Seimo grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ kreipėsi į Premjerą dėl B.Bradausko žodžių (4)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimo grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas socialdemokratų partijos lyderiui Algirdui Butkevičiui siūlo prisiimti politinę atsakomybę ir atstatydinti Bronių Bradauską iš užimamų pareigų dėl jo išpuolių prieš žydų gelbėtojus, o dabar ir prieš buvusius tremtinius ir politinius kalinius.

Parlamentarai pasipiktinę tuo, kad socialdemokratų partijos vadovybė toleruoja savo nario ir Seimo komiteto pirmininko išpuolius. Nuo totalitarinių režimų nukentėjusių žmonių yra ir pačioje socialdemokratų partijoje bei tarp ją palaikančių rinkėjų.

„Toks žingsnis parodytų realų, o ne parodomąjį socialdemokratų atsiribojimą nuo savo bendrapartiečio akiplėšiškų išpuolių prieš nukentėjusius Lietuvos piliečius. Kartu kviečiame visas politines partijas ir jų deleguotus atstovus Seime paremti B. Bradausko atstatydinimo iniciatyvą“, – pareiškime teigia parlamentarai.

Gyva istorinė atmintis reikalauja išskirtinio dėmesio ir istorinio teisingumo principų palaikymo. Parlamentinė grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ yra iškėlusi sau tikslą užtikrinti bei suteikti politinę ir teisinę paramą nuo totalitarinių režimų nukentėjusiems asmenims, remti visuomenei reikšmingas ir istorinę atmintį puoselėjančias iniciatyvas.

Prieš tai savo pasipiktinimą B.Bradausko išsakytomis mintimis paskelbė Seimo narys A.Kubilius.

„B. Bradauskas vien per pastarąjį pusmetį spėjo paniekinti Sausio 13-osios atminimą, lietuvius, nuo holokausto gelbėjusius žydus, o dabar dar ir tremtinius bei tremtyje gimusiuosius. Tenka apgailestauti, kad socialdemokratų vadovybė pro pirštus abejingai žiūri į tokią savo vieno iš lyderių veiklą, kuri, naudojant kriminalinės teisės terminologiją, turėtų būti laikoma istorijos niekinimo recidyvisto veikla. Jeigu tokia recidyvistinė veikla nėra sustabdoma politinėmis priemonėmis, ji turi būti stabdoma teisinėmis priemonėmis“, – pažymi opozicijos lyderis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: