Z.Vaigauskas sugalvojo kaip nepripažinti pripažinto tinkamu 300 061 parašo dėl žemės referendumo (tiesioginė transliacija, video) (65)

Mes Nu(e)galėsime! | Alkas.lt koliažas

Mes Nu(e)galėsime! | Alkas.lt koliažas

Vasario 17 d., 17 val. prasidėjusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)  posėdyje, buvo oficialiai paskelbta, kad referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvinei grupei pavyko surinkti reikiamus 300 tūkstančių rinkėjų parašų. VRK išvadą pristatęs komisijos narys Rokas Stabingis paskelbė, kad po visų patikrinimų galutinis rezultatas yra – 300 061 parašas, tiek referendumo iniciatyvinės grupės surinktų parašų liko po visų VRK ir rašysenos ekspertų „išbrokavimų“.

Gerokai prieš prasidedant lemiamam posėdžiui prie VRK pastato su vėliavomis, būgnais ir transparantais susirinko apie 200 referendumo šalininkų. Po VRK langais skambėjo „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. VRK pastatą saugojo policija, į pastato vidų referendumo šalininkai buvo neleidžiami.

Už galutinę VRK išvadą – pripažinti 300 061 parašą ir perduoti medžiagą Seimui balsavo 14 VRK narių: Už balsavo – 6 nariai, prieš – 1, susilaikė – 7. Tokiu būdu joks sprendimas priimtas nebuvo, nes VRK baigiamasis aktas nebuvo patvirtintas.

Nors referendumo iniciatyvinės grupės vardu signataras Zigmas Vaišvila pareikalavo priimti neigiamą arba teigiamą galutinį protokolinį sprendimą, tačiau VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ilgą laiką vaidinęs, kad palaiko iniciatyvinę grupę ir piktinasi VRK narių elgesiu,  į konstruktyvų Z.Vaišvilos pasiūlyma nekreipė jokio dėmesio ir liepė VRK nariams pereiti prie kitų klausimų svarstymo:

„Mano galva, tolesnis svarstymas negalimas“, – kaip kirviu nukirto Z.Vaigauskas ir liepė svarstyti kitus dienotvarkės klausimus.

Iniciatyvinės grupės atstovai komentavo, kad VRK sprendimo nepriima, kad iniciatyvinei grupei nebūtų ką skųsti teismui. Lauke susirinkę referendumo šalininkai sužinoję apie VRK neveiklumą ėmė skanduoti: „Gėda!“.

VRK narė Laura Matjošaitytė pasiūlė VRK kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl tariamo parašų klastojimo. Šį siūlymą palaikė – 11 VRK narių, prieš balsavo – 2.

VRK perėjus prie kitų klausimų svarstymo referendumo iniciatyvinės grupės nariai iš komisijos posėdžio neišėjo. Jie toliau reikalavo, kad VRK priimtų neigiamą arba teigiamą sprendimą motyvuodami tuo, kad pagal įstatymus komisija neturi teisės atidėlioti galutinio sprendimo priėmimo ir privalo tai padaryti šiandien. Diskusijos atsinaujino. Po apsikeitimo nuomonėmis VRK nusprendė padaryti 10 minučių pertrauką.

Tačiau pertrauka užsitęsė žymiai ilgiau.

Po pertraukos Z.Vaigauskas  pasiūlė toliau tęsti sprendimo priėmimą. Buvo pasiūlyta balsuoti dėl to, kad būtų pripažinta, jog iniciatyvinė grupė surinko ne mažiau kaip 300 000 parašų ir būtų tvirtinama išvadą kurią VRK turi pateikti Seimui.

Už balsavo – 12 komisijos narių, prieš – nebalsavo nė vienas, susilaikė – 3 nariai.

Iš karto po šio balsavimo posėdis buvo baigta, tiesioginė vaizdo transliacija iš VRK nutraukta.

Po antrojo VRK balsavimo laukę susirinkę referendumo šalininkai ėmė džiūgauti, mušdami būgnus ir skanduodami: „Lietuva bus laisva!“, „Tauta – tai mes“.

Referendumo šalininkai prie VRK (T.Baranausko  video):

VRK posėdžio vaizdo įrašas (I dalis):

VRK posėdžio vaizdo įrašas, po pertraukos (II dalis):

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

65 komentarai

 1. N:

  Tempiama guma, kad referendumas nebūtų kartu su prezidento rinkimais.

 2. Rimas:

  vyksta politinis spaudimas iš konservatorių, liberalų premjero(socialdemokratu) ir prezidentės pusės tempti gumą..
  manau tai bus galima įvertinti per prezidento ir europos parlamento rinkimus..
  aš asmeniškai tas partijas BOIKOTUOSIU su malonumu,
  užtenka tyčiotis iš Lietuvos piliečių !!!

 3. Nepolitikas:

  VRK ir toliau varo „referendumo“ spektaklį. Ir varys, jeigu nesikreipti į teismą, kadangi praleistas „patikrinimo“ terminas. Teks ūkininkams pirkti „furos“ ir blokuoti Vilnių, o kitiems su lietuviškomis vėliavomis sukti ratus aplink seimą. Gal automaidanas padės? Nors realiai aš netikėjau ir netikiu, kad tai gali paveikti ES tarnus. Mažiau reikėjo lakstyti į rinkimus, tai tada ir rūpesčių tokiu neturėtumėm. Reikia rinkti iš naujo parašus, pavėluotai bet vis tiek….

 4. Voras:

  Pats laikas pasinaudoti šiuo Konstitucijos straipsniu:
  “Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.”
  Nes po to gali būti per vėlu.

  • Nepolitikas:

   Aha, apsišiksi kaip spiroms, ar dar kaip nors…

  • Pilypas is kanapiu:

   Butinai.
   Tai landa zmogaus laisvei valdzios adatos skylutej.
   Svarbu isvengti smurto, priesintis, valdzia ignoruojant.
   Jokiu demonstraciju- tai valdzia sureiksmina ir kelia fizini pavoju dalyviams.
   Rinkimus boikotuoti.
   Vienas pavojus: as rinkimus seniai boikotuoju, bet i referenduma ateisiu.
   Ir jei referendumas bus kartu su prezidentes rinkimais, mano balsa jie priskirs prezidento rinkimams.
   Tokiu atveju ateisiu ir pareikalausiu, kad mane isbrauktu is rinkeju parasu, o referendumo sarasuose paliktu.
   Bet jie padarys kaip nores.
   Ir nezinau, kaip balsuoti referendume ( mazina valdzios reiksme) ir boikotuoti prezidentes rinkimus.
   Gal kas turi minciu, jei mano pasauleziurai pritaria?
   Dalyvavimo rinkimuose ir kitu intymiu paslaugu nesiulyti!

 5. Rimas:

  netrukus dar svarstys dėl galutinio sprendimo išvados, kurio metu balsuojant už išvadą susilaikyti negalima pagal įstatymą, posėdis dar nesibaigė !!!

 6. Nepolitikas:

  Kėdainiose bus priimtas sprendimas. Visi į Kėdainius!

 7. medus:

  Paaiškinkite man kas nors: parašai surinkti, bet noriu – paskelbsiu kad surinkti, o noriu – neskelbsiu? Ar šioje valstybėje dar yra koks teismas ar įstaiga, kuri šiuos nusikaltėlius, besivadinančius save VRK, nedelsiant nušalintų? Juos reikia teisti už Konstitucijos paniekinimą bei veikimą prieš įstatymus ir valstybę.

 8. pensininkas:

  Kas, po patriarcho kalbos iš balkono, galėtų paneigti galimai atskirų VRKomisijos narių tiesioginių išmokų iš ES gavimą, kad sužlugdyti Referendumo skelbimą net ir esant jo paskelbimui reikalingą 300000 parašų? JPTMTь ir vėl gegužės 1-moji ateina, eik tu NXй kaip bus gerai – švesime stojimo į ES 10-metį. Visų šalių Oligarchai vienikitės!!!

 9. Grynas vanduo:

  Valanda – išmušė, Vilniaus Maidanas prasidėjo !
  Kaune, Vasario 16d., turėjom generalinę repeticiją.

  Už žemę, Tautą ir valstybę !

  • Pilypas is kanapiu:

   Mielas karstakosi jaunuoli,
   Sirdy esu su Tavim.
   Bet jei protestuosim jega- jiems to ir tereikia.
   Tai pateisins bet kokias valdzios represijas.
   Ieskokim kitu budu.
   Gal Anonymous stiliaus:)?
   Expect us:)

   • kostas:

    Gal Obamai laišką parašyti? Jis sakė, kad negalima naudoti jėgos prieš protestuojančius?
    Gal ir mus aprūpins instrukcijomis, kaip inventorių pasigaminti? Gal Grybauskaitė į ligonines saldainius nešios, 150000 LT paskirs?

 10. Taigi:

  Nusikaltėliai vrk turi sėdėti už grotų, o ne tarpti už mokesčių mokėtojų pinigus. Jeigu jie neatlieka savo funkcijų, yra netinkami darbui.

 11. virš visko:

  VRK dalis “členų” visai nupušo – atvirai pažeidinėja įstatymus . Tokius reikia teisti . Kada nors taip ir bus . Situacija visai kaip supuvusioj Žečpospolitoj – kiekvienas plikbajoris darė ką norėjo , į įstatymus spjaudė, kol atėjo jų tikrieji šeimininkai (maskoliai) ir juos pačius išmetė į šiukšlyną .

 12. Noriu pastebėti:

  Noriu pastebėti, kad po “dešimties minučių” gerb. Z. Vaigausko inicijuotos pertraukos transliacija buvo nutraukta ir iki šiol (19:04) neatstatyta.

 13. Pilypas is kanapiu:

  Jei dabar buciau toks, kaip pries 1/4 amziaus, sakyciau – valio, nugalejom!
  Bet dabar sakau: kokia kiaulyste valdzia ruosia?
  Laikykim suglaude pecius ir dairykimes.
  Mes vis tiek nugalesim.

 14. Leonas M.:

  Didžiulė gėda už tokią politizuotą ir žmonių valią ignoruojančia VRK. Tik tikiu, kad Tauta dar gyva ir tars savo lemiamą žodį. Niekas negali uzurpuoti Tautos teisių, kurias jai suteikia jos pačios valia priimta Konstitucija. Kas to nesupranta ir sėja vėją — pjaus audrą. Taip sako sena žmonių išmintis.

 15. albinas:

  su tuo žodžiu pakeitimu, vietoj (surinko) į (pateikė) bus problemų.

 16. Laimis:

  Neturėkit didelių iliuzijų.Valdžia jau su atominiu referendumu parodė,kad tautos nuomonė jai nesvarbi.

 17. Albinas Vaškevičius:

  Atominis buvo patariamasis, o šis privalomasis.

  • medus:

   “Patariamųjų” referendumų nėra – jie tokiais vadinami tik todėl, kad valdžia gali pasirinkiti – klausti ar neklausti Tautos. Bet jeigu jau paklausė (kaip atominės atveju) ir Tauta savo valią pareiškė, bet koks bet kokio referenumo rezultatas yra PRIVALOMAS.

 18. jonas:

  per televizijos žinias pranešė, kad vrk patvirtino referendumui parašai surinkti

 19. medus:

  Ar dar kas nors iš “kandidatų į prezidentus”, be Signataro Z. Vaišvilos, gina Tautos interesus VRK? Spėju, kad ne, bet nežiūrint to, 20 val. šiandieną jie visi gražiai pasisakys, kaip didžiai jie nusipelnė Tautai 🙂

 20. paaiškinkite:

  Tai paaiškinkite kas galų gale įvyko? Užskaitė balsus ar ne?

 21. Kažin:

  VRK keisti dalykus krečia – pateiktuose dokumentuose nustato parašų klastojimo faktą ir dėl jo kreipiasi į prokuratūrą, tačiau tuo pagrindu iniciatyvinės grupės reikalavimo paskelbti referendumą neatmeta, nors pagrindą tokiam sprendimui priimti Referendumo įstatymo 13 str. 3 d. suteikia.

 22. kaunietis:

  Oi bijo setono tarnai Tautos balso, oi bijo. Nes Tautos balsas – Dievo balsas.

 23. NUSIRAMNKIT:

  Žemgrobiai, nemžkt, išdiskutuos ir surengs jusų referenduma liepą arba rugpjūtį. Anksčiau nepavyks – ne taip viskas greitai vyksta, kaip norėtumėt.

 24. to Doc. (Vilniaus universitetas)::

  kur jūs visi docentai dėsitės, kai masonų sistema žlugs ir tas jau bus greit, šiais metais vasarą, jie trečią pasaulinį darys ir tikėsis laimėt, bet aš iš ezoterikų žinau, kad pralaimės 🙂 O Rusija po 20-30 metų bus šalis NR1. Tai įsivaizduokit, kokie bus pasikeitimai pasaulyje, kad dabar tokia vargana Rusija bus geriausia šalis

 25. Puikus aktorius Z.Vaigauskas – didžiausias kovotojas už referendumą – pastebėjote? Ponas Šliužas jį Jakilaičio laidoje net apsikabino. Holivudo aktoriai nublanksta prieš šį tipą. Tik daug filmų su šiuo artistu mačiusius žmones sunku apgauti.

  • medus:

   Labai geras pastebėjimas.
   Aktoriai skirti kaip tik tiems, kurie gali būti lengvai manipuliuojami, bet kokiais klausimais. Ir tai daroma ne tik politikoje, tai daroma visur, kur reikia suformuoti “tinkamą” sistemai nuomonę.
   Jūsų minimu atveju turime puikų pavyzdį kaip puikiai tai atlikta su nesusigaudančiu žmogeliu, kurio silpna vieta (arogancija ir dievuko kompleksas) buvo per daug akivaizdžiai matoma, kad sistema nepasinaudotų.

 26. arvydas damijonaitis:

  Tarptautinės sutartys, kurias ratifikavo LR Seimas, automatiškai tampa Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalimi. Referendumas dėl žemės rinkos monopolizavimo prieštarauja Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą Sutarčiai, t.y. prieštarauja LR Konstitucijai. Išstojus iš Europos Sąjungos, Lietuvos valstybė nustos egzistuoti. Lietuvos pasienyje dislokuotas taktinės raketas „ISKANDER“ Rusijos imperija yra nukreipusi į Lietuvos pusę;
  Šiuo metu klastingi žemvaldžiai karbauskiai supirkinėja žemės sklypus UŽ DYKĄ. Jiems parankus žemės pardavimo monopolizavimo referendumas. Kvailių skaičius begalinis, todėl jais remtis didžiai protinga – sukčių referendumo esmė.Vaišvila – keistai iškritęs iš “gegutės lizdo”,ar tarnauja ?
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

  • N:

   Kliedesiai ir melas. Vis dar tarptautinės sutartys ir ES teisės aktai NĖRA aukštesnės galios už Konstituciją.
   Žemės rinkos monopolizavimas? Tai kažkoks anglas ar danas turi tokias pat teises į Lietuvos žemę, kurią krauju gynė lietuviai? Žodžiu, tu esi landsberginis propagandistas. Važiuok į Gėjropą, jei “rusai puola”.

 27. Gediminas:

  Tu Tautos nelaime,kalbi,kad dėl nepardavimo žemės užsieniečiams referendumo,žmonės buvo suklaidinti. Po tavo balsavimo ES už pasauli grianančią rezoliucija ir kaip dabar kvieti Tautą boikotuoti referendumą,aš kitaip taves negaliu pavadinti kaip lietuvišku žodžiu – GYVULYS Visi,kas balsavo už įstojimą į ES,visi buvo suklaidinti,niekam net į galvą neatėjo,kad žemę parduosime,kad lito atsisakysime,kad tiek suvereniteto atiduosime,būtų visi tai žinoje,kitaip būtų buve, Dabar tu kupriuk,paranojike – NUSIŠNEKI !

 28. Atgalinis pranešimas: Z.Vaišvila. Po tarpinės pergalės reikia ruoštis ilgai kovai už Tautą | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: