D.Grybauskaitė: „Gazprom“ pasiūlymai neatitinka Lietuvos ir jos žmonių interesų (video) (30)

D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Vasario 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikime Ministras Pirmininkas informavo Prezidentę apie Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ raštiškus pasiūlymus dėl dujų kainų Lietuvai.

Prezidentės teigimu, raštiškas „Gazprom” pasiūlymas neatitinka to, kas deklaruojama žodžiu ir nesiūlo nieko naujo. Pasak jos, „Gazprom“ dujų bendrovės pasiūlymai yra netikslūs, vienpusiški ir neatitinka Lietuvos ir jos žmonių interesų.

„Mums yra svarbu kalbėti su visais tiekėjais, mes tikrai neignoruojame nė vieno tiekėjo siūlomų galimybių. Tačiau turint galvoje dabartines Lietuvos pozicijas – mūsų ieškinį prieš „Gazprom“ arbitraže ir statomą suskystintų gamtinių dujų terminalą, mes negalime priimti nenaudingų Lietuvai sąlygų. Lietuva yra pasirengusi deryboms, tačiau sutiksime tik su tokiomis sąlygomis, kurios bus naudingos mūsų valstybei ir žmonėms“, – sakė Prezidentė.

Lietuva yra pateikusi Stokholmo arbitražui per 4 mlrd. litų ieškinį dujų monopolininkei „Gazprom“ dėl neteisingai taikomų dujų kainų nuo 2004 m. Taip pat Lietuvos iniciatyva Europos Komisija vykdo antimonopolinės veiklos tyrimą prieš „Gazprom“ Europoje. Sprendimas turi būti priimtas artimiausiu metu. Europos Komisijos išvada turėtų dar labiau sustiprinti Lietuvos derybines pozicijas.

Prezidentės ir Ministro Pirmininko pasisakymas žiniasklaidai dėl „Gazprom“:

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

30 komentarų

 1. ARŪNS:

  “neatitinka Lietuvos ir jos žmonių interesų ” ? O kaip Lietuvos žmonės gali pasakyti atitinka jų interesus ar ne,jei to pasiūlymo akyse nematėm?Atseit konfidencialu.Ir dar klausimas- kas Gribauskaitei suteikė teise spresti ko nori Lietuvos žmonės? Čia iš tos operos “mes čia pasitarėm ir AŠ nusprendžiau”……

 2. Artojas:

  Kol valdžioje nebus dorų, ( svarbiausia dorų), protingų ir išmanančių valstybės valdymą, juk neišmanydamas ir bulvių neužauginsi, o valdžioje bus muzikantai, šaumenai, komsorgai, partorgai, koloborantai ar jų palikuonys ir kitokie savanaudžiai , be garbės ir atsakomybės, mes pasmerkti. Kodėl aukšti valdžios pareigūnai slepia savo ir savo tėvų ar gyminės biografijas? Ar mes matėme prezidentės tėvų nuotraukas, aržinome kas jos tėvas ir motina ? Ar žinome kokia buvo Brazausko ar Adamkaus giminė ? Taigi piliečiai, ar jūs patikėtumėte savo pinigus kažkokiam nepažistamam ? O jus renkat į valdžią neaiškius , nežinomus piliečius be praeities , patikėdami savo , savo vaikų ir tautos likimą žmonėms su neaiškia praeitim.

 3. ras:

  Pries tai Gazpromas siule 20% sumazint duju kaina, mainais uz be vizi tranzita i Kaliningrada, Grybauskaite pasake kad jos ne tenkina. Kai reikia vazuot deretis, tai miss arogancija sako kad dirba tik su vakarais. Butkevicius nuvaziavo i rytus kazka nusiderejo, tai jai vel ne tinka.
  Mano manimu visai lietuvai tiktu o vat musu miss arogancija, vat netenkina.

  Bet kai reikia vazuot i vakarus i Lenkija sprest problemas, miss arognacija isvis tyli. Kas cia po velniu vyksta???

 4. Kažin:

  Bendrovės veikla yra valdoma ne akcininko, o jos valdybos, administratoriaus. Pati bendrovė “Gazprom” yra Rusijos, o ne Vokietijos, taigi ir valdoma ji Rusijos. Todėl priekaištai dėl valdymo pagrįstai tenka Rusijai.
  Beje, bendrovių Įstatymai yra tokie, kad trečdalį akcijų turinčio akcininko balsas nieko nelemia priimant bendrovės akcinnkui suteiktos galios sprendimus, kai kitas akcininkas turi vadinamą “akcijų paketą”. Tad Vokietijos įtaka “Gazpromo” valdyme, manytina, yra minimali.

 5. ras - ui:

  Nesinervuok, nežlugs tas „gazprom“ – as. O mes išgyvensim – tuoj pavasaris.

 6. grūšia:

  Teisingai. Kuo tvirtesnė laikysena, tuo labiau Gazpromas myžčioja į kelnes. Tai jau ir dabar akivaizdžiai matosi

  • N:

   Į kelnes niekas nemyžčioja. Lietuvos valdžiažmogiams nusispjauti, jie savo kailiu nejaučia, dujos pigesnės ar brangesnės. Gazpromui taip pat – biznis iš Lietuvos menkas. Su politika Gazpromas nedaro politikos, politiką daro politikai, naudodamiesi Gazpromu kaip įrankiu.

 7. Šviesulys:

  Norint atsikratyti gazpromo, būtina atsikratyti dujų vartojimo. Elementaru ir nereiks vaidinti kietuolių.

 8. Gediminas:

  Ji pati neatitinka lietuvių tautos interesų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: