93-oji Maidano diena. Artėja V.Janukovyčiaus politinis galas? (video, tiesioginė transliacija) (34)

Fesibuko nuotr.

Fesibuko nuotr.

Šiandien, vasario 22 dieną, Kijeve politinė situacija sparčiai keičiasi. Ukrainos parlamento pirmininkas Vladimiras Rybakas, kuris yra prezidento V.Janukovyčiaus sąjungininkas, šeštadienį pareiškė atsistatydinantis dėl pašlijusios sveikatos.

Aukščiausia Rada šiandien išsirinko naują vadovą. Juo išrinktas Aleksandras Turčinovas. Už jį balsavo 288 deputatai iš 326 dalyvavusių.

Šiandien valdžios įstaigų kontrolę Kijeve perėmė protestuotojai. Naujieji tvarkdariai užėmė Aukščiausios rados, prezidento administracijos, ministro pirmininko ir kitus administracinius pastatus.

Nėra žinoma kur yra dabartinis Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius. Ateina prieštaringos žinios, kad jis išvykęs į Rusiją, Saudo Arabiją ar vis dar esantis Ukrainoje.

Liga.net, A.Perkino nuotr. nuotr.

Liga.net, A.Perkino nuotr. nuotr.

Aukščiausioji rada šiandien pagaliau patvirtino sugrąžintą 2004 metų Ukrainos konstituciją. Už tai balsavo 325 deputatai.

Vasario 22 diena

04:30 val. Pranešama, kad V. Janukovyčius pabėgo. Jo lėktuvas nusileido Fudžeiros oro uoste Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Anksčiau buvo skelbiama, kad jis išskrido į Charkovą, bet Charkovo oro uostas paneigė šį pranešimą.

7:45 val. Paskelbta, kad Rusija yra pasirengusi įvesti kariuomenę į Krymą, esą tam, kad apgintų ten gyvenančiu rusus ir savo karines bazes.

8:20 val. Maidano komendantas, savigynos vadas, Aukščiausiosios Rados deputatas Andrejus Parubij nuo Maidano scenos pranešė, kad sukilėliai visiškai kontroliuoja Kijevą. Savigynos pajėgos saugo prezidentūrą, Aukščiausiąj Radą, vyriausybę ir kitus valdžios pastatus.

09:35 val. Nors anksčiau buvo skelbta, kad V. Janukovyčius pabėgo į Jungtinius Arabų Emyratue, tačiau „Интерфакс-Украинa” pranešė, kad Ukrainos prezidentas atskrido į Charkovą ir ketina dalyvauti čia rengiamame Regionų partijos suvažiavime.

10:20 val. Skelbiama, kad Aukščiausioje Radoje, prasidejusiame posėdyje, nėra daugumos Regionų partijos narių, taip pat parlamento pirmininko Vladimiro Rybako ir jo pavaduotojo Igorio Kaletniko. V. Rybakas parašė atsistatydinimo pareiškimą.

10:50 val. V. Janukovyčiaus rezidencija Mežigorje nebesaugoma, ten įleidžiami žurnalistai. „Teritorija visiškai tuščia, apsaugininkai sako, kad atėję anksti ryte nerado nė vieno žmogaus. Mes paklausėme, ar jie matė prezidentą, kur jis išvyko ir ar ketina grįžti. Jie atsakė, kad nenori kištis į politiką, bet nieko nematė ir mano, kad prezidentas nebegrįš, nes kažkas paėmė jo asmeninius daiktus” – pranešė televizijos „5 kanalo” žurnalistė, transliavusi reportažą iš anksčiau tik išrinktiesiems žurnalistams prieinamos rezidencij

11:20 val. Nežinia kur dingo buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka, kurį Aukščiausioji rada vakar nušalino nuo pareigų.

11:50 val. Pranešama, kad V. Janukovyčius neketina dalyvauti Charkove vyksiančiame Regionų partijos suvažiavime, esą jis planuoja susitikti su rinkėjais ir padaryti pareiškimą per televiziją. Taip pat skelbiama, kad Charkove yra ir prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas.

12:08 val. Į sukilėlių perimtą prezidento rezidenciją renkasi žmonės pažiūrėti, kaip gyveno V. janukovyčius…

12:12 val. Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis, per spaudos konferenciją Varšuvoje pasakė, kad su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi pasiektas susitarimas dėl politinės krizės jo šalyje sprendimo asmeninio susikompromitavusio vadovo saugumo neužtikrina irpatikino, kad tokio punkto susitarime nėra. Tad aiškėja kodėl V.Janukovyčius paspruko.

12:35 val. Aukščiausia Rada išrinko naują vadovą. Juo tapo Aleksandras Turčinovas. Už jį balsavo 288 deputatai iš 326 dalyvavusių. A.Turčinavo kandidatūrą Radai pateikė A. Jaceniukas, O. Tiahnibokas ir I.Eremejevas. Prieš išrenkant naują Aukščiausiosios Rados (AR) pirmininką buvo nubalsuota už buvusio AR pirmininko Volodymiyro Rybako ir pirmojo vicepirmininko Igario Kaletniko atšaukimą iš pareigų.

Išrinktasis AR pirmininkas A.Turčinovas pareiškė, kad pirmiausia sieks, kad būtų atkurtas pilnavertis 2004-ųjų metų konstitucijos galiojimas. Jis taip pat pažadėjo atsistatydinti jeigu to prireiktu kuriant koalicinę vyriausybę.

Aukščiausioje Radoje be kita ko buvo įregistruoti nutarimų projektai dėl politinės atsakomybės už padėtį Ukrainoje ir pirmalaikių prezidento rinkimų 2014 04 27 d.

13:10 val. Ukrainos VRM pareiškė, tarnaujanti „išimtinai Ukrainos liaudžiai ir visiškai pritaria piliečių siekiui greitų permainų“.

13:20 val. Apie pora šimtų maidaniečių pradėjo Marinsko parko valymo darbus. Šiame parke buvo įsikūrę antimaidaniečiai ir milicijos pajėgos.

13:40 val. Aukščiausioji rada nušalino nuo pareigų generalinį prokurorą Viktorą Pšonką.

13:50 val. Rados deputatas Arsenas Avakovas paskirtas laikinuoju vidaus reikalų ministru.

Aukščiausioji rada priėmė sprendimą, kuriuo buvusioji premjerė Julija Timošenko išleidžiama į laisvę.

13:50 val. Aukščiausiosios rados pirmininkas A.Turčinovas kreipėsi į deputatus, prašydamas surasti prezidento buvimo vietą. Šis klausimas iškilo, nes būtina, kad V.Janukovyčius pasirašytų rados priimtus įstatymus.

14:00 val. Aukščiausia Rada iki 16 val. paskelbė pertrauką. Jos metu deptutatai turės laiko susipažinti su įstatymų projektais, kurie bus vėliau priimami.

14:20 val. Pranešama, kad Julija Tymošenko išėjo į laisvę.

14:30 val. Tęsiasi V.Janukovyčiaus paieškos. Žiniasklaida praneša, kad lėktuvas, kuriuo skrido Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius, iš tiesų nusileido Charkove, tačiau ne pagrindiniame oro uoste, o Charkovo aviacijos gamyklos teritorijoje.

15:00 val. Ukrainoje sklinda gandai, kad šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius atsistatydino.

15:50 val. Ukrainos visuomeninė žmogaus teisių pažeidimus tirianti ir jų prevencija užsiimanti komisija pradėjo sudarinėti sąrašą aukštas pareigas užimančių šalies valdžios pareigūnų, susijusių su jėgos panaudojimu prieš taikius Maidano protestuotojus.
Šiame sąraše jau yra 25 asmenys.

16:20 val. V.Janukovyčius per televiziją pasakė, kad yra Charkove ir davė suprasti, kad nesitrauks. Dabartinius įvykius Ukrainoje prilygino fašizmui Vokietijoje.

16:40 val. Charkove į Maidano mitingą susirinko 40 tūkst. žmonių.

Stroyobzor.ua nuotr.

Stroyobzor.ua nuotr.

16:50 val. Ukrainos ginkluotosios pajėgos lieka ištikimos tautai. Ukrainos gynybos ministerija pabrėžia, kad šalies ginkluotosios pajėgos jokiais būdais negali ir nebus įpainiotos į politinį konfliktą.

17:10 val. Aukščiausioji rada atstatydino V.Janukovyčiu, nes šis paliko prezidentūrą ir neatlieka jam pavestų pareigų. Nutarta prezidento rinkimus Ukrainoje surengti gegužės 25 dieną.

17:30 val. Sekmadienį 16 val. Vilniaus knygų mugėje skelbiamas naujas renginys, skirtas Ukrainos palaikymui. Renginio metu bus pristatyta literatūrinė Ukraina – susipažįstama su poezijos, prozos vertimais į lietuvių kalbą, klausomasi ištraukų iš tekstų. Renginyje dalyvaus poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas A.A.Jonynas, Nacionalinės premijos laureatas V. Braziūnas ir kiti. Vertėjas iš ukrainiečių kalbos Vasil Kapkan skaitys ištraukas iš Marijos Matiós knygos „Saldžioji Darusia“, kurios autorė šiuo metu kovoja Maidane.

„Sveika, Ukraina!“ – literatūros renginys Vilniaus knygų mugėje, vasario 23 d., sekmadienį, 16 val., konferencijų salėje 5.1.

18:00 val. Julija Tymošenko jau laisvėje, tai pratvirtino „TSN“ žuralistai. Vakare ji turėtų pasirodyti Kijevo Laisvės aikštėje.

18:20 val. J,Tymošenko jau laisvėje pasakė, kad šiandien režimas krito ir krito ne diplomatų, o žmonių valia.

18:40 val. J.Tymošenko sieks prezidento pareigų Ukrainoje, tai ji pranešė žurnalistams, prieš išskrendant į Kijevą, kur ji žada pasirodyti laisvės aikštėje.

19:25 val. Ukrainos Chmelnickio mieste vasario 19 dieną per Saugumo tarnybos pastato šturmą sužeista moteris mirė. Chmelnickio miesto ligoninės gydytojai tris dienas kovojo dėl 73 metų Liudmilos Šeremet gyvybės. Kulka jai buvo pažeidusi galvos smegenis ir ji, taip ir neatgavusi sąmonės, mirė.

19:40 val. Laisvės aikštė, kur susirinkę tūkstančiai ukrainiečių, sužibo tūkstančiais žvakučių, pagerbiant žuvusius už laisvę.

V.Kondratovos nuotr.

V.Kondratovos nuotr.

21:15 val. Pasirodė naujas įrašas apie Maidano kovotojų mirtiną apšaudymą, galima sakyti, jų pačių akimis (perspėjame, kad vaizdai gali šokiruoti).

21:30 val. Maidane pasirodė J.Tymošenko. Susirinkusieji skanduoja „Julia, Julia“.

J.Tymošenko

23:06 val. Ukrainos valstybinės sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad ginkluoti žmonės bandė papirkti pasieniečius, kad leistų išskristi iš Donecko oro uosto lėktuvui su V. Janukovyčiumi. Pasieniečiams atsisakius tai padaryti prie lėktuvo privažiavo du šarvuoti automobiliai ir išsivežė iš lėktuvo išėjusį V.Janukovyčių

Tiesioginės transliacijos iš Maidano

Hromadske.tv vasario 19 d. transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

34 komentarai

 1. N:

  Janukas ir taip jau politinis lavonas. Gali būti ir tikras lavonas, jei leis fašistams ir banditams užgrobti valdžią. Taip kad jam jau nebeliko nieko kito, kaip tik maldauti Putino pagalbos. Ir ji ateis.

  • N:

   Straipsnis melagingas. Rada nesugrąžino 2004 konstitucijos, tik pritarė tokiam žingsniui. Ir VRM’as neperėjo į banditų pusę. Tik vienas dalinys dar prieš 2 dienas perėjo. VRM pastatą Kijeve užėmė banditai. Bet pastatas tai ne ministerija, iš ministro pusės nebuvo jokio pareiškimo.

   • kostas:

    Pietrytinės sritys, Krymas ir Sevastopolis pareiškė, kad konstitucinę teisę užtikrins sąvistoviai, o Janukovičius neatsisakė įgaliojimų.
    Pirminis JAV organizuoto pilietinio karo rezultatas: Ukraina suskaldyta.

    • kakadu:

     Neverkit pas kapą narsiųjų draugų……… Janukovičius tepė slydes . Taip, kad ir jūsų abiejų paslaugų Alke nebereikia. Slėpkitės Bezdonyse arba į Brenčiuose.

     • N:

      Janukovyčius vis dar prezidentas, pareiškė neketinantis atsistatydinti ir pasirašyti nei vieno vakar Rados priimto teisės akto. O banditai, užgrobę valdžią, neteisėtai ką tik paleido Timošenko iš kalėjimo ir neteisėtai paskelbė apie pirmalaikius rinkimus. Rytoj baigsis olimpiada, Putinui atsiriš rankos. Gaila, kad mazgotė Janukas nesutraiškė jų vos tik prasidėjo neramumai. Dabar žus dešimtys, gal ir šimtai tūkstančių. Nes Ukrainoje be pilietinio karo jau nebeišeis tvarkos įvesti.

 2. Studentas:

  Bus jam nepasirašinėti intehracijos į Europos Sąjungą sutarties. Jaunimas tokių dalykų nedovanoja 🙂

 3. svarbiausia,:

  Kad visa šita pekla prasidėjo iš kart po “asociacijos sutarties” nepasirašymo. Neįsivaizduoju kaip oponentai sugebėtų paneigt jog Janukovičius buvo teisus tuo atveju.

  • Žinovs:

   O Lietuvoj pabandyk paneigt, kad nereik ES. Tokė studentė aks tau iškabians… Žiono pats. Ir mana vaikė Vilniuj studijuoj. Per koks mets liberalės pasidare. Tik pabandyk pasakyt, kad ES yra blogė.
   Visiškė nennustebčio, kad Vilniuj, jei tik referendumė laimėt, jie į gatėvs išeit. Tautinės vertybės jų nedomėn. Tad nežiono, kėp su tais referendumės. Jei vaikė per juos emigruos tai ir mum nieka gera.

   • N:

    Vaikai jau emigravo ir emigruos ne dėl referendumo, o dėl dabartinio režimo daug metų vykdomos politikos. Nereikia tikėti gąsdinimais, kad referendumas ką nors iš esmės pakeis Lietuvoje, kad iš esmės pablogėtų padėtis. Tai pigi liberastų ir išdavikų propaganda. Užtat švietimo ir mokslo režimas kartu su universitetų rektoriais įrodinėja mokamo mokslo būtinumą ir gali bandyti inicijuoti net Konastitucijos keitimą. Štai dėl ko tikrai jaunimas bėgs. Aišku, nieko gero, kad valstybė savo lėšom išmokslina, o paskui jaunimas emigruoja, bet mokamas mokslas galutinai jaunimą padarys abejingais Lietuvai.

    • Žinovs:

     Abejoj, kad kiors šako, ant katros patys sėd. Ko tadom vės Vilnios Universiteta Docantė darios? Jei moksl bos mokams jie be darba lioks 🙂 Ne, čė kažkas kita. Priš sav gė nekovos.

     • N:

      Neliks be darbo. Ir taip daug kas moka už mokslą. Mokės visi. Tie, kas neturi, nesimokys. Kas turi, tas mokysis. Žada, kad mokestis bus apie 1000 litų visiems už metus. Bet esmė ne mokesčio dydyje, o principe – valstybei nereikia išsimokslinusio jaunimo. Studijų kokybė ir tai, kad mokosi tie, kas košės galvoje neturi – kita tema.

 4. Dar:

  Tegyvuoja Ukrainos revoliucija. Orumo revoliucija. Tai pavyzdys mums.

 5. gintas:

  Bijau, kad perversmą organizavo ir finansavo JAV ir ES valdžioje esantys liberastai.

  • Nepolitikas:

   Taip, tu teisus. Na, nežinau ką ten rusai rodė, tačiau mačiau visą Janukovyčiaus interviu(per „ictv“) Charkove. Faktiškai jis patvirtino, ką dauguma rašė čia(Alke) komentaruose. Tai yra neofašistinis perversmas, liaudiškai banditų. Kad tai yra ne Ukrainos „projektas“ ir kada korespondentai jį „prispaudė“, prisipažino tai JAV ir dalinai ES namų darbas. Bet smulkiau aiškinti nenorėjo. Pasakė kad visą valdžią yra mušamą. Grasinama ir Konstituciniam Teismui, Teismams ir t.t. Pats jis vos spėjo išgelbėti Rados pirmininką, kuri sumušta su šeima išvežė iš Kijevo. Jam bėgant iš Kijevo jo automobilius buvo apšaudytas iš automatu, nors: „Man davė garantijas visi TARPTAUTINIAI tarpininkai, su kuriais aš dirbau, kad jie garantuoja saugumą“. Tai pat jis patvirtino, kad jokie Rados sprendimai yra neteisėti, kadangi priimi „po smurto“ ir negalioja. Na, kaip sakė vienas Lietuvos rusas: Jo vaizdelis buvo ne koks, pavargęs ir be „blizgesio“. Matosi gerokai apsišikęs. Taip pat parodė tik trumpai visos Ukrainos deputatų suvažiavimą(Charkove), na sprendimai gana „kieti“. Juokingai skamba: Ukrainos ginkluotosios pajėgos lieka ištikimos tautai. Klausimas tik kokiai tautai? Ukrainos gynybos ministerija pabrėžia, kad šalies ginkluotosios pajėgos jokiais būdais negali ir nebus įpainiotos į politinį konfliktą. Ar tai „politinis“ konfliktas? Ar intervencija? Jog virš 50 tūkst. ukrainiečių pabėgo iš vakarų demokratijos: kas į Krymą, kas į Rusiją. Apšaudytas turistų autobusas, kuris vežė baltarusius ir rusus į Karpatus (pagal kelialapius) yra aukų.

   • N:

    VRM irgi pareiškė, kad gins tautos interesus. Tačiau naujai rados paskirtas ministras prakalvo apie banditų įtraukimą į miliciją ir kitas VRM struktūras. Tymošenko jau paleista (neteisėtai!) ir mitinguoja ar greitai mitinguos dar šiandien Maidane.

 6. Labai keista, kuomet tautiniame portale aktyviai reiškiasi tie, kuriems kremliaus propagandinė melagių TV taip “išplovė” smegenis!

  • N:

   O tau išplovė smegenis gėjropos propagandistai.

   • Aras:

    Tikrai keista 🙂 nesitikėjau čia rasti tiek vienos spalvos nuomonių. Smegenis plauna visi. Ukrainoje taip pat buvo tos trečios šalys, tiek Rusija, tiek JAV ir kiti, bet nepastebėti tautos valios (kad ir užburtos kažkiek), nesugebėti suprasti tos pamokos…, manau, kad kai kuriais požiūriais mums yra ko mokytis iš ukrainiečių ir daug mokytis. ES man jokia “šventa karvė”, ji didelis pavojus…

    • Nepolitikas:

     O tu pažiūrėk į Alkos simboliką. Kokia vėlyva ten plevėsuoja? Mūsų ar Ukrainos ? Tai daug ką pasako…… 🙂 )))

    • N:

     Kokios tautos valios? Tauta buvo pasinaudota bukai. Jei tau reikia tautos valios, kodėl niekas Ukrainoje nekalbėjo apie referendumą? Vakarai taip pat tokios minties net nekėlė. Vos tik Janukovyčius nepasirašė sutarties, iš karto prasidėjo puolimas, kuris greitai peraugo į atvirą Vakarų remiamą banditizmo ir teroro bangą su siekiu nuversti prezidentą.

     • Nepolitikas:

      Vienas Ukrainos deputatas, pabėgęs iš Kijevo rodė dar 1993 metais ES išleista knygutę(„siauram“ naudojimui). Ten yra pateiktas „tautos valios“ scenarijus. Pirma reikia papirkti skurde gyvenančius, net bomžus, kad išeitu į mitingą, kartu su „visuomenininkais“. Antra etapas: reikia jos ten „primaitinti“ ir prigirdyti (degtinė su narkotikais), privesti prie euforijos. Trečias etapas: per koncertus pritraukti antrą ešeloną – jaunimą, net moksleivius ir pastoviai palaikyti „euforijos“ būklę. Ketvirtas etapas per „euforiją“, nepastebėtai į numatomą įvykių vietą pristatyti arsenalą. Kada „mitinguotojų“ masė pasieks kritinės ribą, įveisti gerai paruoštus „aktyvistus“ ir apmokytus „kovotojus“. Tada pasibaigia koncertai ir prasideda „tautos valios“ vykdymas. Taigi šitą knygutę reikėtu ir mums paskaityti. Kaip ne kaip o „Main Kampf“ reikia žinoti. Viskas gali atsitikti ir mums dėl savo žemės.

      • N:

       Ar jis rašo, kas visa tai turi finansuoti ir kaip dėl palaikymo iš užsienio. Na aišku, kad tokį perversmą turi palaikyti Vakarai. Lietuvoje toks scenarijus neįmanomas, nes nei pinigų, nei politinio palaikymo Vakarai neduos – juos dabartinis režimas tenkima.

 7. Baudadarijus:

  Nu, všysko, Kievo našo… Demarkacinė linija – frontas Donėriprusas-Borišteinas… Gintrakų takai…Paaukščių takai tarp tautų, tarp varvarų, tarp barbartinykų,…. Bars bars…

 8. Znakorius:

  Netgi paleido tą vagį ir nusikaltėlę tymošenko. ?.Na dabar, tai bus….

 9. VAŠA RODINA:

  S dniom zascitnika otiečestva, tovarišč “N” i drugije storoniki!
  Rodina liubit vas!

  • prašalaitis:

   Nereikia duoti durniams kelio, durniams vieta durnių namuose, o ne viešoje erdvėje. Kuo skiriasi durnius, nuo normalaus žmogaus – durnius yra įžūlus, landus ir chamiškas. Davėm jiems savo laiku kelią, štai ir turim dabar vietoj valdžios institucijų parsidavusių durnių, iškrypėlių ir idiotų namus. O šitas komentatorius yra eilinis troliukas, kuris tik smaginasi, todėl jam reikia pasiūlyti – Kiss our asses, darling.

   • saule:

    Tikrai labai gaila zuvusiu zmoniu, – zuvusiu nuo savo tautieciu – ginkluotos milicijos ir ‘titusku’. Dar labiau gaila gyvuju, kuriems teks gyventi, paturys tiek daug visokiu netekciu. Revoliucija, grieciausiai, pasinaudos, kaip tai ir ivyko Lietuvoj po Sausio auku. Pasaulis eina is proto: kalba ginklai, liejasi kraujas – tikra puota iskrypeliams pasaulinio maro metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: