …Tikėkimės kad naujųjų Europos fašistų svajonės neišsipildys

   • Bronius:

    Ne kaip lietuviai su latviais, o kaip džūkai su aukštaičiais, nes pusė Ukrainos gyventojų yra
    rusai. Istoriškai tik austro-vengrų ir lenkų okupuota Galicija su visais fašistais banderininkais yra svetimkūnis ant Ukrainos kūno.

 5. markas:

  Vakarai nenori karo. Ir jie padarys viską, kad Ukraina nesipriešindama atiduotų dalį savo teritorijų Putinui. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jiems vis tiek teks kariauti, nes čekistų apetitas virškinant Ukrainą bus išaugęs dvigubai. Tačiau kariauti lepiems Vakarams teks jau sunkesnėmis sąlygomis ir karas vyks jau jų pačių teritorijose. Dabar jie dar turi šansą sustabdyti čekistų nusikalstamo pasaulio įsigalėjimą ne ties savo “namų slenksčiu”, o tolėliau – Ukrainoje.

  • Žodis:

   Įdomi nuomonė. Tokios dar neteko girdėti. Kitaip tariant prognozuojate, kad Rusijai įtvirtinus savo įtakos sferą (kuri, taip jau istoriškai susiklostė, jau egzistuoja) rytų Ukrainoje perspektyvoje Putino ambicijos išaugs iki tokio lygio, kad jis pradės karinius veiksmus prieš Vokietiją? Siūlau šiek tiek tą dalyką apsvarstyti.

 6. prašalaitis:

  Apie kokias vakarų sankcijas ir spaudimus dar galima šiais laikais kliedėti ir pyškinti tokius tuščius straipsnius? Jeigu pasvertume Vakarų ir Rusijos niekšybes, tai kažin kas ką persvertų. Liberaltrockistai nelinkę prisiminti, kiek per pastarąjį dvidešimtmetį vakarai įvykdė invazijų, griovimų ir žudynių. Ar tai tie demokratiški vakarai, kurie 99 – aisiais sprogdino Serbiją ir sukūrė dirbtinį Kosovo darinį? O gal ne Prancūzija ir Italija sunaikino Libiją, dėl neva diktatoriško režimo, o iš tikrųjų dėl banalios priežasties neatiduoti skolos Kadafiui? Ar ne krištolinio skaidrumo vakarai siunčia į Siriją samdinius, ginklus ir pinigus, kad ta valstybė plūsta kraujais ir pabėgėliais? Ar ne didysis demokratijos garantas JAV dukart nušlavė Iraką nuo žemės paviršiaus? Jau metas viską vadinti savais vardais. Yra agresyvių, įžūlių, ciniškų, gerai ginkluotų valstybių gauja, kuri visur ir visada, nepaisydama kitų valstybių, siekia savo merkantiliškų tikslų. Šita gauja pirmiausia subombarduoja kokią valstybę, po to sako savo “sąjungininkams” – vasalams, tipo Lietuva, prisidėkit prie “taikdarystės”. Ar matė kas dar tokią veidmainystę ir dvigubus standartus. Dabar šita demoralizuota gauja užsirovė ant kito agresoriaus ir bijo gauti į liulį, todėl pradės per visą pasaulį verkšlenti apie ekonomines sankcijas. O mūsų durniukai – tatos ir panelės – cyps garsiau už visus.

 7. N:

  Kinija pareiškė, kad jei JAV ims įvedinėti sankcijas Rusijai, Kinija pareikalaus iš JAV skolų išmokėjimo AUKSU.

 8. Amelija:

  Postringavai. Išvedžiojimai. Ką Tu, Bakučioni, pasakytum, jei tavo sūnaus karstą neštų apklotą gėlėmis? JUkraina sukilo, ir jei mes jos nepalaikysim – mes ne žmonės, o lėlės. Tegul ten ES bezda durnais pareiškimais, tegul JAV užsiima sąskaitų įšaldymu – mes, lietuviai, žinom, kas yra Rusijos imperija ir ką ji ruošia mums.

  • N:

   JAV Rusijos sąskaitų neįšaldys, naivuole. Pirma, Rusija neturi sąskaitų JAV… Oligarchų pinigai ne į temą. Antra, Rusija be JAV prekių, kurių dargi didžioji dalis yra pagaminama Azijoje, apsieis. Trečia, JAV gilioje ekonominėje, finansinėje ir socialinėje krizėje. Pačiose JAV 20 proc. piliečių gauna maisto korteles. Nežinojai? Tavo problema. Ketvirta, JAV dolerio ir taip jau niekas labai nebenori imti pasaulyje. Todėl tokio stambaus dolerio vartotojo kaip Rusija praradimas JAV reikštų peilį sau į šoną. Penkta, jei JAV vasaliukai ES los ant Rusijos, tai ji užsuks kranelį. Alternatyvų kai kurios ES šalys neturi. Taigi, geriau patylėti. Tokia reali padėtis ir visokios Amelijų emocijos gali tik nesigaudančius situacijoje paveikti.

  • rulis:

   Mieloji, man LABAI įdomu kur tu buvai, kai NATO bombardavo Serbiją. Ten taip pat ne vieną karstą nešė apklotą gėlėm. Lygiai taip pat smerkei agresorius.???? Labai norėčiau tuo tikėti Asmeniškai aš, dalyvavau demonstracijoje PRIEŠ NATO ir Amerikos agresiją.

   • Bronius:

    Ir mėtė ant serbų bambas su uranu, nuo kurio masiškai sergama onkologinėmis ligomis.
    Šlykštesnės valstybės už JAV pasaulio istorijoje net sunku rasti.

    • rulis:

     Absoliučiai sutinku. Ir esu tikra, kad dabar Jav keršija Rusijai už tai, kad jai neleido bomborduoti Sirijos. Kerry LABAI buvo dėl to nelaimingas. Ir dabar jau ne paslaptis, kad Amerika Maidano banditams paklojo 5 milijardus dolerių. Ir absoliučiai tikiu, kad tie “daktarai” iš Lietuvos, kurie važiavo į Ukrainą, paruošti buvo iš tų pačių pinigų. Kad mūsų valdžia yra prikišusi savo nagus, tai aišku iš to isterinio riksmo. Nei VIENA šalis taip neisterikuoja kaip mūsiškiai. O Amerikai kas, jai naudinga Rusijos pašonėje turėti tokią įkyrią blusą. Tik keista, kad mūsiškiai niekaip negali pasimokyti iš savo klaidų ir tiki dėdule Semu, kad reikalui esant jis padės. NEPADĖS, kaip ir nepadėjo pokario partizanam. pasinaudos ir nusivalys kojas, ir kaip elgiasi su visom valstybėm, išskyrus Kinija, nes sėdi jos kišeneje.

  • Šviesulys:

   Gerbiamoji, kalbėkite už save (apie žinojimą).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: