Vyks konferencija „Vasario 16-osios ir Kovo 11-sios aktai – ar patinka jie valdančiajai koalicijai?“ (11)

Vasario 20 d. 17 val. Vilniuje, Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39). vyks „Vilnijos“ draugijos konferencija „Vasario 16-osios ir Kovo 11-sios aktai – ar patinka jie valdančiajai koalicijai?“

Pranešimus konferencijoje  skaitys Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas, profesorius  Vytautas Radžvilas, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius, Seimo narys Valentinas Stundys, kultūrologė Nijolė Balčiūnienė ir kiti.

Konferencijos metu bus aptarti šie klausimai:

1. Kodėl valdančioji dauguma nenori laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Seimui pateikė prieškonstitucinį „Tautinių mažumų įstatymo“ projektą?
2. Kodėl pietryčių Lietuvoje nėra galimybės laisvai pasirinkti darželį ir mokyklą valstybine
kalba?
3. Kodėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, nevykdant teismų sprendimų dėl dvikalbių gatvių užrašų, neoficialiai pripažįstama teritorinė autonomija?
4. Kodėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, tarsi kokiame užsienyje, autobusai kursuoja ir su iškraipytais vietovių pavadinimais, parašytais lenkiška abėcėle?
5. Kodėl Seimo Lenkų rinkimų akcijos frakcija gali nesilaikyti priesaikos, įstatymų ir įžeisti Sausio 13-osios aukų atminimą?
6. Kodėl už priešvalstybinę veiklą Energetikos viceministrei Renatai Cytackai ir Kultūros viceministrui Edvardui Trusevičiui mokesčių mokėtojai turi mokėti algas?
7. Ar teisingai pasielgė valdžia, paskirdama Vilniuje tomaševskininkams 200 sklypų žemės?
8. Ar visuomeninės organizacijos, besilaikančios įstatymų, gali būti persekiojamos?
9. Kodėl Respublikos vyriausybė nekreipia dėmesio į 50-ties tūkstančių piliečių, 100 kultūros ir mokslo atstovų, 2 mitingų ir 5 piketų reikalavimus laikytis LR Konstitucijos, Valstybinės kalbos, Švietimo ir kitų įstatymų?
10. Kodėl, turėdama geriausias pasaulyje sąlygas švietimui ir kultūrai palaikyti, LLRA kelia triukšmą dėl lenkų bendruomenės teisių pažeidimo, o etninių lietuvių žemių lietuviai Lenkijoje, turėdami žymiai blogesnes sąlygas, priversti tylėti?

Alkas.lt redakcija planuoja paskelbti konferencijos vaizdo įrašą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Getautas:

  Į visus tuos klausimus atsakymas vienas: todėl, kad VRK neteisėtai paskelbė, kad Lenkų Lietuvoje Rinkimų Akcijos vadovaujama koalicija nesurinko rinkimuose 7 procentų balsų, tačiau vistiek turi patekti į Seimą. Čia tas pats, kas ir su referendumu: Lietuvos piliečiai surinko daugiau, kaip 300 000 parašų, bet VRK vistiek nusprendė, kad referendumo nebus. Tik LABAI keista, kad tokio VRK sprendimo dėl LLRA niekas neapskundžia teismui, o tik renka parašus, rengia mitingus, konferencijas ir t.t., į ką valdžiažmogiams nusispjauti.

 2. nuo gedulo:

  //nuo atminimo aukų šiandienos gedulu, //
  // per vakaryštę paramos akcijos ties Ukrainos atstovybe //
  // žvakučių liepsnelėmis tylą… atgarsis labai savrus ir //
  // vieningas, apie – Liublino unijos galias šiandien //
  // suvienijęs abejonių ir nerimo kupinus, – tuos, kurie //
  // atėję buvo; kaip.. su Liublino unijos padarkytu paveldu //
  // šiandien, čia ir dabar, po 1795 (1793) m. turime elgtis //
  // ką galime, dėl išgelbėtosios nuo pražūtie 1569 m. //
  // Lenkijos valstybės ateičiai, ir savai su Ukraina ateičiai //
  // spręst… juk (už MUS) Briuselis nespręs; gal? //
  // Tad, – galiojant “Liublino unijai” iki jos atnaujinimo ar //
  // užbaigimo; yra ir ja numatytos ribos: šiauriau-piečiau //
  // ar… susirinkusieji norės pripažint, kad.. nebūtą.. //
  // Liubline suderėtos Litwa-polska ribos, ir vis mes //
  // likę.. nagi nagi… atsispėkim (ir Valstybinio gedulo fone) ///
  // simboliška… TAI //

 3. tampax'as:

  o kodėl neprisimenama 1949 m. partizanų vadų Deklaracija? Ką, gali sumenkinti 1918 ir 1990 m. Aktus?

 4. neturime protingos valdžios:

  Todėl, kad didžiausias nevykėlis yra premjeras, o paskui jį lygiuojasi vidaus reikalų, teisingumo, švietimo, kultūros ir visi kiti ministrai. Jie atėjo ne tarnauti mums, o dirbti sau, laikinai, naudotis suteiktom valdžios galimybėm ir gėrybėm, o Vilnijos kraštas – jiems dėl to širdies neskauda. Jiems iš vis nerūpi Lietuva. Mūsų įsisenėjusi bėda – rinkimai. Vieną kadenciją išsirenka konservatorius, jų “gerais” darbais nusivilia, tada kitą kadenciją pabalsuoja už socialdemokratus, bet tie toki patys, vėl nusivilia. Ir vėl nuo pradžios. Taip ir gyvename visą Nepriklausomybės laikotarpį, baigdami prarasti Lietuvą. Už tautininkus lietuviai nebalsuoja, juos kai kurie vadina nevykėliais, nacionalistais(nors reikėtų didžiuotis, kad turime tokią partiją), bet gal įtakos turi Landsbergio “pamokslai”, kai kurios žiniasklaidos nusistatymai prieš tautą. Dabar daugelis praregėjo, bet iki kitų rinkimų turėsime kankintis su Butkevičiaus mykimu ir neveiksnumu, turėsime iškęsti visas “kulicijos” manipuliacijas.

 5. Tuteiša:

  Labai teisingi klausimai. Tik kaalycyja ir nesirengia į juos atsakinėti.
  O įdomiausiai atrodo tai, kaip valdantieji susirūpinę Ukrainos įvykiais, kai tuo tarpu patys nesugeba įvesti tvarkos Lietuvos įstatymus ir konstituciją pažeidžiančiais tutakų valdomais regionais, faktiškais įvedusiais pronacistinį vienos mažumos autonomiją.

 6. Getautas:

  Politikos “rinkoje” didžiąja dalimi veikia tie patys dėsniai, kaip ir ekonomikos rinkoje – kuo daugiau pinnigų išleisi reklamai, tuo daugiau prekių parduosi. Biudžetinės partijos 3 su puse metų beveik visiškai nekreipia dėmesio į eilinių piliečių poreikius. Likus keliems mėnesiams iki rinkimų jos meta iš biudžeto gaunamas milijonines dotacijas tam, kad visas masinės informacijos priemones užkišti savo reklama. Taip žmonėms praplaunamos smegenys ir jie vėl balsuoja už tuos pačius. Tautininkai dotacijų iš biudžeto negauna, be to šiuo metu uždrausta gauti finansinę paramą iš kitokių šaltinių nei šalies biudžetas. Dėl to tautininkai ir negaudavo daug balsų. Tačiau, tokios sistemos vadinti demokratija negalima.

 7. Nagi:

  Šauni konferencija, aš visa širdimi su Jumis. Už Konstitucijos negerbimą privalo nedelsiant atsistatydinti A Butkevičiaus vyriausybė.

 8. pamiršot ?:

  kaip šventėme Kovo 11 2013m. Vilniuje ? Spec. nazo , raitosios policijos, kovinių šunų apsupty. Video medžiaga išliko, yra ir nuotraukų . Prisiminkit, kiek barikadų ir visokių kliūčių buvo pastatyta Gedimino prospekte, į minią važiuojantys džipai, provokatoriai . Bet mūsų buvo daug , ir, manau, tik todėl incidentų nekilo . Bet , gerbiamieji, supraskite, kad už tą valdžios šantažą atsakingi ne tik Zuokas, bet ir Butkė, Grybuskaitė ir co.

 9. arvydas damijonaitis:

  Dėl klaidinančio termino „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“
  (turi būti TAUTINĖ BENDRIJA, TAUTINĖ GRUPĖ):
  1.Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos, yra lenkų tautinės grupės bendruomenė, nes terminas „tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka. Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi: Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija – 40 milijonų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai gyventojų), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą;
  2.Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, “poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS (Guinness world record). Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos;
  3.Lenkiškų mokyklų valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės tuteišių diskriminacijos faktas, lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai;
  4.Kodėl Lietuvos „piliečiai lenkai“ lengvai pasiduoda provokacijoms, kodėl negerbia Lietuvos įstatymų? Kas juos klaidina?
  5. Vilniuje,1994 m. balandžio 26 d. pasirašyta Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos draugiškų santykių ir gero bendradarbiavimo sutartis prieštarauja (1995 m.vasario 1 d. Strasbure priimtai) Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai. Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos.
  6.Būtina įpareigoti LR Seimą ir Vyriausybę sustabdyti 1994 m. balandžio 26 d. pasirašytą sutartį, kuri prieštarauja minėtai 1995 m. vasario 1 d. tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai, ir pasirašyti naują, PAKOREGUOTĄ sutartį.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: