Dujų terminalas – Lietuvos energetinės nepriklausomybės įtvirtinimas (4)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pietų Korėjos mieste Ulsanoje vasario 19 dieną dalyvavo Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo įtvirtinimo iškilmėse. Laivą – SGD saugyklą Lietuvai Pietų Korėjoje pastatė norvegų įmonė „Hoegh LNG“ bendradarbiaudama su šios šalies įmone „Hyundai Heavy Industries“, rašoma prezidentūros spaudos pranešime.

Šalies vadovė pabrėžė, jog šis laivas simbolizuoja savotišką geopolitinį trikampį, kurį sudaro mūsų šiaurinė partnerė Norvegija, Lietuva ir Pietų Korėja.

Pagal laivų inauguracijos tradicijas, Prezidentė SGD laivui suteikė moterišką vardą „Independence” (lietuviškai „Nepriklausomybė”) ir į jo bortą sudaužė specialiai šiai progai paruošto putojančio vyno butelį. Nuleistas į vandenį „Independence” Lietuvą pasieks šių metų pabaigoje. Valstybės vadovė pabrėžė, jog Lietuva, pirmoji iš Baltijos valstybių pasistačiusi SGD terminalą užsitikrina realią nepriklausomybę nuo šiandien monopolines kainas diktuojančio dujų tiekėjo Gazprom.

Šalies vadovė pabrėžė, jog šis laivas simbolizuoja savotišką geopolitinį trikampį, kurį sudaro mūsų šiaurinė partnerė Norvegija, Lietuva ir Pietų Korėja.

„Ši diena yra istorinė Lietuvai. Laivas gražiu simboliniu vardu „Nepriklausomybė” yra realus žingsnis į energetinę mūsų nepriklausomybę ir saugumą. Tai reiškia, kad mes turime alternatyvą ir daugiau niekas negalės mūsų šantažuoti aukštomis dujų kainomis, per energetiką daryti įtakos mūsų politiniam ir ekonominiam gyvenimui. Tai ne tik teisingos kainos mūsų žmonėms, tai ekonomiškai stipresnė ir konkurencingesnė Lietuva “, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, pradėjus veikti Klaipėdos terminalui, galėsime dujas importuoti iš viso pasaulio už konkurencingą rinkos kainą. Vien todėl, kad terminalas yra, Prezidentės teigimu, Lietuva turės galimybę derėtis dėl pigesnių dujų su visais, kurie tiekia ne tik per terminalus, bet ir per vamzdynus. Šiuo metu neturint dujų tiekimo alternatyvos Lietuva už gamtines dujas moka „Gazpromo“ primestą politinę kainą – apie 30 proc. daugiau nei kitos ES šalys.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

4 komentarai

 1. deja:

  tai tik viena plyta į energetinę neprikalusomybę , kurią 23 metus griovė visos valdžios sutartinai.
  Priminsiu : laivas – terminalas bus ne mūsų, o norvegų , nors už 1,5mlrd , kurį sumokėsime per 10 metų, buvo galima jį lengvai nusipirkti. Padėkokime už “naudingą ” sutartį liberalams ir Sekmokui su Kubiliumi. Pačiame laive, deja, nors ir labai brangiai mokėdami (po 0,5mln.už dieną) , neturėsime nė vienos gerai apmokamos darbo vietos. Tokiu būdu remsime ekonomiškai Norvegiją .Kita medalio pusė : iki šiol neturime pakankamų dujotiekio jungčių tarp Klaipėdos ir Vidurio bei Rytų Lietuvos. Taigi šiai dienai terminalo vertė abejotina – ar galės jis veikti pilnu pajėgumu?

 2. ras:

  “Energetine nepriklausomibe” – tai ira smegenu pudra, skirta besmegeniams runkeliams. Visa tai daroma tam kad prastumt lietuvai nuostolingus projektus. O sau paimt gera otkata. Kas pabandis papriestaraut, iskarto taps rusijos agentu.
  P.S
  As garantuoju kad dujas is sito terminalo bus brangesnes, ir mes vistiek pirksim dujas is Rusijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: