T.Kaukėnas vos nesukūrė stebuklo Sočio olimpinėse žaidynėse (5)

LTOK nuotr.

LTOK nuotr.

Lietuvos biatlono rinktinės narys 23-ejų metų Tomas Kaukėnas ketvirtadienį (vasario 13 dieną) Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 20 kilometrų asmeninėse lenktynėse.

Varžybos lietuviui buvo itin permainingos. Pirmame ugnies ruože gulėdamas jis pataikė į visus taikinius, antrame stovėdamas taip pat uždengė visus taikinius, trečiame T.Kaukėnas vėl taiklus.

Po antros ir po trečios ugnies linijų mūsiškis buvo antroje bendros įskaitos vietoje. Deja, paskutinėje ugnies linijoje trys T. Kaukėno klaidos sužlugdė visas jo viltis pateikti pasaulinę sensaciją. Nuotolį ignalinietis įveikė per 52 min. 38,9 sek. ir liko 23-ias.

Tomas Kaukėnas užėmė aukščiausią iki šiol Lietuvos sportininkų pasiektą vietą Sočio olimpinėse žaidynėse, bet po finišo jis nesidžiaugė, o verkė. Nes paskutinėje šaudykloje paleisti trys netaiklūs šūviai nubraukė 23 metų sportininko viltis atsidurti ten, kur dar nebuvo nė vienas Nepriklausomos Lietuvos žiemos olimpietis. Ant olimpinės garbės pakylos!

Kaip jautiesi?

Verkt noriu ir verkiu. Dabar jau kiek apsiraminau. Bet iškart po finišo stebėjau švieslentę ir verkiau. Nes mačiau, kad jei ne tie trys netaiklūs šūviai, galėjau laimėti medalį.

Kas nutiko paskutinėje šaudykloje?

Jau labai daug kartų tai buvo. Paskutinėje šaudykloje negaliu savęs kontroliuoti. Nesuprantu, kas darosi. Atrodo viską darau, taip kaip prieš tai. Bet rankos neklauso, pirštas neklauso, negaliu normaliai iššauti. Negaliu sustabdyti savęs.

Tai psichologinės problemos ar nuovargis?

Tikriausiai abu dalykai. Tiesiog negaliu kontroliuoti savęs jau ne pirmą kartą…

Ar tai skaudžiausia akimirka tavo sportinėje karjeroje?

Esu verkęs tik vieną kartą. Vaikystėje, kai iš 10 šūvių pataikiau tik 1. O jei būčiau pataikęs daugiau, būčiau laimėjęs viso sezono taurę savo mieste Ignalinoje. Tada varžybose likau ketvirtas, o bendroje įskaitoje antras. Tada verkiau ir šiandien.

Ketvirtadienį savo pasirodymą Sočio olimpinėse žaidynėse baigė 21-erių metų debiutantė iš Utenos Ingrida Ardišauskaitė – ji moterų 10 km slidinėjimo klasikiniu stiliumi rungtyje finišą pasiekė 67-a, aplenkusi tik vieną varžovę.

Rytoj, vasario 14 dieną, olimpinėje „Lauros“ trasoje 15 km asmeninėse lenktynėse dalyvaus Diana Rasimovičiūtė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

  1. PЄTRVS:

    Kaukėnui pamoka,- būčiau nesiskaito….

  2. Valio:

    mūsų šaunuolis Kaukėnas parodė, kad ir mūsų jaunimas ne iš kelmo spirtas. Aišku , sunku konkuruoti su stipresnėm valstybėm , kur dirba ištisos brigados specialistų , mokslininkų , psichologų ir t.t. Bet jam dar viskas ateity , tegu toliau taip ir viskas bus gerai

  3. Pikc:

    Gaila, kad bičui nepasisekė – bet, antra vertus, tai rodo, kad jis turi daug galimybių pasiekti puikių pergalių ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: