R.Jasiulionio įspūdžiai: aprūkęs Maidano laisvės kvapas (video) (5)

O.Voždajevios nuotr.

O.Voždajevios nuotr.

Prieš parą iš Kijevo grįžęs „Žinių radijo“ korespondentas Ridas Jasiulionis sako, kad ten jam neteko sutikti žmonių, kurie nepalaikytų Maidano judėjimo. Net įsėdus į taksi, kuriame grojo „Russkoje Radio“, ir buvo galima spėti, kad vairuotojas turės prorusiškas pažiūras, šis nurodė remiantis Maidaną. „Jis (vairuotojas – red.) sako: kaip bebūtų, taip, kaip buvo, jau niekada nebebus. Gaila žuvusių vaikinų, o V. Janukovyčiui, sako jis, galima padėkoti, kad jis suvienijo tautą“, – laidoje „Prie pietų stalo“ ketvirtadienį kalbėjo R. Jasiulionis.

Pasak jo, Maidano žmonės, nors ir džiaugiasi skaudžia, nes daug gyvybių kainavusia, pergale, bet yra pavargę ir išsekę. „Ypač tai buvo matyti sekmadienį Maidane. Ten dar buvo likę kovotojų su aprūkusiais veidais. Nuo tų degančių padangų jie buvo suodini ir kurį laiką taip vaikščiojo. Jie visi ir kvepia tais suodžiais, ir jų akyse tas pergalės palengvėjimas nedega. Jie dar vaikšto kovose“, – kalbėjo R. Jasiulionis.

Žurnalisto teigimu, išvažiavusi Lietuvos medikų misija Kijeve, nors ir pasibaigus susirėmimams, yra reikalinga, ypač teikiant psichologinę pagalbą.  „Jų priešas dingo. Per naktį Kijeve neliko milicijos, visi pabėgo, jie nebedirba savo darbo. Kadangi Samooboronos (Savigynos štabo – red.) buvo tokia struktūra, 40 šimtinių, kuri laikėsi užiminėdama aplinkinius pastatus, ir jie (kovotojai – red.) dar nori toliau veržtis į pastatus, o juose jau nieko nebėra. Tai Maidano komendantas (Andrijus Porubijus – red.), aišku, juos suvaldė. Bet psichologiškai jiems labai sunku, ir ta lietuvių misija yra labai svarbi.“

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą žiūrėkite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. tampax'as:

  Jasilionis apsirūkęs grįžo, o Alkas tokius briedus mielai perrašo…

 2. N:

  Laukiu, kada jie (revoliucionieriai) vieni kitus pradės skersti…

 3. Šviesulys:

  Kiekvienas mato tai ką nori matyti. 🙂

 4. Suvalkietis:

  Slava Ukraini ! Herojam Slava ! _ ir nematau jokių problemų dėl Krymo. Už Ukrainos laisvę, lai pasiima ta lopinėlį, kuri tik 1954 atidavė Ukrainai. Labiausiai kremlius pasimetę ir nežino ko stvertis dėl trijų sistemų balistinių raketų, kurias rusam gamino Ukraina.. Dabar spėriai kuria savas. Rusai lieka rusais – jų niekas nepakeis. Okupantų imperija.

  • N:

   Nespirgėk. Rusijai nereikia vien tik Krymo. Jai reikia visos Ukrainos. JAV tiesiai šviesiai yra pasakiusi, kad jos interesas – visas pasaulis, o Obama pernai rudenį pasakė, kad amerikiečiai yra išskirtiniai, suprask, iubermenšenai. Nieko neprimena? Vakarai savo visumoje yra tautų konclageris, per 2000 metų savo egzistavimo sunaikinęs kelis šimtus milijonų žmonių ir virš šimto tautų bei tautelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: