A.Butkevičius. Ne visos Lietuvos tautinių mažumų bendruomenės reikalauja Tautinių mažumų įstatymo (5)

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Ne visos Lietuvos tautinių mažumų bendruomenės reikalauja Tautinių mažumų įstatymo, tačiau Vyriausybė nesvarsto, reikalingas jis ar ne, ji svarsto, kas tame įstatyme turėtų būti apibrėžta, taip LRT radijui antradienį sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Iš kitų tautinių bendrijų Tautinių mažumų įstatymo reikalavimų tikrai nesulaukėme ir šiandieną pasitarime su Tautinių bendrijų tarybos bei akademinės bendruomenės atstovais norėsime išgirsti visų nuomonę šiuo ir kitais klausimais. Mes nekalbame apie tai, kiek reikalingas šis įstatymas, mes turime kalbėti apie tai, kas tame įstatyme turi būti. Įstatymo rengimas turi būti suderintas su visomis tautinėmis mažumomis ir negali būti keliamas kaip vienos tautinės mažumos kategoriškas reikalavimas“, – kalba A. Butkevičius.

Paklaustas apie tautinių mažumų pageidavimą įsteigti atskirą instituciją, koordinuojančią tautinių mažumų veiklą, premjeras sako, esą atskiros institucijos kūrimas nėra svarstomas, nes tokia institucija šiuo metu yra sukurta ir ji yra Kultūros ministerijos dispozicijoje.

„Kai kurių tautinių bendrijų atstovai sako, kad jos veikla yra apribota, kad bendrijų tarybos nariai ne visada susilaukia tam tikros paramos ar neturi susitikimų ir negali išsakyti savo minčių. Tačiau aš manau, kad jei darbuotojų skaičius toje institucijoje per mažas ir jo neužtenka įgyvendinti užsibrėžtiems tikslams, tai galima kalbėti dėl jo padidinimo. Bet šiandieną apie atskiros institucijos kūrimą tikrai nekalbame“, – pažymi A.Butkevičius.

Interviu LRT radijui premjeras tai pat patvirtino, kad šiuo metu yra derinamas susitikimo su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku. A. Butkevičiaus manymu, abu premjerai susėdę prie stalo aptars ne vien tautinių mažumų klausimus, nes ne vien jie yra aktualūs dvišaliams santykiams.

„Mes taip pat turime kalbėti apie transporto sistemos modernizavimą, strateginius, energetinius projektus, kurie yra nepaprastai svarbūs abiem šalims. Turime aibę klausimų ir neturime užsiciklinti ties viena tema. Turiu pažymėti, kad mes stengiamės, jog visiems Lietuvos piliečiams būtų gera gyventi. Aš kol kas nematau, kad ši Vyriausybė ignoruotų tautines mažumas ir sudarytų sunkinančias gyvenimo sąlygas čia“, – teigia premjeras A.Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

5 komentarai

 1. Ji ne tautine mazuma, nepripjausi grybu Komuniste.

 2. Audra:

  Na, jau darosi isties bloga…Kada tie musu (ne) isrinktieji isisamonins,kas yra tautines mazumos,o kas tautines bendrijos…Tai butina apibrezti ir istatyme,antraip tie lenkiukai nenurims.

 3. jo:

  Aptarinėti šį klausimą reikėtų pradėti nuo sąvokų supratimo: Lietuvoje nėra tautinių mažumų, nes į Lietuvos sudėtį neįeina kitos tautos su savo istorinėmis etninėmis žemėmis, Lietuvoje yra kitataučiai asmenys ir tautinės bendrijos. Be pagrindinių sąvokų teisingo vartojimo, bet kokie svarstymai yra nekompetentingi, balansuojantys ant mediciniškai diagnozuojamo debilumo ribos ir aiškiai naudingi visokiems demagogams, klaidintojams, priešams.

 4. Kažin:

  Lietuvos teritorija etniškai yra vientisa, tai yra užfiksuota ir jos Konstitucijoje. Taigi Lietuvoje nėra tokio teisės subjekto, kaip tautinė mažuma. Joje, kaip ir kitose šalyse, yra gyvenančių kitataučių. Tačiau tautinė mažuma ir kitataučiai nėra tapačios sąvokos. Tai jau prieš kelis metus yra pasakę Europos teismai, nagrinėdami lenkų skundus prieš Lietuvą.
  Nežiūrint to, Butkevičius vis vien pagal Lenkijos dūdelę su ja “tautinių mažumų” įstatymų padispanus” šoka, užuot pasakęs tiesiai šviesiai, kad Lietuvoje tautinių mažumų įstatymu nėra ką reglamentuoti. Tie, kuriems Lenkija įteikinėja “lenko kortas”, pagal Lietuvos Konstituciją yra kitataučiai lenkai su jiems Lenkijos valia suvaržytomis Lietuvos piliečių teisėmis.
  Be to, įstatymų leidimas yra Seimo kompetencija, taigi Butkevičiui apskritai šiuo atveju tiktų pozicija – “ne prie ko”…
  Lietuvos valdžia turi savo sprendimais valstybę valdyti, o ne su svetima Lenkija “padispanus” šokti ar prieš Tautą “vaikų darželius” vaidinti…

 5. bartas:

  Aš jau pavargau. Sodinkitį į Pravieniškeas ar užmuškit. Nesvarbu. Bet šitas valdžiagyvis iš viso nusikalba. Butkevičiau, visiems geras nebūsi. Tavo subinė per maža. Turi pasirinkti ,
  ar tu su Tauta ,ar kaip šūdas eketėj, nei šiltas , nei šaltas – per vidury. Šiandien tave išrinko vilkaviškio runkeliai. Negalvok , kad taip ir bus visą laiką. Jeigu tu spjausi ant mūsų, mes nepaskesim, bet jei didelė Tautos dalis spjaus ant tavo “asabos”, bus – amen. Minėk mano žodį.
  Nemokša tu. Tau tūkstantį kartų sakė: lenkai, rusai , latviai, gudai ir tt. išskyrus karaimus, totorius , nėra tautinės mažumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: