Žemės gynėjai suvažiavime tarėsi dėl būsimo referendumo (video) (19)

Alkas.lt, A.Vaškevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Vaškevičiaus nuotr.

Vasario 22 d. Kėdainių sporto arenoje įvyko II Žemės gynėjų suvažiavimas.

Iš visos Lietuvos čia susirinko aktyviausi parašų rinkėjai  referendumui surengti, koordinatoriai, iniciatyvinės grupės nariai. Susirinko apie 500 žmonių.

Jeigu būtų susirinkę visi parašų rinkėjai, tai ir 3 000 vietų Kėdainių sporto arena nebūtų jų visų sutalpinusi. Suvažiavimui vadovavo Žemės referendumo pagrindinis iniciatorius Pranciškus Šliužas, o jam talkino Zigmantas Aleksandravičius.

Pirmieji pasisakė Rita Jusienė, Pranciškus Šliužas ir Vytautas Žvanys.

Vėliau kalbėjo: Jonas Ivoška, Jonas Varkala, Vladas Jurgutis, Mindaugas Gervaldas, Julius Panka, Valdas Kukna, Arminas Mockevičius, Gintaras Jonas Aleknavičius, Petras Nevulis, Jonas Burdulis, Rimantas Braziulis, Antanas Andziulis, Juozas Vaišnoras, Šakėnas, Jurijus Petrovas, Aurelija Kurienė, Rūta Zabielienė.

Vienas referendumo koordinatorių, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka suvažiavimo dalyviams pranešė, kad vasario 21 dieną, VRK buvo užregistruota iniciatyvinė grupė, inicijuojanti referendumą dėl Lietuvos valiutos – lito išsaugojimo.

Žemės gynėjų suvažiavimas priėmė kreipimąsi į Seimą, kuriame paragino Seimo narius neignoruoti Tautos valios išreikštos daugiau kaip 300 000 piliečių parašais ir kuo greičiau paskelbti referendumą.

Suvažiavimo rengėjai kvietė žmones kovo 10 d. nuo 9 val. rinktis prie Seimo ir betarpiškai paraginti į prasidedančią Seimo pavasario sesiją besirenkančius Seimo narius skelbti referendumą.

Suvažiavime taip pat buvo priminta, kad kovo 11 d. nuo 15 val. visi bus laukiami Vilniuje prie Rotušės. Nuo čia link Seimo šiemet išžygiuos kasmetinių patriotinių Tautos eitynių dalyviai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

19 komentarų

 1. Kęstutis:

  Netikiu,kad be Maidano,lietuviški janukovyčiai atsisakys savo privelegijų,sitema tik pučiasi,bet savęs, pati nenaikina.

  • N:

   Kiek kartų galima minėti Maidaną? Jis ne tautos judėjimas, bet penktakolonininkų ir banditų, remiamų JAV ir ES. Nes Janukovyčius nepasirašė asociacijos su ES. Būtų pasirašęs, būtų ir dabar ramiai sėdėjęs. Lietuvoje joks maidanas neįmanomas, nes jį JAV ir ES netgi padės numalšinti jėga. Valdžiai tai labai palanku būtų – įvestų represijas ir totalitarinį režimą, šaukdami “rusai puola. Visi referendumininkai, tautininkai ir antisistemininkai sėstų ir būtų išgaidinti zonoje – tuo pasirūpintų pupulių teisių gynėjai. Mąstyti laikas pradėti.

 2. Kęstučiui:

  tuo labiau reikia dirbti . Geriausia paslauga blogiui – tai gerųjų nieko nedarymas.

 3. šerys:

  Atsiprašau, nuomonė skirta N, kuris išprusęs ir suvokia kas vyksta pasaulyje.

 4. Elena Kazlauskaitė, Andrius Dručkus:

  Mums labai gaila, kad vadinami “Žemės gynėjai” neįsiklauso į mąstančių žmonių nuomonę. Juk didelė dalis žmonių pasidavė emocijoms, o kiti buvo įkyriai suagituoti ir nepagalvoję pasirašė. Nereikia girtis ir manipuliuoti tais parašais, manipuliuoti žmonių jausmais. Daug žmonių nori atsisakyti savo parašų, kadangi buvo suklaidinti. Juk Jūs einat Lietuvai pragaištingu keliu. Mes manom, kad Seimui užteks sveiko proto nesivelti į Jūsų gerai suplanuotą avantiūrą (aišku su Kremliaus pagalba).

  Dr. Elena Kazlauskaitė, Andrius Dručkus

  • slenkstis:

   Logikos komentare stokojama, naudojama jau girdėtos klišės:”Manipuliuoti žmonių jausmais”,”daug žmonių nori atsisakyti savo parašų kadangi buvo suklaidinti”,”.”didelė žmonių dalis pasidavė emocijoms”-ar tai ne klišinės dogmos?
   “Manipuliuoti žmonių jausmais”,”didelė dalis žmonių pasidavė emocijoms”.Kas čia ką ženytis kvietė,ar kaip suvedžiojo?ar kas kokius viliotinių vakarėlius rengė?Tie išsireiškimai visai netinkami,kalbant apie parašų rinkimą.Kas nenorėjo nesirašė ir kiekvienas savo valia apsisprendė.”Didelė dalis”-vis stengiamasi kartoti.Kas nustatinėjo tą dalį ir surinko tokius duomenis,ar tai tik viešas šmeižtas?Žmonėms buvo aiškinama apie visus tris referendumo klausimus.Svarbiausia, kad dabar stengiamasi žmonėms išmušt iš sąmonės kas buvo paaiškinta ir žinojimą kurį kaip piliečiai turėjo apie savo teisę balsuoti referendume -0pagal savo valią.Ar kas atėmė žmogui referendume balsuoti kaip nori?Negirdėjau..Parašų rinkimas yra tik pirminė viena iš sudedamųjų referendumo dalių.Kad kiekvienas žmogus atėjęs į referendumą turi teisę pakeisti vienaip ar kitaip savo nuomonę ir balsuoti taip kokia jo valia,koks jo apsisprendimas ir balsuoti prieš, kad ir pasirašęs.Tai ko bijoma ir kam tos pastangos jei referendume žmonės ir pasisakys ką jie mano.Klišiniai puolimai,smarkiai pertekliniai ir galimas šmeižtas skirti parašų rinkėjams neadekvatūs ir atitrūkę nuo logikos,nedori.

 5. karnavyžis:

  Ne žemės gynėjai, o žemės supirkėjai.

  • slenkstis:

   žemės supirkėjai – kurie mėtė žemę iš vienos vietos į kitą,pagal savo norą, kaip karštą bulvę,ar turėdami visą info iš senukų viliodavo,pusdykei ir dokumentus jiems nuosavybės “tvarkydavo” .Ne tuo adresu ,pons.

 6. Gediminas:

  Delfi šio komentaro nepraleido.
  Taip,valdantieji nenori išklausyti tautos nuomonės,dar 20 m., ir tautos nebus,neliks ir problemos Nėra žmogaus,nėra problemos. J Stalinas

 7. Gediminas:

  Gerb. Elena Kazlauskaite ir Andrius Dručkau,kokią jūs nesamonę kalbate,kas buvo suklaidinti? Kartojate to tautos nelaimės – Diedulės žodžius.Visų, kurie balsavo už įstojimą į ES, klausiau,ar jie žinojo,ar kas sakė,kad jie taip pat balsuoja prieš litą,kad bus parduodama žemė užsieniečiams,kad bus brukama homoseksualizmo ideologija. Visi atsakė,kad net nepagalvojo,kad taip gali būti, Tai pasakykite,gerbemieji,kas ką suklaidino ?Jųs savo komentaru pasitarnaujate tai senmergiai,tam nukvakusiam senukui,kurie tikrai tautos labui nedirba,jie dirba Briuseliui. O jūs tikriausiai skaitote tik Lietuvos Rytą,matosi,jau praplautos jūsų smegenys.

 8. kuzis:

  istatymu nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes, buvo parasyta kas laukia istojus i es, ta ir pabrezia valdzia nabasniku.
  sveikas gyvas neis balsuot, zinantis praeities zaizdas
  daryti reikia savo kieme tvarka, poto persimes ir i kaimyno kiema jei nesergantis ir stiprus, o jei bendruomene taps sveika, gyvenimas pavyko!

 9. Klemas:

  Linkiu Lietuvai sėkmės. Susitiksime prie seimo kovo 10 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: