L. Žemonis. Propaganda prieš referendumus. Kas meluoja? (audio) (37)

Alkas.lt koliažas.

Alkas.lt koliažas.

Tautai pralaužus referendumo ledus prasidėjo propaganda prieš referendumą. Beje, kiekviena antireklama yra reklama. Įsibėgėjus propagandai gerai būtų išvysti Čekuolio „protingus“ patarimus. Tai tikrai paskatintų teisingai apsispręsti.

Propagandistams neturint argumentų yra imamasi purvinų technologijų. Vienas iš būdų tautos atstovus parodyti kaip nesuvokiančius tikrovės, apgavikus, kvailius ir melagius, o kitoje pusėje „ekspertai“, „specialistai“ ir „profesionalai“. Tai jau buvo daroma ir agituojant už Europos sąjungą 2003 metais.

Perklausiau vienos Lietuvos stojimo į ES referendumo agitacinės laidos garso įrašą, kuris pateiktas VRK puslapyje. Tai 2003-05-02 dienos Lietuvos radijo agitacinė laida „Būkime europiečiai!“. Vedėjas Česlovas Burba. Tema: Ką Lietuva praras neįstojusi į ES? Dalyviai agituojantys „už“: Finansų ministrė Dalia Grybauskaitė ir Seimo vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis. Dalyviai agituojantys „prieš“: Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis ir ūkininkas žurnalistas Pranciškus Šliužas. Daugelis dalyvių yra ir šiomis dienomis išreiškiantys nuomonę ir poziciją. Siūlau šį įrašą atidžiai perklausyti:

Keletas pokalbio vietų labai aiškiai parodo kas suvokia tikrovę ir kas užsiima minėtomis purvinomis technologijomis ir propaganda.

Štai dvi trumpos atkarpos apie „Sodrą“ (nuo 29m05s iki 32m11s ir nuo 34m06s iki 35m37s):

Komentuoti neverta, nes visi puikiai suvokiame dabartinę „Sodros“ situaciją.

Pokalbio išklotinė:

Pranciškus Šliužas. Naktį nemiegojau ir vis galvojau, o gal aš ką nors praleidau, gal kur nors suklydau. Ir žinot, aš manau, šią laidą daugiausiai klauso žmonės kurie dabar namuose, ypač vyresnio amžiaus. Ir štai kai aš pamatau tuos agitacinius lapelius, kuriuose sakoma, jog jūsų vaikai ir anūkai galės laisvai judėti, išvažiuoti. Aš pagalvojau, palaukit, jie išvažiuos, dirbs kitur. Kas mokės „Sodros“ mokesčius Lietuvoje? Jeigu pagrindiniai dirbantys žmonės išvažiuos. Iš ko jūs seneliai, tėveliai gausite pensijas, man įdomu? Čia aišku ponia Grybauskaitė pažers kokių nors skaičių. Bet jūs tik patys pagalvokit. Dirbantys žmonės dirbs kitur. Jie kaups sau pensijom privačiuose fonduose. Jie ne čia mokės mokesčius. Todėl mokesčių sistema taip pabyrės. Jūs atsiminkite, jau šiame etape šitie žmonės dažniausiai jus apgavo jau kelis kartus. Pirmą kartą rublius velniop nunešė. Antrą kartą dolerius. Tas pats Šarkinas gražiai lūputes raitodamas sakė: „kaupkite kokia norite valiuta“. Aš 5 tūkstančius dolerių laikiau banke. Anksčiau skaičiavau 20 tūkstančių turiu litų, dabar skaičiuoju 15 turiu tūkstančių. Tai va, du kartus jau nukelnėjo, čia pat, žmones paprastus. Aš manau, dar einantį eurą, dar kartą nukelnės, čia labai gražiai. Todėl galvokite apie kiekvienas savo kišenę, prieš tai.

Česlovas Burba. Gerai suformuluotas klausimas. Beje, būčiau pateikęs ir aš jį. Sakoma, kad iš tiesų jauniems, gabiems žmonėms bus atvira Europos sąjungos ir mokslo, ir darbo erdvė. Tačiau seni žmonės klausia ministre. Taip, jeigu žmonės išvažiuos, pensijas kaupsis kaupiamuosiuose fonduose, nepriklausomai kurioje šalyje jisai būtų. Tai kas iš tiesų mokės pensijas tiems žmonėms, kurie liks gyventi čia?

Dalia Grybauskaitė. Na pirmiausia, tai nebus taip lengva išvažiuoti. Iš tiesų tik šešios šalys atveria sienas. Ir tas išvažiavimas, parodė praktika kitų šalių, buvo labai santykinai nedidelis. Ir paskui po septynių, maždaug, aštuonių metų prasideda grįžimo procesas. Todėl čia aš nemanyčiau, kad labai bus sudėtinga. Mokėjimai ir mokesčių sistema yra pritaikyta bet kokiam stresui. Lietuvos valstybė taip pat turi rezervą ir stabilizavimo fondą, kuris yra ir skirtas esant sudėtingai situacijai pagelbėti valstybei. Taigi valstybė yra pasiruošusi išoriniams nedideliems stresams. Na o visada mane domina, kai privatūs asmenys, ne specialistai mėgina aiškinti, kad kažkas nežino, arba nemoka, arba meluoja dėl mokesčių sistemos, patys nebūdami specialistais. Tai tokios konstatacijos, be abejo, visada kelia daug nuostabos. Kada diskusijoje dalyvaujantys žmonės menkai nusimanydami apie finansų ir mokesčių sistemas, tame tarpe Europos sistemos, mėgina aiškinti, kad ministrė, pavyzdžiui, gali pažerti skaičius. Aš ir dėl to nenoriu žerti, nėra su kuo ginčytis paprasčiausiai. Aš esu profesionalas, specialistas ir galiu garantuoti, kad visi dalykai bus numatyti laiku ir rezervų valstybė turi tam.

Vytenis Andriukaitis. Kai ponas Šliužas gąsdina, kad išvažiavę žmonės nemokės socialinio draudimo mokesčio, jis tiesiog meluoja. Galiu pasakyti tamstai, kad socialinės sistemos kiekvienoj valstybėj yra tų valstybių nuosavybė. Ir žmogus dirbantis Portugalijoj, privalės mokėti „Sodros“ mokestį, jeigu jis visiškai neiškeliaus.

Česlovas Burba. Lietuvai?

Vytenis Andriukaitis. Taip Lietuvai. O savo dalį, tuos privačios dalies kaupiamuosius, jis galės dėti į fondą. Ir antras dalykas. Portugalijoj jis turės dar vieną šansą. Jis ten, jau kaip legalus žmogus. Galės dirbti pagal Portugalijos įstatymus ir pretenduoti į dalį pensijos dydžio, kai jis dirbs toj šaly. Tai štai jis turi du pliusus. Jisai sau gali pasididinti dalį pensijos. Jo niekas neatleidžia nuo Lietuvos socialinio draudimo, nebent jis atsisakytų Lietuvos pilietybės ir išvažiuotų. Ir taip yra ne tik Lietuvoje, taip yra visur aplinkui. Taigi mes, negąsdinkime žmonių tuo, ko nėra. Iš tikrųjų pritarčiau ministrės pozicijai, kad ir profesionalams tikrai tiesiog būtų sunku dirbti.

Pranciškus Šliužas. Čia yra toks reikalas. Tu man į ranką kalbėk ką čia mes pasigilinsime kokiais nors tai. Aš kai jaučiu viską aplinkui geriau. Taip sakant, aš sakiau, šitie ponai yra astronautai, jie vaikšto ne žeme. Šiaip, miela tamsta, ten kur klausėte kur pablogėjo. Visų iki šiol įstojusių šalių sąlygos stojimo, buvo kelis kartus geresnės, negu dabar stojančių.

Ištrauka apie išmokas (nuo 44m56s iki 45m49s):

Tai taip pat jau ilgai besitęsiančių, deja, tik kalbų, o ne darbų ir pasiektų realių rezultatų objektas.

Pokalbio išklotinė:

Pranciškus Šliužas. Aš noriu kirsti lažybų, nežinau su kuo. Lažintis iš to, kad jeigu mes, kuris nors Lietuvos kaimas, gaus bent pusę pažadėtos paramos. Aš, pavyzdžiui, atiduodu visų trijų metų paramą, kurią aš gausiu iš Europos sąjungos. Bet jeigu mes jos negausime, aš norėčiau gauti trijų metų Vytenio Andriukaičio atlyginimą. Jeigu jie garantuoti tokia parama, tai aš lažinuosi. Lažinuosi nedvejodamas.

Česlovas Burba. Bandykime išvengti lažybų tiesioginio eterio metu.

Dalia Grybauskaitė. Aš labai trumpai. Be lažybų. Norėčiau pasakyti, kad tas lėšas yra numačiusi ir mums finansuos ir perves būtent Europos sąjunga. Taigi, jų nei pavogti, nei nusavinti kam nors kitam, negu tikslingai žemės ūkiui, nebus įmanoma.

Ištrauka apie skolą (nuo 51m38s iki 52m07s):

Pakankamai tiksliai Pranciškaus Šliužo numatytas skolos dydis, nors jis tik „paprastas“, o ne „ekspertas“. Dar kartą atkreipsiu dėmesį, kad pokalbis vyko 2003-05-02, o kalbama buvo apie 2004, 2005 metus. Duomenys apie skolą paimti iš www.2g.lt.

Pokalbio išklotinė:

Pranciškus Šliužas. Rezultate, jau 2004 metų pabaigoje Lietuva turės, na gal 2005 metų pradžioje, maždaug 3 milijardus litų nuostolių bendrame šalies balanse. Prarandant, būtent, pirmiausiai dėl maisto ūkio praradimų ir kitų dalykų. Va tokie bus bendri balansai. Patikėkit manimi.

Dalia Grybauskaitė. Gal reikėtų kviesti poną Šliužą finansų patarėju. Va tiek skaičių žino ir tiek nusimano mokesčių politikoj, kad stebėtina klausyt.

Suprantama, kad kai kurie tuometinio pokalbio dalyviai dabar taip pat labai daug ką turėtų pasakyti, surastų kaltų, įvairių aplinkos neigiamų poveikių. Jie jokiu būdu nepripažintų kas buvo teisus ir kalbėjo suprasdamas tikrovę. Neabejoju, kad dabar suvokiantys ir išlaikantys vertybes yra tie patys. Linkiu, kad suvokiančių tikrovę ir saugojančių vertybes vis daugėtų.

Kategorijos: Garsai, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

37 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Dalia Grybauskaitė: „Aš ir dėl to nenoriu žerti, nėra su kuo ginčytis paprasčiausiai. Aš esu profesionalas, specialistas ir galiu garantuoti, kad visi dalykai bus numatyti laiku ir rezervų valstybė turi tam. (…)Aš labai trumpai. Be lažybų. Norėčiau pasakyti, kad tas lėšas yra numačiusi ir mums finansuos ir perves būtent Europos sąjunga. Taigi, jų nei pavogti, nei nusavinti kam nors kitam, negu tikslingai žemės ūkiui, nebus įmanoma.“
  Vytenis Andriukaitis.: „Kai ponas Šliužas gąsdina, kad išvažiavę žmonės nemokės socialinio draudimo mokesčio, jis tiesiog meluoja.“
  Faktas: „Pakankamai tiksliai Pranciškaus Šliužo numatytas skolos dydis, nors jis tik „paprastas“, o ne „ekspertas“.“ Akivaizdu, kad kiekvienas gali suprasti ir suvokti situaciją, tik reikia jos „projekciją“ perkelti į buitinę(šeimos) situaciją. Tada teisingas sprendimas yra garantuotas. O kas neturi šeimos, tas nieko negali suprasti. Kaip daug kart rašiau kiekvienas „profesionalas, specialistas ir …“ yra sukčiai, arba „testinių mokslu“ dundukai.

 2. Liepa:

  Už tai ir gyvenam blogai, kad visokie “specialistai ir ekspertai’ yra ne tik nespecialistai, neekspertai, bet dar ir melagiai, be sąžinės žmonės.

  • kostas:

   Gyvenam blogai, kadangi esame kolonizuoti, turime mokėti metropolijai duoklę (per “skandinavų” bankus),
   todėl, kad turime kolonijinę valiutą – “valiutų valdybos modėlį”, t.y. turime apmokėti pasaulio parazito JAV
   egzistenciją, kuris suryja dvigubai daugiau, negi sukuria, kad turime siuntinėti savo kareivius į kolonijinius
   karus, todėl, kad metropolija sunaikino mūsų atominę elektrinę, mūsų pramonę, todėl, kad į metropoliją
   buvo ižvežtas prievartiniams darbams mūsų jaunimas, todėl, kad turime vykdyti kolonijinio Briuselio direktyvas ir t.t.

 3. Lietuvis:

  Ačiū Jums už straipsnį. Prašau įdėkite audio įrašus į Youtube…

 4. "Tautininkais" pasivadinusi penktoji koloną tęsia prieš tautos ateitį nukreiptą veiklą:

  Be galo jaunus žmonės ERZINA IR SUAKTYVĖJUSIOS RĖKSNIŲ BANDOS: Pirmiausia tai buvo besiskėryčiojusi ir Lietuvą šokdinusi savavaliaujančių rėksnių komanda Garliavos patvoryje.
  Po to – naivūs nukiautę žmogeliai prabalsavo prieš Visagino AE.
  Greitai ją pakeitė žemgrobių ir juos palaikančių nacionalistų referendumo dėl žemės nepardavimo iniciatyvą ir visokie susiję “saugikliai”.
  Na, o vakar – penktąją koloną virtę Lietuvos tautininkai vėl suskubo į VRK su nauja, bet kokias Lietuvos perspektyvas žlugdančia iniciatyva – referendumu dėl EURO įvedimo.
  Apgailėtina, kad tokia mūsų visuomenė ir joje randa terpę Lietuvos perspektyvai priešiškos penktakolonių grupuotės. Reikia tik tikėtis, kad Lietuvos žmonės antrą kartą neužlips ant to paties grėblio, ant kurio užlipo balsuodami prieš Visagino AE.

 5. Gražina:

  Pranciškus Šliužas, ūkininkas-žurnalistas, jau tada pramatė, kas atsitiks, įstojus į EU. Tuo tarpu Dalia Grybauskaitė, būdama ekonomistė, niekindama Pranciškų, kaip nemokšą, save vertindama kaip neįkainuojamą specialistę, praskolino Lietuvą! Įdomu, ką šiandien ji apie tai pasakytų? Ar bent pripažintų, kad suklydo? Juk šiandien tiek diskutuojame apie esamus ir būsimus pensininkus. Esamiems jau nieko `nebereikia`, bet kas bus su būsimais, kai jau šiandien matome kaip pildosi `nemokšos` Šliužo pranašystės! O norėtųsi išgirsti ir apie jos tada duotą `specialistės` garantą ir dėl emigrantų ir dėl būsimų pensininkų.
  Kai rinksime naują Prezidentą mąstykime, ar mums reikia tokių, kaip Grybauskaitė, ar tokių kaip Šliužas. Tiesa, Pranciškus nepretenduoja į Prezidentus, bet jis turi kandidatų bendraminčių

 6. kostas:

  Referendumas- tiesioginės demokratijos įrankis, kuomet atstovaujamosios demokratijos mechanizmas surūdijęs ir
  nebeveikia, kaip tai nutiko Lietuvoje su susikompromitavusiu, tik savo algomis ir atostogomis besirūpinančiu seimu.
  Aš labai abejoju, kad Lietuvai reikalinga Prezidento institucija. Funkcijų jokių, o sąnaudos milžiniškos. Ar Prezidentas reikalingas tam, kad vaikams įteiktų kalėdines dovananėles, o laisvu nuo pakabukų dalijimo laiku mums meluotų, tyčiotusi iš piliečių?

  • bartas:

   O ką . Ateis laikas paskaičiuosim, pasitarsim gal ir panaikinsim. Kaip Tautos dauguma pasakys, tą ir Dievais palaimins.

   • kakadu:

    Nesusireikšmink, Bartai, keliese jūs čia skaičiuosit .Pas ką imsit pinigų referėndumams.Jau matosi,kad ateityje per mėnesį kokių penkių referėndumų neužteks o kiek per metus .Karbauskis daugiau neduos, teks pas Maskvą skolintis.

    • bartas:

     Nemanau , kad mano mintys kažkuo reikšmingos . O dėl skaičiavimo tai, “kakadu”, tikriausiai nesusireikšminsi ir man padėsi. Darysim tiek apklausų(referendumų), (Lansbergis irgi pergyvena dėl to pačio), kol nepadarysim tvarkos, kad valdžia tarnautų mums, o “kakadu ” ir “bartas” savo valstybėje – Lietuva jaustusi laimingi. Net apsiseilėjau taip svajodamas.
     Iš kur imsim pinigų? Lietuvos ižde yra sunešta daug daug pinigų. Bet tame “aruode” atsirado daug, daug pelių. Tada vėl tarsimės , kaip išnuodyti graužikus. Kad nereiktų Maskvos maldauti
     O kai saulė sušvis ant Lietuvos , tai “kakadu” galėsi smagiai čiulbėti, kaip tikros Australijos, kakadu.

    • Juozas:

     pamažinus “šešėlį” viršūnėse užteks pinigų referendumams ir dar liks. Valdžiažmogiai per metus išvagia astronomines sumas ! ..o suverčia kaltę ant bobučių , prekiaujančių krapais .

 7. N:

  Gera žinia. Vyriausiasis administracinis teismas šiandien atmetė liberalų ir konservų skundą dėl VRK sprendimo dėl referendumo.

 8. Prusas:

  akivaizdus mizniaus vytenio povilo ir surudijusios geldos gzybowskos melas

 9. QQ:

  Manau, geriau apie ekonominius dalykus komentuotų Rolandas Paulauskas.

 10. nėra šašltinio:

  Biudžeto 3mlrd skolą nuspėjo tiksliai, g.A.Šliužas

 11. LosAngeles:

  Va cia tai informacija… Skleiskite ja kuo placiau, dekite nuorodas i facebook’us, i savo puslapius, siuntinekite savo draugams ir pazistamiems. Bus tokiu kurie neisgirs, na bet tai visada buvo… Bet kiekvienas doras zmogus turetu isiklausyti i sia, jau istorine tapusia, situacija. Puikiai, be ‘kosmetikos’ matosi kas yra kas ant Lietuveles. Kas ja rupinasi ir jai tarnauja, o kas tarnauja… Na kazkam jie be abejo tarnauja, bet akivaizdziai ne Lietuvai ir jos zmonems. Tai itin aktuali informacija, labai didele padeka autoriui uz rimta analitini darba. Tik taip ‘ekspertus’ ir galima ‘nuleisti’ (geriausia- i unitaza).
  Siandien vel pastebimas itin aktyvus ‘ekspertu’ darbas klaidinant zmones del referendumo svarbos ir jo siekiu. Galima net neabejoti, kad sie ‘ekspertai’ (Vegele, Austrevicius, Masiuliai ir t.t.) yra to pacio lizdo pauksteliai kaip ir straipsnyje minimieji (beje, idomiausia kad pati ‘ponia’ saves nepasikuklino taip pavadinti. Idomu ka ji apie tai pasakytu siandien… Net neabejoju kad atsakymo nebus). Skleiskite visi sia informacija kiek galite placiau, nes tik situacijos viesumas gali sudaryti placiajai visuomenei teisinga siandienos padeties vertinima.

 12. Juozas:

  kaip ne keista būtų , bet iš Grybauskaitės neišgirdau nieko kompetentingo, išskyrus pagyras apie “kompetenciją” ir P.Šliužo niekinimą. Iš laiko perspektyvos matome, kad Andriukaitis ir Grybauskaitė laiko ir kompetencijos egzmino neišlaikė . Kad ir apmaudu šiek tiek, bet P.Šliužo mintys(beveik visos ) ėjo tiesiai į dešimtuką.

 13. Tautos valia yra auksciau visko. Kgb majore tarnauja globalistu interesams. Issirinksime prezedenta Tautininka ir teisininkai ivertins jos Konstitucijos pazeidimus.

 14. pensininkas:

  Žinote labai sunku atsekti, kas meluoja, nes kai paskutiniu momentu, pradedama kompanija prieš, tai kyla klausimas, tai kodėl iniciatoriai taip ilgai miegojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: