A. Sakalas. LLRA pakvietimas į valdančiąją koaliciją – politinė klaida (39)

Aloyzas Sakalas | DELFI, V.Kopūsto nuotr.

Aloyzas Sakalas | DELFI, V.Kopūsto nuotr.

Pagal apibrėžimą rezervatas (lot. reservatum) − teritorija, kur gamtos turtų apsaugos ir didinimo, mokslo tikslais saugomas visas gamtos kompleksas, draudžiama bet kokia žmogaus ūkinė veikla.

Lietuvoje yra tik trys tokie unikalios gamtos rezervatai: Čepkelių, Kamanų ir Viešvilės. Bet egzistuoja ir dar vienas rezervatų tipas – tai tautiniai rezervatai. Pavyzdžiu mums čia galėtų būti JAV indėnų rezervatai.

Indėnų rezervatas – speciali JAV teritorija, kontroliuojama indėnų bendruomenės. Indėnų rezervatai turi savivaldą – ten gyvenanti bendruomenė renka savo valdžios atstovus,reguliuoja mokesčius, leidžia įstatymus. Bendruomenės turi savo teisėsaugos institucijas. Rezervatuose veikia federaliniai įstatymai ir bendruomenės įstatymai, o valstijos, kurioje yra rezervatas, teisė negalioja.

Pasirodo, kad ir Lietuvoje yra toks rezervatas, kurio administracinis centras yra Šalčininkuose. Sąlyginai jį pavadinkime Lietuvos lenkų rezervatu (toliau-LLR). Šiame rezervate veikia ES įstatymai ir bendruomenės įstatymai, o Valstybės (Lietuvos), kurioje yra šis rezervatas, teisė negalioja. Ten negalioja Konstitucijos 10 straipsnis, kuris tvirtina, jog “Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius.” Ir mėginama dalį Lietuvos teritorijos padaryti autonomine.

Ten niekas nepaiso ir Konstitucijos 14 straipsnio, kuriame pasakyta, kad „valstybinė kalba – lietuvių“, todėl gatvių ir gyvenviečių pavadinimai rašomi lenkų kalba.

Negalioja ir Konstitucijos 15 straipsnis: „Valstybės vėliavos spalvos – geltona, žalia, raudona. Valstybės herbas – baltas Vytis raudoname lauke. Valstybės herbą, vėliavą ir jų naudojimą nustato įstatymai.“ Todėl per valstybines šventes ten gali neiškelti lietuviškos trispalvės ne tik eiliniai rezervato gyventojai, bet ir Energetikos viceministrė p. Renata Cytacka.

Ten nepaisoma ir Konstitucijos 16 straipsnio, kuriame parašyta, jog „Valstybės himnas – Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“, kuri prasideda žodžiais „Lietuva tėvynė mūsų“, o ne „jeszcze polska nie zginęła“ .

Ten netoleruojamas ir Konstitucijos 5 straipsnis, kuriame sakoma, jog „Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas.“ Todėl rezervato gyventojai gali nebaudžiami vadinti Respublikos Prezidentę melage ir nevykdyti teismų sprendimų, nes Lietuvos Valstybės teismų sprendimai rezervate negalioja.

Taigi turime Lietuvos lenkų rezervatą, kurio gyventojai savo administracinį centrą vadina Soleczniki.

Tiesą sakant, man labiau gaila ne JAV indėnų, suvarytų į rezervatus, nes jie ir ten puikiai kalba gera anglų kalba ir gali užimti bet kurį valstybinį postą. Man daug labiau gaila LLR gyventojų, kuriems daromos kliūtys gerai išmokti valstybinę kalbą, kad ją mokėdami galėtų užimti pačius aukščiausius valstybės valdymo postus ir neliktų tik aptarnaujančio viešbučius ir kavines personalo gretose ar, geriausiu atveju, klerkais kurioje nors valstybinėje įstaigoje.

Nemanau, kad patys Lietuvos lenkai to nesupranta. Sakoma, jog lenkai turi labai išvystytą orumo ir savigarbos jausmą. Lietuvos lenkų dalis, gal būt, neturi tokių savybių, vengia mąstyti patys, todėl aklai klauso rezervato architekto p. Valdemaro Tomaševskio, kuris dėl savo karjeros pasiryžęs paaukoti visos lenkų bendruomenės garbę ir orumą nesiskaitydamas su priemonėmis.

Vertinant p. V. Tomaševskio ir jo vadovaujamos LLRA veiklą reikia pasakyti, kad ji nukreipta Valstybė pamatų griovimo linkme. Nuolatinis Lietuvos valstybės šmeižimas užsienio auditorijose ir nesiskaitymas su Lietuvos įstatymais darosi pavojingi pačiai Lietuvos valstybės egzistencijai.

LLRA nepasinaudojo istoriniu šansu, kurį ji gavo pakviesta į valdančiąją daugumą, kartu spręsti ekonomines-socialines visų Lietuvos piliečių, tarp jų ir lenkų problemas. Vietoje tokio reikalingo ir mūsų piliečiams labai reikalingo darbo ji sprendžia gatvių pavadinimo „problemą“ . Nors žino, kad Lietuvoje aukščiausias įstatymas yra Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Paviršutiniškai mąstant, galima nematyti gilesnių dvikalbių gatvės pavadinimų pasekmių. Visų lygių politikams reiktų priminti, kad žvelgiant į ateities perspektyvą, Lietuvos vietovardžių bei gatvių pavadinimai ne valstybine kalba ateityje gali lemti teritorinio vientisumo pažeidimą.

Todėl sprendžiant tautinių mažumų problemas (švietimo, kultūros, kalbos vartojimo ir kt.) reikia aiškiai suprasti, kokių ribų peržengti negalima. Viena tokių ribų – miestų, gatvių, ežerų, upių ir kitų vietovardžių pavadinimai. Šie pavadinimai yra valstybės informacinės, o dabar ir navigacinės sistemos dalis. Ir nesvarbu, ant kokių statinių – valstybinių ar privačių – jie iškabinami. Tai nėra kažkokių privačių subjektų reikalas.

Bet p. Tomaševskis apsimeta, kad to nesupranta. Supranta, kaip ir aš suprantu jo norą kada nors LLR paversti Lenkijos dalimi. Ir pačiam tapti antru Pilsudskiu.

Kokios darytinos išvados. Manyčiau, kad LLRA pakvietimas jungtis į valdančiąją koaliciją nepasiteisino, todėl laikytinas politine klaida.

Šią klaidą metas ištaisyti, koalicijai atsisakant LLRA paslaugų. Ir tai daryti dabar, kol dar nevėlu.

Ir nemanyti, jog LLRA pašalinimas iš koalicijos tik pakels p. V.Tomaševskio autoritetą. Manau bus priešingai, nes išėjus iš koalicijos LLRA praras daug šiltų kėdžių, o tai sukels p. Tomaševskio kolegų didžiulį nepasitenkinimą. Ir galbūt nuims laurų vainiką nuo jo galvos.

Autorius yra Socialdemokratų partijos narys

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

39 komentarai

 1. PЄTRVS:

  Drakonas žuvo, tegyvuoja drakonas… Taip galima būtų pavadinti Alko persivertimą, kad net pradėjo publikuoti sistemos ruporo Delfi straipsnius, kuriuose savo mintis sklaido senas sistemininkas. Visuomet maniau, kad Alkas yra alternatyvus informacijos šaltinis, kuris atspindi kitokią, nei oficiali pozicija. Pasirodau klydau, nes tas kuris nesmirdi, šūdžių gretose, būtinai turi išsitepti išmatomis, nes kaip čia dabar išsiskirsi iš visų rato? Juk žmonės nesupras…. Šlykštu!

 2. diedukas Anūpras:

  Žinant kas tai per korupcijos pūvinys socialdemokratų partija, matau tik vieną Lenkų Lietuvoje RA atsiradimo kulicijoje
  būdą: lenkai užmokėjo. Lietuvoje jie turi taupyklę-kiaulę, lenkišką erelį Mažeikiuose.

 3. Tuteiša:

  Puikiai išdėstyta labai pavojinga situacija, gresianti Lietuvos autonomizacijai. Deja, kaaalycyja su socdemų dauguma apsimeta, kad tutakai ne šlapinasi ant akių, o tik švelniai liankiškai lyja.
  Ukrainiečiai, kuriais labai žavimasi, pirmiausia atšaukė dvikalbystės įstatymą, nors jie su rusais yra slavai ir kalbos panašios.
  Tuo tarpu Lietuvoje ne tik 5 kolona, bet ir grupė aršių polonofilų lopatpogų, užvaldžiusių žiniasklaidą, aršiai remia Lietuvos polonizaciją, vedanąčią iki autonomijos.
  Vienintelė Prezidentė sugeba duoti atkirtį 5 kolonos nacistams, pasirengusiems suliankinti Lietuvą ir galiausiai atplėšti gabalą valstybės.
  Saugumas bebalsis, rašo menkavertes užslaptintas pažymas, o 5 kolona aršiai puola Prezidentę.
  PALAIKYKIME PREZIDENTĘ GRYBAUSKAITĘ JOS KOVOJE SU 5 KOLONA IR VALSTYBĖS PRIEŠAIS.

 4. Ona Voveriene:

  Gerb. Profesoriau,
  Ačiū už Jūsų trumpą, bet labai tiksliai suformuluotą straipsnį. Ir aš manau, kad koalicijos sudarymas su LLRA, kai dėl kelių žmonių, politinių avantiūristų gerovės, aukojami žmonių likimai ir griaunami Lietuvos valstybės pamatai, ne tik nepasiteisno, bet jau darosi nusikalstama veikla. Kankinuosi mintimi, kad viskas iš pačios Lenkijos vadovų p. Sikorskio ir jo įtakai pasidavusio Lenkijos prezidento. Ačiū, kad nuraminote. Pagarbiai Ona Voverienė, nepartinė. Vilnius, 2014.02.25

  • Jurgis Bielinis:

   Dar miela Ona, Onute padekokime liabai protingam liandsbergiui. Atminkit, kad šiuo metu dalyvaujantant
   mūsų Liandsbergiui yra atkūriama Senoji Žečpospolita. Jos proektas buvo konstruojamas tuojau po Karo….

 5. Evaldas Vyčinas:

  Pagaliau sulaukėm sveiko ir tikslaus įvertinimo iš valdančiosios partijos socdemų patrijarcho
  A. Sakalo
  Sveikinu
  Broliai socdemai įsiklausykit
  Jei ne tai nugarmėsit kartu su LLRA,
  taip kaip nugamrėjo Tėvynės sąjunga, kai Vilniaus taryboje nuėjo su LLRA
  Neik brolyti su velniu obiuoliauti

 6. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Pagaliau galima surasti A.Sakalo straipsni su kurio ismintimi galima butu ir sutikti. Taciau yra kazkodel ir cia daroma esminiu klaidu, moksliniu poziuriu nutolusiu nuo mokslo. Konkreciai akademikas Z.Zinkevicius yra jau gerokai senai isaiskines, kad toje Vilniaus ir Salcininku teritorijoje jokio TAUTU kraustymosi NEBUVO ir ten gyvena jokie ne lenkai, o ten gyvena lenkiskai, tuteisiskai kalbantys lietuviai. Tai kai lietuvius pradeda ivardinti lenkais, o tai daro tiek Lenkija, tiek jai tarnaujantys koloborantai, tai pritaiko kgbistinius metodus skleisti propaganda. Lietuviai gali kalbeti lenkiskai, balstarusiskai, tuteisiskai, vokiskai, angliskai, rusiskai ir dar daugybe kalbu, kurias ismoksta savo ar svetimoje salyje gyvendami. Nuo to jie nepasidaro nelietuviai. Taigi cia esminis sio A.Sakalo straipsnio trukumas, kuris remiasi ne MOKSLU (o tai ponui profesoriui didele geda) o viesa didzialenkiu propaganda!!!! Ar ne laikas atstatyti TIESA?
  Del klaidingai ivertinamu lenku ir rusu sajungos dalyvavimo vyriausybeje, tai cia yra visiskas ABSURDAS, nes si koalicija NEPRAEJO 7 procentu barjero ir negalejo buti isrinkti! Tagi ju paskelbimas isrinktais yra lobistu itakos rezultatas, kova pries teise, istatymus, teisinguma ir Lietuvos valstybe. Problema dar yra ir tame, kad nelegitymaus elemento buvimas Vyriausybeje ir Seime padaro siuos valdzios organus taip pat NELEGITYMIAIS!!! Taigi turime Lietuvoje de FAKTO nelegitymia valdzia. O ka veikia Konstitucijos garantas? Pasitiki ir patvirtina nelygytimia valdzia. BARDAKAS valdzioje ir valstybe, ja valdo koloborantai!

  • ras:

   Tada gaunasi ten gyvena Baltarusai arba Gudai, negu Lenkai.

   Bet geriausias variantas suzinot kas ten gyvena, reikia pakvest egzaminatorius is Lenkijos ir surengt Lenku kalbos ir istorijos egzaminus. =)

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Varzybos nepades. Pasitikiu akademiko, Lietuvos patrioto Zigmo Zinkeviciaus mokslinemis isvadomis, jo 6 tomu kalbos istorija ir profesionaliu poziuriu. Tautu kraustymosi nebuvo. Lietuvoje gyvena lietuviai ir zinoma keletas rusu ir lenku del okupaciju. Jei yra tokiu, kurie save laiko lenkais, tai tuo paciu sako, kad jie yra OKUPANTAI. Nuo Vytauto Didziojo laiku lenkams nebuvo leidziama tureti zemes nuosavybes teise. Ta politika turetu buti ir tesiama…. taciau vytautas mazasis sios Vytauto Didziojo isminties niekaip NESUPRANTA!

 7. Leonas M.:

  Taip, gerb. Profesoriau, viskas, ką jūs rašote yra tiesa, tik kaip ją įkalti į Vilniaus miesto savivaldybės ir LR Vyriausybės bei didžiųjų politinių partijų vadovų protus. Apie tai tautininkai šimtus kartų sakė, bet laikinos valdžiukės ir trumpalaikės naudos migla užtemdo ne tik paprastą tautinį orumą, bet ir protą. Dabartinis politinis “krakoviakas” su LLRA veda ne tik į naują autonomizacijos bangą, bet ir politinę aklavietę. Tai yra kaip pažadų skudurėlio mosikavimas prieš pikto buliaus nosį. Vis dalijami ir dalijami kažkokie antikonstituciniai pažadai, vietoj to, kad tiek LLRA vadukams vietoje ir Lenkijos užsienio politikos vadams vieną kartą ir visiems laikams būtų pasakyta – Lietuva per daug maža, kad joje būtų galima dar skirstytis į kažkokius rezervatus. Baikit daryti Lenkiją Lietuvoje! Lenkijos kolonijų čia nebus ir laužyti Konstitucijos, Lietuvos įstatymų niekam nebus leista. Jūs profesorius, tai išraskite tokį “plaktuką”, kuriuo šias nuostatas butų galima įkalti į Lietuvos politikų tautinį orumą ir valstybinę atsakomybę praradusias varganas galveles. Lietuvių tauta kantri, bet ta kantrybė vieną kartą gali baigti ir tokių besilankstančių “karklų” daugiau neišrinkti. Matyt, seniai būtų laikas tai jau padaryti, nes tiek Butkevičiaus kairieji, liberalai ir Kubiliaus dešinieji pasakyti ryžtengsnio žodžio, kuris gintų lietuvybę Rytų Lietuvoje metų metais taip ir neišdrįsta.

 8. Doc. (Vilniaus universitetas):

  PRITARIU! LLRA pakvietimas į valdančiąją koaliciją buvo (ir tebėra) didelė klaida. O IR PATI DABARTINĖ SOCIKŲ IR POPULISTŲ VALDANČIOJI DAUGUMA YRA DIDELĖ KLAIDA. Tikiuosi, kad mūsų tauta bent jau šį kartą pasimokys ir kituose rinkimuose balsuos už liberalus (LRLS) bei Tėvynės Sąjungą.
  Dar geriau būtų – išankstiniai Seimo rinkimai. Štai kur galėtų pasireikšti mūsų aktyvieji parašų rinkėjai. Nors vieną gerą darbą jie padarytų. O ir aš mielai prisidėčiau ir aktyviai rinkčiau parašus. Tad ne bereikalingiems ir Lietuvos interesams kenkiantiems referendumams parašus rinkit, o TAM, KAD BŪTŲ SURENGTAS REFERENDUMAS DĖL DABARTINIO SEIMO PALEIDIMO, PO KURIOS SEKTŲ NAUJI SEIMO RINKIMAI. PAŽADU – JEI ŠIUO KILNU TIKSLU RINKSIT PARAŠUS – TIKRAI PRISIDĖSIU IR DAR KITUS PARAGINSIU.

  • diedukas Anūpras:

   O aš rokuoju, kad apie konservatorių ir liberalų sugrįžimą į valdžią gali kalbėti tik silpnaprotis arba docentas.
   Vagys, kurie ėmė kreditus su 10 proc. metinių palūkanų ir įklampino Lietuvą į negrąžinamas skolas, yra nusikaltėliai, jų vieta Lukiškės, o ne seime.

 9. Doc. (Vilniaus universitetas):

  Kaip smagu, kad bent jau šį kartą mes sutariam 🙂

 10. šerys:

  Keista jų klasė kažkokia buvo: abu klasiokai už pedofilus, kitokio plauko iškrypėlius. Abu į senatvę nuprotėjo, ėmė
  Neringą persekioti, abu lenkams užpakalius per dvidešimt metų laižė. Gal kokia lenkiška spyrelė, sakau, neskani pakliuvo profesoriui? Tamošius visą laiką dergė Lietuvą, ir Briuselyje, ir Varšuvoje, ir Maskvoje, o Sakalas, matot, su savo partine šutve tik dabar apie tai sužinojo! Aišku, geriau vėliau negu niekad.

 11. VU gėdai:

  IŠGRAUŠK kaip sakė tavo kumyras tata iš balkono. Ko jau ko, bet estrelininkų-lunatikų LIetuvos Seime nereikia.
  Galėsi avėti geležines kurpaites kartu su pupuliuku Adomenu arba ,,tolerastiniu jaunimėliu” (raudonai-žydrasiais), tik pasiruoš įvairioms situacijoms. Lietuvių Tauta nelabai mėgta gamtos klaidas ir nevykėlius…

 12. Kažin:

  Svarbiau yra kitkas, o, būtent, tai, kad LLRA sąrašo patekimas į Seimą, o gal net ir į valdančiąją koaliciją, gali būti buvo pažadėtas, kaip galima manyti iš Sikorskio ir Komorovskio užuominų, jų viešai išsakomų dar likus maždaug 1,5 metų iki Seimo rinkimų, kad būsimas Seimas bus Lenkijai palankus.
  Tačiau, kaip paprastai, taip ir šį kartą Sakalui terūpi tik siauri partijos reikalai, o ne susigaudyti, kas apskritai vyksta Lietuvos politikoje…
  Juk Linkevičiaus lėkimas į Lenkiją atsiprašyti yra iš tos pačios operos, kaip ir pakvietimas į koaliciją, o šios operos muzika yra 1994 metų žespospolitinio Lietuvos bendrumo su Lenkija sutartis, kuri be abejonės yra ir Sakalo klaida…
  Tačiau, užuot kuo skubiau kėlus sutarties notifikavimo dalykus, Sakalo akis jos nepastebi… O juk tai baisiausia klaida kokia tik gali būti, tai netgi jau ne klaida, o akivaizdi Vasario 16-osios akto nuostatų išdavystė.

 13. Grasilda:

  Dėl Vilnijos lenkiškumo. Per pokario dvidešimtmetį iš Vilniaus ir Vilnijos išvažiavo į Lenkiją dauguma laikiusių save lenkais. Tai iš kur jų vėl tiek pat atsirado? Manytina, kad iš Baltarusijos. Tada tiems tautiškai neapsisprendusiems žmoneliams A. Sakalo minimos orumo ir savigarbos vertybės negalioja.

  • Kažin:

   Po karo išvažiavo tik tokie, kurie buvo atsikėlę (atkelti) į Vilnių ir Vilniją Lenkijos okupacijos metu – tarpukariu. Tokių buvo apie 200 tūkst.

   • N:

    Ne visai taip. Lenkai iš Vilniaus masiškai bėgo dar 1939 m., vos po Vilniaus atsiėmimo. Kur? Ogi į motušės Rusijos gilumą… Daugybė tuščių paliktų namų, kuriuos gan greitai po to apgyvendimo iš Vokietijos užimto Klaipėdos krašto persikėlę lietuviai, atkelti iš Kauno valdininkai ir kt., taip pat 1940 m. tarybiniai kariškiai ir kiti veikėjai.

 14. Žemaitis:

  Dėkui Autoriui, tik labai gaila kad labai jau vėlai pripažįstama toji POLITINĖ PADLAIŽIAVIMO LENKAMS “KLAIDA”, PRADĖTA NUO PAT NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO. Per XX metų tomaševskininkai, remiami kasmetiniais milijonais dolerių iš Varšuvos ir JAV lenkų emingrantų Armijos krajovos veteranų rėmimo fondo, tiek sutvirtėjo ir įsigalėjo, kad jau drįsta NESISKAITYDAMI SU LIETUVOS KUNISTITUCIJA IR ĮSTATYMAIS VALDYTI VILNIAUS KRAŠTĄ… KELTI KANDIDATĄ Į LIETUVOS VALSTYBĖS PREZIDENTUS…lyg tai būtų Lenkijoje. Lenkai patys daro nusižengimus ir patys rėkia visai Europai ir pasauliui, kad lyg tai yra skriaudžiami- kurdami “nuskriaustųjų” užuojautos reikalvimą. Tai Lenkijos Valstybinė politika dėl Vilniaus arba Lietuvos užgrobimo, kaip tai buvo prieš karą. O kokia Lietuvos politika? PADLAIŽIAVIMO SAVO PLITINIAM PARTNERIUI? Lietuvos valstybės politikai ir Prezidentė NETURI POLITINĖS VALIOS, savigarbos ir meilės savo Tėvynei ir Lietuvos ŽEMEI, ir ne tik kad negina Lietuvos, bet kaip Adamkus, Landsbergis, Kirkilas, Kuolys ir daugelis karjeristų- pataikūnų ,pataikaudami lenkams leido pilnai polonizuoti Vilniauskratą ir Lietuvos sostinę Vilnių. Jau lietuviams nebeleidžiama džiaugtis Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės diena savojoje sostinėje – Vilniuje. Suįžūlėję lenkai vartoja vilniečių lėšas ekskursijoms į Lenkiją, ir ligi minimumo mažina jas lietuviškiems tautiniams renginiams Vilniuje ir net Lietuvoje. Tokią atvirą Lietuvių tautos ir Valstybės IŠDAVYSTĘ LIETUVIŲ TAUTA BUVO PATYRUSI TIK JOGAILOS LAIKAIS. Bet Jogaila buvo nutautėjęs- suslavėjęs, o čia dabar kuo yra mūsų IŠRINKTIEJI? Vergiško sindromo šizofrenikai- lenkų užpakalių padlaižiai. Gėda ir bėda su tokiais lenkų vergais- NE MŪSŲ TAUTOS INTERESUS GINANČIAIS “politikais”. Gal LIETUVIŲ TAUTA pabus, ir artėjančių rinkimų metu ATSIRINKS PELUS IR PIKTŽOLIŲ SĖKLAS NUO TAUTINIŲ GRŪDŲ?

 15. Jurgis Bielinis:

  Padėkokime Zokui. Jis vargšas, kai buvo mažas ir neturėjo ką valgyti, tykodavo ant Jonavos žydų kapų, kada girtuoklėlai išgerę butelį paliks. Jam politikoje geresnė prekyba – padidinti savo lektoriatą tamaševskiais,,…

  • Kemblys:

   Už du tuščius butelius tada galima buvo nupirkti Duonos kepalą, nueiti į kiną. Visi vaikai džiaugdavosi radę. Ar dabar neimtų, jei tuščias butelis kainuotų apie 1,50 Lt? Pats rinktum, nertum pirmas į šiukšliadėžę.

 16. Rimgaudas:

  Naujausi Jotvos kultūros istorijos tyrimai rodo, kad baltų Jotva, sudaryta iš kelių genčių, senovėj turėjo teritorinę ir socialinę nepriklausomybę beveik iki Pripetės. Keliomis eilėmis lenkinama arba rusinama Jotva įgavo specifiniai gudišką (baltarusių) tarmę, kurią derėtų pripažinti baltų tarme, o pačius baltarusius, jeigu jie įsilietų į mūsų valstybę, vadinti Jotvos lietuviais.
  Šie keli žodžiai papildo istorines akademiko Z. Zinkevičiaus mintis ir patvirtina A. Sakalo įžvalgas apie politinę valdančios koalicijos klaidą priimti į savo gretas LLRA seimūnus.

 17. Vijolė:

  O koks rezervatas Pikeliškėse?

 18. stasys:

  Sakalui ..reiktu priminti sena tautine išmintį, “priešus visada laikyk šalia”..:) o dabar kalbėti apie kažkokias klaidas kai Seimo kadenciją įpusėjo ..mažumėlę juokinga 🙂 Ir tikrai ne mažiau juokinga nei tai, kaip yra prižaidžiamą vietos lenkams, tuose tautiniuose žaidimuose..:) ar ne laikas pasakyti kad šios valdžios politinės daugumos kinkos silpnos tam kad butu atvirai susėstą pasikalbėti su jų pačių partneriais ..O ir kam naudinga tą įtampą ?, jei ne tokiam kaip Tomaševskis ..problemos linkusios apaugti dar didesniais pelėsiais,..kai netvarkomos savo laikų ir vietoje. Autorius minį lenkų autonomiją ..ir galimą tos srities atsidalinimą nuo Lietuvos..jei Sakalas turėtų laiko siūlyčiau jam vizgį vieną kartą rasti laiko ir pervažiuoti tą “raupsuotoju” rajoną ..pats skurdžiausias rajonas Lietuvoje..o skurdas ir yra tą terpė kurį skatina priešpriešą. Tai ką baudžiame tomis lentelėmis ? jei ne patys save.??

 19. Ne tik klaida,:

  bet ir nusikaltimas, nes llra į seimą pateko neteisėtai. Jie, eidami koalicijoje, turėjo surinkti virš 7 proc balsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: