Ukrainą pasiekė pirmoji finansinės paramos iš Lietuvos dalis (9)

ukrainai parama Jau ne kartą įvairiose akcijose ir renginiuose išreikštas lietuvių solidarumas už laisvą ir demokratišką valstybę kovojantiems ukrainiečiams nebėra vien tik moralinis. Šią savaitę Ukrainą pasiekė pirmoji neabejingų Lietuvos piliečių paaukotų pinigų dalis – beveik 10 tūkst. litų. Kaip ir buvo žadėta, visos lėšos bus panaudotos tik taikiems tikslams. Informaciją apie sėkmingą pinigų perlaidą šiandien patvirtino Šarūnas Matulevičius, piniginių aukų Lietuvoje rinkimą inicijavusio ir jį vykdančio pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius ir vadovas.

Tai – didžioji dalis iki šiol surinktų pinigų. Pinigai buvo surinkti vasario 2 d. vykusio koncerto „Kartu su Ukraina!“ metu bei pilietinio judėjimo pastangomis iš privačių ir juridinių asmenų Lietuvoje. Pinigai nebuvo pervedami iš karto, kadangi daugiau nei savaitę truko patikimų asmenų, kuriems būtų galima pervesti lėšas, Ukrainoje paieška, o vėliau jų patikrinimas panaudojant vietinius kontaktus – kitus Maidano aktyvistus bei žurnalistus.

Deja, tačiau bent jau artimiausiu metu negalės būti atskleistos žmonių, gavusių piniginę perlaidą, tapatybės bei kiti duomenys apie juos. Vardai, pavardės bei sąskaitos duomenys yra slepiami pačių perlaidą gavusių asmenų prašymu. Taip yra dėl to, kad Ukrainoje banko sąskaitos, o ypač tarptautiniai pavedimai, yra akylai stebimi, iš užsienio finansavimą gaunantys subjektai Rusijos pavydžiu turi registruotis „užsienio agentais“. Jei jų tapatybės išaiškėtų Ukrainoje, jiems galimai grėstų teisinė atsakomybė, susidorojimas ar, mažų mažiausiai, sąskaitų įšaldymas ar kitokie nemalonumai.

„Iš tiesų, jaučiamės atlikę pavojingą operaciją. Perleisdami pinigus negalėjome būti tikri ar perlaida nebus sustabdyta, ar nebus įšaldytos sąskaitos. Todėl iki vėlyvos pirmadienio popietės gyvenome kiek nerimaudami. Dabar jau galime patvirtinti, kad viskas pavyko. Šių žmonių patikimumą mums patvirtino autoritetingi žmonės iš Maidano vidaus, į patikrą buvo įtraukti netgi Ukrainos žurnalistai. Dar kartą norime patikinti visus aukojusius ir Lietuvos visuomenę, kad pinigai bus naudojami išskirtinai taikioms priemonėms įsigyti“, – tvirtina Šarūnas Matulevičius.

Pinigus gavę žmonės – privatūs asmenys, Maidano aktyvistai, būtent ir besirūpinantys lėšų medicininėms ir su jomis susijusioms priemonėms įsigyti rinkimu. Gydymą Maidane organizuojantys asmenys patvirtino, kad šie žmonės pastoviai tiekia medikamentus, medicininius reikmenis, o jų parūpinamos  priemonės dažniausiai būna kokybiškiausios. Kartu su sužeistųjų gydymą organizuojančiais Maidano aktyvistais buvo nutarta, kad lėšos gali būti naudojamos medikamentams, medicininėms priemonėms, sužeistųjų reabilitacijai privačiose klinikose bei apsaugos priemonėms (šalmams, respiratoriams, akiniams ir t.t.) medicinos personalui pirkti.

Informaciją apie lėšų panaudojimą bus galima sekti pilietinio judėjimo tinklalapyje. Dalis surinktų lėšų nebuvo pervesta į Ukrainą, siekiant finansinį rezervą suformuoti ir Lietuvoje. „Už demokratiją. Ukraina“ nariai lėšas ketina rinkti ir toliau, o surinkus panašią reikšmingesnę sumą pinigus vėl perduoti į Ukrainą.

„Lėšų rinkimo proceso nestabdome. Lietuvoje surinkta suma yra tikrai reikšmingas mūsų tautos indėlis, bet ji tikrai negali patenkinti visų poreikių, todėl neketiname pasiduoti ir lėšas rinkti toliau. Noriu pabrėžti, kad pinigai gali būti reikalingi ir čia, Lietuvoje. Pagalba gali būti reikalinga ir čia gydomiems bei pasilikti ketinantiems ukrainiečiams. Šiuo metu jau galime patvirtinti apie bent vieno tokio asmens egzistavimą“, – situaciją komentuoja ir toliau aukoti ragina Šarūnas Matulevičius.

Pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ nariai nori padėkoti partneriams, be kurių lėšų rinkimas būtų buvęs daug sunkesnis: muzikos agentūrai „M.P.3“, „Demokratijos ir vystymo paramos fondui“, VšĮ „Geros valios projektai“, administruojančiai aukojimo sistemą aukok.lt bei „Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai“.

Apie pilietinį judėjimą „Už demokratiją. Ukraina“

„Už demokratiją. Ukraina“ yra pilietinis judėjimas, vienijantis aktyvius, pilietiškus ir ukrainiečių kovai už demokratiją prijaučiančius Lietuvos žmones. Pagrindinis judėjimo tikslas – visomis įmanomomis priemonėmis remti pilietinės visuomenės ir demokratijos plėtrą Ukrainoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Aukos

Pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ kartu su „Demokratijos ir vystymo paramos fondu“ ragina neabejingus ukrainiečių likimui Lietuvos piliečius prisidėti prie lėšų rinkimo akcijos. Už jos metu surinktas lėšas bus perkami reikalingiausi medikamentai, reabilitacijos paslaugos bei, esant poreikiui, paremiami ir Lietuvoje gydyti ar reabilituoti atvežti sužeisti Ukrainos protestuotojai.

Paaukoti galite naudodamiesi sistema ar norimą pinigų sumą pervesdami į Demokratijos ir vystymo paramos fondo sąskaitą.

Rekvizitai:
Sąsk. nr.: LT297300010109811391 (Swedbank)
Demokratijos ir vystymo paramos fondas
Įmonės kodas: 300604085
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodyti: „Parama Ukrainos pilietinei visuomenei“

Asmuo kontaktams:

Šarūnas Matulevičius
Pilietinio judėjimo „Už demokartiją. Ukraina“ iniciatorius
El. p.: sarunas.matulevicius@gmail.com
Mob. tel.: +370 626 14862
+370 626 14862

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. PЄTRVS:

  Aš nelabai suprantu autorius supranta terminą “demokratija”. Aš radau štai tokį apibūdinimą :
  Demokratija (gr. δῆμος ‘liaudis’ + κρατῶ ‘valdau’) reiškia valdymo formą, kurioje visi piliečiai turi teisę dalyvauti šalies valdyme, skirtingai nuo valdymo formos, kurioje tokia teisė priklauso vienai klasei, išskirtinei grupei arba autokratui. Šią teisę piliečiai įgyvendina tiesiogiai referendumuose ir plebiscituose arba per savo išrinktus atstovus. Lygybė ir laisvė nuo seniausių laikų išskiriami kaip demokratijai svarbios savybės.Šie principai realizuojami per visų piliečių lygybę prieš įstatymą ir vienodas politines teises (pvz., balsavimo ar kandidatavimo prasme).
  Aš nežinau, gal būt autorius reklamuodamas judėjimą „Už demokratiją. Ukraina“ turi kitokį demokratijos supratimą ir gal būt todėl solidarizuojasi su Euromaidano aktyvistais, kurie iš tikro sudaro tik labai nedidelę dalį visos ukrainiečių tautos, bet smurtu ir neramumais reiškia nepritarimą demokratiniuose rinkimuose išrinktos valdžios sprendimams. Aš suprasčiau, kad jų tikslas būtų surengti referendumą, kuriame būtų atsiklausta visos tautos, kurią kryptį rinktis, bet ne, jie ultimatyviai išreiškė, kad prezidentas TURI pasirašyti partnerystės sutartį su ES, o jei ne, tuomet jie imsis smurto… Tai kas gi toji demokratija, kurią remia judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“?

  • Nepolitikas:

   O aš radau : „ DEMOKRATIJA – (iš gr. demos „liaudis“ ir kratein „valdyti“) reiškia valdymo formą, kurioje visi piliečiai turi teisę dalyvauti šalies valdyme. Valdyti tai reiškia spręsti, priimti sprendimus ir jos įgyvendinti (vykdyti), bei žinoma kontroliuoti . Pirmiausia atsirado Graikijos miestuose-valstybėse po kovų tarp didikų ir turtingųjų su paprasta liaudimi. Didžiausią išraišką demokratija pasiekė Atėnuose, kur visiems piliečiams vyrams buvo suteikta teisė dalyvauti valstybės valdyme. Pareigūnai buvo renkami tiesiogiai piliečių susirinkimo metu arba parenkami burtų keliu. Pagal piliečių daugumos sprendimus buvo tremiami tie piliečiai, arba apribuojamos jų teisės, kurie keldavo pavojų pačiai demokratijai, ir t.t. Apibendrinant, noriu pabrėžti kad esant demokratijos valdymo principams visi piliečiai (o Atėnuose tik vyrai, kadangi tais laikais buvo kitoks požiūris į moteris) turėjo sprendimo, kontrolės ir pasirinkimo (rinkimo) teisės. Demokratija, kaip neatrodytu keistai yra diktatūros išraiška. Tik šio atveju Diktatorius yra „demos“ – liaudis, gyventojai, ar Tauta ir t.t., o ne vieno asmens (Valdovo), ar ribotos grupės žmonių(Bajorų, dvasininkų ir t.t.) diktatas. Pagrindinis požymis yra suverenitetas. Kam priklauso suverenitetas – tas ir yra Diktatorius.“

 2. pilietinis karas:

  Gaila ukrainiečių. Man atrodo, kad jie nesuprato vieno dalyko, kad virš jų galvų yra galingos jėgos, kurios turi tikslų tiek į Ukrainos valstybės suverenumą, tiek į Rusijos federacijos suskaidymą ir, kad toms jėgoms ukrainiečiai mažiausia rūpi. Didžiosios valstybės žaidžia savo žaidimus. Dabar prasidėjęs pilietinis karas nieko gero neatneš, viską išdaužys, yra aukų, o kaip gyvens po to? Suskils? Lenkija tik laukia vakarinės dalies. Kitiems Europa padės? Ne už gražias akis padės. Žodžiu, suirutė.

 3. lada:

  peržiūrėjau keletą video iš įvykių vietos, pvz., http://www.liveleak.com/view?i=34e_1392746107, tai panašu, kad būtent milicininkai ten yra nukentėję. O tie vadinami “taikūs” protestuotojai elgiasi kaip banditai – muša, spardo, šaudo, degina. Tai jiems lietuviai pinigus aukoja???

 4. LosAngeles:

  O tai jiems dar mazai? Lietuvos zmoniu ‘pagalba’ gali pasirodyti kaip izeidimas.

  http://www.paulcraigroberts.org/2014/02/17/us-eu-paying-ukrainian-rioters-protesters-paul-craig-roberts/

  kalba eina apie 5 mljrd. USD.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: