Ką dar sugalvos VRK, kad pristabdytų referendumą dėl žemės? (tiesioginė trasliacija) (8)

referendumas-del-zemesVasario 17 d., 17 val. įvyks Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)  posėdis, kuriame turėtų būti oficialiai paskelbta ar referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvinei grupei pavyko surinkti reikiamus 300 tūkstančių rinkėjų parašų ar ne.

Vasario 14 d. VRK narys Rokas Stabingis patvirtino, kad pirminiais duomenimis, tam, kad būtų rengiamas referendumas parašų surinkta pakankamai.

„Preliminariais duomenimis tų parašų parašų referendumo grupei užtenka, yra 43 parašais daugiau negu reikia“, – penktadienį žurnalistams sakė R. Stabingis.

Tačiau VRK narys atkreipė dėmesį į tai, kad ši informacija dar yra ne galutinė, nes rašysenos ekspertės dar nėra pateikusios oficialios pažymos dėl aptiktų netinkamų parašų.

2013 metų lapkritį referendumo iniciatoriai VRK pateikė apie 320 000 referendumo surengimą palaikančių rinkėjų parašų. Iš jų 292 200 parašų buvo pripažinti tinkamais iš karto, o 10 481 parašas buvo grąžintas referendumo iniciatoriams neesminiams trūkumams pašalinti.

Po minėtų trūkumų pašalinimo VRK tinkamais pripažino 300 376 parašų iš apie 320 000 surinktų.  Pirminiais duomenimis, vertindamos patikslintus parašus rašysenos ekspertės netinkamais pripažino dar 348 parašus.

Referendumo iniciatyvinės grupės kordinatorius, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Pankos nuomone, kad parašų reikiamų referendumui surengti  tikrai netrūksta jau seniai aišku ne tik referendumo iniciatyvinei grupei, tačiau ir įdėmiai VRK veiksmus stebinčiai visuomenei. „Tačiau VRK visais įmanomais būdais bando „tempti gumą“, kad tik keik galima ilgiau būtų nepriimtas galutinis sprendimas.  Nukeldama galutinio sprendimo dėl referendumo priėmimą iš vasario 12-os VRK posėdžio į vasario 15 d. VRK grubiai pažeidė Referendumo įstatymą, kuris nesuteikia šiai komisijai teisės prailginti galutinio sprendimo priėmimo terminą virš 15 dienų. Referendumo iniciatyvinė grupė pirmą dalį – 4 100 patiksklintų parašų VRK įteikė  sausio 21 d., o antrąją dalį – 2 400 parašų – sausio 29 d. Tokiu  būdu dėl pirmosios parašų dalies sprendimas turėjo būti priimtas vasario 5 d., o dėl antrosios vasario 13 d.“ — Alkas.lt redakcijai sakė J. Panka.

J. Panka taip pat priminė, kad vasario 12 d. posėdyje VRK pirmininkas Z.Vaigauskas referendumo iniciatoriams netgi atvirai grasino, kad bus kreiptasi į teisėsaugą dėl, esą, sąmoningo  plataus mąsto parašų klastojimo… „Ką dar sugalvos VRK, kad pristabdytų referendumą dėl žemės?“, – retoriškai klausė J.Panka.

Pasak Z. Vaigausko, rašysenos ekspertai nustatė atvejų, kai parašų rinkimo lape už referendumą pasirašė vienas asmuo, o parašų tikslinimo lape – kitas.

Referendumo iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą, kuriuo Konstitucijoje įtvirtintų, kad Lietuvos žemė gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, bei nustatyti, kad referendumui surengti pakanka nebe 300 000, o 100 000 piliečių parašų.

Žiūrėkite tiesioginę VRK posėdžio transliaciją:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

8 komentarai

 1. kas toliau:

  kažkas kalbejo, šiandien turi būt tautos prezidentinis aukcionas skelbimas. kaip ten bus, ar bus? expertai transliuos ar ne, nes dar nerašo?

 2. vargas:

  su ta VRK . Visi matome, kad įstatymų nesilaiko. Iniciatyvinės grupės pateiktus patikslintus parašus (sausio 21d.) dėl 4100 balsų privalėjo patvirtinti dar Vasario 4 d. Dabar vėl sliekų ieško . Sistema supuvusi ir ją būtina keisti.
  Per rinkimus piliečiai šiek tiek pravalys nusibodusius demagogus (Kubiliaus , liberalų ir k.t.) , bet svarbu, kad vėl nepralystų naujų sukčių.

 3. Kažin:

  Be abejonės surinktas reikalingas parašų referendumui rengti skaičius yra viešasis interesas, tokiu atveju prokuratūra privalo imtis jį ginti netgi savo iniciatyva.
  Sprendžiant pagal tai, kad VRK, tikrindama surinktus parašus, akivaizdžiai ėmėsi nustatinėti juridinę reikšmę turinčius faktus, kas yra tik teismo kompetencija, tad gali būti, kad VRK, atlikdama surinktų parašų patikrinimą, viršijo savo kompetencijų galias ir dėl to ją įtarti sąmoningai neteisingai išsprendus surinktų parašų patikrinimo klausimą ir tuo padarius baudžiamojo pobūdžio nusižengimą.
  Taigi, VRK sprendimas dėl nustatyto surinktų parašų skaičiaus gali būti peržiūrėtas ir prokuratūros iniciatyva įtarus ją baudžiamojo pobūdžio nusižengimo padarymu.
  Žodžiu, VRK ir valdžiai norint, yra ką sugalvoti…

 4. Protinkime Šliužą kartu..:

  Pritariu aiškiai ir vertybiškai pozicijai dėl būtinybės turėti vieną ŽR žmonių kandidatą prezidento rinkimuose…Siūliau RIG nariams daryti skubų bendrą susirinkimą su ekspertine grupe ir net rezultatyviausiai dirbusiais parašų rinkėjais apsisprendimui dėl vieno ŽR kandidato prez. rinkimuose…
  Pritariu ir Lietuvos sąžinės balso- A.Patacko nuomonei, jog Rol. Paulauskas dėl dorovinių dalykų JOKIU BŪDU netinkamas būti panašiu pilietinės visuomenės kandidatu
  Patyrę visuomenininkai turi pripažinti, jog RIG nariai ,dėl savo nebrandos viešame veikime, dabar yra pasimetę ir nemato būdų ,kaip toliau plėsti, REKLAMUOTI, GINTI ŽR ir 100 tūkst,.dėl referendumo idėjas..Jie visi dabar tapę vienvaldiškų nesavikritiškų Pranciškaus sprendimų ir piktnaudžiavimo koordinatoriaus galiomis įkaitais.
  Turime matyti, jog P. Šliužas ( be abejo daug asmeniškai nusipelnęs Žemės referendumo idėjos plėtrai ir parašų rinkimo vajui) dabar darosi ŽR sėkmės stabdžiu..Manau jog ,pasikliaudamas tik savo patirtimi, savo galva ir atmesdamas blaivius patyrusių visuomeniškų žmonių balsus, jis kartoja Landsbergio iškilimo ir smukimo kelią( ir Sajūdžio organizacijos pražūties kelią tuo pačiu)
  Patyrę visuomenininkai teigia:
  1) Reikia IG nedelsiant pasirinkti vieną savo remiamą kandidatą į prezdentus- tvirtos moralės ir viešus interesus visada nuosekliai gynusį žmogų.PATIKIMĄ ir pakankamąi žinomą Žmogų ,galintį rinkimų kampanijos metu su savo komanda ryžtingai būti referendumo skydu ir propaguotoju bei dem. reformų paketo aiškintoju..

  Napoleoniškai susireikšminęs Pranciškus sako- nereikia vieno kandidato (ŽR kandidato) , nesitepkime politika ir nesikiškime į ją..
  Kartoju, ŽR žygis jau yra politika , mes visi jau įklimpome į politinį veikimą,esame politikos erdvėje ir tai faktas, kurį vaikiškai aklai atmeta Šliužas.
  Vaikiška ir nesavikritiška Šliužo nuostata šiuos aspektu daro milžinišką žalą ŽR ir demokratijos reikalui:
  A) jis ta klaidinga krytimi spausdamas IG atsisako ANTROJO FRONTO ŽR NAUDAI (tai graži , puiki A.Andziulio mintis),
  B) taip ,tarsi to nenorėdamas:) 🙂 , Šliužas padeda ŽR aršiems priešininkams ir nomenklatūrinės santvarkos atramoms- Grybauskaitei ir konsevatorių bei liberalų grietinėlei ir Ko…
  Taip ir norisi tiesiai ir atvirai paklausti gerb.Šliužo:
  Kodėl tamsta darote tokias akivaizdžias KVAILYSTES? KODĖL PONE PRANCIŠKAU JŪS faktiškai TAMPATE PREZIDENTĖS IR KONSERVATORIŲ VIRŠŪNĖS IR KITŲ NOMENKLATŪRININKŲ TALKININKU prez rinkimuose ? KODĖL TAMPATE KOLABORANTO IR DVASINĖS MENKYSTOS ( konformisto ) ARTŪRO PAULAUSKO SĄJUNGININKU( , nes jis, o ne mūsų -ŽR- kandidatas pateks į antrą turą…)

  2) reikia telkti visus padorius demokratiškus žmones į bendrą barą (sąjūdį- frontą , vadinti galima įvairiai) ŽR ir dem. reformų sėkmei užtikrinti.
  PRANAŠU AR MESIJU SAVE vis labiau laikantis Pranciškus teigia PRIEŠINGAI….JIS VIEŠAI DREBIA , TEGU JIE VISI EINA šalin…. MAN (mums) JŲ NEREIKIA SAKO LL PUSLAPYJE PRANCIŠKUS …
  Jis 14 d. tekste faktiškai velniop siunčia visus vasario 9 d. demokratinio forumo Vilniuje dalyvius ir oratorius, nes, kaip Kaligula, neaiškių dvasių įkvėtas , teškia ,,genialią” mintį (aišku iš lubų…), kad tie žmonės svetimi ŽR ……http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/1790/53/d,detalus/

  3) Pranciškus neprotingai pasirinko Kėdainius antro Žemės gynėjų suvažiavimo vieta ..Buitiškai vertinant lyg praktiškai pasirinko, o ir dar savo pinigus kilniai aukoja…(… Halė lyg ilgesniam laikui užimta ir pan….)
  O politiškai ir strategiškai Pranciškus PADARĖ SUPERBLOGĄ vienaasmenišką ĖJIMĄ. Spėju , kad visa ,,sistema” trins rankas iš džiaugsmo dėl to ir šauks visą tolesnį laiką iki ref. dienos …Jie melagingai aiškins per visą žiniasklaidos IMPERIJĄ, JOG ŽR žmones YRA suSIETI SU Uspaskio tėvonija IR DARBO PARTIJA bei Rusija… O mes to nenusiplausime, nes 99 proc. žiniasklaidos ir visa valdžios bei pinigų galia jų rankose..
  .
  GALIMA BŪTŲ VARDINTI DAR EILĘ VIS LABIAU napoleonėjančio PRANCIŠKAUS KEISTENYBIŲ , KURIOS VEDA Į PRAPULTI VISĄ MŪSŲ BENDRĄ ŽR DARBĄ . Kodėl ĮG nariai ir kiti visuomeniški žmonės nepaprotina Pranciškaus, nepadeda sustabdyti jo vienaasmeniškų, švelniai tariant, prieš sveiką ir įžvalgų protą nukreiptų sprendimų?
  PRIPAŽISTU GERB.ŠLIUŽO NUOPELNUS ŽR REIKALUI, BET TOLIAU TYLĖTI NEGALIMA, REIKIA geranoriškai ir mandagiai STABDYTI GERB. ŠLIUŽO NORĄ UŽSIMESTI MESIJO APDARĄ, KOL DAR NE VĖLU…
  iR REIKIA IG SU EKSPERTAIS SKUBIAI TARTIS DĖL SAVO KANDIDATO PREZ. RINKIMUOSE.. Stabdykime Pranciškaus susireikšminimą ir vienvaldystę..
  Vienas iš parašų rinkėjų

 5. Dangus:

  Šitai rinkimų komisijai negalima leisti toliau dirbti ir būtina ją pertvarkyti iki rinkimų, jei norime sąžiningai juos pravesti.

  • Pilypas is kanapiu:

   Šis komentaras išeina už straipsnio temos ribų.
   “Išsirinksite” Grybauskaitę, bet kuriuo atveju.
   Manančius priešingai kviečiu savo iliuzijas paremti pinigais ir susilažinti su manim iš 2000 LTL.
   Verčiau užsiimkim esminiais dalykais: pabandykim numatyti valdžios veiksmus referendumo atžvilgiu ir galimai juos nukenksminti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: